Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Szanuję choć to nie mój świat, choć iedyś próbowałem. Lubię Tool bo słuchałem jak weszli i kupiłem kiedyś płytę  Undeertow, ale to lajcik- nie metal.
Tool od Undertow przeszedł długą drogę. To jest mocno progresywny rock i tyle.
Znasz Leprous? :D
Opeth też odjechał w prog, ale ich wcześniejsze krążki, zwłaszcza te z udziałem Wilsona na produkcji, to progresywny metal który warto zapodać na dobrym sprzęcie imo :) Sporo takich rzeczy jest, niczego odkrywczego nie napiszę tu obawiam się.
Selektywność jest bardzo ważna zwłaszcza kiedy słucha się ekstremy w rodzaju Psyopus czy choćby Anaali, z tych bardziej mainstreamowych :D Tam dzieje się tyle, że gorsze technicznie systemy od razu robią z tego papkę. A to nie jest papka. Tylko że dla normalnego człowieka faktycznie niesluchalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, vonBaron napisał(a):

20240426_174605.jpg

 

Wymieniłem się na odsłuch z Maciejem @Name44 w zamian za moje AZ80 i jedyne co mnie powstrzymuje przed ich zakupem to to że we wtorek jadę posłuchać ATH-TWX9. W metalu Pearl Pro dość ostro leją AZ80. Mają świetny, szybki, mocny bas to pierwsze co mnie urzekło. Przy nich AZ80 wydają się ospałe. Ale fakt że bez personalizacji dźwięku grają jak TWS za 100zł. Czego się najbardziej obawiałem to wygody i jest na razie bardzo dobrze, chodzę w nich po mieszkaniu, szybko ruszam głową i dalej siedzą pewnie w uszach. IMO killer w cenie do 1k. Oby tylko do wtorku ta promocja na nie się utrzymała :lol:

Akurat metalu nie slucham ale generalnie we wszystkim wole Technicsy, od wygody, wykonania do brzmienia. Denony z ANC mialy u mnie albo za tlusty bas albo za malo gory, gubia detale. Ogolnie fajne sluchawki i miesiste brzmienie ale czegos mi w nich brakowalo. Zdecydowanie wolalem AZ80 mimo ze z ANC bez EQ mi w nich basu nieco brakuje (bez ANC jest ok). Denony bez personalizacji chyba celowo sa tak zrobione zeby brzmialy jak pchelki z kiosku. Mialem za 950 pln i zwrocilem, dla mnie nie warto, nie siadly. Aha wbrew pozorom ich brzmienie bylo lekko inne niz Nura True Pro (tez mialem), moze kwestia innej personalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, hammerh34d napisał(a):

Tool od Undertow przeszedł długą drogę. To jest mocno progresywny rock i tyle.
Znasz Leprous? :D
Opeth też odjechał w prog, ale ich wcześniejsze krążki, zwłaszcza te z udziałem Wilsona na produkcji, to progresywny metal który warto zapodać na dobrym sprzęcie imo :) Sporo takich rzeczy jest, niczego odkrywczego nie napiszę tu obawiam się.
Selektywność jest bardzo ważna zwłaszcza kiedy słucha się ekstremy w rodzaju Psyopus czy choćby Anaali, z tych bardziej mainstreamowych :D Tam dzieje się tyle, że gorsze technicznie systemy od razu robią z tego papkę. A to nie jest papka. Tylko że dla normalnego człowieka faktycznie niesluchalna.
 

No moźe spróbuję kiedyś posłuchać tego co rekomendujesz. Musi mnie to ruszyć wewnętrznie, wstrząsnąć mną i nie chodzi mi o większą nawalankę, ale o poczucie przekazu artysty/wizję artystyczną. 😀 Tego nie czuję w ortodoksyjnym metalu- nawalanka i nuda że mogę iść spać. 😅

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, hammerh34d napisał(a):

Lubisz jazz. Zapodaj sobie to:

ec127a99ba12493499aceb19e7b72ec1.jpg

Edit: I to:

9903e7c1b6c6d4c6f0fb3e8df87d9235.jpg

Edit2: Że nie wspomnę o...


608065d6b34d183c8733e4e2e7358f51.jpg

Dżięki- dodałem do ulubionych w Tidal. Płyta Panzerballet (fajna nazwa zespołu 😀 ) „Planet Z” zaczyna się obiecująco i nie jest sztampowe, typowe metalowe granie. Takie połączenie metalu z jazzem. 😊Posłucham, jak skończę mój LP.

IMG_4320.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, vonBaron napisał(a):

Nici z odsłuchu ath twx9, typ ze sklepu top hifi stwierdził że nie wolno odsłuchiwać słuchawek dousznych. Pozostaje jedynie kupno i ewentualnie zwrot. 

Daruj sobie TWX9 bo na bank Ci nie podejdą. W sumie to rozumiem takie regulacje. Sam bym tak sprzedawał jakbym miał sklep. Tylko w sumie Amazon na to się zgadza a póżniej Denonki zakupione i używanie przez euter kupuje jako nowe, zapieczętowane z informacją że nikt nie tykał inny kolega. Niestety po odpakowaniu jest wgrany profil z polsko brzmiącym imieniem w nazwie 🤣. Powinny być demo dostępne u każdego dystrybutora, który to sprowadza i sprzedaje. Wypożyczasz i kupujesz nowe, albo rezygnujesz. Nie każdy chciałby używać po kimś takich zatyczek. Sam miałem kiedyś z tym problem. Na amazon ludzie kupują kilka zestawów, aby sobie posłuchać i wiedzą, że odeślą. Warto zastanowić się czy warto tam kupować bo na co można trafić? Nigdy nie wiadomo. Do amazon wszystko można zwrócić, ale ten towar jak widać wraca do obiegu jako nowy bo to nie jest firma charytatywna i musi zarabiać. Ostatnio zakupiłem winyl i przyszedł używany, porysowany z odciskami paluchów. Tracisz tylko czas na odsyłanie.

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, vonBaron napisał(a):

@lobuz1grają podobnie do ZE8000? 

Nie aż tak intensywne i gęste. Brzmienie pomiędzy moimi AZ80 i ZE8000. To słuchawki do relaksu, kupuje się je dla barwy/ich brzmienia, do jazzu bardzo fajne. Nie jest to bolid F1, nie są ultraszybkie, megaprecyzyjne jak laser, nie są tak detaliczne i zwiewne jak AZ80. To bardziej ocieplone brzmienie od Technicsów, rysowane grubszą kreską.

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lobuz1 napisał(a):

stawianie wyżej tego paździerza od Apple grającego bez charakteru, w stylu wieś śpiewa i tańczy jest niedorzeczne. 

Apple nie jest mistrzem jeśli chodzi o jakość dźwięku, tutaj ZE8k mogą się z nimi równać, lub nawet dla niektórych grać lepiej, kwestia preferencji. Ale jeśli chodzi o funkcjonalność to Apple póki co gniecie ZE8k jak i większość słuchawek bt na rynku. Tutaj porostu suma funkcjonalności, jakości i ergo się zgadza, stąd taka a nie inna popularność modelu.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, hammerh34d napisał(a):

Ale nie do słuchania muzyki :)

Jeśli przyjąć, że TWS słuchamy głównie w samolotach, komunikacji miejskiej nad basenem czy na spacerach to się nadadzą. Do innych odsłuchów, nazwijmy je krytycznymi to może znajdzie się na rynku kilka tws lepiej grających. Dzisiaj ich słuchałem po bardzo długiej przerwie i przyznam, że mają bardzo fajny i sprężysty bas i neutralną średnicę, ale brakuje tam detalu, sceny i wysokich, szczególnie ich jakości. Na tą przypadłość niestety cierpi większość tws. Porównując wykresy to kilka par bezwzględnie lepiej wygląda w tym zakresie, często pojawiających się w tym temacie. Ale znów jak dodamy rewelacyjne ANC, z funkcją wyłączania, tryb "podsłuchiwania", świetne mikrofony, automatyczne stopowanie po wyjęciu z ucha i automatyczny restart po włożeniu do ucha, błyskawiczną automatyczną zmianę urządzeń z tel na tablet, laptop a jeszcze pełne sterowanie dotykowe (tryby ANC, głośności, przeskakiwania między piosenkami) to robi się z tego dobry produkt, tak po prostu. I to w cenie poniżej 999 zł.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Philipsy L4 i zamiarem ewentualnego zwrotu.

Pierwsze zaskoczenie to jak to gra. Philips odrobił lekcję. L3 mają podobne strojenie do Momentum 4, ale grają gorzej. L4 grają lepiej od obu. Potężne, detaliczne i przestrzenne brzmienie. Mi się bardzo podoba i trafia w mój gust. M4 nie mają w ogóle przestrzeni w porównaniu do L4. PX7 S2e grają bardzo przestrzennie, jak na zamknięte. Podobne granie serwują L4. Tylko mają więcej wygaru, więcej mocy na basie. Dźwięk jest potężny.

 

Drugie zaskoczenie, że po włączeniu ANC mają tę samą wadę za którą dostałem zwrot pieniędzy za kupno L3 od serwisu 🤣

Otóż po włączeniu ANC jest słyszalny szum tylko w jednej słuchawce. Mam tak wielkiego pecha do Philipsów czy co 🤣 Samo ANC według mnie prawie topowe. Jest porównywalnie do PX8, ale gorzej od Soniaczy czy Bose.

 

Trzecie zaskoczenie to jakość wykonania i wygoda. Dla mnie top. Względem L3 zmiana jest diametralna, kosmiczna. 

Czwarte to aplikacja. Opcja dźwięku przestrzennego wyraźnie zmienia dźwięk. Jest spoko przestrojona.

Opcji optymalizacji opóźnienia jeszcze nie testowałem, ale sprawdzę na pewno.

 

Noszę okulary i dla mnie ważne jest to, że słuchawki nie tracą dużo ANC po założeniu ich. Takie Bose Ultra czy XM5 tracą dużo na mocy ANC po założeniu oksów. Philipsy tracą minimalnie. Kolejny plus w stronę L4. PX7 i PX8 również mało mocy tracą po założeniu okularów. 

 

 

 

 

439770348_454573270561357_2543524850821278452_n.jpg

440069499_1665069734280299_4867788183009475798_n.jpg

439332580_1181810489865131_1025642552395784550_n.jpg

Edytowane przez Luqart
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2024 o 00:18, Najner napisał(a):

No i mnie zaciekawiłeś :P Wygodne jak Momentum 4? Da się wyłączyć całkowicie anc?

 

Co do wygody ja zawsze mówię w zależności jakie masz uszy. Nauszniki w L4 nie są głębokie, ale szerokie. Jak masz płaskie uszy to L4 będą wygodne. Momentum na pewno mają ciut głębsze nauszniki.

 

Tak. Da się wyłączyć całkowicie ANC, a także da się wyłaczyć auto NC. Da się sterować poziomem ANC w 4 stopniach.

Ogólnie co do ANC da się wszystko. Kiedyś to było standardem, a teraz ewenementem...

439770348_454573270561357_2543524850821278452_n.jpg

439689937_951991656928289_6231026403790246076_n (1).jpg

439701967_951235193362209_2972675372740602424_n.jpg

Edytowane przez Luqart
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bowersy mocno spadają z ceną.

PX7 S2E to teraz 1399, a px8 2199 pln.

W tych cenach to imho są bez konkurencji w kwestii jakości dźwięku.

 

Podobno PX8 jeszcze ma spaść z ceną (może magiczne 1999?), bo mają zapowiedzieć PX8e w miejsce starej ceny PX8.

I w ten sposób będą 4 modele na rynku.

 

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Luqart napisał(a):

Bowersy mocno spadają z ceną.

PX7 S2E to teraz 1399, a px8 2199 pln.

W tych cenach to imho są bez konkurencji w kwestii jakości dźwięku.

 

Podobno PX8 jeszcze ma spaść z ceną (może magiczne 1999?), bo mają zapowiedzieć PX8e w miejsce starej ceny PX8.

I w ten sposób będą 4 modele na rynku.

 

Czyli dużo lepsze od PX7 S2 (<900 zł)  ? https://www.amazon.de/dp/B09ZXXYRKY 

i Momentum 4? 

Za 350 Euro są już Edifier Stax Spirit S3 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BearPL napisał(a):

Czyli dużo lepsze od PX7 S2 (<900 zł)  ? https://www.amazon.de/dp/B09ZXXYRKY 

i Momentum 4? 

Za 350 Euro są już Edifier Stax Spirit S3 

 

Według mnie tak, dużo lepsze.

A staxy s3 jak na moje ucho grają słabo. Nie dałem rady w nich wysiedzieć dłużej niż godzinę. Kompletnie nie mój typ grania. Za jasne.

Edytowane przez Luqart
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo

@docentore

 

Panowie, proponuję sprawdzić silikonowe gumki Final typ E te do tws z karbowaną grubszą tulejką (są niższe niż zwykłe E). Mają większą dziurkę od fabrycznych AT, są bardziej miękkie- brzmienie dostało więcej powietrza, takiego oddechu, swobody. Patricia Barber zaśpiewała mniej nosowo, dźwięczniej. Jest masa, ta barwa analogowa, więc nic nie tracimy. Komfort też zdecydowanie na plus. Polecam.

 

IMG_4410.jpeg
 

IMG_4411.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2024 o 10:23, BearPL napisał(a):

Czyli dużo lepsze od PX7 S2 (<900 zł)  ? https://www.amazon.de/dp/B09ZXXYRKY 

i Momentum 4? 

Za 350 Euro są już Edifier Stax Spirit S3 

 

 Edifier Stax Spirit S3   można kupić poniżej 200 EUR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mario1969 napisał(a):

 Edifier Stax Spirit S3   można kupić poniżej 200 EUR. 

no u nas w sklepach są za 850 pln.

To kompletnie nie moje granie i wręcz mnie głowa bolała od tak jasnego grania i syczenia.

Ale jak ktoś lubi to w takiej cenie to absolutna topka.

 

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2024 o 09:56, Luqart napisał(a):

Kiedyś to było standardem, a teraz ewenementem...

Wziąłem je na testy właśnie ze względu na możliwość wyłączenia ANC. Pady faktycznie plytkie - nie mam jakichś bardzo odstających uszu, a niestety małżowina dotyka siatki w środku. Headband wąski, więc założyłem opaskę z aliexpres i jest lepiej. Zobaczymy jak mi się głowa do nich ułoży, na razie jest nieźle i z pamięci strojenie w stylu Momentum 4, czyli podoba mi się. Na pewno tryb transparentności w Momentum 4 był lepszy i łatwiejszy w aktywacji. Bateria sztos - przegrały już koło 20 godzin po Ldac i zeszło 40%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności