Skocz do zawartości

FOCAL Bathys - Słuchawki Bluetooth z ANC


Rekomendowane odpowiedzi

Zapominałem dodać że w Bathys kluczowy jest dobry seal, z tego też powodu ja ich nie mogę używać poza domem bo przy każdym kroku na ułamek sekund Bathysy tracą seal i dźwięk tak jakby przytłumiony. Coś bardzo podobnego miałem w Audeze Sine. Bathysy tak jakby tworzą podciśnienie po założeniu na głowę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, vonBaron napisał(a):

Zapominałem dodać że w Bathys kluczowy jest dobry seal, z tego też powodu ja ich nie mogę używać poza domem bo przy każdym kroku na ułamek sekund Bathysy tracą seal i dźwięk tak jakby przytłumiony. Coś bardzo podobnego miałem w Audeze Sine. Bathysy tak jakby tworzą podciśnienie po założeniu na głowę.

 

W lecie / w podróży / na wakacjach słabo (IMHO) 👎

 

Idealne do Skandynawii :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gadaj tylko do kasy :D

14 minut temu, euter napisał(a):

 

Zaproś Filharmoników Berlińskich do klubu jazzowego, podaj im amfetaminę, a wybrzmienia instrumentów wzmacniaj uderzeniami metalowej łyżki w garnek. Wyjdzie taniej, niż kupować Utopie ;) 

Dla takich jak ty są właśnie Utopie 2022.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze to temat o Bathysach i nadal uwazam, ze to sluchawki najlepsze pod wzgledem technicznym BT jakie sluchalem. Jedyne co mnie zastanawia to czemu o nich tak duzo a o innych tak juz sporo mniej. Np Levinsonach 5909 (pewno cena), juz nie mowie o Bangach czy bowersach ktore maja duzo funu choc nie sa tak prawidlowe jak Focale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, marek_m napisał(a):

Idealne do Skandynawii :) 

Czemu?

 

17 minut temu, marek_m napisał(a):

W lecie / w podróży / na wakacjach słabo (IMHO) 👎

Chyba wszystkie ANC muszą mieć przynajmniej w miarę mocny seal, inaczej to nie działa. Warto pamiętać że to są w założeniach słuchawki na miasto/podróżne z zacięciem hifi. Z resztą, to i tak zależy od kształtu czaszki i u jednego będzie git(u mnie), a u drugiego będzie się przerywał (vonBaron). Na PX8 miałem tak mocnego seala, że przenosiły odgłos kroków na tle mocno że nie dało się ich używać poza domem, na Bathysach tego nie mam. Co ciekawe gadałem na Hedfaju z gościem, który miał dokłądnie odwrotnie i nie mógł używać z tego względu Focali a na B&W było ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O waśnie, odgłosy kroków również dobitnie słyszę w Bathys. W rozpadających się Fidelio L3 nie mam żadnych problemów przy chodzeniu. 

7 minut temu, kopaczmopa napisał(a):

Wiem, ze to temat o Bathysach i nadal uwazam, ze to sluchawki najlepsze pod wzgledem technicznym BT jakie sluchalem. Jedyne co mnie zastanawia to czemu o nich tak duzo a o innych tak juz sporo mniej. Np Levinsonach 5909 (pewno cena), juz nie mowie o Bangach czy bowersach ktore maja duzo funu choc nie sa tak prawidlowe jak Focale.

Bangi to typowe słuchawki “for fun", takie lepsze Beatsy. Co do 5909 to pewnie będzie to cena, niższa dostępność i mniejsza renoma marki. 

Chyba już wklejałem to porównanie ale co tam... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, vonBaron napisał(a):

Bangi to typowe słuchawki “for fun", takie lepsze Beatsy. Co do 5909 to pewnie będzie to cena, niższa dostępność i mniejsza renoma marki. 

Przyznam, ze strojenie PX8 jest bardziej pod fun niz h95. Bangi chyba jednak maja daleko do beatsow, one sa dosc wyrownane choc mniej od Focali. Niemniej jedne i drugie uwazam,ze maja lepsza barwe od bathysow. Btw, mi i focale i bowersy przenosily odglosy krokow, chyba mam dobrego seala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kopaczmopa napisał(a):

czemu o nich tak duzo a o innych tak juz sporo mniej. Np Levinsonach 5909 (pewno cena), juz nie mowie o Bangach czy bowersach ktore maja duzo funu choc nie sa tak prawidlowe jak Focale.

 

Levinsony - jak piszesz,  zbliżają się do magicznej granicy 5k :) do tego brzydkie i podobno mocno jasne (znaczy audiofilskie)

Bangi - wyszły trochę przed falą "droższych BT", można powiedzieć że wyprzedziły czasy. Jak wyszły to wyróżniały się cena, a teraz są "stare" ;) Do tego  wiele osób uważa że w B&O się płaci głównie za design (ja nie). Poza tym, wiem że ci się podobają i mają swoich fanów, ale dla mnie lepiej grają ich tańsze modele (H9 3rd, stareńkie H6) może nie tak wyczynowo, ale z przyjemniejszą barwą. Dla mnie są trochę krzykliwe/wysilone.

Bowers - u nasz rzeczywiście cicho poza moją recenzją, ale na hedfaju temat o PX8 ma 200 stron - o Bathysach 70

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kopaczmopa napisał(a):

Przyznam, ze strojenie PX8 jest bardziej pod fun niz h95. Bangi chyba jednak maja daleko do beatsow, one sa dosc wyrownane choc mniej od Focali. Niemniej jedne i drugie uwazam,ze maja lepsza barwe od bathysow. Btw, mi i focale i bowersy przenosily odglosy krokow, chyba mam dobrego seala.

Nie słuchałem akurat żadnych z nich a szkoda bo była szansa na odsłuch obu ale sklep mnie olał więc ich strata (dzięki temu mam Bathysy :D

Tu raczej bardziej chodzi o budowę ucha, też mam dobry seal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, zdzichon napisał(a):

Czemu?

 

Bo tam jest chłodno :) 

 

A tak serio, zdaję sobie sprawę, że słuchawki z ANC wymagają seala i że są przeznaczone m.in. do podróży (sam takich używam). Niemniej jednak wszelkie pady inne niż welur traktuję jako "uciążliwe" szczególnie w wyższych temperaturach.

 

Dlatego:

  • Do podróży używam budżetowych słuchawek z ANC, ale ich nie lubię ;)
  • Do domu tylko welur (wyjątek to WP900, ale ich słucham krótko) :) 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut, tyle a w zasadzie znacznie mniej czasu potrzeba mi było aby je zamówić. Jedyne lepsze słuchawki BT których słuchałem to T+A. Tyle w tym temacie, znakomita przestrzeń, energia i stereofonia. 

Słabe strony? Nie najlepsze brzmienie The Beatles ale przeżyję. 

Słuchane bez aplikacji, tylko i wyłącznie czyste połaczenie BT.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Name44

@kuropogarnie :D

10 minut temu, Name44 napisał(a):

30 minut, tyle a w zasadzie znacznie mniej czasu potrzeba mi było aby je zamówić. Jedyne lepsze słuchawki BT których słuchałem to T+A. Tyle w tym temacie, znakomita przestrzeń, energia i stereofonia. 

Słabe strony? Nie najlepsze brzmienie The Beatles ale przeżyję. 

Słuchane bez aplikacji, tylko i wyłącznie czyste połaczenie BT.  

O skoro ich słuchałeś to jak wypadają vs Bathys? IMO T+A ostro przegiął z ich cena. Mi niestety dźwięk słuchawek T+A nie do końca pasuje (chyba że Solitaire T grają inaczej od P i - SE)? 

10 minut temu, euter napisał(a):

 

Utopie 2022 to dopiero słabizna. Jedynki mają swój urok i jak ktoś słucha metalu, to mogą być strzałem w dziesiątkę. 

No nie wiem, mają swoje plusy, są łatwiejsze w słuchaniu od starszej wersji a co do drugiego zdania to 100% racji, gdyby nie Abyssy to na pewno ciągle miałbym Utopie. 

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zdzichon napisał(a):

 

Levinsony - jak piszesz,  zbliżają się do magicznej granicy 5k :) do tego brzydkie i podobno mocno jasne (znaczy audiofilskie)

Bangi - wyszły trochę przed falą "droższych BT", można powiedzieć że wyprzedziły czasy. Jak wyszły to wyróżniały się cena, a teraz są "stare" ;) Do tego  wiele osób uważa że w B&O się płaci głównie za design (ja nie). Poza tym, wiem że ci się podobają i mają swoich fanów, ale dla mnie lepiej grają ich tańsze modele (H9 3rd, stareńkie H6) może nie tak wyczynowo, ale z przyjemniejszą barwą. Dla mnie są trochę krzykliwe/wysilone.

Bowers - u nasz rzeczywiście cicho poza moją recenzją, ale na hedfaju temat o PX8 ma 200 stron - o Bathysach 70

Najpierw mialem kupowac Levinsony ale ostatecznie nie zdecydowalem sie dac 5k w ciemno wlasnie po recenzjach na head fi. Dla mnie Bangi to takie duzo lepsze xm5. Nie wiem ale dla mnie nie sa w ogole krzykliwe. A PX8 faktycznie poza Toba malo kto probowal co dziwne. Ogolnie mialem plan kupic Bathysy jako jedyne sluchawki bt ale po tym jak kurop mi je uzyczyl nie bylem w 100% zdecydowany, potem wzialem bangi i bowersy i mialem wybrac jedne. Tak wybralem, ze obie zostaly. Wracajac do tematu bathysy mialy taki feler ze nie moglem ich polaczyc z kompem (mozliwe ze feler kompa ale inne sluchawki bt nie maja klopotu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kopaczmopa napisał(a):

Wracajac do tematu bathysy mialy taki feler ze nie moglem ich polaczyc z kompem (mozliwe ze feler kompa ale inne sluchawki bt nie maja klopotu).

Wychodzi na to, że chyba nie ma róży bez ognia, to znaczy bez kolców.

 

U mnie w egzemplarzu testowym szwankowało połączenie USB - słychać było trzaski jak z płyty gramofonowej i od czasu do czasu pojawiał się przydźwięk, już pomijam, że grały gorzej niż po BT.

Mój egzemplarz z kolei ma problem z połączeniem się z ich aplikacją zarówno na tablecie jak i na telefonie nie mogę nawiązać połączenia. Dodatkowo, za każdym razem muszę parować tablet z Bathysami, pomimo tego, że w ustawieniach urządzenia widoczne są jako sparowane a nie słychać dźwięku.

 

Nieładnie Focal, nieładnie...

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Compton napisał(a):

Mój egzemplarz z kolei ma problem z połączeniem się z ich aplikacją

Masz włączoną lokalizację? Niby jest monit, ale warto spytać. Sam pomysł z obowiązkiem włączenia lokalizacji żeby się połączyć ze słuchawkami uważam za dyskusyjny.

 

17 minut temu, Compton napisał(a):

urządzenia widoczne są jako sparowane a nie słychać dźwięku.

 

Miałem tak dwa razy na początku, aż się przestraszyłem że będzie trzeba zwracać, ale od tego czasu spokój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności