Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FOCAL Bathys - Słuchawki Bluetooth z ANC


Rekomendowane odpowiedzi

@jouhou Wczoraj słuchałem Aoniców 50 ( ciekawe, że mam je już ponad miesiąc a bateria nadal nieźle trzyma na pierwszym ładowaniu, kilka szkoleń i wieczornych odsłuchów ) i ich brzmienie jest nieco szczuplejsze, nie tak pełne jak w Bathysach. Są też chyba odrobinkę twardsze. Mają dobrą przestrzeń, dobrą dynamikę i rozdzielczość. 

To też są dobre słuchawki o równym brzmieniu. Dobrze się na nich słucha i są bardzo wygodne. Są cichsze niż Focale.  

 

Po kablu nie słuchałem Aoniców. A może powinienem? 😉

Edytowane przez Name44
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem sobie trochę więcej Radiance vs Bathys po kabelku (dlaczego słuchawki muszą być włączone po kablu, wtf Focal?!). Przy bezpośrednim porównaniu jest jednak zasadnicza różnica w jakości SQ na korzyść Radiance. Czuć, że to wyższa półka, chociaż strojenie jest trochę inne. Radiance są bardziej szczegółowe, mniej ciepłe, mają lepsze zejście i zdecydowanie lepszą separację i więcej oddechu. Bathys są cieplejsze, mają zdecydowanie więcej midbasu, przez to brzmienie jest bezpieczniejsze i łaskawsze dla słabszych realizacji (z Radiance bywa tu różnie). Jest też jakaś taka ciemność gdzieś w średnicy Bathysów, czego nie ma w Radiance. Oczywiście słuchawki mają inne zastosowania, więc ciężko wymagać żeby BT stały na tym samym poziomie. Patrząc tylko w kategorii BT, Bathys zaliczylbym do ścisłego top obok Pand (których już nie mam i nie mam jak porównać). Zrozumiałe jest też, że wybrali bezpieczniejsze i bardziej konsumenckie strojenie ale nadal ze sznytem słuchawek hifi.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Name44 napisał(a):

Są cichsze niż Focale.

Dawno nie słuchałem Soniaków, ale Bathys to chyba najgłośniejsze BT jakie znam. Powyżej 70% nie daję rady słuchać dłużej. Nie żebym słuchał ostatnio jakoś strasznie głośno, ale fajnie mieć zapas mocy chociażby do starszych nagrań. W takich B&O potrafiło czasem zabraknąć skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Karmazynowy napisał(a):

Porównałem sobie trochę więcej Radiance vs Bathys po kabelku (dlaczego słuchawki muszą być włączone po kablu, wtf Focal?!). Przy bezpośrednim porównaniu jest jednak zasadnicza różnica w jakości SQ na korzyść Radiance. Czuć, że to wyższa półka, chociaż strojenie jest trochę inne. Radiance są bardziej szczegółowe, mniej ciepłe, mają lepsze zejście i zdecydowanie lepszą separację i więcej oddechu. Bathys są cieplejsze, mają zdecydowanie więcej midbasu, przez to brzmienie jest bezpieczniejsze i łaskawsze dla słabszych realizacji (z Radiance bywa tu różnie). Jest też jakaś taka ciemność gdzieś w średnicy Bathysów, czego nie ma w Radiance. Oczywiście słuchawki mają inne zastosowania, więc ciężko wymagać żeby BT stały na tym samym poziomie. Patrząc tylko w kategorii BT, Bathys zaliczylbym do ścisłego top obok Pand (których już nie mam i nie mam jak porównać). Zrozumiałe jest też, że wybrali bezpieczniejsze i bardziej konsumenckie strojenie ale nadal ze sznytem słuchawek hifi.

IMO takie porównanie powinno się odbywać gdy Bathys są połączone po USB wtedy grają najlepiej. 

Mnie brzmienie Bathys przypomina Eleary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vonBaron napisał(a):
4 godziny temu, Karmazynowy napisał(a):

IMO takie porównanie powinno się odbywać gdy Bathys są połączone po USB wtedy grają najlepiej. 

Mnie brzmienie Bathys przypomina Eleary. 

Troche tak choc Eleary mialy chyba wiecej basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, vonBaron napisał(a):

IMO takie porównanie powinno się odbywać gdy Bathys są połączone po USB wtedy grają najlepiej. 

Mnie brzmienie Bathys przypomina Eleary. 

Coś w tym jest, tylko z tego co pamiętam, to Eleary grały z większym drajwem w takim "perkusyjnym" stylu z metalicznym nalotem. Bathysy to zdecydowanie bezpieczne granie, jak to ujął @Karmazynowy. Taki lekki kocyk. Miałem okazję posłuchać Bathysów kolegi @Compton i im dłużej się ich słucha, tym bardziej chce się je mieć. 

Edytowane przez The Grand Wazoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że Bathysy mają lekki kocyk, zwłaszcza jak ubiera się po nich Radiance to efekt, jakby ktoś "światło zapalił". Nie zmienia to faktu, że do Bathysow mózg i ucho bardzo szybko się adaptują i za chwilę, bez porównan wszystko brzmi już dobrze, brzmią bardzo przyjemnie i ciężko się do czegoś przyczepić. Wydaje mi się, że Eleary jednak miały tą metaliczność charakterystyczną dla Focala, w Bathysach tego nie słychać.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Karmazynowy napisał(a):

To prawda, że Bathysy mają lekki kocyk, zwłaszcza jak ubiera się po nich Radiance to efekt, jakby ktoś "światło zapalił". Nie zmienia to faktu, że do Bathysow mózg i ucho bardzo szybko się adaptują i za chwilę, bez porównan wszystko brzmi już dobrze. Wydaje mi się, że Eleary jednak miały tą metaliczność charakterystyczną dla Focala, w Bathysach tego nie słychać.

Ja "niestety" słuchałem Bathys w towarzystwie m.in. Stax SR007. Mobilnie Staxy przegrały ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Palpatine napisał(a):

Czy Bathysy mają konkurencję w świecie audio po BT?

 

Mają ,2022 był bardzo dobry dla BT w  słuchawkach. Z konkretnie tej samej półki cenowej to chyba B&W PX8, B&O H95 i Airpods Max. Apple nie słuchałem, ale PX8 grają naprawdę wyśmienicie, tyle że mają kompletnie inna prezentację także dla każdego cos dobrego. H95 też mają swoich fanów. Wyżej cenowo są jeszcze Levinsony i T+A(tych nie sprawdzałem, nie stac mnie :). Niżej,  bardzo udanym  modelem z tego roku są nowe Sennki Momentum 4, naprawdę dobrze to gra, nie ten poziom co Bathys ale dobrze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zdzichon - a miałeś może okazję porówna PX8 do PX7S? Te drugie wg mnie totalna klapa, takie trochę lepsze WH1000XM3, ale to nie jest powód do dumy. Na zewnątrz jeszcze ok, ale względem Bathysów wg mnie przepaść na korzyść Focal. Zresztą premiera była chyba w sumie kilka miesięcy temu a już są obniżki na nie z przeszło 2k na 1399 zł 😬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian Niestety nie, PX8 są dość specyficzne, ale wg mnie warto posłuchać. Ciemne i mięsiste, barwę mają naprawdę niepowtarzalną. Tyle tylko, że niestety tak jak wybitnie sprawdzają się w jednych gatunkach, tak w innych jest słabo. Za mało subbasu i za ciasno, wysokie też czasem ciut zbyt wygładzone, chociaż lubię taką prezentację.

 

Jakbym słuchał tylko rocka, metalu czy kawałków opartych na wokalu i nie miałbym problemu z odgłosem kroków to bym je zostawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba nie do końca zorientowana w temacie grania BT chciałem się Was podpytać czy do pełni szczęścia w graniu bezprzewodowym faktycznie wystarczy sam telefon i słuchawki? Czy oprócz aplikacji, w tym przypadku Focala należy coś jeszcze dograć w telefonie? Jakieś dodatkowe kodeki? Coś dodatkowo przestawić w ustawieniach telefonu? Telefon mam już na Androidzie 13. 

 

W domu nie posiadam żadnych streamerów w stylu iFi Streamer, które mógłbym podłączyć do Roona czy Tidala. Czy takie urządzenie jest w stanie jeszcze coś usprawnić? Poprawić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Name44 napisał(a):

czy do pełni szczęścia w graniu bezprzewodowym faktycznie wystarczy sam telefon i słuchawki?

Tak i to jest w tym najlepsze.

 

No chyba że ktoś lubi kanapki z trzech różnych sprzętów połączone sztywnymi kablami, to wtedy najgorsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Name44 napisał(a):

Coś dodatkowo przestawić w ustawieniach telefonu? Telefon mam już na Androidzie 13. 

Sporo zależy od telefonu, niektóre mają zaimplementowane w systemie "polepszacze" (które z reguły są oczywiście pogarszaczami :) Na przykład OnePlus miał domyślnie włączone Dolby Atmos, które mi nie siedzi do muzyki). Jaki masz telefon?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=2657]zdzichon[/mention] Dziękuję. Trochę podejrzewałem że tak właśnie jest ale wolałem podpytać czy lepszym słuchawkom ( a za takie uważam Bathysy )  nie należałoby czegoś jeszcze dograć oprócz Tidala?  
 
[mention=46892]Najner[/mention] Posiadam Oppo Reno 6 5G. 
Wgraj Uapp i streamuj Tidala przez niego.
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Najner napisał(a):

Sporo zależy od telefonu, niektóre mają zaimplementowane w systemie "polepszacze" (które z reguły są oczywiście pogarszaczami :) Na przykład OnePlus miał domyślnie włączone Dolby Atmos, które mi nie siedzi do muzyki). Jaki masz telefon?

 

Też mam DA ale w moim telefonie jest automatycznie wyłączany gdy są podłączone słuchawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności