Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, konrad_a napisał(a):

Z podziękowaniami dla @MP3store Krakow i wyrozumiałej żony. 💖

20221210_181302.jpg

Dwa pytania. Czy ten chord ma wyświetlacz oled oraz czy jak się go porówna np z Mojo, to można uczciwie powiedzieć, że mojo nie gra? :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bakus1233 napisał(a):

Dwa pytania. Czy ten chord ma wyświetlacz oled oraz czy jak się go porówna np z Mojo, to można uczciwie powiedzieć, że mojo nie gra? :D 

Nie mam pojęcia czy OLED, pewnie nie, bo to 7-letnia już konstrukcja. Ale czy to ma jakieś znaczenie dla audio?

Pytasz o Mojo, czy Mojo2? Bo Mojo to ewidentnie nie gra, a Mojo2 w porówaniu z Dave to taki młodszy brat w wieku przedszkolnym. Rysy trochę podobne, ale np. rozmiar sceny zupełnie nie ten, kilka innych aspektów też.
Mojo2 ma potencjał. W swojej cenie jest super. Na pewno ma dużo lepszy stosunek jakość/cena niż Dave.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, konrad_a napisał(a):

Bo Mojo to ewidentnie nie gra, 

Połowa forum miała pierwszego mojo, kilka osób nawet po kilka razy i mnóstwo osób się nad nim ostro spuszczało. Do dziś kilka osób go używa i nie ma zamiaru go zmieniać chyba, że na coś grającego w tym samym stylu, tylko lepiej. I nagle mojo nie gra?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Play napisał(a):

Połowa forum miała pierwszego mojo, kilka osób nawet po kilka razy i mnóstwo osób się nad nim ostro spuszczało. Do dziś kilka osób go używa i nie ma zamiaru go zmieniać chyba, że na coś grającego w tym samym stylu, tylko lepiej. I nagle mojo nie gra?

Wrażenia słuchowe są subiektywne. Miałem kiedyś Mojo 1 i zamieniłem na iBasso DX200, bo grał mi lepiej.

Mojo2 to IMO inna bajka. Moim subiektywnym zdaniem między tymi 2 urządzeniami jest znaczna różnica.

Czy to uprawnia do powiedzenia "nie gra"? Nie wiem. No gra. Lepiej niż część telefonów. 
Na pewno gra inaczej i moim zdaniem znacznie poniżej Mojo2.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Play napisał(a):

Połowa forum miała pierwszego mojo, kilka osób nawet po kilka razy i mnóstwo osób się nad nim ostro spuszczało. Do dziś kilka osób go używa i nie ma zamiaru go zmieniać chyba, że na coś grającego w tym samym stylu, tylko lepiej. I nagle mojo nie gra?

👆👍

 

Aż strach pomyśleć co będzie jak pojawi się Mojo 3 ;) 

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, MrSheep napisał(a):

 

👆👍

 

Aż strach pomyśleć co będzie jak pojawi się Mojo 3 ;) 

Mamy Mojo2, Hugo2, TT2, i Dave. Ja czekam na Dave2 najpierw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konrad_aa jeszcze takie pytanie mi przyszło teraz do głowy. Jak z takim Dejwem grają zwykłe słuchawki powiedzmy do 1500zł. Wchodzą na wyższy poziom brzmienia czy nie są w stanie skorzystać z możliwości jakie daje to combo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2022 o 20:30, Dan821 napisał(a):

I jak wrażenia muzyczne ? Z iem mam Mele i Ikko oh10 i się zastanawiam czy nie uzupełnić kolekcji o ten model plenerów.

 

Są genialne :D

Póki co nie słuchałem ich długo bo nie było zbyt wiele czasu, ale pierwsze wrażenia poezja.

Piękna barwa, rozrywkowe brzmienie, ale bardzo dopracowane w każdym calu, niskie tony świetne, nie za dużo, nie za mało, tak w punkt, do tego świetna szybkość drivera, separacja genialna.

Wokale i wysokie są bardzo gładkie, ale nasycone szczegółami. Są świetnie wypośrodkowane między detalami, a rozrywkowością. Po prostu super się ich słucha ;)

Świetnie radzą sobie dosłownie z każdym utworem, w którym zdążyłem je przesłuchać.

Oczywiscie potrzebują dość dużo mocy, ja pędzę z samego Xduoo X3 II i 3/4 skali jest odpowiednie, ale czuję, że na balansie i wzmaku wyciągnąłbym z nich jeszcze więcej ;)

Moje ulubione słuchawki, pierwszy raz stawiam BQEYZ Spring 1/2 niżej niż inne słuchawki - S12 Pro są lepsze w całej swojej uniwersalności i poprawności brzmieniowej dla mnie :D

Cały zestaw też oceniam na plus, super kabel, zestaw tipsów, pianek, bardzo elegancko zapakowane i do tego prześwietne etui :D

Ergonomicznie trochę dziwnie są wygięte pod kątem, ale po założeniu nie czuć dyskomfortu i izolacja jest dobra :D

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, majkel napisał(a):

A co byś poprawił w Dave? :)

Dodałbym hardware-owy equalizer z Mojo2 i zintegował MScalera. Zlikwidowałbym miganie ekranu podczas zapisu stanu i umożliwił zmiany trybu wyświetlania BEZ potrzeby wypinania słuchawek.

Godzinę temu, bakus1233 napisał(a):

@konrad_aa jeszcze takie pytanie mi przyszło teraz do głowy. Jak z takim Dejwem grają zwykłe słuchawki powiedzmy do 1500zł. Wchodzą na wyższy poziom brzmienia czy nie są w stanie skorzystać z możliwości jakie daje to combo? 

Problem jest taki, że ja raczej próbuję minimalizować ilość sprzętu i nie mam wielu słuchawek do 1500 pod ręką.

Wyciągnąłem stare Blaupunkty (za ok 50zł kiedyś) z szuflady i tak - grają dużo lepiej niż z telefonu LG G7 Thinq z HiFi-Quad-Dac / Neutron / flac.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dirian napisał(a):

 

Od tych pierdziawek bez basu z iPada to chyba mało co nie gra lepiej 😏

To chyba nie słuchałeś ipada pro 12,9 😅bo gra tak, że spokojnie może zastąpić kolumny przeciętnemu słuchaczowi. W dodatku 4 wbudowane głośniki robią świetną scenę muzyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bakus1233 napisał(a):

To chyba nie słuchałeś ipada pro 12,9 😅bo gra tak, że spokojnie może zastąpić kolumny przeciętnemu słuchaczowi. W dodatku 4 wbudowane głośniki robią świetną scenę muzyczną.

 

A no odnoszę się do 11'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem Tab S5e i mam wrażenie, że grał lepiej ale to było z rok temu to nie mam bezpośredniego porównania.

 

W każdym razie oczekiwałem czegoś więcej po prawie najwyższym modelu iPada, ale wiadomo do filmu czy serialu - styknie ;) 

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dirian napisał(a):

Ale te małe skurczybyki grają :D

 

 

AE8AEEB8-C6EF-4DA9-99D1-36264B2195C8.jpeg

U mnie też się pojawiły z tydzień temu.

Raz myślę czy od razu nie szukać starszych braci, a raz czuję niedosyt.

Ale przynajmniej na biurku się miejsce zrobiło 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności