Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, lobuz1 napisał(a):

https://allegro.pl/oferta/nakladki-hybrydowe-symbio-w-r-m-pianka-silicon-12149279260

Konstrukcja jednak wskazuje na pełniejsze brzmienie względem zwykłych silikonowych i większe uspokojenie (zaokrąglenie) a nie tylko otwarcie góry ze względu na większą dziurę na wylocie. Przynajmniej takie miałem z nimi kiedyś doświadczenia.

Może sprawdzę z AZ80 czy nie tracą precyzji/detalu bo mam tego trochę w szufladzie. Piankę można wyjąć i zrobić z nich zwykłe. Ergonomia też może nie wszystkim leżeć bo są dosyć twarde, nie mają takiego dopasowania do kanału jak silikonowe.

 

 

Nakładki MandarinEs - Symbio W - Model 2023 - 5 par (10szt.) - XS,S,M,L,XL - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl

Koniecznie te z jasnym silikonem. Te ciemniejsze to starsza wersja, bardzo sztywne były. Te nowe są dużo wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kubachim napisał(a):

 

Nakładki MandarinEs - Symbio W - Model 2023 - 5 par (10szt.) - XS,S,M,L,XL - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl

Koniecznie te z jasnym silikonem. Te ciemniejsze to starsza wersja, bardzo sztywne były. Te nowe są dużo wygodniejsze.

Nie wiedziałem, że są nowe. Może kiedyś sprawdzę. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, lobuz1 napisał(a):

https://allegro.pl/oferta/nakladki-hybrydowe-symbio-w-r-m-pianka-silicon-12149279260

Konstrukcja jednak wskazuje na pełniejsze brzmienie względem zwykłych silikonowych i większe uspokojenie (zaokrąglenie) a nie tylko otwarcie góry ze względu na większą dziurę na wylocie. Przynajmniej takie miałem z nimi kiedyś doświadczenia.

Może sprawdzę z AZ80 czy nie tracą precyzji/detalu bo mam tego trochę w szufladzie. Piankę można wyjąć i zrobić z nich zwykłe. Ergonomia też może nie wszystkim leżeć bo są dosyć twarde, nie mają takiego dopasowania do kanału jak silikonowe.

 

To kiszka, dla mnie oryginalnie AZ80 są już na granicy gładkości. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja twierdzę odwrotnie, na fabrycznych tipsach nieco podbijałem wysokie, z Symbio wróciłem na stock EQ. Raczej reszty pasma nie tyka, albo tyka na tyle mało, że moje chamskie i niewyćwiczone ucho nie zwróciło na to uwagi.


Ale @lobuz1 w sumie pisze o tej pierwszej rewizji.

Druga naprawdę fajowo się układa w uchu, ten silikon jest miękki i jedynym ograniczeniem jest dopasowanie rozmiaru.

 

Na Allegro można zestawy po 3 albo 5 par w różnych rozmiarach złapać i sprawdzić.

 

Btw. te fabryczne tipsy mają wewnątrz jakąś gąbeczkę - pewnie dodatkowy filtr poza tym na samej tulejce. Próbował ktoś to wyjąć i oceniać wpływ?

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, vonBaron napisał(a):

Te co pałąk łamał się od patrzenia? Nigdy więcej nic z Philipsa. 

Nie, reklamuj. 

L4 mają w pełni metalowy pałąk. On się nie połamie xD

Wiem, bo mi się w L3 się połamał, ale na szczęście zwrócili pieniądze.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Name44 napisał(a):

Denon PerL Pro

Tańsza wersja (nie Pro) ma zdaje się ten sam system personalizacji AAT. Ciekawe, czy za pół ceny mają porównywalną jakość dźwięku? Tak. znam różnice https://support-eu.denon.com/app/answers/detail/a_id/16524/~/what-is-the-difference-between-denon-perl-pro-and-denon-perl, ale różnice w cenie też znam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, po dłuższym odsłuchu, mój ranking TWS pod względem SQ wygląda następująco:

 

1. Denon Pearl Pro  9/10

2. Technics AZ80  8/10

3. Technics AZ60  7/10

3. Sennheiser Momentum 4 TWS  7/10

4. Sony WF-1000XM5  6/10

5. Soundcore Liberty 3 Pro  4/10

6. Jabra Elite 10  4/10

7. Beyerdynamic Free Bird  3.5/10

8. Samsung Galaxy Buds Live 2.5/10

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, neonlight napisał(a):

Ok, po dłuższym odsłuchu, mój ranking TWS pod względem SQ wygląda następująco:

 

1. Denon Pearl Pro  9/10

Porównywalne z jakimiś dużymi?

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Play napisał(a):

Porównywalne z jakimiś dużymi?

Poziom dużych słuchawek, bardzo fajnie rozciągnięte pasmo, dużo detali, bez wyostrzenia. Duża scena 3D, wysoka separacja źródeł pozornych. Ale.. ja wszystkie TWS traktuję EQ, teraz używam PowerAmp i jest bajka, jak na takie piździki. ;)

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, saudio napisał(a):

A Sony ? Wydają się mniejsze, jak z wygodą w porównaniu do Senków

Te Denonki to są wygodne?

W Sony nie wiem, jak mikrofony, natomiast ergonomia dla mnie kiepska, Senki wygodniejsze. Denony dla mnie bardzo wygodne, wkładasz, przekrecasz i gotowe. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palpatine napisał(a):

Pro2 były w RTV w weekend za 899 zł. Za taką jakość i funkcjonalność to świetna cena.

Były ale tylko w pojedynczych sklepach i ekspozycyjne 

Obdzwoniłem każdy w pobliżu i albo nie mieli albo jakieś pokrętne tłumaczenia były.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim małym zaskoczeniem są Edifiery WH950NB.

Znajomy mi pożyczył podjarany tym jak one dobrze grają.

Faktycznie grają zaskakująco dobrze. Powiedziałbym, że bardzo dobrze jak na cenę - 449 pln. 

Mają bardzo dobrą izolację pasywną i aktywną (która tylko minimalnie ustępuje topce jak XM5). Dobrze tłumią ludzkie głosy. Co ciekawe podczas włączonego ANC nie ma praktycznie słyszalnego szumu i nie ma efektu ciśnieniowego. Czyli bardzo dobra implementacja tego ficzeru. Nie ma adaptacyjnego ANC (to zaleta) i można sobie ustawić ANC High i Low. 

Do tego są wygodne i długo trzymają na baterii (ponad 50 godzin). Mają LDAC i chyba najlepiej w branży rozbudowaną apkę mobilną.

Equalizer wygląda tak, https://www.edifier.com/customized-equalizer-setting

 

Cholera, za 449 powiedziałbym, że to wręcz najlepsze wirelessy z ANC na rynku pod względem współczynnika cena/jakość dźwięku i ANC.

 

Ja je zamówiłem dla siebie, jako prywatne zapasówki.

Edytowane przez Luqart
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Name44 napisał(a):

Wizualnie mogą wzbudzać wątpliwości jeśli chodzi o wygodę. Jednak po ich włożeniu do uszu te obawy znikają.  

To jedno ale ciekawe jak się trzymają w uszach. 

W dniu 7.04.2024 o 02:44, neonlight napisał(a):

Ok, po dłuższym odsłuchu, mój ranking TWS pod względem SQ wygląda następująco:

 

1. Denon Pearl Pro  9/10

2. Technics AZ80  8/10

3. Technics AZ60  7/10

3. Sennheiser Momentum 4 TWS  7/10

4. Sony WF-1000XM5  6/10

5. Soundcore Liberty 3 Pro  4/10

6. Jabra Elite 10  4/10

7. Beyerdynamic Free Bird  3.5/10

8. Samsung Galaxy Buds Live 2.5/10

Jak bas wyższy i średni w Pearl vs AZ80, jest go domyślnie mniej? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaintrygowaliście mnie tymi Perl Pro. Ktoś jeszcze użytkuje? Na Amazon pl są po 1100. Tak nieśmiało się przymierzam. W razie czego chyba można tam oddać?

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności