Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, saudio napisał(a):

Jeszcze były DCC, ale szybko zniknęły, trochę kasy Philips przepalił w tym projekcie.

 

Debiutowały mniej więcej w tym samym czasie co minidisc, więc miały marne szanse. Szczególnie, że ATRAC było autorskim pomysłem Sony i mogło być ulepszane, a Philips zamknął się w bodajże mpeg2 i jak dodać do tego fakt, że to wciąż była taśma, minidisc w porównaniu jawił się jak technologia z dalekiej przyszłości.

No ale jest trochę entuzjastów DCC na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, timecage napisał(a):

 

Debiutowały mniej więcej w tym samym czasie co minidisc, więc miały marne szanse. Szczególnie, że ATRAC było autorskim pomysłem Sony i mogło być ulepszane, a Philips zamknął się w bodajże mpeg2 i jak dodać do tego fakt, że to wciąż była taśma, minidisc w porównaniu jawił się jak technologia z dalekiej przyszłości.

No ale jest trochę entuzjastów DCC na świecie.

No oni poszli w kontynuację CC, bo one odtwarzały też zwykłe kasety. Ale szybko znikneły z rynku chyba w 5 lat.prawie kupiłem taki magnetofon, byłem w tym czasie w Holandii, na szczęście był za drogi ;)

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DATy były długo sprzętem w studiach radiowych i TV. Sprzętem także  dla reporterów.

Często omijały nas niektóre wynalazki bo kasy brakowało. Kasę na pierwszy CD player , ojciec zaoszczędził z delegacji do Niemiec. Polska Fonika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lord Rayden napisał(a):

Kasę na pierwszy CD player

Ja z bratem kupiliśmy za niedużą kasę uszkodzonego TEACa na Wolumenie, trochę połamana była obudowa i płytka drukowana, ale bratu udało się "pospawać" i sprzęt ożył :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

IMG_3993.jpeg
 

Powinny być na rynku tylko płyty pakowane w jawel case jak to bywało kiedyś, najlepiej z tekturową, zewnętrzną wsuwką jak powyżej! Jak ja nie cierpię tych tekturek jak poniżej.
 

IMG_3994.jpeg
 

IMG_3995.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pua napisał(a):

To już ostatni odnośnik do starego system MD ,tym razem Win11 i WebMiniDisc przesył przez Usb.

No i też ostatni zakup 😗

IMG_20240305_200553.jpg

 

 

Tak się właśnie dziwiłem przy poprzednim odtwarzaczu, że nie zdecydowałeś się na NetMD. Wygoda jest tego warta - szczególnie, że WebMDPro potrafi nagrywać dyski lepiej niż niejedna nagrywarka sprzętowa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez optyka też fajnie się nagrywa ,zresztą ten model MD NET przy utworze 7.20min nagrywa 3.40 min to też dużego przyspieszenia nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Żona kazała, to kupiłem :) 

 

IMG_1239.jpeg

Żona to nawet nie wie ze to w ogole jest w domu kretaczu :D

Edytowane przez rudy1997
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rudy1997 napisał(a):

Żona to nawet nie wie ze to w ogole jest w domu kretaczu :D

 

5 minut temu, marco-polo napisał(a):

Rozumiem że dla żony bo jak kazała to będzie je używała.

Żona chciała sobie kupić buty mniej więcej w 1/2 ceny Bathysów, ale jej było głupio, że tak drogo, to teraz ma wymówkę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, The Grand Wazoo napisał(a):

 

Żona chciała sobie kupić buty mniej więcej w 1/2 ceny Bathysów, ale jej było głupio, że tak drogo, to teraz ma wymówkę ;) 

To ważne że potraficie pertraktować czy negocjować jak genearałowie na wojnie zakupy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czarna1412 napisał(a):

Chodziłam wokół nich prawie 9 miesięcy, odkąd posłuchałam u Kolegi. Dzisiaj pękłam i wreszcie zamówiłam. 

IMG_0371.jpeg

 

Świetne głośniki, mam od ponad roku i dla mnie zamknęły temat głośników do PC na dłuższy czas ;) Nawet dziewczyna już na nie nie narzeka, bo początkowo jej się nie podobały wizualnie, ale jak usłyszała jak grają, to zmieniła zdanie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dirian napisał(a):

 

Świetne głośniki, mam od ponad roku i dla mnie zamknęły temat głośników do PC na dłuższy czas ;) Nawet dziewczyna już na nie nie narzeka, bo początkowo jej się nie podobały wizualnie, ale jak usłyszała jak grają, to zmieniła zdanie :D 

To prawda - nie wyglądają atrakcyjnie, ale dźwięk wszystko rekompensuje. Nie mogłam uwierzyć, że takie plastikowe maleństwa mogą tak zagrać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, czarna1412 napisał(a):

Nie mogłam uwierzyć, że takie plastikowe maleństwa mogą tak zagrać.

Jakbyś je oceniła do Edifierów jeżeli chodzi o kino domowe i większe rozdupczenie sąsiada że ma się kino domowe?

Kupiłem te bo tanie i polecane były często. Swany są jeszcze też podobno świetne. Jednak co kraj to inny rynek głośników.

Opowiedź co Ciebie urzekło bo tak z opisu jakby pomacać ducha ale pewnie lepsze są pod wieloma aspektami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Weird_O napisał(a):

ES Lab ES-R10... i temat słuchawek zamknięty na dłuższy czas.

Również dziękuje i miłego słuchania !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności