Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne do 600 zł pod SMSL M2


Antoni01

Pytanie

Cześć wszystkim, nie jestem zaawansowany w kwestiach audio i chciałbym prosić Was o radę w wyborze słuchawek nowych/używanych nausznych do max. 600 zł (tańsze też chętnie przyjmę). Słuchane wyłącznie stacjonarnie z DAC SMSL M2 podpiętego pod laptopa. Przeznaczenie: głównie muzyka klasyczna oraz etniczna (nordycka, bliski wschód), śpiewana typu Nick Cave/Tom Waits, więc nie zależy mi na mocnym basie. Czasem filmy/seriale.

 

Od 10 lat posiadam AKG K514 i jestem z nich ogólnie zadowolony (super stosunek jakość-cena), ale chcę się przesiąść na coś lepszego, co grałoby w podobnym profilu jak K514, ale o klasę wyżej.

 

Mam za sobą nieudane podejście - AKG M220 (Massdropowa edycja K240 MKII), do którego dokupiłem ten nieszczęsny SMSL M2 - niestety skusiłem się recenzjami i opiniami, że do tego rodzaju muzyki ten zestaw będzie spoko. Niestety, SMSL M2 chyba jest jednak za słaby na te słuchawki, ogólny efekt był zły, grały gorzej niż poczciwe K514. M220 na szczęście znalazły nabywcę.

 

Testowałem też ISK HD9999, ale do tej muzyki się nie nadawały, zbyt dudniący bas jak dla mnie. Niestety teraz wiem, że popełniłem błąd kupując SMSL M2, najpierw powinienem odsłuchać słuchawek w sklepie i dopiero pod to kupować źródło. Niestety przez pandemię odsłuchy w sklepie odpadają.

 

Pytanie - czy jest jakiś model, który możecie poradzić?

 

Zastanawiam się nad: Sennheiser HD 579 lub HD 599; Beyerdynamic DT770/ DT880/DT990 (oczywiście 32 Ohm, bo za słabe źródło na 250); Audio-Technica ATH-A550Z. Chętnie wezmę też pod uwagę inne modele, również tańsze, rzędu 400 zł. Brałem też pod uwagę AKG K550 (ale to ryzyko, bo musiałbym brać od razu używane, więc ewentualny zwrot odpada).

 

Czy dam radę w tym budżecie znaleźć coś, co będzie dobrze grało wymienione gatunki muzyczne pod SMSL M2? Czy też najlepiej go sprzedać i zaoszczędzić kasę na lepszy wzmacniacz/DAC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Napisz co Ci się nie podobało w M220, co chciałbyś zmienić, to będzie łatwiej coś doradzić.

 

Zaproponowałbym K612, K701 lub DT880. Niestety jak większość lepszych słuchawek potrzebują wzmacniacza, by pokazać wszystko co potrafią, a nie jestem pewien czy ten M2 im wystarczy. Z bardzo łatwych do napędzenia słuchawek masz AKG K371, nie są aż tak dobre jak tamte, ale rozczarować nie powinny.

 

Być może też masz zbyt wielkie oczekiwania :)  Co prawda K514 miałem z 10 lat temu, ale z tego co pamiętam, to pomijając bas, to były całkiem niezłe słuchawki. Więc to nie będzie tak, że jak kupisz coś kilka razy droższgo, to będzie grało kilka razy lepiej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DT990 sobie odpuść, to granie V czyli wokal wycofany, dużo basu, podobnie DT770. 

 

Akg k371 byłyby dobre ale tu znów basu trochę dużo i dla mnie komfort był tragiczny, za małe pady. Jak już to akg k361 które mają nieco mniej basu. 

 

Rozejrzałbym się na Akg k702, DT880 i może grado sr60/80/125 rozważ też sennheisery. 

Nic więcej z dobrym wokalem raczej nie znajdziesz, ale i tak nie posłuchasz to sie nie dowiesz. 

 

 

Edytowane przez Szczurov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi.

 

6 godzin temu, Kuba_622 napisał:

Napisz co Ci się nie podobało w M220, co chciałbyś zmienić, to będzie łatwiej coś doradzić.

 

Zaproponowałbym K612, K701 lub DT880 (...)

 

Postaram się, ale to będzie bardzo mało profesjonalny opis :). Miałem wrażenie, że część dźwięków była bardzo cicha, jakby stłumiona, z kolei inne były zbyt wyeksponowane, to bardzo zaburzało odbiór całego utworu. Np. poboczny instrument, który powinien być cichszy, dominował, mimo że nie powinien. Przy bardziej popularnej muzyce np. gitara albo chór/drugi wokal były głośniejsze niż główny (przewodni) wokal. Przy gorszej jakości nagraniach zdarzało się nawet, że dźwięki tła (szumy, widownia) były bardziej wyeksponowane niż główna linia melodyczna, która była wręcz cicha. Możliwe że przy lepszym źródle problem by nie występował.

 

Pytanie - czy przy Dt880 wersja 32 Ohm jest bardzo wymagająca jeśli chodzi o źródło? Mój M2 pewnie nie da rady...

 

5 godzin temu, Szczurov napisał:

Jak już to akg k361 które mają nieco mniej basu. 

 

Rozejrzałbym się na Akg k702, DT880 i może grado sr60/80/125 rozważ też sennheisery.

 

Dziękuję za rady, zastanowie się też nad AKG 361. AKG 702 wymaga znacznie lepszego źródła niż moje. Grado z tego co widzę mają małe nauszniki (chyba nie są w ogóle wokółuszne, martwię się o wygodę). A które konkretnie Sennheisery byś polecił? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
51 minut temu, Antoni01 napisał:

Postaram się, ale to będzie bardzo mało profesjonalny opis :). Miałem wrażenie, że część dźwięków była bardzo cicha, jakby stłumiona, z kolei inne były zbyt wyeksponowane, to bardzo zaburzało odbiór całego utworu. Np. poboczny instrument, który powinien być cichszy, dominował, mimo że nie powinien. Przy bardziej popularnej muzyce np. gitara albo chór/drugi wokal były głośniejsze niż główny (przewodni) wokal. Przy gorszej jakości nagraniach zdarzało się nawet, że dźwięki tła (szumy, widownia) były bardziej wyeksponowane niż główna linia melodyczna, która była wręcz cicha. Możliwe że przy lepszym źródle problem by nie występował.

 

To raczej kwestia słuchawek i przyzwyczajenia do dźwięku K514. DT880 są bardzo dobre, ale mają mocno podbity sopran, więc też pewne elementy utworu takie jak szumy tła będą bardziej wyeksponowane. Najlepiej iść do sklepu i posłuchać i na tej podstawie podjąć decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności