Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

@meehooj z dongli miałem tylko ua5 shanlinga, słuchałem chwilę z Craft ears 4 po przesiadce z ak120 rzucił mi się względem niego podbity bas i mniejsza scena ale to sprzęt innej klasy i kasy pierwsze wrażenie bardzo ok dalej zobaczymy 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bednaar napisał(a):

@lobuz1 No teraz to Tobie zazdroszczę ;) Tylko Odyssey mam na CD - reszta czeka na później.

@BednaarW realizacji mam zamówienia na 12 płyt Tejre Rypdal 😅.

Bardzo lubię „Skywards”- przegrałem licytację na allego (poszła za 90zł) a dzisiaj kupiłem ją za 13€ z dostawą z Niemiec. 

IMG_3678.jpeg
 

IMG_3679.jpeg

 

IMG_3680.jpeg

IMG_3681.jpeg

 

IMG_3682.jpeg
 

Dzisiaj przesłuchałem już te nowe a teraz do zmieniarki załadowałem 5 kolejnych, które już kilka razy słuchałem.

 

IMG_3683.jpeg
Odsłuch z dzisiejszej dostawy- Oddysey. 👍

Edytowane przez lobuz1
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lobuz1 napisał(a):
7 godzin temu, Bednaar napisał(a):

No teraz to Tobie zazdroszczę ;) Tylko Odyssey mam na CD - reszta czeka na później.

@BednaarW realizacji mam zamówienia na 12 płyt Tejre Rypdal 😅.

Bardzo lubię „Skywards”- przegrałem licytację na allego (poszła za 90zł) a dzisiaj kupiłem ją za 13€ z dostawą z Niemiec. 

To są dopiero Muzyczne Zakupy 😀 Niedawno zrobiłem sobie maraton Rypdala na Spotify. 

Ps. @lobuz1 mnie czeka podobny hurtowy zakup klasyków z Blue Note.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, hammerh34d napisał(a):

Ja z powodów ideowych praktycznie przestałem kupować płyty, chyba że zależy mi na konkretnym winylu.

Ideowych tzn.?

U mnie to atawistyczne przywiązanie do nośnika fizycznego, CD są jednak praktyczniejsze od winyli. Miałem kiedyś czarne płyty i gramofon, pamiętam ten urok nastawiania płyty, ale jakoś specjalnie za tym nie tęsknię,  bo im bliżej środka  płyty,  tym gorsza jakość dzwięku,  w CD tego nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bednaar napisał(a):

Ideowych tzn.?

U mnie to atawistyczne przywiązanie do nośnika fizycznego, CD są jednak praktyczniejsze od winyli. Miałem kiedyś czarne płyty i gramofon, pamiętam ten urok nastawiania płyty, ale jakoś specjalnie za tym nie tęsknię,  bo im bliżej środka  płyty,  tym gorsza jakość dzwięku,  w CD tego nie ma. 

Koledze @hammerh34dchodziło o to, że tantiemy dla wykonawcy od sprzedaży 1 płyty to są śmiesznie małe pieniądze. http://popruntheworld.pl/ile-wykonawca-zarabia-na-cd/  Bandcamp jest mniej pazerny: https://gamemusic.pl/bandcamp-czyli-jak-wspierac-artystow/ . Streaming to w ogóle żart... Problem jest tylko taki, że popularnych artystów na Bandcampie nie ma... ale oni raczej biedy nie klepią. Osobiście uważam, że to nie tzw "piraci" okradają artystów tylko wytwórnie.

Edytowane przez Karkolomny
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Karkolomny napisał(a):

Koledze @hammerh34dchodziło o to, że tantiemy dla wykonawcy od sprzedaży 1 płyty to są śmiesznie małe pieniądze. http://popruntheworld.pl/ile-wykonawca-zarabia-na-cd/  Bandcamp jest mniej pazerny: https://gamemusic.pl/bandcamp-czyli-jak-wspierac-artystow/ . Streaming to w ogóle żart... Problem jest tylko taki, że popularnych artystów na Bandcampie nie ma... ale oni raczej biedy nie klepią. Osobiście uważam, że to nie tzw "piraci" okradają artystów tylko wytwórnie.

Szkoda, że na Bandcampie jest bardzo mało interesujących mnie artystów. 

Zdaje mi się że jednak mniejsze wytwórnie wyspecjalizowane w jazzie w rodzaju ECM,  ACT, czy nawet Blue Note nie są tak pazerne.

Najgorzej jest z Warner, Sony i Universal 

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Karkolomny napisał(a):

Koledze @hammerh34dchodziło o to, że tantiemy dla wykonawcy od sprzedaży 1 płyty to są śmiesznie małe pieniądze. http://popruntheworld.pl/ile-wykonawca-zarabia-na-cd/  Bandcamp jest mniej pazerny: https://gamemusic.pl/bandcamp-czyli-jak-wspierac-artystow/ . Streaming to w ogóle żart... Problem jest tylko taki, że popularnych artystów na Bandcampie nie ma... ale oni raczej biedy nie klepią. Osobiście uważam, że to nie tzw "piraci" okradają artystów tylko wytwórnie.

Piraci okradają koncerny a one bardzo nie lubią trącić nawet centa 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, [mention=84537]Karkolomny[/mention], za wyjaśnienie- dokładnie tak. Również dlatego korzystam z Quobuza, bo on płaci najwięcej artystom ze streamingu.
"Wielcy" też są na Bandcampie. Choćby Peter Gabriel ostatnio, w jakości mocno hires default_wink.png

Edit: No i jeszcze HDTracks są. Też czasem kupuję. Nośnik fizyczny zależy od prądu tak czy inaczej, a plik jest mniejszy i mniej waży i miejsca mniej zajmuje - dlatego jeśli nie chcę jakiegoś konkretnego wypasionego wydania, jak np. ostatniego Toola, to wolę pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony BDP-S790


Stary, ale jary. Trochę ruszony rydwanem czasu, ale płyty audio czyta wyśmienicie. Dodatkowo świetny ripper płyt SACD.
Za niewielkie pieniądze bomba. 83ac5fa53653b3ba99dcdc6670894e6c.jpg

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, vonBaron napisał(a):

Bo FW5 już mnie irytowały a ZE8000 ktoś mi sprzątnął sprzed nosa. 

To ciesz się że ktoś ci sprzątnął ZE8000 😃

Edytowane przez Jaro54
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jaro54 napisał(a):

To ciesz się że ktoś ci sprzątnął ZE8000 😃

 

Akurat pomimo wtopy z AZ60 chciałem sprawdzić wszechobecnie chwalone AZ80 i właśnie mam je w uszach, na zmianę z ZE8000(MK I) i moim zdaniem JVC HA-FW100T sonicznie są lepsze. Na plus dla AZ80 na pewno ergonomia

 

JVC HA-FW100T maja to czego próżno szukać w Technicsach czy FA - dociążenie i barwę. Do tego bas - nie ma nawet co porównywać. To jakby zestawić Sennheisery HD800 i Denon D7000, może i technicznie te pierwsze robią większe wrażenie, ale przyjemniej słucha się zdecydowanie tych drugich ;) 

Edytowane przez Trauma
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności