Skocz do zawartości

Sprzęt Stacjonarny Cd,dvd,kolumny,kabelki


ogorek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam u siebie Sony CDP-797. Jest z tej samej serii, co wymienione przez modrzew'a 991 i 791. Znalazłem kiedyś na giełdzie elektronicznej, jak szukałem dla siebie pierwszego CDka. Jakość wykonania - solidność i estetyka tego sprzętu na poziomie dzisiejszego sprzętu z półki >1kzł. Miał on być źródłem dla Tannoyów Fusion 1 podpiętych pod Unitrę Fonicę PW 9013 (dobry sprzęt).

 

Niestety, odtwarzacz podziałał ze 2-3 miesiące, po czym laser zaczął odmawiać posłuszeństwa. Nie miałem ani chęci ani odpowiedniej wiedzy, żeby go wymienić.

Żyłem sobie podłączając iMP-550 przez line-out. Dźwiękowo, ten iRiver nie odbiega od ówczesnych, flashowych modeli (iFP-100/300/500).

 

[No ale przyszły czasy, że mogłem wreszcie kupić swój wymarzony systemik hi-fi. Po odsłuchaniu kilku najbardziej chwalonych kombinacji (opartych na Cambridge Audio, Nadach i kolumnach podłogowych, jakie tylko były w sklepach) natrafiłem na wyjątkowo dla mnie wypadający sprzęcik - Arcam A80 i Acoustic Energy Aegis Evo 3. Okazało się, że gość w salonie z głowy wycenił mi Arcama na 2,5kzł + 2,5kzł kolumny + gratis interkonekt Atlas, na którym odsłuchiwałem zestaw. Mam wrażenie, że gość się pomylił - reszta sprzętów w salonie była w cenach sugerowanych, a Arcam A80 kosztował wówczas sporo ponad 3kzł, co i tak było obniżoną ceną, kiedyś dystrybutor w Polsce wołał o jeszcze więcej... W tej chwili ceny tego nieprodukowanego już wzmacniacza kształtują się na poziomie 3kzł na Allegro (za nówkę).]

 

Wracając do tematu - na CD Arcam z kompletu, nie było już mnie stać... Sytuacja nie zmieniła się w ciągu najbliższych miesięcy, także postanowiłem kupić jakiegoś Sonego. Raczej byłem pewien, że nowy SCD-XE597 (CD/SACD) zagra nie gorzej od CDP-797. Co się okazało, sprzęcik w bezpośrednim porównaniu z 15-letnim CDP-797 nie daje rady (laser w CDP-797 zaczyna szwankować po kilkunastu minutach pracy LUB po ok. połowie płyty jeżeli przeskoczymy parę utworków, więc dało się jeszcze porównać). Różnica jest może subiektywna i delikatna, ale dźwięk wydaje się być nieco ostrzejszy, chłodniejszy, pozbawiony przyjemnej barwy. Nie mówię już o kiepskim wykonaniu - plastikowej płytce przedniej i tandetnie klikających przyciskach. Odtwarzacz nie ma też wyjścia słuchawkowego a ja mam już dość szumów na gnieździe w Arcamie...

 

Postanowiłem zatem wymienić laser w staruszku. Kupiłem odpowiedni model - będący praktycznie identycznym. Tylko, że to chińszczyzna (ale elegancko zapakowana i z pozoru solidna). Po wymienia, laser już nie ma problemów z odtworzeniem całej płytki, ale pojawił się inny mankament - dźwięk, przy głośniejszych partiach utworów, wchodzi w przester :( Wie ktoś może coś na ten temat? Nie zmieniałem w końcu żadnych ustawień - nic. Może któreś z pokręteł na module lasera służy do zmiany jego czułości i może to by pomogło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 919
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Może któreś z pokręteł na module lasera służy do zmiany jego czułości i może to by pomogło?

Hmmm, tam to ja bym nie grzebał jeśli nie byłbym 100% pewny co robię i nie dysponował odpowiednią aparaturą pomiarową... Choć do CDP-797 mam nawet serwisówkę.

PS. Też bardzo lubię te różne staruszki Soniaka. :) Zwłaszcza typowy design tej firmy z lat 80-tych. :D (vide np. CDP-950, choć niektórzy uważają to za szczyt tandety, jak Porta Pro).

 

Trochę fajnych starych "ESów": http://www.thevintageknob.org/SONY/sonyes/sonyES-main.html

 

Aha, 797 nie jest z tej samej serii co 791. Z tego co wiem mają zupełnie inne bebechy jesli chodzi o elektronikę, za to laser jest bodajże identyczny (KSS-240A) i póki co dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pare pytan,

 

zastanawiam sie nad CD'ekiem do 300zl z dobra mocna dziurka na sluchawki, niemam wzmacniacza zadnego, planuje w wakacjie dokupic ewentualnie ( tu wtacza sie jedna rzecz, by ten cd'ek byl wstanie ladnie wygladac z jakims dobrym wzmakiem do 500zl w przyszlosci . )

 

dalej, czy wiecej zyskam dzwiekowo na nausznych sluchawkach sluchajac z dziurki z cd'eka czy kupujac wzmacniaczyk sluchawkowy za 300zl ??

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pare pytan,

 

zastanawiam sie nad CD'ekiem do 300zl z dobra mocna dziurka na sluchawki, niemam wzmacniacza zadnego, planuje w wakacjie dokupic ewentualnie ( tu wtacza sie jedna rzecz, by ten cd'ek byl wstanie ladnie wygladac z jakims dobrym wzmakiem do 500zl w przyszlosci . )

 

dalej, czy wiecej zyskam dzwiekowo na nausznych sluchawkach sluchajac z dziurki z cd'eka czy kupujac wzmacniaczyk sluchawkowy za 300zl ??

 

pozdrawiam.

 

Ja bym sugerowal jednak zaczac od wzmacniacza. Za 300-400 zl moze Ci sie uda upolowac Rotela 930/931 z bardzo przyzwoita "dziurka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysle ;) musze przesunac moej plany bo godzine temu si dowiedzialem ze moj fon sie niesprzedal ... no nic, ale wygralem Go-vibe usb dac ( takie cos : http://jaben.net/forums/index.php?topic=2493.0 ), ciekawe czy zagra to lepiej od mojego oem'owego audigy 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysle ;) musze przesunac moej plany bo godzine temu si dowiedzialem ze moj fon sie niesprzedal ... no nic, ale wygralem Go-vibe usb dac ( takie cos : http://jaben.net/forums/index.php?topic=2493.0 ), ciekawe czy zagra to lepiej od mojego oem'owego audigy 4

 

Z opisu wyglada dosc obiecujaco:

http://jaben.net/forums/index.php?topic=1414.0

http://www.head-fi.org/forums/f5/review-go...689/index2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze to moje jest wersja bez ampa ... ot taka karta do usb, ale patrzac na ceny u jabena ( pakiet ue 5Eb + to cos kosztujacy 339$ ( same ue 5eb u producenta 200$ ) wiec mysle ze moze to byc i tak ciekawe urzadzonko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, 797 nie jest z tej samej serii co 791. Z tego co wiem mają zupełnie inne bebechy jesli chodzi o elektronikę, za to laser jest bodajże identyczny (KSS-240A) i póki co dostępny.

Z wyglądu ewidentnie należą do tej samej lini, myślałem że wnętrznościami też są zbliżone...

CDP-791

 

 

Zapomniałem dodać, że w CDP-797 jest stosunkowo dobrej jakości wyjście słuchawkowe, które najprawdopodobniej wykorzystywałbym bardzo dużo, gdyby sprzęt był sprawny. No i nie ma tego okropnego szumu, co w wyjściu w integrze <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecicie amp do 200pln? (przeleciałem kilka stron do tyłu, ale były same pytania o CDki). Czy w tej cenie dostanę coś 'w miarę'?

 

Generalnie chciałbym podłączyć ampa tylko do PCta + Genius SP-HF2000X (będą dobre? w sumie mają być tylko lepsze od moich starych creative 2.1 :)). Miło by było, aby wzmacniacz był odpowiedni do AL!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecicie amp do 200pln? (przeleciałem kilka stron do tyłu, ale były same pytania o CDki). Czy w tej cenie dostanę coś 'w miarę'?

 

Generalnie chciałbym podłączyć ampa tylko do PCta + Genius SP-HF2000X (będą dobre? w sumie mają być tylko lepsze od moich starych creative 2.1 :)). Miło by było, aby wzmacniacz był odpowiedni do AL!

Przecież te Geniusy to aktywne kolumienki, z wbudowanym wzmacniaczem :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyglądu ewidentnie należą do tej samej lini, myślałem że wnętrznościami też są zbliżone...

Ja bym powiedział, że są tylko podobne... ;) Ale mniejsza z tym, jeśli chodzi o bebechy to 791 ma DAC CXD2552Q i filtr CXD1244, a 797 odpowiednio CXD2561AM i CXD2560M. Tor analogowy obu jest układowo identyczny, oparty o TL082 i NE5532. W części słuchawkowej RC4556.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polece dziurke wzmacniacza Rotela 931 ( 930 to starsza wersja ) z tym ze tu cena juz oscyluje dobrych egzemplarzy ok 500zl. A przy tym swietnie sprawdzi sie wzmacniacz z ewentualnie jakimis kolumnami. CDek Rotela nie ma dziurki wiec tak czy siak potrzeba wzmacniacza.

Co do CD Denona maja ok dziurke ale dopiero po tunningu Piotrka 608 gra ona fajnie.

 

A jutro jade odsluchiwac AA Hyperiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maba: proponuje "pozezbic" w drewnie. jesli totalnie nie wiesz co to jest wiertarka to niedlugo znajomy dla mnie zrobi kolumny bedziesz mogl sobie identycznie zrobic bo robi na ich podstawie dokladny tutorial. jak chcesz podesle ci link, chociaz na razie nie jestem w stanie ci powiedziec kiedy bedzie to zrobione - mozliwe ze za miesiac albo cos w ten desen - kolumny cie wyjda max 250zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDek Rotela nie ma dziurki wiec tak czy siak potrzeba wzmacniacza.

Jak cedek ma być stricte pod słuchawki to tak czy siak można podziękować jego dziurce i podpiąć się z zewnętrznym wzmacniaczem słuchawkowym do wyjścia. No ale to oczywiście droższa opcja, choć w przypadkach takich jak ten Rotel i tak jedyna możliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maba: proponuje "pozezbic" w drewnie. jesli totalnie nie wiesz co to jest wiertarka to niedlugo znajomy dla mnie zrobi kolumny bedziesz mogl sobie identycznie zrobic bo robi na ich podstawie dokladny tutorial. jak chcesz podesle ci link, chociaz na razie nie jestem w stanie ci powiedziec kiedy bedzie to zrobione - mozliwe ze za miesiac albo cos w ten desen - kolumny cie wyjda max 250zl.

 

Hmm a w jakich skrzynkach i na jakich glosnikach bedzie robil te kolumny? Beda bazowane na jakis innych? I czym jak wynosza max 250 to oznacza ze za 300zl by zrobil dla kogos? Sam sie zastanawialem nad takowymi i myslalem o ELtaxach Liberty 1+ badz Tannoy M1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, Caleb, uchyl rąbka tajemnicy ;) Bo to o czym kiedyś rozmawialiśmy to chyba te 250zł na jedną kolumnę ledwo by starczyło, a to i tak była wersja dosyć oszczędna jeśli chodzi o komponenty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a w jakich skrzynkach i na jakich glosnikach bedzie robil te kolumny?
tesla arn-150 i stx gdwk-pj - generalnie budzetowka - ja to biore bo chcialem tego w koncu posluchac na spokojnie, a nic na tym nie trace, bo docelowo idzie do znajomego
Beda bazowane na jakis innych?
smiem watpic :P. ten polski wysokotonowy to chyba w zadnych normalnych kolumnach nie jest stosowany. Ten lepszy z stxa byl w kolumnach Nexton (zdaje sie ze tych, ktorych mozna bylo posluchac na ostatnim audioshow. Niestety z tego co mi wiadomo to Nexton/STX zwrotnice totalnie schrzanil - zarowno pod wzgledem projektowym, jak i rozmieszczeniem elementow na plytce (cewki obok siebie).
I czym jak wynosza max 250 to oznacza ze za 300zl by zrobil dla kogos?
nie wiem - jak je dostane to dam znac. Poza tym beda dwa projekty zwrotnicy i trzeba bedzie dwie wersje odsluchac :P.
Sam sie zastanawialem nad takowymi i myslalem o ELtaxach Liberty 1+ badz Tannoy M1.
no coz - ciezko mi bedzie porownac do tego, bo firmowe kolumny mnie zwyczajnie nie interesuja :P
Bo to o czym kiedyś rozmawialiśmy to chyba te 250zł na jedną kolumnę ledwo by starczyło, a to i tak była wersja dosyć oszczędna jeśli chodzi o komponenty...
to o czym ci kiedys pisalem to byla juz dosc mocna pozycja - na pewno nie budzetowka z marketu - wydaje mi sie ze klasa jak 3 kola w sklepie (na glosnikach chyba wlasnie z tych nextonow) - aha no i calkiem prawdopodobne ze zwrotnica ktora ci wyslalem moze nie byc do konca dopracowana (ale i tak znacznie lepsza od tej schrzanionej prezentowanej w kolumnach na audioshow) - moze byc malo basu - nie bylo tam chyba pelnej kompensacji baffle step, o ile w ogole takowa byla. chociaz nie spotkalem sie i tak zeby ktos narzekal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no i calkiem prawdopodobne ze zwrotnica ktora ci wyslalem moze nie byc do konca dopracowana (ale i tak znacznie lepsza od tej schrzanionej prezentowanej w kolumnach na audioshow) - moze byc malo basu - nie bylo tam chyba pelnej kompensacji baffle step, o ile w ogole takowa byla. chociaz nie spotkalem sie i tak zeby ktos narzekal.

To jakby się okazało, że coś tam w międzyczasie zostało bardziej dopracowane a propos tego projektu to liczę na jakieś info. Choć pewnie jeszcze sporo czasu upłynie zanim będę się mógł wziąć za budowę czegoś takiego... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok - dam znac. na pewno jednak nowy, wiekszy stx pojdzie jeszcze raz na warsztat - tam to co prawie kazdy narzeka na malo basu, a ten maly na ktorym ci konstrukcje wyslalem jest tylko mozliwe ze nie do konca dopracowany - chociaz jak na razie nikt nie narzekal, a zwrota juz troche stoi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem :/

 

Kompletnie padł mi napęd cd (cdx-e400) od Pianocraft rx-e400. Zastanawiam się co teraz zrobić. Kilkakrotnie był już oddawany do serwisu, niestety naprawiali i po pewnym czasie znów się psuł. Konkretnie przerywał przy odtwarzaniu płyt, a w tym momencie nawet już nie chce ich odczytać.

 

Zna może ktoś jakiś DOBRY serwis sprzętu audio w Warszawie, który fachowo zbadałby co się dzieje z moim cd od Yamahy? Możliwe że do tej pory nie trafiłem na 'odpowiedni' serwis. Wiadomo jak to jest ze specami.

 

Druga opcja to kupno samego odtwarzacza, który pasowałby do Pianocrafta. Proszę o jakieś podpowiedzi w tym zakresie. Może być używany, może być z Allegro, byleby nie popsuł się za tydzień ;) Nie pogardzę również nowym, tyle że nie mogę szaleć z ceną. Chciałbym coś na podobnym poziomie co cd z fabrycznego zestawu.

 

Pomóżcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga opcja to kupno samego odtwarzacza, który pasowałby do Pianocrafta. Proszę o jakieś podpowiedzi w tym zakresie. Może być używany, może być z Allegro, byleby nie popsuł się za tydzień ;) Nie pogardzę również nowym, tyle że nie mogę szaleć z ceną. Chciałbym coś na podobnym poziomie co cd z fabrycznego zestawu.

Oczywiście ten Twój Pianocraft ma jak najbardziej standardowe wejścia do podłączenia CD? Tylko ile tak właściwie chciałbyś wydać na odtwarzacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności