Skocz do zawartości
Questyle preorder Czytaj więcej.. ×
Astell & Kern Diana by Jerry Harvey Audio - preorder Czytaj więcej.. ×
FiiO Quad Driver Balanced Armature In-Ear Monitors FA7 - PREORDER Czytaj więcej.. ×

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie wiem czy powstał taki dział. Jednak z tego względu że plastikowe pałąki mają tą wadę że się łamią zastanawiałem się czy ktoś starał się zrobić pałąk który składałby się ze skóry,drzewa balsamowego, nici do skóry, wypełnienia pałąka gąbką i zrobienie obejm ze stali nierdzewnej lub szczotkowanego aluminium. Niektórrzy mówią że mosiądź albo z rurek miedzianych.

Pałąk niby taka prosta sprawa ale często jak się ułamie to zakup nowych słuchawek czy lepsze wyjście przerzucenie driverów do pałąka ze słuchawek ochronnych np. peltor?

Zastanawia mnie też jakie są metody mocowania driverów czy muszli do pałąka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najtańsze i najlepsze wyjście to kupno jakiś solidnych słuchawek Vintage i zastąpienie starego pałąka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spójrz w moim wątku DIY, parę przeszczepów w takie vintage już zrobiłem. Będziesz wiedział jakich dawców szukać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałbym podobna zagwozdke gdyż wziąłem się za rozbiórkę swoich SM HP100, ktore maja bardzo ładnie przygotowane otwory na nawet najprostszy pałąk z drutu.

Tylko wyginany wieszak nie sprawi się zbyt wygodnie w tym zadaniu, więc poszukuję jakiejś alternatywy która dociśnie mi muszle przez jak najdluzszy okres czasu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do HP100/HP150 idealnie pasuję pałąk od Dero D560 i D550. Te drugie własnie udało mi się dorwać na Allegro, do połamanych HP100, które leżą u mnie już z rok czasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem z tym że słuchawki Dero są mocno vintage i ciężko je w necie dostać w cenie "na części".
Musiałbym codziennie przeszukiwać ebay żeby może na jakieś trafić.

Edytowane przez Bunny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Rozmawiałem ze sklepem i z fabryką.

Ze sklepu na aliexpress komplet części nierdzewki 15 $ z tym że trzeba zamówić 10 sztuk mają do driverów 40mm i 50mm.

Fabryka to zrobią Ci wszystko  bo mają maszyny CNC tylko potrzebują projektu w programie CAD. 

Zrobią Ci to z każdego materiału. Rozmawiałem z fabryką z alibaba.

HTB1KJ8fyXOWBuNjy0Fiq6xFxVXaM.jpg

headset.jpg

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez AteM
      Witam mam dylemat co do kupna słuchawek i DAC'a, obecnie mam Encore Rockmaster O E podłączane do Fiio E10K, jednak po zakupie słuchawek dokanałowych Tin audio T2 pokochałem ich brzmienie które jest zbliżone do neutralności i gdzieś w lutym będę dysponował trochę większym budżetem i tu nasuwa się problem, na oku mam Somic V2 które raczej przypadną do brzmienia które mi się podoba (nie mam możliwości iść na odsłuch), a w razie jakby brakowało mi basu móc dokupić pady od HM5 i nie byłoby już takiego problemu, jednak kwestia źródła, taktyki są takie, zamówić Somic v2 i jeśli usłyszę i przypadnie mi bardziej do gustu brzmienie wtem sprzedać zestaw i zainwestować w sprzęt z wyższej półki bądź kupić Somic v2 i do tego źródło np Encore mDSD czy Aune T1 i przy tym pozostać aczkolwiek w przyszłości zainwestować w lepsze słuchawki. W słuchawkach interesuje mnie scena, wokal jak i wyraziste brzmienie, przy rockmaster o e całość jest dla mnie zbyt przytłumiona i nie dość "czysta" o ile mogę to tak określić, pomijam kwestie duszności w tych słuchawkach dlatego patrzyłbym przychylnym okiem na konstrukcje otwarte.
    • Przez creetov
      witam, 
      od pewnego czasu przymierzam się do kupna słuchawek dokanałowych za około 150zł,  czytałem różne fora, ale w końcu postanowiłem sam napisać! moja uwagę zwróciły słuchawki brainwavz m1 są to najlepsze słuchawki w tej cenie? jakie jest wasze zdanie?
        słuchawki mają być przeznaczone głównie do muzyki czasem filmów,  slucham prawie wszystkiego,  telefon to samsung a6+ 

• Przez Kokosowy
      Hej,

Może trochę nietypowo. Szukam słuchawek..

- dousznych (dokanałowe powodują u mnie pewien dyskomfort)
      - znakomity materiał antypoślizgowy (bardzo ważne), który spowodowałby utrzymanie się słuchawek w uszach bez dodatkowych gąbek
      - przeznaczenie słuchanie podcastów ze śladową ilością muzyki, nie szukam high-endu, ale nie szukam też słabej/bylejakiej jakości dźwięku

Jakie słuchawki byście polecili? Dzięki! Udanego nowego roku!
      Kokos
    • Przez kollorowy11
      Witam,
      jak w temacie, szukam dokanałówek w granicach 100-300zł. Używać mam zamiar ich w podróży, na rowerze itd. przy telefonie Xiaomi redmi 4x. Szukam czegoś z czystą górą jak i dynamicznym basem przeważnie siedzę w gatunkach rap, techno, indie, pop, ogólnie  muzyka rozrywkowa, ale mimo tego lubię też posłuchać czegoś spokojniejszego. Zależy mi także, aby miały pilot na kablu, żeby bez problemu można regulować głośność i odtwarzanie muzyki bez zbędnego wyciągania telefonu. Pomimo, że będą używane także na rowerze, nie muszą mieć typowo sportowej budowy ale warto gdyby były w miarę porządnie wykonane, miały dobrą izolację, jakąś wodoszczelność, czy gięcie kątowe przy mini jacku (ale to mniej ważne). Czytałem dużo recenzji i pozbierałem najbardziej interesujące mnie opcje, ale nie jestem audiofilem a zależy mi na jak najlepszym dźwięku i chciałbym żeby jeszcze ktoś obeznany z forum pomógł mi przy zakupie.

-Mee Audio M6 Pro 2gn
       -Zero Audio – ZH-DX200 Carbo Tenore
       -SENNHEISER MOMENTUM IN-EAR M2 IEG
       -HiFiMAN RE-300a
      Audio technica:
       -ATH-CKX7iS
      -ATH-CKR30iS
       -ATH-SPORT3 

Najbardziej interesowały mnie 3 pierwsze pozycje, jednak ciekawią mnie wasze propozycje (także te tańsze), z góry dziękuję za waszą pomoc 

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności