Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DX300


Wisting

Rekomendowane odpowiedzi

będzie oddzielna sekcja zasilania dla analog i digital - widzę, że wykorzystują w DX300 doświadczenia z DX220MAX

 

DX220MAX grał super, zdecydowanie klasa wyżej od dx220, ale był cegłą, moc za duża pod czułe iemy i nieco skopana regulacja przy dwóch sekcjach analog i digital - niech to wszystko poprawią w DX300, a zostawią dźwięk :)

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to będzie tylko rozwinięcie Lini dx 160 nie tylko pod względem wizualnym..? . Mogliby by coś z tą bateria zrobić może to sabre tak je ten prąd.... Bo shanling potrafi zrobić baterie działająca do 10h a z ibasso wszyscy wiemy jak jest ( m6, 220).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Delt napisał:

Może to będzie tylko rozwinięcie Lini dx 160 nie tylko pod względem wizualnym..? . Mogliby by coś z tą bateria zrobić może to sabre tak je ten prąd.... Bo shanling potrafi zrobić baterie działająca do 10h a z ibasso wszyscy wiemy jak jest ( m6, 220).

 

To nie jest kwestia działania baterii, tylko jej pojemności. W M8 bateria jest po prostu o 2600 mAh większa. Może M8 jest jakoś lepiej zoptymalizowane, ale nie sądzę, żeby miało to aż taki wpływ, przy założeniu, że bebechy muszą zjeść swoją porcję prądu i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Delt napisał:

Może to będzie tylko rozwinięcie Lini dx 160 nie tylko pod względem wizualnym..? . Mogliby by coś z tą bateria zrobić może to sabre tak je ten prąd.... Bo shanling potrafi zrobić baterie działająca do 10h a z ibasso wszyscy wiemy jak jest ( m6, 220).

Chyba bardziej kolejny krok po DX220 i ewidentny następca modelu flagowego, niż rozwinięcie niższego modelu. Choć jeśli spekulacje co do daca okazałyby się trafione, to bliżej byłoby mu do DX160, niż właśnie do DX220 ;) Już jakiś czas temu Paul potwierdził, że DX300 nie będzie oparty na dacu sabre.

Edytowane przez pysiaDK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli shanling m6 gdzie bateria ma 4000 mah i dx 220 gdzie bateria ma 4400mah 

Shanling m6 do 10 h ibasso dx 220 do 7h. Różnica w dźwięku niewielka na korzyść ibasso. Zauważyłem też większą moc w shanling m6

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Delt napisał:

Miałem na myśli shanling m6 gdzie bateria ma 4000 mah i dx 220 gdzie bateria ma 4400mah 

Shanling m6 do 10 h ibasso dx 220 do 7h. Różnica w dźwięku niewielka na korzyść ibasso. Zauważyłem też większą moc w shanling m6

To do 7h przy Ibasso to tak z górką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2020 o 06:42, wegiel21 napisał:

Czy są już jakieś przecieki kiedy ma się ukazać i jaki będzie koszt?

 

Kiedy to nie wiem, cena 4-4,5k pln - tako rzecze "przeciek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ZebLong napisał:

 

Kiedy to nie wiem, cena 4-4,5k pln - tako rzecze "przeciek".

A skąd ten przeciek o cenie bo brzmi na dzisiejsze czasy rozsądnie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wegiel21 napisał:

A skąd ten przeciek o cenie bo brzmi na dzisiejsze czasy rozsądnie.

A z Markiem rozmawiałem jakiś tydzień temu. Już tylko DX300 dzieli mnie od M15😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ZebLong napisał:

 

Kiedy to nie wiem, cena 4-4,5k pln - tako rzecze "przeciek".

Jeśli ten przeciek o cenie by się potwierdził, to wróżenie z fusów, że DX300 będzie używać DAC od CL staje się coraz bardziej prawdopodobne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, P1gu napisał:

Jeśli ten przeciek o cenie by się potwierdził, to wróżenie z fusów, że DX300 będzie używać DAC od CL staje się coraz bardziej prawdopodobne. :)

 

Chociaż teraz to sobie przypomniałem: ma być na przełomie grudnia i stycznia. 

Co do ceny to zauważcie, że jest jednak "progres" względem 220. Nie zmienia to faktu, że dapy od iBasso są u nas dobrze wycenione (zwłaszcza DX160).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Palpatine napisał:

4,5 tyś zł to faktycznie bardzo rozsądna cena za chińskiego dapa, powiedziałbym że wręcz okazyjna.

Po ostatnich doświadczeniach z M8 lepiej poczekać przynajmniej aż naprawią choroby wieku dziecięcego.

Tak, chociażby w kontekście cen innych flagowców kwota 4,5k w mojej ocenie będzie rozsądna, jeśli oczywiście będzie za nią szedł odpowiedni progres, nie tylko w kwestii brzmienia (choć o to akurat się zbytnio nie boję).

 

A co do tego wszystkiego ma pochodzenie producenta? Bo jak chiński to gorszy, niż koreański na ten przykład? Nikt nikomu przecież nie każe wydawać pieniędzy na chińskiego grajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie ze cena 4,5 tys zł jest atrakcyjna za dapa którego nie znamy nawet do końca specyfikacji jest moim zdanie mało poważne. A czy flagowiec czy nie, nie ważne - istotne jest jak będzie grać i jaka będzie jego funkcjonalność. 
Biorac pod uwagę przeszłość nawet te najbliższa to pochodzenie ma znaczenie, ale może faktycznie nie dla każdego. Biorąc po uwagę fakt, ze ostatni flagowiec Shanlinga testowany jest w zasadzie przez użytkowników, do oprogramowania wychodzą patche, flagowiec nie ma MQA ani gapless to pokazuje jak wyglada dzisiejszy rynek. Dodając kosmiczna ilość zwrotów gwarancyjnych dapow FiiO czy wrecz różnice brzmieniowe w sztukach testowych a sztukach produkcyjnych innych producentów robi się mało ciekawie. I oczywiście nikt nie każe nikomu niczego kupować, ale warto zachować pewna dozę ostrożności. Co do koreańskich producentów dapow to póki co mam nikłe ale dość pozytywne doświadczenia, podobnie jak z japońskimi Sony. Oczywiście błędy zdarzają się każdej marce i wyglada na to ze lepiej po prostu nie być beta testerem za grube tysiące. Ale jak piszesz każdy ma swój rozum i swoją wole i sami podejmujemy decyzje na co wydajemy ciężko zarobione pieniądze. Ja po ostatnich doświadczeniach z producentami z Chin jestem bardzo ale to bardzo ostrożny.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Palpatine napisał:

Pisanie ze cena 4,5 tys zł jest atrakcyjna za dapa którego nie znamy nawet do końca specyfikacji jest moim zdanie mało poważne. A czy flagowiec czy nie, nie ważne - istotne jest jak będzie grać i jaka będzie jego funkcjonalność. 
Biorac pod uwagę przeszłość nawet te najbliższa to pochodzenia ma znaczenie, ale może faktycznie nie dla każdego. Biorąc po uwagę fakt, ze ostatni flagowiec Shanlinga testowany jest w zasadzie przez użytkowników, do oprogramowania wychodzą patche, flagowiec nie ma MQA ani gapless to pokazuje jak wyglada dzisiejszy rynek. Dodając kosmiczna ilość zwrotów gwarancyjnych dapow FiiO czy wrecz różnice brzmieniowe w sztukach testowych a sztukach produkcyjnych innych producentów robi się mało ciekawie. I oczywiście nikt nie każe nikomu niczego kupować, ale warto zachować pewna dozę ostrożności. Co do koreańskich producentów dapow to póki co mam nikłe ale dość pozytywne doświadczenia, podobnie jak z japońskimi Sony. Oczywiście błędy zdarzają się każdej marce i wyglada na to ze lepiej po prostu nie być beta testerem za grube tysiące. Ale jak piszesz każdy ma swój rozum i swoją wole i sami podejmujemy decyzje na co wydajemy ciężko zarobione pieniądze. Ja po ostatnich doświadczeniach z producentami z Chin jestem bardzo ale to bardzo ostrożny.

To co do tej pory wiadomo o DX300 (a wiadomo znacznie więcej, niż te szczątkowe informacje wrzucane tutaj) jest dla mnie wystarczające żeby stwierdzić, że cena 4,5k wydaje się atrakcyjna, a w szczególności w kontekście tego, jaki poziom cenowy flagowców obrała sobie konkurencja. I to właśnie może być dla Ciebie mało poważne, bo na przykład dla mnie mało poważne jest zakładanie z góry, że DAP kompletnie innego producenta będzie się sypał, bo (w Twojej opinii) sypie się Shanling M8. A jedynym uzasadnieniem tego Twierdzenia ma być, jak się domyślam, wyłącznie fakt pochodzenia sprzętu z tego, a nie innego kraju.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preorder za 3,6kPln- dostępny w połowie stycznia;

https://www.moon-audio.com/ibasso-audio-dx300-dap.html

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności