Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Dirian napisał(a):

Swoją drogą znalazłem taki wpis:

Jeżeli to tylko firmware to raczej mała wtopa. Sporo czasu już minęło a po zmianie na 2*9219 już było kilka pochlebnych recenzji - skasowałem bo komentarz @Dirian właśnie odnosił się do recenzji na Headphonesty. W każdym razie lepiej sprawdzić samemu. Równie dobrze kilku użytkowników mogło dostać jakiś wadliwy egzemplarz a tacy przecież znacznie więcej treści wlewają do sieci niż ci zadowoleni 😉 

 

 

Edytowane przez PioterD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Play napisał(a):

jak mi Hiby nie podejdzie

to jeszcze do przetestowania Moondrop Dawn i Sonata BHD ;) 

Z tej dwójki cieplejszy i bliższy dźwięk ma Dawn.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to FC4 u mnie. Odpalam, porównuję jakiś czas z Oriolusem i odłączam go. Grają niemal identycznie, może Hiby jest delikatnie bardziej basowy. No to czas na Mojo, bo ja szukam upgrade tego grania, czyli lepszej rozdzielczości i holografii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Play napisał(a):

lepszej rozdzielczości i holografii

Pisałeś o technikaliach na poziomie DC04 (co ja rozumiem przez podobną moc wyjściową) ale cieplejszym/bardziej podkoloryzowanym graniem; nie było mowy o rozdzielczości/holografii. No to FC4 z harmonicznymi na poziomie Cobalta w sam raz się wydawał  😉 FC6 nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FC4 nie znam, ale FC6 miałem dość długo i był to fajny grajek, analogowy o nienajgorszych technikaliach o wspaniałej średnicy i uwypuklonym midbasie. Jednak Mojo2 kasuje te wszystkie donglowe chińczyki, więc jak ktoś ma takie środki to nawet nie powinien się zastanawiać. 

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2023 o 16:20, Karmazynowy napisał(a):

Do tej pory żaden sprzęt Fiio nie zrobił na mnie dobrego wrażenia, czy ten KA13 gra w sposób którego szukam?

zbiegiem okoliczności parę dni używałem KA13 (dzięki @kurop za spotkanie i pogawędkę po latach, prezent udany, zapewne goowniak niedługo zapragnie lepszych słuchawek ;))

 

KA13 nie gra tak jak @Karmazynowy szukasz, to mocarny pizdek, w połączeniu z etami 4xr to chirurg :) ale o dziwo naturalny i tu mam jakby zagwozdkę bo to się jakby nie dodaje :)

KA13 to takie prosto w ryj co w materiale to w słuchawki, ale naturalnie, nic mnie tu nie boli nic nie kłuje ani nic mózgu przez nos nie wyciska. Z szeroką sceną, nie za głęboką i obłędną jak na takie małe ustrojstwo separacją.

Jakbym szukał dongla to bym z nim został.

Fajny jest. 

Edytowane przez bru_nnerius
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dirian napisał(a):

 

Czyli zestrojony jak 90% wychodzących teraz dongli - nuda.

deżawi :D

 

do Szanownego co posprzątał, skoro ktoś może wyrazić opinię że "nuda" (czyli, że wg niego i może jeszcze kogoś ale chyba nie wszystkich cnie?) a ktoś nie może, że "nie nuda" to co tu się na tym forum dziać poczęło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2024 o 19:48, Play napisał(a):

No to czas na Mojo, bo ja szukam upgrade tego grania, czyli lepszej rozdzielczości i holografii.

Jak chcesz podsłuchać Mojo 2 to będę  w środę w Domu Muzyka w Gdańsku i mogę go zabrać.

 

Lubisz Orilusa to mogę mieć ze sobą też ten zestaw:

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2024 o 09:55, marek_m napisał(a):

KA17 Portable USB Headphone DAC/Amplifier.

 

fiio-ka17.jpg

The FiiO KA17 delivers up to 650mW of output power — utilising dual flagship ESS ES9069Q DACs, THX AAA 78+ amplification, and XMOS XU316 USB SoC — this compact powerhouse offers full support for 32-bit/768kHz, MQA, and native DSD512 Hi-Res audio files (Źródło).

0.65W, usb power in, SPDIF, PEQ:

 

jeżeli sonicznie będzie nadążał za ficzerami (bez lagów i zakłóceń) - to 4me nr 1

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, audionanik napisał(a):

@ZebLong mnie nie uświadomił, że siedzi tam sabre założyłbym się o kasę, że siedzi tam jakiś AKM.

Tylko, że tam siedzi ROHM a nie ESS ;) 

EDIT. Aaa sorki źle doczytałem bo chodzi o BTR7 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audionanik napisał(a):

Nie. ROHM siedzi w ibasso. W fiio siedzi sabre. 

Dzięki. Zdążyłem się już poprawić 😇 Tym bardziej zaskakujące bo po kilku BTR5 na ESSach unikałem takiego zestawienia, a jednak coś się zmieniło na plus w wyższym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to kilka razy i pozwolę sobie powtórzyć - nowe implementacje Sabre nie mają nic wspólnego ze starymi, ostrymi, suchymi, chłodnymi Sabre ;) Kolega z forum, któremu sprzedałem Shanlinga M3Ultra na Sabre również nie mógł uwierzyć, że nie siedzi tam AKM.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Najner napisał(a):

Pisałem to kilka razy i pozwolę sobie powtórzyć - nowe implementacje Sabre nie mają nic wspólnego ze starymi, ostrymi, suchymi, chłodnymi Sabre ;) Kolega z forum, któremu sprzedałem Shanlinga M3Ultra na Sabre również nie mógł uwierzyć, że nie siedzi tam AKM.

Potwierdzam - moje Fosi to pierwszy Sabre w kolekcji - pamiętam swoje zaskoczenie po pierwszym odsłuchu.image.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bru_nnerius napisał(a):

@Nazar70 wiem pytanie hardkor. Co Ci się bardziej podoba w M6 względem Fosi DS1 w kwestii tylko i wyłącznie SQ na jakichś średnio/łatwo pędnych dokach?

Szczerze mówiąc nic 🙂 M6 Pro (nie 21) ma taką sygnaturę, która mi bardzo odpowiada. To nie znaczy, że Fosi jest zły. Po prostu to nie ten poziom i nie został kupiony jako alternatywa, tylko jako uzupełnienie. I jak najbardziej go polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bru_nnerius napisał(a):

rasowego dapa

Na nic rasowość DAPa jeżeli nie używa się np. napięć wyższych niż 2-3V*. Wtedy dongiel oferujący tyle na wyjściu wcale nie zagra gorzej. Ale na pewno zaboli to że jeden kosztuje 4tyś a drugi 400zł. Już nie raz pisałem, czym się objawiają niedostatki prądu. To bardzo dobrze słychać. Żadne dongle (no może poza chińskimi wyjątkami za 30zł) nie są konstruowane tak aby prądu przy danym napięciu brakowało. A że wciąż napięcie wyjściowe (i chwilowy apetyty słuchawek) i jego poziom determinowany skalą głośności decyduje o wydatkach prądu, to nie spotkałem się aby cokolwiek rwało w basie z powodu niedoborów. Placebo, jak to już ktoś pisał, to bardzo dobry zespół jest!

 

* pozwolę sobie porównać do sportowych aut - możliwość jazdy 300km/h w zapasie, nie oznacza, że jeżdżąc 100km/h samochód chwilowo będzie osiągał 300....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności