Jump to content

Modyfikacja pałąka cisnącego w czubek głowy

Perul

Recommended Posts

Wiele słuchawek skonstruowanych jest niezbyt ergonomicznie, pałąk nie jest wystarczająco miękki, nie dopasowuje się do kształtu głowy, co często powoduje ból podczas dłuższego użytkowania.

Poniżej jeden ze sposobów jak temu można zaradzić.

20200120_215501_1920x1080.jpg

1. Kupujemy opaskę neoprenową lub podobną, która obejmie nasz pałąk

2. Przygotowanie pałąka do przyklejenia dodatkowych gąbek (taśma dwustronna)

20200120_215554_HDR_1920x1080.jpg

3. przyklejenie dodatkowych gąbek - warto zrobić to tak, by na czubku głowy gąbki nie było

20200120_215705_1920x1080.jpg

4. zakładamy opaskę i cieszymy się niecisnącymi słuchawkami :)

20200120_215848_1920x1080.jpg

Edited by Perul
  • Like 4

• 5 months later...

Dodam, że zamiast opaski neoprenowej ogólnego przeznaczenia można kupić opaski dedykowane słuchawkom, np. https://pl.aliexpress.com/item/32802206877.html.

Są też gotowe nakładki na pałąk ze swoją amortyzacją, pasujące do wielu słuchawek: https://www.ebay.pl/itm/Geekria-Headband-Comfort-Cushion-Pad-with-Snap-Locks/124133288531

• Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By kelt
      Hej, przy zdejmowaniu słuchawek z głowy pęknął mi element jak na zdjęciu.. prosiłbym o radę co z tym zrobić, słuchawki mają już z 5 lat albo więcej ale jestem z nich zadowolony mimo wszystko chciałbym z nimi zostać na dłużej, do obsługi klienta HyperX nie można napisać bo model już wycofany ze sprzedaży, co zresztą potwierdził mi agent na czacie, na FB nie odpowiadają.
      Czy można to gdzieś kupić ew. naprawić nie przepłacając? Może ktoś ma stare HyperX'y popsute i chciałby odsprzedać? Dokładny model to KHX-H3CL/WR.

• By czaron87
      Mam ATH-M50X DG Limited edition. Zaczęły w nich pękać pady nie było możliwe dostać oryginalnych ciemno brązowych padów w Polsce to kupiłem z GB. Teraz zaczęła pękać skóra na pałąku od spodu i na warstwie wierzchniej. Wydaje mi się że to musi być skóra syntetyczna bo skóra naturalna by się rozciągnęła ale nie popękała. Szok że producent w tej półce cenowej zakłada skórę syntetyczną.

Czy w innych wersjach kolorystycznych też tak macie?
      Czy można wymienić skórę na pałąku kupując oryginalne części jeśli tak to gdzie można to dostać szukam i nie mogę znaleźć?

Pozdrawiam.
    • By marco-polo
      Witam,

Nie wiem czy powstał taki dział. Jednak z tego względu że plastikowe pałąki mają tą wadę że się łamią zastanawiałem się czy ktoś starał się zrobić pałąk który składałby się ze skóry,drzewa balsamowego, nici do skóry, wypełnienia pałąka gąbką i zrobienie obejm ze stali nierdzewnej lub szczotkowanego aluminium. Niektórrzy mówią że mosiądź albo z rurek miedzianych.
      Pałąk niby taka prosta sprawa ale często jak się ułamie to zakup nowych słuchawek czy lepsze wyjście przerzucenie driverów do pałąka ze słuchawek ochronnych np. peltor?
      Zastanawia mnie też jakie są metody mocowania driverów czy muszli do pałąka.
    • By kulisek
      Hej,
      Pękł mi pałąk w jednym miejscu w słuchawkach. Zastanawiam się, czy można to jakoś naprawić.  Oficjalny serwis mowi, ze nie wymienia tego palaka. Sluchawki sa mega najlepsze, jakie mialem, mega pasuje mi ich dzwiek. Czy ktos ma pomysl, jak to naprawic ?

Sluchawki pojda naprawdopodobniej do sprzedania, jesli ktos lubi majsterkowac, to bedzie mial super sluchawy za ulamek ceny nowych. 

pozdrawiam

• By tomson133
      Cześć
      Posiadam słuchawki marshall monitor i zlokalizowałem przerwane żyły w pałąku nieszczęsnym - czeka mnie trochę prucia i zabawy w małego krawca zanim dostanę się do niego. 
      Poszukuję więc czegoś co mógłbym wykorzystać jako zamiennik.
      Kryteria są proste - plastyczny - co by za pomocą odrobinki temperatury udało się go skręcić w sprężynkę (ta część niestety pracuje dość mocno przy składaniu) 
      grubość w okolicach oryginału czyli 2mm (większa średnica wymagałaby rozwiercenia przelotki w nauszniku co jest wielką ostatecznością), 3 żyły. 

Opcją jest kupno jakiś tanich słuchawek i pozyskanie z nich przewodów, ale wolałbym coś sprawdzonego, solidnego. Co polecicie?
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy