Skocz do zawartości
  • 0

słuchawki dokanałowe do muzyki klasycznej


postsocjal

Pytanie

Czesc


Chcialbym wymienic moje dotychczasowe słuchawki- Sonicast Direm E3 na jakiś nowy lepszy model. Budżet jakim dysponuje to około 600 pln myśle, może być więcej jeśli bedxie rzeczywiście warto. W dotychczasowych słuchawkach brakowało mi bardzo głębi i ciepła dźwięku. Urządzenie na jakim słucham to shanling m0. Jeśli chodzi o rodzaj muzyki, ktora bym słuchał na słuchawkach to byłaby to głównie klasyczna/ instrumentalna. Najlepiej jakby były to słuchawki dokanałowe, żeby izolowały otoczenie. Dodatkowo ważne jest, żeby były wygodne i nie wypadały z ucha. 

Edytowane przez postsocjal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Przy obecnej cenie warto spróbować, najwyżej odsprzedasz z niewielką stratą. Dźwiękowo te słuchawki mogą śmiało konkurować z dużo droższymi modelami. A dźwięk jest ciepły, organiczny, przyjemny w odbiorze. Myślę, że warto je sprawdzić, bo do 1000 zł w sumie nie ma wielu dźwiękowo lepszych modeli. Sam po części żałuję, że mój egzemplarz utopiłem w pralce (a raczej była dziewczyna utopiła xd), bo może wtedy nie wywaliłbym kupę kasy na szukanie im zastępstwa 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, Dirian napisał:

Przy obecnej cenie warto spróbować, najwyżej odsprzedasz z niewielką stratą. Dźwiękowo te słuchawki mogą śmiało konkurować z dużo droższymi modelami. A dźwięk jest ciepły, organiczny, przyjemny w odbiorze. Myślę, że warto je sprawdzić, bo do 1000 zł w sumie nie ma wielu dźwiękowo lepszych modeli. Sam po części żałuję, że mój egzemplarz utopiłem w pralce (a raczej była dziewczyna utopiła xd), bo może wtedy nie wywaliłbym kupę kasy na szukanie im zastępstwa 😅

ooo rozumiem, w takim razie poczytam o nich koniecznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trochę słabe źródło (chodzi o moc) bo teraz na amazon.pl Mee Audio Pinnacle P 1 są za ok 500 pln. Spory upgrade w stosunku do Sonicast i Aune. Bardzo dobre słuchawki, warte sporo więcej. Wg mnie warto w normalnej cenie ok 900 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
42 minuty temu, Jaro54 napisał:

Trochę słabe źródło (chodzi o moc) bo teraz na amazon.pl Mee Audio Pinnacle P 1 są za ok 500 pln. Spory upgrade w stosunku do Sonicast i Aune. Bardzo dobre słuchawki, warte sporo więcej. Wg mnie warto w normalnej cenie ok 900 pln

Mogłoby coś się stac z odtwarzaczem czy po prostu nie byłoby takich osiągów jak w przypadku lepszego? Lepiej byłoby w takim wypadku kupić mocniejsze słuchawki żeby grały na słabszym odtwarzaczu czy jednak lepiej będą grały wtedy te aune?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie napędzi tak jak należy. Ale w cenie z Amazonu warto brać 

Grać będą tylko nie pokażą na co je stać. A zacne są 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 hours ago, postsocjal said:

Byłaby to najlepsza opcja w tym przedziale cenowym? Widzę, ze można je już od 330 wiec połowa budżetu nie jest wykorzystana. 

 

one jeszcze rok temu chodziło za 400-500 zł.

niemniej zerknij na te polecane wyżej - osobiście nic innego w podanym przedziale cenowym nie jestem w stanie wskazać (może oprócz cozoy hera, ale raz że w polsznie zostaje Ci  250 zł niewykorzystane z budżetu - i tylko w polsznie co jest dość ciekawe, a dwa iż mimo przyjemniejszej barwy od aune cozoy ma zauważalnie gorsze technikalia). gdyby ograniczeniem nie był form factor do rozważenia wskazałbym k702 lub k701, ale te znowu nie są ciepłe, nie bez modowania w każdym razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aune E1 to fajne słuchawki, aczkolwiek do klasyki mogą być trochę za ciężkie i mieć zbyt słabo rozciągniętą górę (tym bardziej przy słabym źródle). Czy bierzesz pod uwagę wyłącznie coś od polskich/europejskich dystrybutorów? Może np. coś ze stajni Moondropa - mam tu na myśli modele Kato, Starfield lub KXXS. W sumie większość słuchawek tej firmy jest strojona na wykres Harmana. Z bardziej egzotycznych producentów - model AudioSense DT200 wydaje się ciekawą alternatywą, dźwięk generowany jest przez podwójną armaturę, więc nie powinno być ciężko to napędzić (obecnie jest przeceniony na HiFiGo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli do klasyki i instrumentalnej to może etymotic er3xr. Nie mają głębi i nie są ciepłe, ale dokładniej i poprawniej odtworzą taką muzykę niż Aune e1, a przede wszystkim bardzo dobrze izolują od otoczenia. Miałem e1, ale słabo izolują od otoczenia i nie sprawdziły się w autobusie, natomiast etymotic już tak.

Muzykę klasyczną jest też ciężko odwzorować zwykłym odtwarzaczom delta sigma, dlatego tutaj przydało by się coś w stylu Cayin ru6. Jak będziesz myślał kiedyś nad zmianą źródła to jest to dobra propozycja.

 

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, NuYam napisał:

Jeśli do klasyki i instrumentalnej to może etymotic er3xr. Nie mają głębi i nie są ciepłe, ale dokładniej i poprawniej odtworzą taką muzykę niż Aune e1, a przede wszystkim bardzo dobrze izolują od otoczenia. Miałem e1, ale słabo izolują od otoczenia i nie sprawdziły się w autobusie, natomiast etymotic już tak.

Muzykę klasyczną jest też ciężko odwzorować zwykłym odtwarzaczom delta sigma, dlatego tutaj przydało by się coś w stylu Cayin ru6. Jak będziesz myślał kiedyś nad zmianą źródła to jest to dobra propozycja.

 

nad zmiana źródła zastanawiam się, jednak najpierw chce kupić słuchawki, bo moje sonicasty są już trochę na wykończeniu. 

Teraz, postsocjal napisał:

nad zmiana źródła zastanawiam się, jednak najpierw chce kupić słuchawki, bo moje sonicasty są już trochę na wykończeniu. 

prędzej czy później kupię nowy odtwarzacz może tak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Shanling M0 + Sonicasty i brakowało ciepła oraz głębi? To pod żadnym pozorem nie idź ani w E1, ani tym bardziej w Etymotic.

Tu do rozważenia są iBasso IT01X oraz Shanling ME200, oba modele jako krok do przodu w stosunku do Sonicastów, oba modele dają brzmienie ciepłe i z głębią. Choć faktycznie M0 trochę będzie je ograniczał, bo przydałoby się coś szybszego do klasyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pinnacle P1 w cenie z Amazonu polskiego @Kuba_622. Przede wszystkim wygoda, nie każdemu Ety pasują ze względu na głęboką penetracje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Jaro54 napisał:

Pinnacle P1 w cenie z Amazonu polskiego @Kuba_622. Przede wszystkim wygoda, nie każdemu Ety pasują ze względu na głęboką penetracje. 

 

Na Amazonie są dostępne z dodatkowymi bi-flange które są znacznie mniej "inwazyjne" i pod względem wygody praktycznie nie różnią się od "normalnych" tipsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Prawie robi roznice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Jaro54 napisał:

Prawie robi roznice. 

 

Nie, nie robi :) Sam od pierwszych Etymotic które miałem zupełnie się odbiłem, właśnie przez to wbijanie w ucho 3-flange, które na początku było dla mnie wręcz bolesne. Natomiast nowe tipsy zupełnie zmieniają sytuacje, są wygodne i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Inszyczy P1 są gorsze dźwiękowo od Etymotic'ów? (pomijam wygodę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, Inszy napisał:

Pod warunkiem, że tolerujesz głębszą penetrację, bo ja np. mam z nią problem i nie dotyczy to tylko Etów.

 

No dobrze, nie będę się więcej spierał :) Tylko wyjaśnijmy jedno, tych nowych tipsów nawet nie da się włożyć tak głęboko jak 3-flange. Wkłada się je tak, jak zwykłe słuchawki z tipsami w rozmiarze S. Naprawdę trzeba być bardzo wrażliwym, żeby odczuwać od tego jakikolwiek dyskomfort.

 

A poza tym jak chodzi o wierne odtwarzanie muzyki akustycznej, to ja nie widzę żadnej sensownej alternatywy. Można rozważyć Blessing 2, ale po pierwsze za drogie, po drugie... mniej wygodne (ciężkie, gruba tulejka, źle się trzymają w uchu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale przecież wcale nie chodzi o wierne odtwarzanie muzyki akustycznej. Autor tematu napisał wyraźnie: oczekuje więcej ciepła i głębi niż na Sonicastach.

Po czym lecą propozycje słuchawek byle dalej od wymagań ;) 

16 minut temu, Jaro54 napisał:

@Inszyczy P1 są gorsze dźwiękowo od Etymotic'ów? (pomijam wygodę)

Są zdecydowanie inne. MEE, to jest jednak lekkie V, nieco nerwowe, ale angażujące i z dużą sceną. Podczas gdy Ety są równe, chudsze, bardzo precyzyjne i należy zapomnieć o dużej scenie. Właściwie to co je łączy, to tylko jaśniejszy odbiór i duża ilość szczegółów (choć te w Etach są bardziej odczuwalne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Inszy napisał:

Ale przecież wcale nie chodzi o wierne odtwarzanie muzyki akustycznej. Autor tematu napisał wyraźnie: oczekuje więcej ciepła i głębi niż na Sonicastach.

Po czym lecą propozycje słuchawek byle dalej od wymagań ;) 

 

To prawda, ale jeżeli autor nie słuchał zbyt wiele poza tymi Sonicastami, to może sam nie do końca wie czego che, jak 99% nowych użytkowników którzy tu pytają o radę. Jeśli naprawdę chce słuchać muzyki akustycznej ze słuchawek które grają w stylu "chińska V-ka" to racja, Etymotic nie są dla niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Taa... Tylko że Sonicastom jest bardzo, bardzo daleko do "chińskiego V", więc nie bardzo wiem skąd takie stwierdzenie.

 

I może autor nie wie, czy by nie wolał czegoś innego, ale rzucanie go na minę, bo może jednak w nią nie trafi i będzie fajnie, to bardzo odważny pomysł, szczególnie, że to jego kasa. Jednak chyba każdy sam powinien dochodzić do tego co w dźwięku lubi i jak chce mieć ciepło, niech ma ciepło.

Najlepiej oczywiście byłoby pożyczyć różne słuchawki, pobyć z nimi z tydzień i wtedy się decydować, ale nie zawsze jest taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sorry, nie wiedziałem że polecanie jednych z najlepszych słuchawek w swojej cenie (wg opinii większości recenzentów) to wrzucanie na minę. Ja bym chciał, żeby mnie ktoś wrzucił na taką minę parę lat temu, to bym unikną kupowania torby chińskiego chłamu :)

Ale nic już nie mówię, każdy dał swoje propozycje, autor wybierze co uzna za najlepsze dla niego :)

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No Ety są jednymi z najlepszych, ale są również bardzo daleko od tego, czego autor słucha. Może by się spodobały, może nie, ale raczej polecajmy to czego ktoś poszukuje, a nie na zasadzie "a ja wolę coś innego, więc to kup". Jako dodatkowa opcja, jasne, ale nie jako główna odpowiedź na pytanie.

Gdybyś Ty wiedział ile później na PW jest wiadomości po takich polecankach, pytań co teraz zrobić i poczucia zmarnowanych pieniędzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności