Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, audionanik napisał(a):

Co tu się dzieje? Społn czem usuwasz żarty, a ja potem zostaję z pucharkiem jak … na weselu?:D

Takie czasy że wszyscy przewrażliwieni włącznie ze mną jak widać :P Może to przez TWSy? Jakiś przekaz podprogowy, troche paranoja.

 

Chociaż jak by tak zrobili staxy TWS gotujące mózg wysokim napięciem jak mikrofalówka...

 

mind-blown-gif-7.gif

 

Słuchałbym!

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja musze napisać, że jakoś po skompletowaniu obecnego zestawu przestałem mieć parcie na cokolwiek. Nawet na staxy.
Zmieniłem teraz słuchawki do pracy z Jabra Evolve 75 na Evolve2 85, co oznacza że w końcu pojawił się jakiś inny kodek poza sbc (niestety aac, ale zawsze coś) i słuchawki zaczęły się nawet nadawać do słuchania muzyki, ale nie dlatego się z nich cieszę, ale dlatego że zasięg się poprawił i mogę w czasie telekonferencji ekspres do kawy obsługiwać. I to jest dobre.
Evolve2 85 brzmią bezboleśnie bajdełej, choć raczej "płasko" i mało detalicznie. Ale do pracy są bardzo fajne. Jedyne co zrobił bym inaczej, to pewnie zamiast wersji z certyfikatem MS wziął bym tą bez, bo wersja certyfikowana świeci na różowo kiedy teams działa. Głupie to ma maksa i wkurza.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja Final Audio Design ZE8000 MK2

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-final-audio-design-ze8000-mk2/

 

Nadal nie dali tam LDAC? 

Smartfony Samsunga i Sony nie mają LDAC i mogłyby wykorzystać możliwości, ale nie z ZE8000. Ajfoniarze i tak preferują ajplowskie airpodsy. Zostają chińskie smartfony tylko?

 

oraz recenzja Audeze Maxwell

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audeze-maxwell/

produkują to jeszcze? można gdzieś jeszcze je nabyć?

takie zacne bezprzewodówki - powinno być ich multum w sklepach...

Edytowane przez Piotr_Mojo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam możliwie bezprzewodówek z LDAC.

 

Czy słuchał ktoś ?

Svanar Wireless

https://kropka.audio/test/sluchawki/hifiman-svanar-wireless-recenzja/

 

podobno mają DAC na R2R:

https://kropka.audio/test/sluchawki/hifiman-svanar-wireless-recenzja/

Edytowane przez Piotr_Mojo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2023 o 11:19, Piotr_Mojo napisał(a):

Zostają chińskie smartfony tylko?

 

Motorolki mają wszystkie kodeki

 

W dniu 19.12.2023 o 11:19, Piotr_Mojo napisał(a):

takie zacne bezprzewodówki - powinno być ich multum w sklepach...

 

wiesz że one ważą pół kilo? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zdzichon napisał(a):

 

Motorolki mają wszystkie kodeki

 

 

czyli chińskie, bo je od Google chyba kupiło Lenovo... chińska cywilizacja pożre zachodnią jak będziemy tak kupować chińskie... pytanie jak takie smartfony z chin zachowają się w razie konfliktu Chin z Zachodem? Na 100% mają backdoory

Godzinę temu, zdzichon napisał(a):

wiesz że one ważą pół kilo? :)


To faktycznie wada, ale podobno wygodne są.
I bateria dłuuuugo trzyma.

Do użytku domowego raczej... to nadal jest w ofercie czy te Audeze Maxwell wycofano z produkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Najner napisał(a):

Sony robi teraz świetne telefony, w dodatku z dziurką 3.5 grającą bardzo przyzwoicie.

 

Faktycznie, dziurka 3,5mm w smartfonie to dziś ekskluzywna rzecz. 

Bez tego zostają dongle albo bezprzewodowe.

 

Ale jak rozważałem Sony i Samsunga, to Samsung było o krok do przodu z procesorami przed Sony. W efekcie najwygodniej z nim bezprzewodowe i z musu LDAC (chyba żebym brał Samsungowe Buds Pro 2 i jechał na kodeku Samsunga).

 

Technics AZ80 to było to co miało LDAC i poziom SQ naprawdę niezły (jak na bezprzewodówki douszne).

 

Teraz patrzę, że teoretycznie jeszcze lepiej w SQ z LDAC jest z Svanar Wireless ale do ogólnego użytku nie są tak dopracowane jak AZ80. 

 

"I can speak to the Svanar Wireless vs AZ80.

Feature and all round use wise the AZ80 win as they have better ANC/Ambient modes, fuller controls with customizability and a good app."  [potwierdzam, mucha nie siada]

"For pure sound quality in non ANC mode the Svanar is much more resolving and detailed with a very big sound stage and good 3D presentation. I would say the AZ80 is around 80% of what the Svanar offers in this area.

I don't have the XM5 but the XM4 was only around 70% of the Svanar. From what I read I would imagine the XM5 will be about the same as the AZ80.

From memory I would say the MTW3 might be more like 85% and should be able to confirm or revise that, when I my pair back hopefully next week."

https://www.head-fi.org/threads/going-fully-wireless-iems-too-soon-or-are-we-there-yet.861024/page-3700

Pytanie tylko o jakiej wersji Svanar jest mowa, bo bezprzewodowe są 3 różne.

 

 

tu twierdzą że do TWS od Sony jest skok:

https://www.ear-fidelity.com/hifiman-svanar-wireless-review/

"On the sound quality, the Sony has bloated bass, that overwhelms everything else. It comes nothing close to the competitor. The XM4 just sounds cheap in comparison, with lacking details and a 5% tuning. In comparison, the soundstage and treble performance of the Svanar Wireless is just miles ahead, presenting a much more detailed, natural and sophisticated kind of sound."

 

Pierwsze dokanałowe TWS z dac-iem R2R.

Ale te HiFiMan droższe od Technicsów 2,5-raza.

 

jak zwykle recenzencji chwalą (pewnie za to im płacą):

https://ichos-reviews.com/hifiman-svanar-wireless-review/?mwg_rnd=2098972

 

i widzę że są 4 wersje, jedna na kablu, a 3 bezprzewodowe - czym one się różnią?

Czy tylko ta najdroższa ma DAC R2R?

Na to chyba wygląda:

https://headfonics.com/hifiman-svanar-wireless-review

a pozostałe Jr i LE:

https://www.ecoustics.com/products/hifiman-svanar-wireless-jr-le/?mwg_rnd=4563373

trochę to skomplikowane... 

 

svanar.JPG

 

I dlaczego przewodowa (bez wzmacniacza i DACa) kosztuje tyle więcej od najdroższej bezprzewodowej.

Edytowane przez Piotr_Mojo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Faktycznie, dziurka 3,5mm w smartfonie to dziś ekskluzywna rzecz. 
Bez tego zostają dongle albo bezprzewodowe.
 
Ale jak rozważałem Sony i Samsunga, to Samsung było o krok do przodu z procesorami przed Sony. W efekcie najwygodniej z nim bezprzewodowe i z musu LDAC (chyba żebym brał Samsungowe Buds Pro 2 i jechał na kodeku Samsunga).
 
Technics AZ80 to było to co miało LDAC i poziom SQ naprawdę niezły (jak na bezprzewodówki douszne).
 
Teraz patrzę, że teoretycznie jeszcze lepiej w SQ z LDAC jest z Svanar Wireless ale do ogólnego użytku nie są tak dopracowane jak AZ80. 
 
"I can speak to the Svanar Wireless vs AZ80.
Feature and all round use wise the AZ80 win as they have better ANC/Ambient modes, fuller controls with customizability and a good app."  [potwierdzam, mucha nie siada]
"For pure sound quality in non ANC mode the Svanar is much more resolving and detailed with a very big sound stage and good 3D presentation. I would say the AZ80 is around 80% of what the Svanar offers in this area.
I don't have the XM5 but the XM4 was only around 70% of the Svanar. From what I read I would imagine the XM5 will be about the same as the AZ80.
From memory I would say the MTW3 might be more like 85% and should be able to confirm or revise that, when I my pair back hopefully next week."
https://www.head-fi.org/threads/going-fully-wireless-iems-too-soon-or-are-we-there-yet.861024/page-3700
Pytanie tylko o jakiej wersji Svanar jest mowa, bo bezprzewodowe są 3 różne.
 
 
tu twierdzą że do TWS od Sony jest skok:
https://www.ear-fidelity.com/hifiman-svanar-wireless-review/
"On the sound quality, the Sony has bloated bass, that overwhelms everything else. It comes nothing close to the competitor. The XM4 just sounds cheap in comparison, with lacking details and a 5% tuning. In comparison, the soundstage and treble performance of the Svanar Wireless is just miles ahead, presenting a much more detailed, natural and sophisticated kind of sound."
 
Pierwsze dokanałowe TWS z dac-iem R2R.
Ale te HiFiMan droższe od Technicsów 2,5-raza.
 
jak zwykle recenzencji chwalą (pewnie za to im płacą):
https://ichos-reviews.com/hifiman-svanar-wireless-review/?mwg_rnd=2098972
 
i widzę że są 4 wersje, jedna na kablu, a 3 bezprzewodowe - czym one się różnią?
Czy tylko ta najdroższa ma DAC R2R?
Na to chyba wygląda:
https://headfonics.com/hifiman-svanar-wireless-review
a pozostałe Jr i LE:
https://www.ecoustics.com/products/hifiman-svanar-wireless-jr-le/?mwg_rnd=4563373
trochę to skomplikowane... 
 
svanar.thumb.JPG.05053be15126ff623c69438cb59239ca.JPG
 
I dlaczego przewodowa (bez wzmacniacza i DACa) kosztuje tyle więcej od najdroższej bezprzewodowej.
Zdaje się że na kropka czytałem że bezprzewodowe nie grają gorzej od przewodowych które kosztują znacznie więcej.

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, neonlight napisał(a):

OnePlus też ma wszystkie kodeki i ogólnie są to mega telefony, imo.

Sama prawda!

Mialem OP8T i używałem go dwa lata ponad. Gdyby nie byle jaki aparat to zostałby zdecydowanie dłużej.

Teraz przesiadłem się na japko i nie powiem, dobrze mi z nim. Jak narazie dyskomfortu po przesiadce brak.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, neonlight napisał(a):

Trzeba było zainstalować GCam. :)

Miałem GCam ale to nie rozwiązywało problemu - szczególnie przy kolejnych aktualizacjach systemu i apki - żeby to zmusić do działania musiałem robić wipe i ruszało

Nieco mnie to zraziło to jedno a drugo od  jakiegoś czasu mnie ciągnęło do japkòw i jakoś tak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hubercik12311 napisał(a):

Miałem GCam ale to nie rozwiązywało problemu - szczególnie przy kolejnych aktualizacjach systemu i apki - żeby to zmusić do działania musiałem robić wipe i ruszało

Nieco mnie to zraziło to jedno a drugo od  jakiegoś czasu mnie ciągnęło do japkòw i jakoś tak wyszło.

Ja mam OP7T i żadnych takich rzeczy, nawet przy aktualizacji do OS12 nic nie musiałem robić z GCam. :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neonlight napisał(a):

Ja mam OP7T i żadnych takich rzeczy, nawet przy aktualizacji do OS12 nic nie musiałem robić z GCam. :)

 

U mnie było zawsze jakieś przeboje z tym telefonem co do systemu - najpierw nie mogłem zainstalować androida 12 bo jakiś błąd potem wszedł 13 i po jakichś 3 miesiącach prób samoczynnie się zainstalował . Niezaprzeczalnie działał ale aparat nie był jego najmocniejszą stroną

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wfmsiekierka napisał(a):

Zdaje się że na kropka czytałem że bezprzewodowe nie grają gorzej od przewodowych które kosztują znacznie więcej.
 

 

Faktycznie, w kropce są recenzje obu.

 

"A jak Svanar Wireless mają się do przewodowych Svanarów? Okazuje się, że są one… zaskakująco podobne, bo oba modele brzmią ciepło, naturalnie, muzykalnie i przy tym rozdzielczo oraz dynamicznie. Svanar Wireless okazują się jednak brzmieć trochę klarowniej i twardziej, a do tego… przestrzenniej. Ku mojemu zaskoczeniu scena bezprzewodowego wariantu była szersza, a kanały mocniej odseparowane, nawet gdy porównywałem Svanary Wireless ze Svanarami podłączonymi do FiiO M17. Właściwie to jestem zaskoczony, mam wrażenie, że producent strzela sobie w kolano, bo mowa o słuchawkach wycenionych kolejno na 2000 USD i 500 USD. Svanar Wieless są więc czterokrotnie tańsze, a mogą stawać w szranki z przewodowymi Svanar. Jestem świadomy, że brzmi to niedorzecznie."

 

Wygląda na to, że naprawdę dobrze grają tylko po LDAC.

 

"Brzmienie jest po prostu rewelacyjne! [gdy grają po LDAC] W mojej ocenie Svanar Wireless deklasują konsumenckie modele i dorównują do wielu słuchawek przewodowych, bo to najbardziej naturalnie brzmiące dokanałówki Bluetooth z jakimi miałem do czynienia. Szczegółowość, zróżnicowanie faktury instrumentów, dynamika i scena dźwiękowa naprawdę robią wrażenie, ale… tylko w trybie „HiFi”.

Svanar Wireless w trybach ANC oraz transparentnym to właściwie inne słuchawki, bo znacznie zmniejsza się scena, spłyca bas, znikają detale i spada moc (...)  degradacja dźwięku jest znaczna."

 

https://kropka.audio/test/sluchawki/hifiman-svanar-wireless-recenzja/

 

Tańsze bezprzewodówki nie dorównują w SQ:

"Sony WF-1000XM4 oraz Nothing Ear ... Sprawa jest prosta, bo ani jedne, ani drugie słuchawki nie dorównują brzmieniem Svanarom Wireless. (...)  Campfire Audio Orbit, które… nie mają szans z bezprzewodowymi Svanarami. Orbit brzmią także ciepło i łagodnie, ale przy dokanałówkach HiFiMAN-a są mdłe, miękkie i rozmyte, czyli znowu raczej gładkie i łagodne niż wyraziste. Pozostałe aspekty są także słabsze"

 

Ale wady mają:

"Panele dotykowe mają pewne wady. Są one zbyt czułe (...) Szkoda tylko, że zabrakło regulacji głośności, więc musimy mieć pod ręką smartfona (...) Aktywna redukcja hałasu nie jest wybitna, ale działa przyzwoicie (...) nie ma co liczyć na aplikację na smartfona, więc korektor graficzny czy możliwość przeprogramowania paneli dotykowych pozostają w sferze marzeń (...) Natrafiłem na pewne problemy ze stabilnością działania. Pierwszy dotyczy kodeka LDAC, bo jego aktywowanie powodowało czasami trzaski i zakłócenia w lewej słuchawce. Konieczne było odłożenie słuchawek do etui i ponowne ich wyjęcie, żeby wyeliminować problem. Zdarzało się także, że przełączanie trybów przestawało działać – słuchawki nie reagowały na przytrzymanie lewego panelu. Rozwiązanie było identyczne, czyli krótka wizyta w etui. (...) O minimalizmie nie ma mowy, bo zarówno słuchawki, jak i etui są krzykliwe (...) Jakość wykonania jest dobra, ale nie perfekcyjna"

 

a etui problematyczne:

"Etui wypada gorzej, bo jest niestety ogromne i nieporęczne. Raczej nie zmieścimy go w kieszeni spodni, więc nie obejdzie się bez listonoszki, torby czy plecaka. Pudełko także niewygodnie się otwiera, bo przednia krawędź jest płaska, więc trudno podważyć wieczko. Otwieranie jednorącz raczej nie wchodzi w grę, chyba że mamy wyjątkowo wygimnastykowane palce. (...) Niestety etui wcale nie jest wybitnie pojemne. Końcówki z zestawu nie sprawiają problemu, ale już SpinFit CP145 w rozmiarze średnim wchodziły właściwie na styk. Ponadto same słuchawki mają bardzo krótkie tulejki, więc zdarzało się, że SpinFit spadały i musiałem je wyciągać z kanałów słuchowych, co do przyjemnych czynności nie należy. Zatem nie wszystkie tipsy zmieszczą się w etui i nie każde będą odpowiednio trzymały słuchawek, więc najlepiej celować w zamienniki stworzone z myślą o słuchawkach TWS, a nie klasycznych dokanałówkach."

 

narzekania na etui powtarzają się:

"They are charging and carrying cases awkwardly shaped for day-to-day usage."

"The charging case is bulky and not easily pocketable"

"The case is too big"

 

oraz na stabilność LDAC oraz jakość ANC:

"Plague by connectivity issue on LDAC codec
ANC and Transparency mode is not on par with the likes of AirPod Pro"

"LDAC mode is quite unstable"

za to stabilne połączenie na SBC i AAC (co jest śmieszne, bo wtedy słuchawki tracą swój urok), a AptX nie ma 

 

i na plastikowe wykonanie:

"-plastic built might not be most durable if dropped on the floor"

"Plastic materials used are quite disappointing for $500"

 

https://www.head-fi.org/showcase/hifiman-svanar-wireless.26572/reviews

 

Gdzie oni te słuchawki HiFiMan robią? W Chinach czy w USA?

Markę zakładał Chińczyk w Stanach..

 

 

Wygląda na to, że popełnili bezprzewodówki do uszu bijące konkurencję jakością dźwięku, przy cenie najwyższej za takie bezprzewodowe dokanałówki, ale nie do końca jest to dopracowane.
Softowo nie ogarniają tak jak Sony, Technics czy Apple - narzekania na niestabilność LDAC, brak aplikacji na smartfona.

Przy cenie słuchawek mogli użyć solidniejszych materiałów niż plastic (czy jak upadną to nie uszkodzą się?).

Typowa funkcjonalność dokanałowych bezprzewodówek do użytku codziennego, mobilnego kuleje nieco - ANC czy rozmiary etui (ja etui do Technicsów AZ80 noszę w tej małej kieszonce jeansów). Pytanie jak z jakością rozmów telefonicznych?

 

Za to prawdopodobnie grają najlepiej z dokanałowej bluetoothowej konkurencji, pod warunkiem że LDAC akurat stabilnie złapało. I niekoniecznie mobilnie bo etui w kieszeni spodni średni się nosi.

No i kwestia gustu ta azjatycka odpustowość projektu (brakowałoby tylko żeby było złoto-czerwone). 

Edytowane przez Piotr_Mojo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello. Jako że wróciłem do "hiendowego" grania bezprzewodowego ( taaa :D ) i Tidala - dobrze widzę, że Tidal na Androidzie nie korzysta z zalet kodeka LDAC (lub innego lepszego) tylko wszystko kompresuje jak leci, zapewne do standardowego dla Androida 16/48? Mam Moto Edge 40, Android 14, Technicsy AZ60M2, LDAC w najlepszym trybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde bele, przez Was zacząłem czytać o tych Svanarach.
Bardzo dezorientujące są opisy, nazwy i ceny trzech dostępnych modeli, ale wychodzi na to, że modele LE i Jr są bez sensu. Bo Jr ma LDAC, ale nie ma daca r2r, a LE odwrotnie default_biggrin.png
Bezprzewodowe ładowanie w topowym modelu to generalnie kwiatek do kożucha jest, mam w samsungach i nigdy nie skorzystałem.
Napiszcie mi że ich nie potrzebuję proszędefault_sad.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hammerh34d napisał(a):

Kurde bele, przez Was zacząłem czytać o tych Svanarach.
Bardzo dezorientujące są opisy, nazwy i ceny trzech dostępnych modeli, ale wychodzi na to, że modele LE i Jr są bez sensu. Bo Jr ma LDAC, ale nie ma daca r2r, a LE odwrotnie default_biggrin.png
Bezprzewodowe ładowanie w topowym modelu to generalnie kwiatek do kożucha jest, mam w samsungach i nigdy nie skorzystałem.
Napiszcie mi że ich nie potrzebuję proszędefault_sad.png
 

 

Modele LE i JR są bez sensu, trzeba brać najdroższy z daciem R2R.

Nie potrzebujesz ich - mają odpustowy wygląd wg gustów azjatów, tipsy są małe i od rozmiarów L a może nawet M trzeba sobie szukać jakiś, za dużo plastiku i jak upadną to nie wiadomo czy coś nie pęknie, jak na bezprzewodowe drogie w uj, etui jest do dudy bo za duże, a w środku mało miejsca i tipsy niehifimenowe spadają, gra ma sens tylko z LDAC a z tym kodekiem bywają niestabilne (jak opisano trzeba je wtedy włożyć do etui i wyjąć z powrotem), za czułe mają czujniki dotykowe, nie mają żadnej firmowej aplikacji więc EQ czy inne softwarowe ficzery nie wchodzą w grę, nie mają regulacji głośności i trzeba to robić ze smartfona, tłumienie hałasu działa tako sobie średnio, pracują bezproblemowo ze słabymi kodekami (ale z nimi kompletnie tracą urok).

Same wady... z zalet mają tylko to, że grają podobno najlepiej dziś ze wszyskich bezprzewodowych kanałówek, dużo lepiej, na tyle dobrze jak kablowa wersja za circe 8 tysia którą hifimen popełnił.

Po kiego ci taki nieudany model? Do słuchania muzyki?

 

Zobacz co o nich piszą:

 

"The Svanar Wireless is a game changer. Finally, wireless IEMs can compete with high quality wired options.  The Svanar Wireless delivers audiophile level sound quality. It’s spacious, detailed, well-balanced and has a slight, delicate warmth to the mid-range. 

It is more expensive than other wireless options but for the audiophile who wants the same quality as he or she can get from a good wired setup, it is well worth it. "

https://www.headphoneer.com/hifiman-svanar-wireless-review/
 

"The HIFIMAN Svanar Wireless is an extremely high-performing True Wireless System, perhaps the best I have reviewed to date. It is a combination of excellent sound quality, construction quality, and ANC effectiveness that does it for me."

https://headfonics.com/hifiman-svanar-wireless-review/

 

Tu np. dostały ocenę 8,7:

https://headfonics.com/hifiman-svanar-wireless-review/

co ledwie jest poziom Senków IE600 po kablu:

https://headfonics.com/sennheiser-ie-600-review/

czy Empire Ears Zeus:

https://headfonics.com/the-zeus-by-empire-ears/

co jasno widać że cała punktacja jest o kant dudy.

 

Przecież ci recenzujący mogą być opłaceni.

 

 

Edytowane przez Piotr_Mojo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany,
męczył ktoś Bowersy PX7 S2? One mają gniazdo jack, bo jakoś nie mogę się dopatrzeć?
W ogóle, warto się nimi interesować czy będzie typowa mid basowa buła bez polotu?

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności