Skocz do zawartości

DX300


Wisting

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Palpatine napisał:

10000 juanów to ok 1500$ co z vatem daje 6700 zł mniej więcej 

I wzajemnie. Póki niewiele wiemy o urządzeniu cała dyskusja jest jałowa.

Poniżej fotka wymiennego modułu ampa

Nie przekroczy 10000 juanów to nie to samo co wyniesie 10000 juanów, od tego bym zaczął wszelką matematykę. ;) Poza tym tak jak @Loke13 pisze - ceny iBasso w Polsce są bardzo dobre, więc nie rozpędzałbym się tak zbytnio w kalkulacjach.

Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą - w swoich postach podaję różne informacje odnośnie urządzenia, linki do zdjęć itp. Za to Ty jedyne co robisz to piszesz, że nic nie wiadomo i śmiejesz się z ceny. Nie postawiłbym znaku równości pomiędzy wartością takich wypowiedzi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Palpatine napisał:

M8 nie mam, ale jak go odpracują to ma szanse być świetnym sprzętem.

O DX300 niewiele wiadomo poza cena, wielkością ekranu i pojemnością baterii i pamięci. Nie wiemy jakie kości w nim siedzą oraz na jakim poziomie bedzie się plasował pod względem SQ. Ja nie podjąłem słowem ze nie będzie wart danej kwoty, ale wyczytałem już wcześniej ze znawcy wiedza ze bedzie wart każdych pieniędzy bo to flagowiec.

AK ma swoje problemy o których pisałem, idą po bandzie ale to nie na ten wątek.

Jak na razie to ty się bawisz w znawcę, który wie najlepiej wszystko o grajkach, których Twoje oczy nawet nie widziały 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Loke13 napisał:

Patrząc na ceny u @bigmaras za dx220, doki od ibasso czy dunu to raczej spodziewalbym się niższej ceny. Przykładowo dx220( którego mamy najtaniej w Europie) ,czy nawet nowe it07 wycenione na 899e w Europie u nas kosztują 3499zl.

Oby tak było, zawsze to z korzyścią dla końcowego klienta. Póki co rozmawiamy o maksymalnej cenie jaka podało Ibasso.

 

9 minut temu, wegiel21 napisał:

Tu jest wątek dla zainteresowanych a nie dla nie zainteresowanych :)

Trzeba się gdzieś oficjalnie zapisać aby rozmawiać o danym sprzęcie? Lub  np okazać chęć zakupu. Każdy nowy dap to świerzosc na rynku, która się przekłada na cały segment. Chociażby z tego powodu warto rozmawiać na temat nowości i tego co wnoszą na rynek.

4 minuty temu, pysiaDK napisał:

Jak na razie to ty się bawisz w znawcę, który wie najlepiej wszystko o grajkach, których Twoje oczy nawet nie widziały 😂

W nic się nie bawię, prowadzę dyskusje na krytyczne argumenty.

6 minut temu, P1gu napisał:

Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą - w swoich postach podaję różne informacje odnośnie urządzenia, linki do zdjęć itp. Za to Ty jedyne co robisz to piszesz, że nic nie wiadomo i śmiejesz się z ceny. Nie postawiłbym znaku równości pomiędzy wartością takich wypowiedzi. ;)

Coz jako pierwszy podałem info ze będą wymienne ampy wyprowadzając z błędu użytkowników po błędnych wcześniejszych informacjach, wkleiłem fotkę modułu ampa. Serio chcemy się licytować na takie rzeczy?

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duży... dobrze, będzie grał dużym dźwiękiem, tak jak dx220max :)

 

 

w kilku sklepach UE pojawiły się preordery poniżej 1k$ z realizacją w styczniu

 

w lutym wypada chiński nowy rok... i pół miesiąca nie pracują, więc mogą być obsuwy 

 

ale ja jakoś jestem spokojny o cenę i obsługę klienta u @bigmaras

 

iBasso ma już kilka lat doświadczenia z androidem, mój dx220 chodzi od premiery bez większych problemów, a oprogramowanie własnej kostki, żeby wycisnąć więcej z dapa to już wyższa szkoła jazdy - ciekaw jestem jak to finalnie zagra 

 

sam DAC jest o dziwo mniej ważny od implementacji i zgrania całości projektu, co już nie jeden klocek pokazał grając na starszych lub tańszych kostkach lepiej od najnowszych - ale raczej iBasso nie zaskoczy tylko wrzuci akm 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, osobiście jestem zawiedziony to pokrętło dx 300 tragedia niezamaskowane nic tylko urwać guzik.

DAC FPGA podobnie jak chord mojo

Wymienny wzmacniacz niekompatybilny z dx

link do filmu trzeba przewinąć parę minut i zobaczycie to cudo

cena w chinach 5700zł  10 000 yuan

 

https://www.youtube.com/watch?v=1EO6yQYr4fY

Edytowane przez pua
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety te pokrętło wygląda jakby na siłę było doklejone do bryły odtwarzacza. Mogliby skopiować rozwiązanie z AK SA700 lub AK Cube Alpha

Przynajmniej nie jest złote jak to pokazywały pierwsze rendery. Coś za coś ;)

Wybór DAC FPGA potwierdza jedynie, że AKM nie jest w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości kości do dapów różnych producentów. Podoba mi się wielkość urządzenia. 

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Palpatine napisał:

AK Cube Alpha

Raczej Kann Alpha :)

 

Ciekawy jestem ilu skośnych panów liczy sobie zespół Ibasso i ile im zajęło wpadnięcie na ten pomysł z tym "dolepionym" pokrętłem.

 

A może to była decyzja jednego z geniuszy i myśl brnęła przez jego pokrętne synapsy "Zrobimy takie pokrętełko którego nie ma nikt inny i dolepimy je ...  🤔 ooo TU właśnie Tu BADABING 🤭 "

 

Nie wygląda ono ani na trwałe rozwiązanie, ani estetyczne ani też praktyczne. Serwis będzie musiał BADABING mieć dużo lokrętełek na stanie :)

Edytowane przez wegiel21
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to zastrzeżone przez iBasso "wygląd finalny może się lekko różnić od prototypu" wykorzystane zostanie właśnie na zmianę konstrukcji tego potko-przycisku. Bo szczerze powiedziawszy to wygląda to tak, jakby zapomnieli/nie zdążyli zaprojektować mechanizmu i wkleili w ostatniej chwili przed premierą takiego potworka. :D No i mogliby trochę spójności zachować - złote obramowanie gniazd i srebrny potek - nic tu nie pasuje do siebie. To już lepiej ten wsiowy złoty, komponuje się z resztą przynajmniej.

I skąd macie info o dacu fpga? Bo nigdzie nie jest o tym wspomniane. Fpga w tym przypadku jest wykorzystywane, żeby soc nie musiał obsługiwać processingu audio, które w przypadku androida ma niski priorytet, na czym traci jakość. No i żeby zredukować jitter.

Edytowane przez P1gu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, P1gu napisał:

Mam nadzieję, że to zastrzeżone przez iBasso "wygląd finalny może się lekko różnić od prototypu" wykorzystane zostanie właśnie na zmianę konstrukcji tego potko-przycisku. Bo szczerze powiedziawszy to wygląda to tak, jakby zapomnieli/nie zdążyli zaprojektować mechanizmu i wkleili w ostatniej chwili przed premierą takiego potworka. :D No i mogliby trochę spójności zachować - złote obramowanie gniazd i srebrny potek - nic tu nie pasuje do siebie. To już lepiej ten wsiowy złoty, komponuje się z resztą przynajmniej.

I skąd macie info o dacu fpga? Bo nigdzie nie jest o tym wspomniane. Fpga w tym przypadku jest wykorzystywane, żeby soc nie musiał obsługiwać processingu audio, co w przypadku androida ma niski priorytet, na czym traci jakość. No i żeby zredukować jitter.

Trzeba obejrzeć dokładnie film i wiemy o FPGA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spieram się ale pachnie mi to technologią chord mojo ibasso zaprogramowało dac na procesorze fpga. Pozdr

Nazwali to sobie fpga master

Niech wypowiedzą się specjaliści jest ich trochę na forum.

😁

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pua napisał:

Nie spieram się ale pachnie mi to technologią chord mojo ibasso zaprogramowało dac na procesorze fpga. Pozdr

Nazwali to sobie fpga master

Cytat z fanpage iBasso:

 

FPGA-Master used by the DX300: 
In the traditional audio players, the SoC and the OS are in charge of many tasks at the same time. Audio playback isn’t the main process and often doesn’t have the highest priority.  In the DX300, we developed a Field Programmable Gate Array (FPGA) to eliminate the negative influence from the OS’ multi-task processes.  The FPGA works between the SoC and the Digital to Analog Converter (DAC).  It is dedicated to requesting data from the SoC, then sending that data to the DAC.  In our application, the FPGA is working in master mode in the entire audio process using two Accusilicone Fentosecond oscillators as the clocks while synchronizing all audio clocks.  It is able to construct one of the cleanest audio system recoveries of data possible while minimizing any jitter.

Myślę, że to powinno rozwiać wszelkie wątpliwości.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pua napisał:

Nie spieram się ale pachnie mi to technologią chord mojo ibasso zaprogramowało dac na procesorze fpga. Pozdr

Nazwali to sobie fpga master

Ale tak naprawdę, to kto im zabroni? ES9028Pro wykorzystali w DX200 i DX220. AKM po pożarze nie da rady dostarczyć flagowych układów jeszcze przez około rok z tego, co pamiętam. CS jest raczej kojarzony z budżetowymi DAPami lub ewentualnie niższe Mid-Fi. R2R na stosownym poziomie, zwłaszcza projektowane od zera, zapewne zżarłoby masę funduszy i czasu. Poszli więc inną drogą i sorry, ale nazywanie tego kopiowaniem to gruba przesada. To tak, jak oczernianie wszystkich, którzy poszli w te same kości, co producent DAPa, który użył ich jako pierwszy, bo to kopia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, P1gu napisał:

Cytat z fanpage iBasso:

 

FPGA-Master used by the DX300: 
In the traditional audio players, the SoC and the OS are in charge of many tasks at the same time. Audio playback isn’t the main process and often doesn’t have the highest priority.  In the DX300, we developed a Field Programmable Gate Array (FPGA) to eliminate the negative influence from the OS’ multi-task processes.  The FPGA works between the SoC and the Digital to Analog Converter (DAC).  It is dedicated to requesting data from the SoC, then sending that data to the DAC.  In our application, the FPGA is working in master mode in the entire audio process using two Accusilicone Fentosecond oscillators as the clocks while synchronizing all audio clocks.  It is able to construct one of the cleanest audio system recoveries of data possible while minimizing any jitter.

Myślę, że to powinno rozwiać wszelkie wątpliwości.

Przeczytałem i dalej uważam że to zaprogramowany dac

3 minuty temu, Vaiet napisał:

Ale tak naprawdę, to kto im zabroni? ES9028Pro wykorzystali w DX200 i DX220. AKM po pożarze nie da rady dostarczyć flagowych układów jeszcze przez około rok z tego, co pamiętam. CS jest raczej kojarzony z budżetowymi DAPami lub ewentualnie niższe Mid-Fi. R2R na stosownym poziomie, zwłaszcza projektowane od zera, zapewne zżarłoby masę funduszy i czasu. Poszli więc inną drogą i sorry, ale nazywanie tego kopiowaniem to gruba przesada. To tak, jak oczernianie wszystkich, którzy poszli w te same kości, co producent DAPa, który użył ich jako pierwszy, bo to kopia :D

Myślę że zaprogramowali R2R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pua napisał:

Przeczytałem i dalej uważam że to zaprogramowany dac

Myślę że zaprogramowali R2R

W takim razie będzie to najtańszy na rynku DAP R2R ze streamingiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Vaiet napisał:

W takim razie będzie to najtańszy na rynku DAP R2R ze streamingiem.

Nie wiem co to R2R ale czy to dobrze czy źle? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie FPGA, jakie R2R? Skąd wy to info bierzecie? O niczym takim nie było mowy. Jest kostka FPGA ale ona nie jest zaprogramowana jako przetwornik C/A, pełni rolę pomocniczą jak np w Shanlingu M6.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności