Skocz do zawartości

Kolumny aktywne do komputera do 4-5 tys. złotych


Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym zacząłem trochę eksperymentować z trybami gry i wydaje mi się, że "dynamic" jest najlepszy jako bezp. połączenie przez kompa przez USB a za pośrednictwem cma400i i innym kablem jeszcze (2xRCA o którym wspomniałem) lepiej sprawdza się tryb domyślny - tj. "classic" - wtedy chyba nie następuje zjawisko, że kabel nie nadąża za serwowanym dźwiękiem ..

 

Więc trzeba wszystko pokombinować też chyba trochę a diabeł tkwi w szczególe jak zwykle, bo drobniutka różnica i już coś albo jest jak się chce, albo nie, albo mam kurde zbyt czuły słuch :P .

 

Zresztą w obu wariantach sprawdziłem "classic" jest lepszy od "dynamic" - wg mnie myślę. Jeszcze tryby do sprawdzenia ew. "monitor" oraz "vocals".

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej mi się podobają te nowe głośniki.. :) już mam wrażenie, że są naprawdę warte swojej ceny i że faktycznie brzmią coraz lepiej a czasem jest to granie pełną gębą i jeszcze na żadnym sprzęcie dialogów na filmach nie słyszałem tak wyraźnie, co jest b. istotne i b. dobrze filmy się ogląda :) . Tak jak początkowo miałem pewne obawy i pewną rezerwę, tak teraz jestem coraz bardziej przekonany, iż to dobra inwestycja.

 

Wizualnie też mucha nie siada i jest elegancko i pasuje mi b. ładnie do pokoju.

 

 

Jeszcze kabel USB łączący S3000 Pro z kompem zaszalałem, bo zamówilem od Audioquesta Diamonda, by wycisnąć maksa i z Etherów i z głośników, co przy cenie zestawu równoważy wysoki co by nie było koszt kabla. Liczę, że efekt będzie jeszcze lepszy, skoro już teraz zestaw na obecnym moim kablu USB (z serii Carbon - też od AQ) brzmi b. dobrze, Ethery powinny dostać zaś trochę powietrza i głośnikom też liczę, że pomoże wycisnąć z nich wszystko to co mają w sobie.

 

Być może jeszcze głośniki w fazie "wygrzewania", więc może jeszcze będzie lepiej, a i kabel też pomoże myślę, by było jeszcze lepiej.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2021 o 23:06, Introverder napisał:

Jeszcze kabel USB łączący S3000 Pro z kompem zaszalałem, bo zamówilem od Audioquesta Diamonda, by wycisnąć maksa i z Etherów i z głośników, co przy cenie zestawu równoważy wysoki co by nie było koszt kabla. Liczę, że efekt będzie jeszcze lepszy, skoro już teraz zestaw na obecnym moim kablu USB (z serii Carbon - też od AQ) brzmi b. dobrze, Ethery powinny dostać zaś trochę powietrza i głośnikom też liczę, że pomoże wycisnąć z nich wszystko to co mają w sobie.

 

Szczerze wątpie by zmiana kabla usb zmieniła jakiekolwiek wrażenia słuchowe.

 

Ja sie tez juz od dłuzszego czasu zastanawiam nad głosnikami aktywnymi i im wiecej czytam tym jestem mniej zdecydowany.

 

Ostatnio wpadły mi w oko te paczki

https://www.youtube.com/watch?v=qJp9_U_FLSU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci szczerze polecić te głośniki co kupiłem. Nie powinieneś być rozczarowany, zwł. jeśli zależy Ci na wiernym przekazie. Warte swojej ceny myślę. Wygląd też bardzo na plus.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ogólnie po dłuższym czasie grają dla mnie jednak zdecydowanie za sucho i brakuje wypełnienia, a nie ma możliwości chyba podłączenia subwoofera. Jako all-rounder ujdą, ale do muzyki już będzie to tylko "ujdzie w tłoku" albo "średnio na jeża".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bob2000 napisał:

To jaka jest różnica między all-rounder, a do muzyki?

 

Taka, że przy krytycznym odsłuchu (samej muzyki) zwracam większą uwagę na szczegóły, a jak oglądam film czy gram, to na inne elementy zwracam też uwagę jak łatwo się domyśleć jak się trochę pomyśli nim zada pytanie :)  :P , więc kiedy nie jestem skupiony stricte na nagraniu pewne rzeczy łatwiej pominąć czy je zaakceptować a diabeł tkwi w szczególe, a że jednak jakby nie było głośniki jakiś swój poziom mają, to nie mogę też powiedzieć, że nie da się ich używać, ale ich ograniczenia czy limity coraz bardziej zwracają moją uwagę, zwł. mając przy tym dobre słuchawki szybko można wychwycić je.

 

Jak np. mam transmisję sportową, to nie zależy mi np. aż tak czy basu jest odpowiednia ilość czy nie :P;) .

 

Więc w tym względzie te głośniki to takie all-roundery..

 

Tutaj takie porównanie jeszcze S3000 Pro z Airpulse A300 :

 

 

 

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jestem ciekaw czy ktoś Airpulsy słuchał - zwł. Airpulse A200 i A300, bo A300 Pro to już wyraźnie wyższa półka cenowa, ale też bym wrażeń posłuchał.

 

LSX-y II jak rozumiem, skoro to takie małe głośniki to raczej "wielkim" dźwiękiem grać nie będą. Żeby to wybrzmiewało, żeby skala dźwięku była większa, by czuć było masę czy żeby dźwięki były pełniejsze.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam szanownych kolegów na forum jest to mój pierwszy post a więc wypada się przywitać :)

ja również wczoraj dołączyłem do posiadaczy Edifier S3000 Pro wcześniej od 2008r używałem microlab solo 7c  które później lekko zmodyfikowałem wymieniłem opam oraz kondesatory na porządne. głośniki mam podpięte po RCA przez Dac Carat Ruby 2. jak bym miał porównywać je do wcześniej wspomnianych solo 7c to grają lepiej,srodek mi bardzo się podoba oraz partie wokalne  testowane na tych samych plikach flac i muzyce eurodisco,trance czy Zenon Martyniuk  w rapie też się sprawdzają bassu jest aż nad to ! Żona mi każe go zmniejszyć bo mówi że czuje go na łóżku przed zakupem nie wiedziałem że głośniki łączą się ze sobą bezprzewodowo nie wiem czy to wada czy też nie po prostu nie mam zdania jestem zwolennikiem połączenia kablem. zobaczymy jak będą grać jak się wygrzeją.

 

p.s w necie przed zakupem natrafilem na opinie kogoś że przy dużej głośności trzeszczą na szczęście nic takiego nie zaobserwowalem by mój egzeplaż cierpiał na to.

 

Stosunek sygnału do szumu (SNR): 85 dBa mogło by być troche lepiej ;)

Co do pilota to nie jest tak tandetnie wykonany jak w Microlab

ale brakuje mi na nim regulacji treble i Bass oraz na głośniku brakuje mi na wy]świetlaczu na ile jest ustawiona głośność.

Zrzut ekranu 2022-10-08 191633.jpg

Edytowane przez Boguszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam je od maja 2021. Z tym, że niedawno chcialem pójść o krok dalej - zakupiłem Edifier Airpulse A300 Pro (seria Airpulse'a) i moje głośniki w odróżnieniu od S3000 Pro bzyczą po AUX-ie dosyć irytująco (im większa głośność tym bardziej). Przez co czekają na odebranie od kuriera i na zwrot, a szkoda bo jednak S3000 Pro wyraźnie przebijały (ceną też mocno). Bzyczały w konfiguracji komputer stacjonarny - kabel USB - cma400i/X1s - kabel 2xRCA - A300 Pro. W konfiguracji komputer stacjonary - kabel optyczny Toslink - cma 400i/X1s - kabel 2xRCA - A300 Pro nie i wydaje mi się, że ok było jak DAP-em podpinałem się pod A300 Pro.

 

Sklep mówi, że tak ma być i że to kwestia wierności, a nie wierzę w taki kit jednak, zwł. że na tym samym setupie S3000 Pro mi nie bzyczą. Co więcej sklep nie sprawdził nawet tego zgłoszenia nt. A300 Pro ani nie zgodził się na wymianę egzemplarzy, łaskawie jedynie w końcu potwierdził co jest oczywiste, że jak chcę mogę je zwrócić.

 

S3000 Pro póki co są ze mną, gdyby nie to bzyczenie to A300 Pro pewnie by zostały, choć o dziwo co do jakości wykonania to do A300 Pro mógłbym się bardziej czepiać, zwł. jeśli się weźmie pod uwagę cenę (np. na tyle luzy na pokrętłach i wrażenie taniości tychże np.).

 

Napisałem jeszcze do edifier.pl o komentarz w sprawie (kupowalem w sklepie, który je ma z oficjalnej dystrybucji). Nie wiem czy próbować z kolejną sztuką po prawdzie, ale raczej nie w dobre.audio, bo mam wrażenie, że niewiele ich obchodzi czym handlują.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem zaryzykować i brać Edifier Airpulse A300 Pro Ale pomyślałem że wcześniej posłucham czegoś od nich bardziej przystępnego cenowo w odróżnieniu od Microlab solo 7c za które dałem coś około 600zł to i tak pięciokrotność tej ceny. i powoli będę pioł się w górę zwłaszcza że realnie ich nie miałem gdzie posłuchać u mnie w miasteczku do 10 tyś mieszkańców nie ma sklepów audio tylko neonet itp jedynie opinie w necie i testy na YT dobrze że napisałeś o nich pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli idzie o względy niedoróbek to o S3000 Pro nie mogę nic takiego w każdym razie napisać. Do tego wyglądają b. fajnie. To co mogli zrobić lepiej to może większy ekran z pokazanym używanym wejściem (teraz to ledwo widać co się wyświetla - jakie wejście) i pokazywana skala głośności, ale ja tam zamieniłbym pewne ekranowe już wodotryski w A300 Pro za brak bzyczenia po AUX-ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, 

 

zastanawiam się nad zakupem S3000 Pro lub Airpulse A300. Na chwilę obecną różnica około 1000 zł. Kolumny będą stały na biurku - odsłuch tylko z bliska, mam w planie podłączyć je do laptopa za pośrednictwem BT lub kablem usb. Czy możecie mi doradzić, w jakim kierunku iść? Nadmieniam, iż sprzęt będzie wykorzystywany w 99% do odsłuchu muzyki. Z góry dziękuję. Pozdrawiam!

Edytowane przez perla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności