Skocz do zawartości
  • 0

Pierwsze słuchawki planarne otwarte do 7 tys.


AudioBadGuy

Pytanie

Moje preferencje: czytelność, neutralność, dobra średnica bez kolorowania, bas nie musi powalać, lubię fakturę i precyzję bardziej niż masę. Słyszałem wiele Audeze, ale poza gładkością bardzo dobrawiają lub przyciemniają brzmienie. Heddy na przykład grają znacznie lepiej, ale mają bardzo małą efektywność, co tez odpada, bo uważam, że niska efektywność zawsze jest bardziej wymagająca od wzmacniacza, a nie chcę inwestować niepotrzebnie podwójnie i w słuchawki i w mocarny piec.. Hifimana nie znam, ale może ktoś opisze modele spełniające ww. wymagania.

 

Będzie to grało póki co z Apogee Symphony Desktop plus wzmacniacz słuchawkowy do ok. 1500 zł, który zamierzam kupić. 

 

Z góry dziękuję. 

Edytowane przez AudioBadGuy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
9 minutes ago, AudioBadGuy said:

bez nie musi powalać,

Mniemam, że chodziło o "bas nie musi powalać".

Jaki wzmacniacz słuchawkowy zamierzasz kupić? To też ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

miałem napisać bas nie musi powalać, sorry za literówkę. 

18 minut temu, pabloj napisał:

Mniemam, że chodziło o "bas nie musi powalać".

Jaki wzmacniacz słuchawkowy zamierzasz kupić? To też ma znaczenie.

 

Tej wskazówki też bym potrzebował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@AudioBadGuyOstatnio do takiej kwoty wielu poleca Ifi Zen DAC, ja go osobiście nie słyszałem, ale wierze kolegom z forum :) Nawet niezłą moc generuje jak na takie maleństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 hour ago, AudioBadGuy said:

Moje preferencje: czytelność, neutralność, dobra średnica bez kolorowania, bas nie musi powalać, lubię fakturę i precyzję bardziej niż masę. Słyszałem wiele Audeze, ale poza gładkością bardzo dobrawiają lub przyciemniają brzmienie. Heddy na przykład grają znacznie lepiej, ale mają bardzo małą efektywność, co tez odpada, bo uważam, że niska efektywność zawsze jest bardziej wymagająca od wzmacniacza, a nie chcę inwestować niepotrzebnie podwójnie i w słuchawki i w mocarny piec.. Hifimana nie znam, ale może ktoś opisze modele spełniające ww. wymagania.

 

Będzie to grało póki co z Apogee Symphony Desktop plus wzmacniacz słuchawkowy do ok. 1500 zł, który zamierzam kupić. 

 

Z góry dziękuję. 

Mam oppo pm-2 z kablem occ i wydaję mi się, że spełniły by Twoje oczekiwania z ortodynamicznych. Chociaż te cechy, które wymienileś bardziej  mi pasują do elektrostatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchałem tych Oppo, gładko-koloryzujące w diabły, chyba nie ten kierunek. Podobnie jak Audeze. To chyba nie moja bajka. Jestem muzykiem, nie lubię takiego robionego dźwięku, bo to już same produkcje muzyczne dają, nie potrzeba jeszcze przy odtwarzaniu moim zdaniem dokładać kolejnych zmian, tym razem płynących ze słuchawek. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak ma być neutralnie, to może torchę więcej dorzucić do wzmacniacza i wziąć takiego Toppinga A90 i np. Hifiman Ananda lub używane Arya. Audeze ze średniej i niższej półki raczej grają po ciepłej stronie mocy. Ether Flow 1.1 to też nie są idealnie neutralne słuchawki. Jeszcze tak wracając do wzmacniaczy, raczej nie brałbym tych THXowych bo mogą grać trochę "płasko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też chciałem je zaproponować (Phobosy), ale sporo osób pisze o lekko podbarwionej i cieplej grającej średnicy, a to autorowi wątku się nie podoba.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za typy. Jeszcze wyjaśnię, dlaczego chcę planary, bo o ile wiem, one mają taką manierę by koloryzować, słodzić. Ale to nie o to chodzi, one nie grają plastikowo, sztucznie, chropowato jak dynamiczne i na tym mi bardziej zależy.. Zastanawiam się też nad lampą do obecnych DT1990Pro, ale obawiam się lampowych pieców, bo jeden mi już stanął w płomieniach. Stąd pomysł na tranzystor plus planary. 

Edytowane przez AudioBadGuy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Elektrostaty grają planarnie, mają czytelność, neutralność, dobrą średnicę bez kolorowania, bas nie powala ilością tylką jakością. Mają precyzję, ale nie mają takiej masy jak orto. Sa też od nich szybsze i bardziej holograficzne.

Mam stax srs-3100 i są właśnie takie odmulone, odciążone, zwiewne w porównaniu do orto.

Może tego szukasz.

Edytowane przez NuYam
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Planary nie spełniają postawionych warunków. Po co kopać się z koniem?

6 godzin temu, NuYam napisał:

Mam stax srs-3100 i są właśnie takie odmulone, odciążone, zwiewne w porównaniu do orto.

Może tego szukasz.

👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@AudioBadGuyJeszcze mógłbym polecić mój ostatni zakup, Quad Era-1, ale wg mojej opinii razem z dac/ampem zbalansowanym, a tu z Aune coś się da wybrać w budżecie, bo słuchawki znacznie tańsze niż zakładane pieniądze, szczegółnie jeśli zamawiać z duńskiego sklepu Hififreaks, gdzie jest na nie promocyjna cena. Więc jak chcesz generalnie do 7k zł na słuchawki i do 1.5k na amp, to można już sporo wybierać. Nie zawsze jest sens celować w jak najdroższe słuchawki w zakładanych pieniądzach, każdy ma troche inne upodobania a słuchawki z górnych półek mają swoje 'widzimisie' prezentacji dźwięku. Imho te Quady wygrywają z Aeon 2C (które też posiadam) i biorąc pod uwage promocyjną cene z Hififreaks, to jest 'jak za darmo', w stosunku do tego co się dostaje, ale podkreślam po raz wtóry, lepiej im na sygnale zbalansowanym. Więc dojdzie ci jeszcze kupno kabla z wtyczką XLR - jednak u nas na forum jest paru kabelmistrzów co ci zrobią w dobrej cenie.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 15.02.2022 o 23:09, NuYam napisał:

Elektrostaty grają planarnie, mają czytelność, neutralność, dobrą średnicę bez kolorowania, bas nie powala ilością tylką jakością. Mają precyzję, ale nie mają takiej masy jak orto. Sa też od nich szybsze i bardziej holograficzne.

Mam stax srs-3100 i są właśnie takie odmulone, odciążone, zwiewne w porównaniu do orto.

Może tego szukasz.

Dzięki za sugestię, ale to chyba poza budżetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, pabloj napisał:

@AudioBadGuyJeszcze mógłbym polecić mój ostatni zakup, Quad Era-1, ale wg mojej opinii razem z dac/ampem zbalansowanym, a tu z Aune coś się da wybrać w budżecie, bo słuchawki znacznie tańsze niż zakładane pieniądze, szczegółnie jeśli zamawiać z duńskiego sklepu Hififreaks, gdzie jest na nie promocyjna cena. Więc jak chcesz generalnie do 7k zł na słuchawki i do 1.5k na amp, to można już sporo wybierać. Nie zawsze jest sens celować w jak najdroższe słuchawki w zakładanych pieniądzach, każdy ma troche inne upodobania a słuchawki z górnych półek mają swoje 'widzimisie' prezentacji dźwięku. Imho te Quady wygrywają z Aeon 2C (które też posiadam) i biorąc pod uwage promocyjną cene z Hififreaks, to jest 'jak za darmo', w stosunku do tego co się dostaje, ale podkreślam po raz wtóry, lepiej im na sygnale zbalansowanym. Więc dojdzie ci jeszcze kupno kabla z wtyczką XLR - jednak u nas na forum jest paru kabelmistrzów co ci zrobią w dobrej cenie.

 

Napisałbyś jakieś porównanie tych Quadów i Aeonów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 18.02.2022 o 14:25, Rafacio napisał:

Ja takie mam choć niektórzy postrzegają je inaczej.

To pewnie chodzi o mnie. Kompletnie nie moja bajka w stylu wieś śpiewa i tańczy. Może z jakimś jałowym, chudym Fiio da się tego słuchać.

Daj koledze kupić dobre słuchawki, w których przetwornik nie padnie zaraz po gwarancji.

BTW: Lubisz pisać, że planary są produkowane w szopie czy stodole. 🤣

 

 

5380D763-90B2-4D6B-BA67-B94099C44B64.jpeg

04E79947-B140-4904-ABAE-67D392579EC5.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak wymyśliłeś, że chodzi mi o lobuz1 to nie wiem. Kolego, wisisz mi i powiewasz. Ja nie będę się sprzeczał, bo mam w dupie co kto kupi sobie, a Ultrasone nie daje mi żadnych korzyści za naganianie. Nie będzie chciał to nie posłucha. O co chodzi ze wsią to nie wiem. Fiio może chude, może nie, ale przynajmniej nie mam żadnych kłopotów technicznych z nim. Wszystko co miało działać działa tak jak powinno działać. Skoro jednak piszesz, że do tych słuchawek trzeba coś chudo brzmiącego to wiem, że ich nie słuchałeś, bo to jedne z równiejszych słuchawek jakie są. Co do padania przetworników to nie wiem, takich jeszcze nie [produkowali, a te PRO750 nie zamierzają jakoś padać, a już na pewno nie padają od zbyt szybkiego zakładania słuchawek na głowę. Tym kończę ten temat.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Rafacio napisał:

O co chodzi z tekstem, że chodzi mi o łobuz1 to nie wiem. Kolego. Wisisz mi i powiewasz. Ja nie będę się sprzeczał, bo mam w dupie co kto kupi sobie, a Ultrasone nie daje mi żadnych korzyści za naganianie. Nie będzie chciał to nie posłucha. O co chodzi ze wsią to nie wiem. Fiio może chude, może nie, ale przynajmniej niem żadnych kłopotów technicznych z nim. Wszystko co miało działać działa tak jak powinno działać. Skoro jednak piszesz, że do tych słuchawek trzeba coś chudo brzmiącego to wiem, że ich nie słuchałeś, bo to jedne z równiejszych słuchawek jakie są. Tym kończę ten temat.

Kolega pyta o planary a te Twoje takie nie są. Kiepawe techniczne i energiczne, rozrywkowe jak Karol Strasburger.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 15.02.2022 o 19:33, AudioBadGuy napisał:

Moje preferencje: czytelność, neutralność, dobra średnica bez kolorowania, bas nie musi powalać, lubię fakturę i precyzję bardziej niż masę. Słyszałem wiele Audeze, ale poza gładkością bardzo dobrawiają lub przyciemniają brzmienie. Heddy na przykład grają znacznie lepiej, ale mają bardzo małą efektywność, co tez odpada, bo uważam, że niska efektywność zawsze jest bardziej wymagająca od wzmacniacza, a nie chcę inwestować niepotrzebnie podwójnie i w słuchawki i w mocarny piec.. Hifimana nie znam, ale może ktoś opisze modele spełniające ww. wymagania.

W zasadzie wszystkie cechy, które podałeś jako pożądane, to powód kupienia dynamików, a nie planarów. Beyerdynamic T1 v1, Sennheiser HD800, od biedy T1 v2, bo można zmodować. Może jakieś Beyerdynamiki DT1990 Pro, bo T90 już nie robią, a też by podeszły. Wziałbym tańsze słuchawki, a do wzmacniacza dołożył. Na upartego, istniały kiedyś takie planary, jak w opisie, i się nazywały Acoustic Research AR-H1. Chińczycy dłubali też inne marki i modele na tym przetworniku, ale nie jestem oblatany, żeby potrafić je wymienić. W ogóle to z planarów na Twoje upodobania, to albo jakieś tanie HiFiMan Sundara czy inne Edition XS, potem dłuuuugo nic, aż się pojawia model Susvara grubo ponad budżet.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności