Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.02.2022 o 14:40, LeonidK napisał:

Testował już ktoś nowego FiiO KA3 i czy mógłby coś napisać jak on się ma do np. E10k albo podobnego cenowo sprzętu?

 

Testowałem KA3. Dobry stosunek jakości do ceny. Więcej napisze niebawem (może w dedykowanym wątku), ale z E10K nie mam jak porównać. Zresztą, to inna kategoria sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Methuselah napisał:

Testowałem KA3. Dobry stosunek jakości do ceny.

A masz porównanie do iBasso DC04?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem okazję dłuższą chwilę pobawić się tym dongle'm i uznałem, że przydałby mu się dedykowany temat, bo w mojej ocenie sprzęt jest naprawdę ciekawy. Posiada kilka unikatowych cech, które wybijają go na tle konkurencji, a jednocześnie cena na poziomie "aż" 299zł stawia go raczej wśród propozycji bardziej przystępnych cenowo. 

 

2.jpg

 

Specka techniczna:

- wymiary: 58 x 22 x 11 mm

- DAC: ESS ES9298

- PCM: 32-bit/384 kHz

- DSD: do DSD128

- pasmo przenoszenia: 20 Hz - 40 kHz

- SNR: 118dB @ 32 Ω (A-Weighting)

- impedancja wyjściowa: poniżej 0,8 Ω

- poziom wyjściowy: 2 V @ 32 Ω

- moc wyjściowa: 125 mW @ 32 Ω

- impedancja słuchawek: 16-600 Ω

- wtyk: USB-C albo Lightning

 

3.jpg

 

Ze wspomnianych cech, które wybijają ITM01 na tle konkurencji najważniejsze to magnetyczne złącze USB/Lightning, fizyczne przyciski, duża moc i trzy dedykowane profile dźwiękowe (music, movie i gaming). Co do złącza, byłem wobec niego sceptycznie nastawiony ale okazało się to być genialnym rozwiązaniem i błyskawicznie się do niego przekonałem. Fizyczne przyciski to bajka, bo pozwalają sterować głośnością i funkcjami (w tym odtwarzaniem muzyki) bez konieczności chwytania za telefon. Do tego mają naprawdę świetny feeling. Mocy mi nie brakowało nawet przy bardziej wymagających dokach i z reguły trzymałem się w dolnej trzeciej części skali głośności. Co do dedykowanych profili, to na z OnePlus 7 Pro tylko "music" i "movie" były używalne. Różnice między nimi były niewielkie, ale zauważalne i jak łatwo się domyślić, w trybie "movie" Ikko gra nieco pełniejszym, bardziej obszernym i efektownym dźwiękiem.

 

Co do dźwięku, to pod kątem strojenia od razu skojarzył mi się z iBasso DC03 mimo, iż w obu siedzą diametralnie inne kości (ESS vs CS). Mówimy tu zatem o brzmieniu dość gładkim i ciepłym, nastawionym na muzykalność i rozrywkowość przekazu. Różnica polega na tym, że ITM01 gra po prostu lepiej. bas jest twardszy i ma lepszy impakt, co poprawia wrażenie dynamiki. Średnica jest bardziej klarowna, nieco bardziej szczegółowa i ma więcej powietrza. Tony wysokie z kolei są mniej gładkie, a lepiej doświetlone. Mają więcej blasku i to czuć zarówno w nieco mocniej zaakcentowanym niższym sopranie, jak również  w ich nieco lepszym rozciągnięciu. Również scena jest nieco szersza, daje wrażenie większej głębi i przede wszystkim bardziej precyzyjnego pozycjonowania źródeł. 

 

4.jpg

 

Ze znalezionych opinii widziałem narzekania na fakt, że obudowa jest wykonana z tworzywa sztucznego. Osobiście uważam to za pozytyw, a nie wadę. Ikko ITM01 należy do grona dongli dużych, a obudowa z plastiku pozwala zmniejszyć jego wagę, przy okazji umożliwiając umieszczenie dużych i łatwo wyczuwalnych przycisków. Samo tworzywo jest sztywne, nie ugina się pod naciskiem, nie rysuje się i nie zbiera odcisków palców w sposób mogący razić osoby wrażliwe na estetykę urządzenia.  Do tego w bocznych częściach obudowy umieszczono podświetlenie sygnalizujące odpowiednim kolorem wybrany w danym momencie tryb pracy urządzenia, co jest kolejnym atutem na plus.

 

1.jpg

Edytowane przez Vaiet
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Methuselah zmienił(a) tytuł na Dongle USB (wątek zbiorczy)
Autor podziela dobrą opinię o Shanlingu UA2 i dochodzi do podobnych wniosków co ja poza wielkością sceny. Może nie jest ponadprzeciętnie duża ale z określeniem wąskiej bym się nie zgodził. Użył opisu, że najbardziej analogowy dźwięk ze wszystkich testowanych i coś w tym jest. 
Mnie z kolei ciekawi iBasso DC04.
EDIT: CX-Pro Audio CX31993 opisany w takich superlatywach i tani jak schabowy w barze mlecznym więc nie sposób się oprzeć i go nie wypróbować
Ja mam dc04 i jest to mój najlepszy zakup jaki zrobiłem(dx160 też mam)wliczając w to cały sprzęt hifi jaki mam,miałem

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

[mention=63327]Rafacio[/mention]
Pod względem użytkowo-praktycznym ciężko się nie zgodzić ale różnica w jakości dźwięku jest na duży plus jak dla mnie. Miałem FiiO BTR5 i też jakiś czas chwaliłem ale wpadł mi ES9280C i trochę namieszał a UA2 to już wywraca świat do góry nogami Bateria vs jakość dźwięku taki wybór trzeba podjąć. Żałuję tylko, że nie jest możliwe używanie adapterów usb c aby można było jednocześnie ładować baterię w telefonie i korzystać z dongla.
Proszę o to rozwiązanie problemu
https://allegro.pl/oferta/adapter-przejsciowka-typ-c-do-2x-typ-c-usb-c-audio-11804053043

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2022 o 08:46, wfmsiekierka napisał:

Podłączałeś do tego dongla i jednocześnie ładowarkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Nie bo nie posiadam ale z opisu spełnia taką funkcję, jeśli masz wątpliwości zapytaj sprzedawcę

Z opisu nie wynika że spełnia te funkcje. Wg. mnie te adaptery nie działają w wymieniony przeze mnie sposób. Sprzedający to typowy importer chińszczyzny więc raczej ma mgliste pojęcie o tych sprawach. Ale dzięki za chęć pomocy ;) 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu nie wynika że spełnia te funkcje. Wg. mnie te adaptery nie działają w wymieniony przeze mnie sposób. Sprzedający to typowy importer chińszczyzny więc raczej ma mgliste pojęcie o tych sprawach. Ale dzięki za chęć pomocy  
Hej
To cześć opisu

Dedykowany dla urządzeń z złączem Typ C adapter KAKU nie zawiedzie Twoich oczekiwań. Adapter umożliwia jednoczesne podłączenie do telefonu dwóch przewodów ze złączem Typu C. Możesz jednocześnie ładować telefon oraz słuchać muzyki. 

A na zdjęciu widać do którego gniazda podłączasz dongiel5d0fe7107016de75cddca53a064f2dfc.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Hej
To cześć opisu

Puki nikt nie potwierdzi, że dongiel USB pracuje niezależnie z portu oznaczonego słuchawkami pozostanę przy podejrzeniu że ten port służy tylko do przekazania audio bez zasilania i obsługi OTG co w efekcie skutkuje brakiem współpracy z donglem USB. Oczywiście przy jednoczesnym ładowaniu pod drugim portem oznaczonym błyskawicą. 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga. Myślę że warto było by pisząc o donglach zawierać w w uwagach także informację o tym czy są kompatybilne ze słuchawkami z mikrofonem. Dzisiaj w 1,5 miesiąca oczekiwania dotarł do mnie tak chwalony tutaj CharmTek. O ile dźwiękowo urządzenie  broni się  bardzo dobrze to co co z tego jeśli nie mogę prowadzić przez niego rozmowy telefonicznej. Czy Wy naprawdę tylko i wyłącznie słuchacie muzyki a kiedy ktoś do Was dzwoni zdejmujecie słuchawki i rozmawiacie ?? Jak dla mnie przy typowo mobilnym znikającym w kieszenie tego typu donglu brak takiej funkcjonalności to porażka. Kupiłem go specjalnie do pracy w terenie, na rower i właściwie do tego  nie nadaje się  w ogóle. Szkoda że  nie wspominacie o tak ważnej sprawie..

Edytowane przez Tomek1777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wszystko jasne, urządzenie jako współpracujące przy rozmowie telefonicznej działa tylko  z wybranymi phonami. Nie udało mi się również zmusić go do współpracy z Windows 11. Powtórzę , "chwalcie" takimi doświadczeniami z innymi aby zaoszczędzić komuś kosztów i rozczarowania. To chyba nie problem przyznać się że z takim i takim modelem telefonu dany dongle nie jest do końca kompatybilny  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CharmTek to nawet z Windows 7 działa w przeciwieństwie do reszty wymienionych tu tanich hitów. I z wszystkimi trzema telefonami z jakimi próbowałem (Xiaomi, Samsung, LG(chyba nie pamiętam))

Wpinasz z wpiętymi już słuchawkami? Słuchawki mają mikrofon i trrs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, udało się zainstalować sterowniki i na Windows działa. Z telefonem nie. Tzn pokazuje nawet ikonkę słuchawki z mikrofonem , pilotem na kablu mogę rozłączyć połączenie , niestety słuchawki głuche nie słychać rozmowy . Na pewno nie współpracuje z Huawei P30 Pro ( testowany na trzech różnych sztukach )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Tomek1777 napisał:

Szkoda że  nie wspominacie o tak ważnej sprawie..

Pytaj sprzedawcę o takie aspekty przed zakupem to nie będziesz miał potem pretensji (do forumowiczów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cpu1 napisał:

Pytaj sprzedawcę o takie aspekty przed zakupem to nie będziesz miał potem pretensji (do forumowiczów).

cenna uwaga . zapytam a chińczyk na pewno udzieli mi precyzyjnej informacji o jego produkcie i konkretnym moim modelu tel. No raczej tutaj się więcej dowiem. Chodzi o coś innego. Myślę że wielu z nas tu piszących kupując coś z od nich nacięło się na tego typu niespodzianki . Tylko nie fajnie jest się pochwalić tu na forum że coś nam nie wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomek1777 napisał:

cenna uwaga . zapytam a chińczyk na pewno udzieli mi precyzyjnej informacji o jego produkcie i konkretnym moim modelu tel.

Jak coś potrzebowałem wiedzieć to pytałem sprzedającego (producenta) bez problemu udzielał rzeczowe odpowiedzi czego dowodem są niektóre z moich wpisów w tym temacie. 

 

5 minut temu, Tomek1777 napisał:

Myślę że wielu z nas tu piszących kupując coś z od nich nacięło się na tego typu niespodzianki . Tylko nie fajnie jest się pochwalić tu na forum że coś nam nie wyszło

Insynuacje. Przeczytaj temat od początku a trafisz wiele uwag i zastrzeżeń o jakich informowali użytkownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W związku z przesiadką na telefon ze złączem Lightning postanowiłem ubezpieczyć się na wypadek słuchania z niego po kablu i nabyłem dongla JCALLY JM50L z tej aukcji na Aliexpress.

 

Zgodnie z opisem ma być oparty na kości ES9281AC PRO. Telefon widzi go jako "atom 2". Po szybkim googlaniu odnalazłem alternatywny produkt o takiej samej specyfikacji (i wyższe cenie) co zwiększa wiarygodność propozycji JCALLY.

Po kilkugodzinnym użytkowaniu mogę jedynie stwierdzić, że "działa" :) Wydaje mi się, że nie jest to demon jakości. W ostatnim czasie słucham głownie z Ibasso DX160, więc to on stanowi punkt odniesienia. Ale nie bawiłem się w porównania, mówię "na czuja". Mocowo jest chyba spoko - słucham właśnie z Audeze Sine i w cichym pomieszczeniu jestem poniżej połowy zakresu głośności. W ramach testu dojechałem na chwilę na MAX i było nieprzyjemnie głośno. Dongiel robi się lekko ciepły, ale nie gorący.

Uwaga odnośnie rozmów: podczas połączenia telefon w ogóle nie korzysta (output oraz input) z dongla. Można wybrać wyłącznie pomiędzy słuchawką, a głośnikiem. Nie wiem czy to cecha urządzenia, czy bardziej iOS i na cywilizowanym urządzeniu z USB C i Androidem będzie działać.

A gdzieś z tyłu głowy rodzi się myśl nabycia Colorfly CDA M1. Tylko po co? :)

Edytowane przez macio232
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shanling UA5 - dwa chipy ESS 9038Q2M i dwa wzmacniacze a mimo to mocy na wyjściu jakby wciąż podobnie jak w UA2. Za to cena 3x wyższa. Kurcze chyba czas się przyzwyczajać do mocno rosnących cen dongli.

 

Słucham sobie teraz Ethery z Tempotec Sonata E44 po balansie 4.4mm i muszę przyznać, że świetnie dobrana z nich para. Przy połączeniu z komputera bardzo głośno jest już przy 50% a ból od 60% gdzie wciąż nie słyszę przesterów. Pobór  prądu Sonaty ze smartfona znikomy. Dźwięk jest gładszy niż z E1DA 9038SG3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności