Skocz do zawartości

Sprzęt Stacjonarny Cd,dvd,kolumny,kabelki


ogorek

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście ten Twój Pianocraft ma jak najbardziej standardowe wejścia do podłączenia CD? Tylko ile tak właściwie chciałbyś wydać na odtwarzacz?

 

Wydaje mi się że standardowe, 'system connector' i 'analog out'.

Natomiast co do ceny... nie chcę szaleć, cały nowy zestaw jest wart ~1,5k zł. Chciałbym aby grało podobnie, nie wiem natomiast ile powinienem wydać, aby to osiągnąć. Uważasz że powiedzmy 300-400zł wystarczy? Cd nie musi być nowy, nie chciałbym mieć jednak kolejnych problemów z przerywaniem.

 

A może ktoś poleci jakiś porządny serwis, który rzetelnie zbada co się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 919
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nie. ale tez nie spodziewam sie ich za predko - cos nei widze u tamtego forumowicza postepow pracy - albo sie po prostu nimi nie dzieli. :P obiecuje ze skrobne co niecos o nich oczywiscie odwolujac sie do popularnych sluchawek - bedzie wiadomo "z czym do ludzi". porownania do firmowych kolumn nie zrobie, bo zwyczajnie prawie zadnych nie znam. no moglbym co najwyzej do altusow 110, bo gdzies jedna sztuka takowych mi sie zawieruszyla w domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze..

W mojej Unitrze pada transformator. :|

Wnioskuje to po tym ze jeden kanał gra ciszej i tym ze jeden rdzeń (?) transformatora był chyba przez moja rodzinkę zalany.

Nie wiecie czy dostane jeszcze gdzieś taki nowy transformator?

Czy muszę szukać po złomowiskach?

 

Ta część zaznaczona na czerwono jest zalana.

 

Obrazek z google:

01010004.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celeb - pytanie chyba głównie do Ciebie . :)

 

Nie wiesz czy zworki w podwójnych terminalach głośnikowych mają jakiś standardowy rozstaw ?

 

Kupiłem tanie używane podłogówki , lecz właśnie bez zworek na teriminalach

Wiem , że są inne sposoby łączenia gniazd - o Ogórka widziałem na przykład fajny adapter- chyba

na gniazda bananowe , ale ja do tej pory używałem wyłącznie gołych " bielonych " kabli głośnikowych.

 

Najchętniej bym zresztą przy tym pozostał - banany , widły czy szpiliki jakość mnie nie kręcą .

Bi-wiring zresztą też jakoś niespecjalnie .

 

Dlatego mam pytanie : jeżeli kupię sobie dwa 10 zł terminale z Allegro to zworki z takich

kompletów powinny raczej pasować na moje gniazda ? Czy nie ma tu żadnych standardów ? :)

 

TERgl2xz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

getz: po co robisz sobie schody niepotrzebnie? nie prosciej zewrzec to zwyklym kablem - od wewnatrz? po co sie bawic - tracic 30zl i jeszcze sie zastanawiac czy calosc bedzie pasowala? Poza tym takie terminale dostaniesz bez problemu w kazdym sklepie elektronicznym, o takich "audio" juz nawet nie wspominam - po co tracic nerwy na allegro, jesli mozna to kupic w lokalnym sklepie? Co do wymiarow terminali to raczej nie sa ustandaryzowane, ale na aukcjach czesto masz wymiary takich terminali - wiec mozna sobie latwo przymierzyc. ten ktory pokazales ludzaco przypomina ten ;))))))) - wiec juz masz jego wymiary

Bi-wiring zresztą też jakoś niespecjalnie .
nie dziwi mnie to specjalnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

getz: po co robisz sobie schody niepotrzebnie? nie prosciej zewrzec to zwyklym kablem - od wewnatrz?

 

Dzięki . :)

 

A co do łączenia w środku kablem , to po prostu nie wiem czy do terminala od wewnątrz

przypadkiem nie jest przymocowana bezpośrednio zwrotnica . Jak już pisałem to bardzo

budżetowe kolumny więc takie rozwiązanie konstrukcyjne jest bardzo prawdopodobne .

 

No nic - jeszcze ich nie mam , ale pewnie jutro lub w poniedziałek zdąże je odebrać i rozkręcę .

Jeżeli nie będą miał zwrotnicy podwieszonej do terminala , to zepnę je kablem od wewnątz jak radzisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze..

W mojej Unitrze pada transformator. :|

Wnioskuje to po tym ze jeden kanał gra ciszej i tym ze jeden rdzeń (?) transformatora był chyba przez moja rodzinkę zalany.

Nader ciekawy wniosek... :> Choć rzeczywiście zacząłbym sprawdzenie wzmacniacza od zasilacza.

 

Nie wiecie czy dostane jeszcze gdzieś taki nowy transformator?

Jak bardzo chcesz go wymienić to wystarczy znaleźć taki o podobnych parametrach lub "większy".

 

Tak dla odprężenia - mała, chińska mistyfikacja w odtwarzaczu "hajend": http://lampizator.eu/LAMPIZATOR/REFERENCES...MHZS_CD66F.html :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla odprężenia - mała, chińska mistyfikacja w odtwarzaczu "hajend": http://lampizator.eu/LAMPIZATOR/REFERENCES...MHZS_CD66F.html

 

"Kamuflaż" i "legenda" tego DAC-u Burr-Browna jest rzeczywiscie trochę zabawny :)

 

MHZS-secret.JPG

 

...ale z drugiej strony za normalny player DVD oparty o ten sam DAC PCM 1742KE jak Pioneer DV-600AV-K

też trzeba wyłożyć z 700 zł-800 zł .>> http://www.pioneer.pl/pl/products/DV-600AV-K/print.html

 

MHZS CD66 kosztują chyba z trzy razy więcej ( ale waży 8- 10 razy wiecej :D ) - więc w porówaniu

z ceną plastikowego Pioneera , przez wzgląd na to jak są wykonane oba odtwarzacze , nie jest to jednak przegięcie.

 

Natomiast zarzut Lampizatora że nie jest to czysty CD-ek lampowy , bo grają tam zwykłe op-ampy

, zaś lampki są tylko dołożone dla " dla efektu na buforze wyjściowym jest chyba troche naciągany .

Bo która firma ( oczywiscie nie licząć takich DIY -owców jak Lampizor ) oparła cały tor CD-eka wyłącnie na lampie ?

Audio Note ? Zresztą obawiam się że duża cześć userów MHZS - byłaby głeboko nieszczęśliwa gdyby

nie mogła w nim podmienić choćby jednego op-ampa. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi inny aspekt tej sytuacji: czy czasem nie było tak, że póki było wiadomo tylko tyle, że w "cedeku" siedzi "SUPER 24 BIT 192 KHZ DAC BY MHZS 'WHICH BETTER THAN CS OR BB DAC'" to grało to dobrze, a jak okazało się, że jednak jest to "the cheapest DAC ever made by Burr brown" tylko ukryty pod sprytną "czapeczką" to zaczęto psy na tym wieszać - abstrahując od uczciwości tej konkretnej marketingowej zagrywki chińskiej firmy...? Ciekawe ile osób zdążyło to przesłuchać czy kupić a ile od razu pomyślało "skąd Chińczycy mogli nagle wytrzasnąć tego cudownego DACa?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyskoczę z trochę głupim i nie na miejscu pytaniem.

Ale chciałbym kupić jakiś odtwarzacz cd do 300-350zł, da się wyrwać coś sensownego w tej cenie????

Najlepiej jakby był z dziurką na słuchawki, bo wzmacniacz planuje dopiero z czasem kupić ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Getz - co to za podlogowki? Przyznaj sie ladnie:)

 

W kazdym razie i tak dobrze wiesz ze bez audiofilskiego piasku nie zagraja:P

 

Microb do 350zl jest w cholere tego - mozesz sprobowac poszukac Rotela RCD-930AX badz Denona DCD-980, 1290, 1460, 1015 , Marantza 63, badz 67, Soniaka ES-222

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki . :)

 

A co do łączenia w środku kablem , to po prostu nie wiem czy do terminala od wewnątrz

przypadkiem nie jest przymocowana bezpośrednio zwrotnica . Jak już pisałem to bardzo

budżetowe kolumny więc takie rozwiązanie konstrukcyjne jest bardzo prawdopodobne .

 

No nic - jeszcze ich nie mam , ale pewnie jutro lub w poniedziałek zdąże je odebrać i rozkręcę .

Jeżeli nie będą miał zwrotnicy podwieszonej do terminala , to zepnę je kablem od wewnątz jak radzisz :)

 

A nie prosciej wziąć zdjąć izolację z kabli kolumnowych (masz je chyba bez konfekcji -> czyli gołe) na długosci tych kilku centymetrów.

Wszystkie terminale głośnikowe mają taką "dziurkę na wylot". Przełożysz przez te dziurki kabel tak aby zwierał pary zacisków.

Najlepsze rozwiązanie. Zworki są najczęsciej z mosiądzu - czyli beeee.

 

Ja mam zworki (na MISSION w kinie domowym) wykonane z przewodu miedzinego (od zwykłych kabli głośnikowych).

Nawet słychać,że jest to jakościowo lepsze od zworek dołączanych do tych kolumn ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item348084916_idealn...sc_piekny_.html

 

Czy taki Rotel, nadaje się do czegokolwiek? Szukam taniego wzmacniacza, z dobrą dziurką ;)

 

A do czego ten amp ?

 

Masz jakiś CD ?

 

Jak nie to chyba lepiej CD z dobrą dziurką, lub do tego CD amp @majkel-a

(jak to ma być głównie do słuchawek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item348084916_idealn...sc_piekny_.html

 

Czy taki Rotel, nadaje się do czegokolwiek? Szukam taniego wzmacniacza, z dobrą dziurką ;)

 

cholera to wie, jesli juz to na allegro widze RA-921, predzej ten bo nowszy, ale jak sie nie boisz starszych klockow to moze i arto sprobowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności