Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, jarzyna napisał(a):

U mnie Foobar2000 działa bez instalacji sterowników.

Zen One dobrze się sprawuje i tworzy świetną parę z Zen Can. Ja pod One mam podpięte stereo, malinkę, TV i wzmacniacz słuchawkowy. Bluetooth działa bardzo dobrze i jakość przez niego (LDAC) jest prównywalna jak przez USB. Sam Zen Can to udany wzmacnacz. Podłączając dongla pod Zen Can jesteśmy w stanie wycisnąć z niego więcej i napędzić większe słuchawki. RU7 + Zen Can + HD650 to bardzo dobre połączenie. Fabryczny kabel USB w Zen One jest raczej kiepski. Wymieniłem na Wireworlda.

Andy dawniej porównywał dongle do Zen Stacka, to była jego referencja.

 

Dongle poszły do przodu w ostatni rok czy tam dwa, a Zen One to po prostu Zen DAC V2 (więc idąc jeszcze krok do tyłu, odświeżony Zen DAC, a to już jakieś ponad 4 lata). Wciąż bardzo dobra propozycja z powodów które wymieniłeś, czyli dzięki mnogości wejść i wyjść, ale ja od kiedy mam Shanlinga H5, z DACa stacjonarnego korzystałem jedynie przy komputerze i jedynie do A90. ;) Ani nie korzystałem już z BT, ani z niczego innego co miałem ponad Zen DACa. A Yuki brzmi po prostu lepiej, natomiast z rzeczy całkowicie obiektywnych, wspominany już noise floor jest DUŻO niżej.

 

Miałem wcześniej combo Zen DAC v2 + Zen Can i było dobre. Miałem przez pewien czas równolegle FiiO K7 i było równie dobre, brzmiało po prostu inaczej, natomiast nie odpowiadało mi cyfrowe pokrętło. Finalnie wymieniłem Zen DAC v2 na Zen One żeby jeszcze rozszerzyć funkcjonalność - upgradu w dźwięku nie było, ale też się go nie spodziewałem. To dostałem, gdy kupiłem Toppinga A90 i zastąpiłem nim Zen Cana. :)

 

Topping A90 zwrócił trochę przejrzystości którą zabierał Zen Can, co mi w parze z Zen One odpowiadało. I tak miałem ten zestaw Zen One + A90 przez około rok. I było dobrze. Ale kiedyś podłączyłem H5 przez RCA do Toppinga i odpowiadało mi to lepiej. Nawet rozważałem przez to zakup np. D90. Jeśli miałbym tu komuś coś zasugerować, to nie parować technicznie mocnych słuchawek z Zen DACiem, bo on to techniczne mistrzostwo po prostu (może delikatnie, ale wystarczająco by to w porównaniach zauważyć) stępi.

 

Finalnie wystarczył Yuki. Podłączyłem Yuki do kompa, Zen One do A90 po staremu, wyrównałem głośności i było słuchane... Ciężko mi nawet konkretnie nazwać różnice w dźwięku. Yuki po prostu ożywił ten dźwięk. Może o 1%, może o pół procenta. Nie potrafię tego nazwać liczbami. Ale to wystarczyło żeby w niektórych utworach zamiast tępego słuchania, wprowadzić mnie w bliski melancholijnemu nastrój. Stworzyć spójniejszy klimat. To brzmiało po prostu realniej. Szczegółów było jakby delikatnie więcej, ALE nigdy bardziej nachalnych, również delikatnie zaokrąglonych. Góra wyraźna, ale "słodsza" niż z Zen One.

I pewnie były jakieś jeszcze różnice które składały się na ten efekt, np. warstwowość sceny, ale przestanę już bredzić. Później do A90: Yuki po balansie, Zen One po RCA i było zgrubsza to samo.

 

Wszystkie moje słuchawki brzmią z Yuki -> A90 lepiej (tudzież bliżej moim gustom). A takie IEMy na przewodzie zbalansowanym mają prawie kompletną ciszę - taką, co sugeruje zastanowienie, czy na pewno nie ma się ustawionego gaina który wysadzi słuchawki i uszy przy okazji. Zen One od razu o takich rzeczach informował. 😂

 

Jest ten argument, że sprzęty iFi grają analogowo... Tyle że Yuki też gra analogowo. I przy tym daje od siebie jeszcze coś więcej, robi jeszcze coś lepiej.

 

Także mój ostatni produkt od iFi przechodzi w ręce nowego właściciela. Może kiedyś jeszcze spróbuję coś wyższej klasy. Klasa Zen Daca, Go Blu, Hip Daca... Według mnie to dobre punkty startowe, dobry standard, ale nic wybitnego. Nie w momencie, kiedy za jednoprocentowe różnice w dźwięku, wielu audiofilów dałoby się pokroić. :) 

 

 

Edytowane przez Leairve
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że to nie jakiś super DAC, ale tworzy dobrą parę z Zen Can. Sam lubię podpinać dongle pod Cana i czasami jest lepiej jak z ZenOne. Chodziło mi o to, że Zen Stack dźwiękowo raczej nie jest gorszy od Gryphona czy Go Bara. Pod laptopa używam tylko dongli a jak potrzeba więcej mocy to podłączam Cana.

 

Samemu myślałem nad kupnem Yuki, ale z recenzji mi wyszło, że jest zbyt podobny do RU7. Gdybym nie miał Cayina to bym się skusił.

Edytowane przez jarzyna
  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którego z tych byście wybrali? 

 

Budżet do 100zł z lekkim nagięciem. Ewentualnie poleccie inny. 

Do Grado SR60 i jako dac do kina domowego. 

 

Miałem krótko Apple dongle i podobał mi się jego dżwięk, ale zgubiłem po tygodniu. No i 50zł za dongle który nie dekoduje powyżej 48khz to tak średnio, kiedy 50% mojej biblioteki to pliki 96khz i wyżej.  Do tego słabo współpracuje z Roonem. Głośność była bardzo dobra, nie wiem skąd te opinie, że za cicho, używałem go na maks. 1/4 w UAPP z HD600.

 

 

Screenshot_20240210_193714_Amazon Shopping.jpg

Edytowane przez Szczurov
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym brał gdyby nie ograniczenie do maks. 48/24.  Do tego Roon upsampluje zawsze 44.1 do 48khz z tym daciem.

 

Zamawiam jedzonko dla kotów w ME. Czy jakiś jest tu godny polecenia z conajmniej 96khz?

 

https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/akcesoria-do-telefonow/przejsciowki-do-telefonow/gniazdo-zenskie_jack-3-5-mm/wtyczka-meskie_usb-typ-c

 

Co myślicie o Creative Sound blaster Play 2?

Edytowane przez Szczurov
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2024 o 10:38, Najner napisał(a):

Ja używam do pracy z moim telefonem takiego huba pod USB-C, żeby móc przesyłać obraz na monitor po HDMI, podłączyć mysz, klawiaturę, dongla i pamięć po USB. Potwierdzam, że telefon się ładuje, a dongiel dostaje więcej prądu, bo gra głośniej, niż jak podłącze go do portu USB-C bezpośrednio w telefonie. Kupując używanego Samsunga za parę stówek da się zrobić z niego DAPa/kompa w razie potrzeby do bezstratnego odtwarzania muzyki, zastąpiło mi to PC na Windowsie, który kopnął w kalendarz, a ja nie chciałem wydawać kasy na nowego:

Dex.jpg

 

A przejściówkę kupiłem kilka lat temu w Saturnie:

20240205_102935.jpg

A czy próbowałeś może podłączać kartę dzwiękową do tego replikatora i jednocześnie ładować komórkę? Ja wymyśliłem sobie, żeby tak podłączyć Scarlet i kupiłem jakiś replikator na Allegro, który miał dedykowane wejście na zasilacz. Ale albo grał, albo zasilał, ale nigdy równocześnie, zatem oddałem go.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam karty dźwiękowej, żeby to sprawdzić. Jak podłączam dongla i ładowarkę, to telefon się ładuje, a dongiel gra.

 

W dniu 7.02.2024 o 19:33, Akustik napisał(a):

 

@Najner Nie wiem czy zauważyłeś, ale twój monitor może mieć delikatny defekt... ;)

Monitor służbowy, przepracował się ;) Już go wymieniłem, biedak poszedł na zasłużoną emeryturę.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę doradzić, a właściwie to odradzić, to dzielę się doświadczeniem na temat dwóch zakupów:

Adapter USB-C do Mini Jack 3,5mm z DAC + Ładowanie

https://allegro.pl/oferta/co2-adapter-usb-c-mini-jack-3-5mm-przejsciowka-kabel-aux-do-samsung-apple-z-15120781103

 

- albo gra, albo ładuje. Jednak niemożliwe jest granie i ładowanie równocześnie

- szumi niemiłosiernie 

- kolejny problem jest zwiazany z poprzednim - wydaje się, że w celu ograniczenia szumów zaimplentowano coś w stylu noise gate. Skutkuje to tym, że przy cichszych fragmentach dźwięk zanika.

 

Adapter USB-C do Mini Jack 3,5mm z DAC + Ładowanie

https://allegro.pl/oferta/co2-adapte- r-usb-c-mini-jack-3-5mm-przejsciowka-kabel-aux-do-samsung-apple-z-15120781355

 

- tu tylko jeden problem - dźwięk jest w mono.

 

Słowem optymalny stosunek jakości do ceny: g..., ale za to tanie :D

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, marekhall napisał(a):

Jeśli mogę doradzić, a właściwie to odradzić, to dzielę się doświadczeniem na temat dwóch zakupów:

Adapter USB-C do Mini Jack 3,5mm z DAC + Ładowanie

https://allegro.pl/oferta/co2-adapter-usb-c-mini-jack-3-5mm-przejsciowka-kabel-aux-do-samsung-apple-z-15120781103

 

- albo gra, albo ładuje. Jednak niemożliwe jest granie i ładowanie równocześnie

- szumi niemiłosiernie 

- kolejny problem jest zwiazany z poprzednim - wydaje się, że w celu ograniczenia szumów zaimplentowano coś w stylu noise gate. Skutkuje to tym, że przy cichszych fragmentach dźwięk zanika.

 

Adapter USB-C do Mini Jack 3,5mm z DAC + Ładowanie

https://allegro.pl/oferta/co2-adapte- r-usb-c-mini-jack-3-5mm-przejsciowka-kabel-aux-do-samsung-apple-z-15120781355

 

- tu tylko jeden problem - dźwięk jest w mono.

 

Słowem optymalny stosunek jakości do ceny: g..., ale za to tanie :D

 

Po tym jak wszedłem w te rzeczy i je zobaczyłem, to muszę powiedzieć, że przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Nie spodziewałem się niczego więcej, a nawet mniej. 😂

 

Dzięki za relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego Sound Blastera Play! 4 i ma zdecydowanie za dużo basu. Granie takie vkowe całkowicie nie moje. 

Do tego nie chce działać powyżej 48khz w UAPP, a na 44.1 i 48khz są charczenia. 

 

W hiby działa lepiej, wszystkie częstotliwości działają i nie charczy, ale ilość basu typu umcik jest do porzygu. Wydaje mi się, że ma też mniej mocy niż Apple dongle.

 

Apple dongle miał dużo lepszy dżwięk już pomijając, to że nie obsługiwał nic powyżej 48khz. Wtopiłem 100zł...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2024 o 15:32, Akustik napisał(a):

W takim razie to chyba to nie jest to czego szukałem. Może coś takiego w takim razie? Tylko czy to nie spowoduje problemów z wykryciem dongla audio? Na stronie wspominają tylko o transferze danych.

http://www.mcdodo.com.cn/en/Products/detail/id/567.html

image.png

Stawiałbym na to, że zadziała ze smarftonem i donglem. Wypróbowałem 2 adaptery ze zdjęć poniżej - działają. Zakłóceń podczas testów nie zauważyłem. Ten czarny nie działa z szybką ładowarką i to w zasadzie jedyna różnica. Oba addaptery dają ok. 6W max. Oba nie zadziałają na zasadzie CB19, czyli nie realizują zasilania dongla z transmisją ze smartfona. Jednoczesne zasilanie dongla i smartfona jest spoko, ale kluczowa jest jednak opcja niezależnego zasilania obu przy udziale CB19.

image.thumb.png.a36a5ab7e795156e3848a9912c688aad.png

 

image.thumb.png.7d2fe59e3d35f3f4629045beb800a5a7.png

 

image.thumb.jpeg.079181dc5d881f5b0ca3d9f71611f52f.jpeg

 

 

image.thumb.jpeg.65cfa2fccbd891c9518feef78daf1f28.jpeg

 

Najbrdziej interesującym (o ile działa), bo kompaktowym rozwiązaniem w kwestii równoczesnego zasilnia smartfona i dongla autorstwa chińskich braci jest chyba taki adapter:

image.png.c8430c90c54fcc3c4a031d321ab367dc.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez tomaszewski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiałbym na to, że zadziała ze smarftonem i donglem. Wypróbowałem 2 adaptery ze zdjęć poniżej - działają. Zakłóceń podczas testów nie zauważyłem. Ten czarny nie działa z szybką ładowarką i to w zasadzie jedyna różnica. Oba addaptery dają ok. 6W max. Oba nie zadziałają na zasadzie CB19, czyli nie realizują zasilania dongla z transmisją ze smartfona. Jednoczesne zasilanie dongla i smartfona jest spoko, ale kluczowa jest jednak opcja niezależnego zasilania obu przy udziale CB19.
image.thumb.png.a36a5ab7e795156e3848a9912c688aad.png
 
image.thumb.png.7d2fe59e3d35f3f4629045beb800a5a7.png
 
image.thumb.jpeg.079181dc5d881f5b0ca3d9f71611f52f.jpeg
 
 
image.thumb.jpeg.65cfa2fccbd891c9518feef78daf1f28.jpeg
 
Najbrdziej interesującym (o ile działa), bo kompaktowym rozwiązaniem w kwestii równoczesnego zasilnia smartfona i dongla autorstwa chińskich braci jest chyba taki adapter:
image.png.c8430c90c54fcc3c4a031d321ab367dc.png
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Czekaj bo się pogubiłem
Znaczy trzeba kupić cb19 + jeden z adapterów że zdjęć?
Jeśli tak to możesz podesłać link?

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wfmsiekierka napisał(a):

Czekaj bo się pogubiłem emoji856.png
Znaczy trzeba kupić cb19 + jeden z adapterów że zdjęć?
Jeśli tak to możesz podesłać link?

CB19 - zaletą jest możliwość zasilania dongla np. z "czystego" źródła (powerbank), ale może być też zasilacz. Dzięki temu unikasz drenowania baterii smartfona/dapa. Z CB19 bardzo znacząco wydłużasz czas pracy baterii smarfona/dapa (co ważne, CB19 to bardzo wysoka jakość wykonania i niewielki rozmiar).

Adapter pozwala na równoczesne ładowanie smartfona/dapa i dongla i możesz go stosować w połączeniu z CB19. Sposoby połączenia starałem się przedstawić na fotach.

Pełno tego na ali: https://www.aliexpress.com/item/1005006183390599.html?spm=a2g0o.order_detail.order_detail_item.15.3a1ef19c3BWzBD

(w opcji choice aż 7 ziko)

image.thumb.png.0eec77d8a6f3053ebd80a8b26715bcfd.png

Edytowane przez tomaszewski
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 
Szukam dongla do telefonu. Posiadam telefon Redmi Note 13 Pro oraz słuchawki TinHiFi T2 Plus i w zasadzie gra ten zestaw wystarczająco dobrze dla mnie. Zależy mi jednak, aby wpinać słuchawki na dole telefonu a gniazdko 3,5mm w Redmi jest na górze, bardzo mnie to denerwuje. Potrzebuję więc czegoś co nie pogorszy jakości dźwięku ani poziomu głośności i pozwoli podpinać słuchawki na dole.

 

Wstępnie wybrałem DUNU DTC-100 ale pewności nie mam, może ktoś poleci mi coś sprawdzonego za około 200zł? Fajnie gdyby było to dostępne na Allegro.

Dzięki!

Edytowane przez kwazar84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 
Szukam dongla do telefonu. Posiadam telefon Redmi Note 13 Pro oraz słuchawki TinHiFi T2 Plus i w zasadzie gra ten zestaw wystarczająco dobrze dla mnie. Zależy mi jednak, aby wpinać słuchawki na dole telefonu a gniazdko 3,5mm w Redmi jest na górze, bardzo mnie to denerwuje. Potrzebuję więc czegoś co nie pogorszy jakości dźwięku ani poziomu głośności i pozwoli podpinać słuchawki na dole.
 
Wstępnie wybrałem DUNU DTC-100 ale pewności nie mam, może ktoś poleci mi coś sprawdzonego za około 200zł? Fajnie gdyby było to dostępne na Allegro.
Dzięki!
To ci wystarczy i kup w tym sklepie a nie na allegro bo tam możesz kupić podróbkę :
https://www.x-kom.pl/p/460072-przejsciowka-apple-adapter-usb-c-minijack-35-mm.html?gad_source=1&gclid=CjwKCAiArLyuBhA7EiwA-qo80CCPcHC9Wv3nhyE81sbT1wshQNJ8ucIf_QZaSo5eztrwi4FgNj8lgRoCLBYQAvD_BwE#Opis

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tomaszewski napisał(a):

"czystego" źródła (powerbank)

Pewnie to już było tu gdzieś wyjaśnione i demitologizowane, ale powerbank wcale nie musi być lepszym zasilaniem niż nawet tani SMPS. Sama obecność baterii jako źródła mocy nie świadczy o lepszej „czystości” zasilania.

 

Uklady zintegrowane typu Mojo czy Micro iDSD mają pewne (aczkolwiek niewielkie) przewagi gdy są zasilane z baterii, ale proszę nie porównywać tego z podpinaniem jako źródła mocy jakiegokolwiek powerbanka który zaledwie spełnia warunki wymogów prądowo-napięciowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Play napisał(a):

Brudny prąd zwalnia transjenty?

Myślę że niektóre kombinacje chińskich powerbanków i dongli mogą nie tylko wpływać na zmianę czasu wygaszania transjentow ale też … zmienić ich kierunek lub … uczynić je nieprzemiającymi! 🤣🤣🤣 no i oczywiście będzie to bardzo dobrze słyszalne wszystko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, bru_nnerius napisał(a):

I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time, like transjenty in music because of a dirty current. Time to skip.

Profanacja !!!

Zakazać ustawom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności