Jump to content

Recommended Posts

Witam,

Nie wiem czy powstał taki dział. Jednak z tego względu że plastikowe pałąki mają tą wadę że się łamią zastanawiałem się czy ktoś starał się zrobić pałąk który składałby się ze skóry,drzewa balsamowego, nici do skóry, wypełnienia pałąka gąbką i zrobienie obejm ze stali nierdzewnej lub szczotkowanego aluminium. Niektórrzy mówią że mosiądź albo z rurek miedzianych.

Pałąk niby taka prosta sprawa ale często jak się ułamie to zakup nowych słuchawek czy lepsze wyjście przerzucenie driverów do pałąka ze słuchawek ochronnych np. peltor?

Zastanawia mnie też jakie są metody mocowania driverów czy muszli do pałąka.

Najtańsze i najlepsze wyjście to kupno jakiś solidnych słuchawek Vintage i zastąpienie starego pałąka.

Spójrz w moim wątku DIY, parę przeszczepów w takie vintage już zrobiłem. Będziesz wiedział jakich dawców szukać.

Miałbym podobna zagwozdke gdyż wziąłem się za rozbiórkę swoich SM HP100, ktore maja bardzo ładnie przygotowane otwory na nawet najprostszy pałąk z drutu.

Tylko wyginany wieszak nie sprawi się zbyt wygodnie w tym zadaniu, więc poszukuję jakiejś alternatywy która dociśnie mi muszle przez jak najdluzszy okres czasu

Do HP100/HP150 idealnie pasuję pałąk od Dero D560 i D550. Te drugie własnie udało mi się dorwać na Allegro, do połamanych HP100, które leżą u mnie już z rok czasu.

Problem z tym że słuchawki Dero są mocno vintage i ciężko je w necie dostać w cenie "na części".
Musiałbym codziennie przeszukiwać ebay żeby może na jakieś trafić.

Edited by Bunny

Witam,

Rozmawiałem ze sklepem i z fabryką.

Ze sklepu na aliexpress komplet części nierdzewki 15 $ z tym że trzeba zamówić 10 sztuk mają do driverów 40mm i 50mm.

Fabryka to zrobią Ci wszystko  bo mają maszyny CNC tylko potrzebują projektu w programie CAD. 

Zrobią Ci to z każdego materiału. Rozmawiałem z fabryką z alibaba.

HTB1KJ8fyXOWBuNjy0Fiq6xFxVXaM.jpg

headset.jpg

• Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Inszy
      Alfawise to mało znana w Polce marka produkująca bogate spektrum elektroniki użytkowej. Nas oczywiście najbardziej interesuje dział audio, ze szczególnym uwzględnieniem słuchawek i tu nie ma zaskoczenia, gdyż producent oferuje wybór różnych modeli oraz wykorzystywanych technologii.
      W nasze ręce trafiły Alfawise V10, czyli dokanałowa konstrukcja hybrydowa, skrywająca w każdej kopułce podwójny przetwornik zbalansowany oraz jeden przetwornik dynamiczny, wyceniona na kwotę 25 dolarów amerykańskich.
      Jako że tanie hybrydy rozpowszechniły się już na dobre, mocno poprawiając się jakościowo, przed bohaterami dzisiejszej recenzji stoi trudne zadanie, by dorównać konkurentom. Czy się udało?

Zapraszam do lektury i mam nadzieję, że zbytnio nie zardzewiałem w ostatnich miesiącach  
      https://kropka.audio/test/sluchawki/alfawise-v10-recenzja/

• By Inszy
      Audictus ze swoimi słuchawkami pojawiał się u nas już kilkukrotnie, z reguły wypadając bardzo dobrze w relacji jakości dźwięku do ceny. Dziś sprawdzamy jak na razie jedyny nauszny model bezprzewodowy w ofercie producenta, czyli Audictus Winner.
      Został on wyceniony na poziomie 149 złotych, a więc podobnie jak modele przewodowe. Czy jednak utrzymanie niskiej ceny oraz dołożenie układu Bluetooth nie odbiło się na jakości produktu?

Po odpowiedź zapraszam do lektury
      https://kropka.audio/test/sluchawki/audictus-winner-recenzja/

• By Swordfish_
      O ile recenzji jednych i drugich słuchawek Fostexa jest już trochę w sieci, to tym razem proponuje się im przyjrzeć z nieco innej perspektywy. A na dodatek zestawić je ze sobą. Bo pomimo tego, że różni je (nie tylko) cena, to może okazać się, iż w tym szaleństwie jest metoda. 

"Fostex. Firma znana głownie z trzech rzeczy. Po pierwsze z dość charakterystycznych przetworników głośnikowych, które dobrze znane są na rynku DIY. Drugą jest ogólnie pojęty sprzęt dla użytkowników z branży pro-audio. Trzecią natomiast jest coraz ciekawsza oferta produktów kierowanych na rynek konsumencki."

https://hifizone.pl/recenzja-fostex-th-900-mkii-i-th-610-porownanie/

Serdecznie pozdrawiam i polecam się na (nieodległą) przyszłość
    • By davenieadiofil
      Zrobiłem sobie ostatnio świetny przewód zasilający  Miedź monokrystaliczna 3 x 16AWG, każda żyła w izolacji PTFE, a całość w ozdobnym, rozciągliwym nylonie. Bardzo ciekawie wpływa na dźwięk lekko rozjaśniając system i dodając nieco przestrzeni. Słuchałem wraz z Gato Audio DIA-400S i tam bardzo dobrze sobie poradził z prezentacją wokali - bardzo płynna, dość przestrzenna i subtelnie cofnięta może o ćwierć kroku. No i jeszcze ten wygląd... kabelek udał się całkiem nieźle

• Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy