Jump to content

Pękająca skóra na pałąku i padach ATH-M50x

czaron87

Recommended Posts

Mam ATH-M50X DG Limited edition. Zaczęły w nich pękać pady nie było możliwe dostać oryginalnych ciemno brązowych padów w Polsce to kupiłem z GB. Teraz zaczęła pękać skóra na pałąku od spodu i na warstwie wierzchniej. Wydaje mi się że to musi być skóra syntetyczna bo skóra naturalna by się rozciągnęła ale nie popękała. Szok że producent w tej półce cenowej zakłada skórę syntetyczną.

Czy w innych wersjach kolorystycznych też tak macie?

Czy można wymienić skórę na pałąku kupując oryginalne części jeśli tak to gdzie można to dostać szukam i nie mogę znaleźć?

Pozdrawiam.

1 godzinę temu, czaron87 napisał:

Wydaje mi się że to musi być skóra syntetyczna bo skóra naturalna by się rozciągnęła ale nie popękała. Szok że producent w tej półce cenowej zakłada skórę syntetyczną.

Z całą pewnością jest to pseudoskórka i nie ma w tym nic dziwnego, ani tym bardziej szokującego, ponieważ w znacznie droższych modelach, również nie znajdziemy naturalnej skóry. 😉

W innych wersjach, niestety, też występuje ten problem, a rozwiązaniem trwalszym i poprawiającym komfort użytkowania, jest wymiana na pady nieoryginalne, np. welurowe od modelu DT250 firmy Beyerdynamic.

Z pseudoskórą na pałąku niestety nic nie poradzę, jedynie zakup oryginału w kolorze czarnym, żeby komponował się z nieoryginalnymi padami. ;)

Poszukaj dystrybutora Audio-Technica (Konsbud) i skontaktuj się z nimi, opisując swój problem.

Na pałąk możesz kupić coś takiego. ;)

https://www.amazon.com/Replacement-Headband-Compatible-Technica-Headphones/dp/B07K85T7F7

Edited by neonlight

W dniu 22.04.2020 o 01:38, neonlight napisał:

Z całą pewnością jest to pseudoskórka i nie ma w tym nic dziwnego, ani tym bardziej szokującego, ponieważ w znacznie droższych modelach, również nie znajdziemy naturalnej skóry. 😉

W innych wersjach, niestety, też występuje ten problem, a rozwiązaniem trwalszym i poprawiającym komfort użytkowania, jest wymiana na pady nieoryginalne, np. welurowe od modelu DT250 firmy Beyerdynamic.

Z pseudoskórą na pałąku niestety nic nie poradzę, jedynie zakup oryginału w kolorze czarnym, żeby komponował się z nieoryginalnymi padami. ;)

Poszukaj dystrybutora Audio-Technica (Konsbud) i skontaktuj się z nimi, opisując swój problem.

Na pałąk możesz kupić coś takiego. ;)

https://www.amazon.com/Replacement-Headband-Compatible-Technica-Headphones/dp/B07K85T7F7

Zastanawiałem się czy nie winą jest inny niż czarny kolor. Czy w czarnym kolorze też tak jest bo jeśli nie to sprzedaję to co mam i kupuję czarne. Jeśli tak to sprzedaję ten szajs u szukam czegoś innego.

Miałem czarne i to samo, pady tak stwardniały, że całe popękały i nadawały się jedynie na śmietnik. Pałąk nie zdążył się złuszczyć, bo je od razu sprzedałem.

• Thanks 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By kelt
      Hej, przy zdejmowaniu słuchawek z głowy pęknął mi element jak na zdjęciu.. prosiłbym o radę co z tym zrobić, słuchawki mają już z 5 lat albo więcej ale jestem z nich zadowolony mimo wszystko chciałbym z nimi zostać na dłużej, do obsługi klienta HyperX nie można napisać bo model już wycofany ze sprzedaży, co zresztą potwierdził mi agent na czacie, na FB nie odpowiadają.
      Czy można to gdzieś kupić ew. naprawić nie przepłacając? Może ktoś ma stare HyperX'y popsute i chciałby odsprzedać? Dokładny model to KHX-H3CL/WR.

• By Blondie
      90mm - słuchawkowe pady, gąbki, pianki, poduszki, nauszniki

Cena: 24 zł
      Forma finalizacji transakcji: wysyłka
      Gdzie kupić?: na przykład tutaj:
      allegro lub
      wiadomość na PW (się Panie dogadamy z wysyłką)

Opis:
      Pady są moją prywatną własnością - mam kilka sztuk tych zamienników i aktualnie ich już nie potrzebuję.
      90mm pady są 100% nowe i wysokiej jakości.
      Oferowany pianki, poduszki, pady, gąbki, nauszniki, to idealny ZAMIENNIK dla zużytych lub uszkodzonych fabrycznych padów 90mm

Oferowane nakładki są okrągłe, przez co łatwiej je założyć na słuchawki.
      Są to doskonałe zamienniki dla fabrycznych padów 90mm

Kolor: CZARNY.

Materiał: wysokiej jakości eko-skóra i pianki.
      Nakładki są mocne, a zarazem miękkie, bardzo elastyczne i wygodne.
      Poduszka dopasowuje się do ucha, dzięki czemu zapewnia komfortowe użytkowanie słuchawek.

• By Perul
      Wiele słuchawek skonstruowanych jest niezbyt ergonomicznie, pałąk nie jest wystarczająco miękki, nie dopasowuje się do kształtu głowy, co często powoduje ból podczas dłuższego użytkowania.

Poniżej jeden ze sposobów jak temu można zaradzić.

1. Kupujemy opaskę neoprenową lub podobną, która obejmie nasz pałąk
      2. Przygotowanie pałąka do przyklejenia dodatkowych gąbek (taśma dwustronna)

3. przyklejenie dodatkowych gąbek - warto zrobić to tak, by na czubku głowy gąbki nie było

4. zakładamy opaskę i cieszymy się niecisnącymi słuchawkami

• By ezytyger
      Witam, tak jak w temacie, poszukuję raczej niedrogich padów w których nie będą się pociły uszy i które będą wygodne. Mniejsza izolacja od otoczenia też na plus. Nie jestem pewien średnicy którą powinny mieć pady. Wyżej stawiam wygodę niż kwestie dźwięku. Z góry dziękuję za pomoc.
    • By x X x
      Cześć! Szybkie pytanie. Czy do Beyerdynamic Custom One Pro dobiorę jakieś lepsze (cokolwiek to by znaczyło) pady od oryginlanych, czy brać oryginalne? Aktualnie do kupienia na Allegro za 90 PLN. Wydają się przyjemne, miękkie i wygodne, jakościowo też spoko, ale w mojej sztuce materiał jest spękany i niestety nie wiem jak długo były użytkowane, szkoda by było wydać kasę na pady które zaraz będą wyglądać tak samo. Macie jakieś doświadczenia?

Tak BTW pozwolę sobie zauważyć, że w tym modelu Beyerdynamic zastosował mega sposób na montaż padów Strzelam, że jest to jakiś ich patent, bo nie widziałem czegoś takiego w innych słuchawkach. Ściąganie i zakładanie padów to przyjemność w tym modelu
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy