Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe wnioski o Shure Aonic 40

 

https://www.infoaudio.pl/test/2354,shure-aonic-40-przenosne-sluchawki-studyjnej-jakosci-i-nie-tylko

 

Mamy już także druga generację Aonic 50.

https://www.soundguys.com/shure-aonic-50-gen-2-headphones-launched-98084/

Z aptX Adaptive i LDAC oraz podobno z Qualcomm Snapdragon Sound technology

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wreszcie zapoznałem się z super emajzing produktem Apple - Airpods Pro 2 
Od razu napiszę, że jestem fanem uniwersum Appla. 
Ale jeśli chodzi o APP2 to jest parę wiadomości złych i parę dobrych. 
Pierwsze wrażenie bardzo bardzo dobre, jak to u Appla. Materiały świetne, czuć solidność produktu. Etui małe, zaokrąglone, nie przeszkadza w kieszeni. 
Wygoda na wysokim poziomie, nie idealnie, ale dobrze. Nie wypadają. Tu jest dobrze. 
Integracja z ekosystemem dobra, ale nie wybitna. Wolałbym żeby to było bardziej automatyczne na zasadzie, coś gra na iphonie, leci dzwięk z iphona, Iphone milczy, coś leci z Maca, automatycznie przełączam na Maca jeśli słuchawka jest w uchu. Więc idealnie nie jest. Sterowanie fizyczne  bardzo dobre. 
Mikrofony dobre. Da się gadać. 

Ogólnie świetne słuchawki. Tylko nie do słuchania muzyki. No dobra, żartuje, da się ich słuchać. Pod paroma warunkami. 
Są bardzo dziwnie zestrojone. Tzn niby na równo, trochę jak Etymotic'i.  Da się to korygować korektorem (np w Spotify), ale niestety  cokolwiek byśmy nie robili w ustawieniach to wrażenie pewnej cyfrowości w wysokich tonach pozostaje. Wysokie są jakieś takie wyprasowane z faktur, płaskie, sztuczne. 
To wrażenie na niektórych kawałkach wychodzi bardziej, na niektórych mniej. Ale jest. No nic, to nie jest highend, nie wymagajmy cudów, to jest sprzęt do orania na codzień na ulicy. 
Ogólnie dzwiękowo są bardzo bezpieczne, wyprane z jakichś większych emocji, można powiedzieć sterylne, bez pazura, dynamika bardzo przeciętna, na takie są bez życia trochę. To nie są słuchawki do metalu. Metal brzmi w nich jak g.., i do tego spłaszczone. 
Technicznie tzn, separacja, stereo, jest dość nieźle, ale bez szału. Słyszałem lepsze, ale i gorsze też.  
Druga istotniejsza sprawa. I tutaj wychodzi typowe Apple. Zamiast dać po ludzku normalny eq, to bawią się w jakieś audiogramy, dostrajanie, personalizacje, cyfrowe mambo dżambo, tylko po to żeby marketingowo brzmiało to amajzing. Te wszystkie wynalazki trzeba powyłączać. Potęgują jedynie wrażenie sztuczności 
A nie daj Boże włączyć to "spatial audio" to już w ogóle robi się masakra. Zaklinam Was - nie róbcie tego. Tzn to jest prawdopodobnie zwykłe "loudness" (tak, jestem tak stary że to pamiętam , PDK) plus jakieś kręcenie głową, ale jak się zrobi takie podbicie, to wychodzą na talerzu wszystkie słabości. A wtedy już naprawdę nie jest wesoło. 

Natomiast trzeba jeszcze wspomnieć o jednej potężnej zalecie. Ludzie z Appla bardzo się przejeli, że klienci narzekali na "efekt mikrofonowy" tzn odgłos tupania w czasie chodzenia. I dzięki jakiemuś magicznemu kanałowi udało się to w dużym stopniu ograniczyć. Wielki plus. 
Aha, pierwszy raz miałem do czynienia z ANC, i muszę powiedzieć, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony , to faktycznie nieźle działa. Czasami się naprawdę przydaje. 
Podsumowując dźwiękowo średnio, no powiedzmy tak 3++,  ale praktyczność: ocena celująca. I biorąc pod uwagę to że na ulicy nie wymagam lampowych doznań to jednak je zatrzymam. 

airpod-memes-10-5db80ae38064f__700 (1).jpg

Edytowane przez roger987
  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne wrażenie odnośnie airpodsów 3 generacji. Według mnie są to słuchawki typowo na zewnątrz, wtedy ich jakość dźwięku jest wystarczająco dobra. Do odsłuchów w domu na kanapie nie jest źle, ale to nie jest poziom, które pokazały mi airpods max. Też wyłączyłem wszystkie ulepszacze dźwięku oprócz eq w aplikacji muzyka, bo jedna z opcji dopasowała mi fajnie ich brzmienie. Szkoda, że ten eq działa tylko w aplikacji muzyka, ale w sumie jak słucham coś z jutuba, to też gra przyjemnie.   

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli dochodzę z nimi do porozumienia. Jak się zrobi takie coś jak na obrazku, to robią się z nich takie trochę tańsze i trochę bardziej cyfrowe Finale E5000. W sumie przyjemne. Ocena za dzwięk skacze do 4 z dwoma minusami.  

IMG_4692.jpg

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bakus1233 napisał(a):

Długo je masz? Moje ap3 z początku grały gorzej a po jakimś czasie się chyba wygrzały he he i zaczęły grać wyraźnie lepiej (poważnie). 

ale ja wierzę w 100%. W zasadzie nie podchodzę do słuchania czegokolwiek z audio zanim coś nie pogra przynajmniej 5 godzin. Moje grały jakieś 30 godzin. I bardzo możliwe że moje się jeszcze układają, choć na tym etapie nie liczę na duże zmiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2023 o 16:58, MrSheep napisał(a):

Lepsze brzmienie bezprzewodowo wynika z bardzo prostej przyczyny - większość słuchawek z ANC do optymalnego strojenia wykorzystuje DSP, które działa tylko gdy słuchawki są "włączone". Słuchając ich pasywnie, przewodowo tracimy całą magię cyfrowej obróbki dźwięku

 

W dniu 23.07.2023 o 12:32, The Grand Wazoo napisał(a):

Dużo lepiej. Po kablu nie ma takiej separacji, detali, traci się czystość dźwięku i kontrolę na basie. Im lepiej zrealizowane nagranie, tym większa różnica. 

Słyszałem ostatnio, że airpods max nie grają po kablu jak mają rozładowaną baterię, czyli z tego wynika, że nawet po kablu korzystają z elektroniki w środku? Do czego jest im potrzebna bateria gdy mają normaly kabel zakończony wtykiem jack? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały tip dla ludzi z Huawei Freebuds Studio. Kupiłem je ostatnio na promocji za 349 pln co uważam za wręcz bandycką cenę do tego co oferują.

Huawei zrobił bardzo brzydką rzecz. SBC działa w trybie 201 kbps. AAC działa w trybie 250 kbps, ale na androidzie ma oszczędzanie energii co czyni go porównywalnym do sbc 201 kbps, a przeciętne audio w sieci ma 320 kbps.

Dlatego jak ludzie przełączają na kodek L2HC 1 mbps to odczuwają taki skok jakości.

Co można z tym zrobić? Jak masz androida który nie jest modelem Huawei to chyba nic. Jak masz Iphone to jest obsługa AAC w pełnej jakości dźwięku. Jak masz peceta to zostaje AAC (tez ma pełną jakość, bez żadnego oszczędzania energii na WIndows 11 natywnie lub innych z Alternative A2DP) lub można podkręcić SBC do SBC XQ który według testów wypada lepiej od APTX-HD. Czy to działa? Pierwszy raz mogę z pełną świadomością powiedzieć, że różnica jest słyszalna od pierwszych chwil. Huawei postąpił podle obniżając jakość reszty kodeków promujac tym swój "super kodek". Ogólnie Huawei Freebuds Studio z SBC XQ, pełnym AAC czy L2HC uważam za najlepsze z tanich słuchawek wireless ANC z  zaskakująco dobrym wygłuszeniem pasywnym i aktywnym. Na pewno to lepszy wybór niż cała rodzina SoundCore. Grają lepiej od wszystkich soniaczy z ANC. 

m3S89vR.jpg

http://soundexpert.org/articles/-/blogs/audio-quality-of-sbc-xq-bluetooth-audio-codec

Edytowane przez Luqart
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lord Rayden napisał(a):

Bardzo dobry ruch Senka. Czyli otrzymujemy Momentum 4 bez sensorów, gadżetów, wsparcia APTX-Adaptive, a także  w trochę gorszej jakości wykonania i braku dotyku w 300 pln niższej cenie.

Moim zdaniem killer jak ANC i dźwięk będą na poziomie Momentum 4.

 

Wiecie co jest śmieszne? Momentum 4 ma bardzo duże problemy z tymi sensorami. Po wyłączeniu wszystkich sensorów i dotyku ANC nagle zaczęło działać tak jak powinno... To sensory powodują to, że ANC wariuje i przepuszcza dźwięk w losowych momentach.

Przeczuwam, że tego błędu nie są w stanie naprawić software'owo i stąd taki ruch.

 

Avans je sprzedaje za 799 pln. Moim zdaniem absolutny killer wśród wirelessów.

Po co komu gesty, dotyk i inny shit. Zawsze się dziwiłem po co to komu. Tylko więcej rzeczy do ewentualnego zepsucia.

 

Edytowane przez Luqart
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągle używam dwustuku w słuchawkę, żeby przejść z trybu muzyki do trybu rozmawiania. Super wygodne ;) Nie zauważyłem też u siebie problemów z sensorami, może to wina konkretnego egzemplarza? Dźwiękowo wciąż bardzo lubię Momentum 4. Rozrywkowe granie z klasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Luqart napisał(a):

Momentum 4 ma bardzo duże problemy z tymi sensorami.

Może się skrapla woda jak w airpods. W przypadku maxów łatwo zdjąć pady i zobaczyć, że mokro w muszli a w senkach zdjęcie padów pewnie nie jest tak szybkie. Właśnie wilgoć może zakłócać działanie tych sensorów. 

 

Tak z innej beczki. Słuchaliście Sony wh1000xm5?

Edytowane przez bakus1233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bakus1233 napisał(a):

Tak z innej beczki. Słuchaliście Sony wh1000xm5?

Tak. Mocno średnie (jak wszystkie Soniacze z ANC). 

 

Są zdecydowanie słuchalne, na pewno bardziej niż XM3 czy XM4. Ale nadal słychać słaby przetwornik.

Takie Huawei Studio za 499 pln grają po prostu wyraźnie lepiej od 1000xm5.

Takie Momentum 4 grają o klasę czy dwie lepiej od 1000xm5.

 

Co do ANC to XM5 zjadają na śniadanie wszystko. Są także lepsze od 1000XM4.

 

Godzinę temu, Najner napisał(a):

A ja ciągle używam dwustuku w słuchawkę, żeby przejść z trybu muzyki do trybu rozmawiania. Super wygodne ;) Nie zauważyłem też u siebie problemów z sensorami, może to wina konkretnego egzemplarza? Dźwiękowo wciąż bardzo lubię Momentum 4. Rozrywkowe granie z klasą.

No nie do końca, bo na headfi również się skarżą na ten sam problem. ANC W Momentum 4 jest bardzo dobrej jakości, ale czasem jakby nie działało. Przepuszcza dźwięki jakby się włączał tryb transparentny.

Edytowane przez Luqart
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Luqart napisał(a):

Taki mały tip dla ludzi z Huawei Freebuds Studio. Kupiłem je ostatnio na promocji za 349 pln co uważam za wręcz bandycką cenę do tego co oferują.

Huawei zrobił bardzo brzydką rzecz. SBC działa w trybie 201 kbps. AAC działa w trybie 250 kbps, ale na androidzie ma oszczędzanie energii co czyni go porównywalnym do sbc 201 kbps, a przeciętne audio w sieci ma 320 kbps.

Dlatego jak ludzie przełączają na kodek L2HC 1 mbps to odczuwają taki skok jakości.

Co można z tym zrobić? Jak masz androida który nie jest modelem Huawei to chyba nic. Jak masz Iphone to jest obsługa AAC w pełnej jakości dźwięku. Jak masz peceta to zostaje AAC (tez ma pełną jakość, bez żadnego oszczędzania energii na WIndows 11 natywnie lub innych z Alternative A2DP) lub można podkręcić SBC do SBC XQ który według testów wypada lepiej od APTX-HD. Czy to działa? Pierwszy raz mogę z pełną świadomością powiedzieć, że różnica jest słyszalna od pierwszych chwil. Huawei postąpił podle obniżając jakość reszty kodeków promujac tym swój "super kodek". Ogólnie Huawei Freebuds Studio z SBC XQ, pełnym AAC czy L2HC uważam za najlepsze z tanich słuchawek wireless ANC z  zaskakująco dobrym wygłuszeniem pasywnym i aktywnym. Na pewno to lepszy wybór niż cała rodzina SoundCore. Grają lepiej od wszystkich soniaczy z ANC. 

m3S89vR.jpg

http://soundexpert.org/articles/-/blogs/audio-quality-of-sbc-xq-bluetooth-audio-codec

Głupie pytanie gdzie w Windowsie takie ustawienia? Pomóż kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaro54 napisał(a):

Głupie pytanie gdzie w Windowsie takie ustawienia? Pomóż kolego

Nie ma. To zewnętrzny software. Płatny, ale grosze i warto zapłacić.

https://www.bluetoothgoodies.com/a2dp/

Ten soft zawiera wsparcie dla LDAC, APTX-HD, AAC, APTX.

W przyszłości może L2HC i resztę APTXów jeżeli dogada się z licencją.

Edytowane przez Luqart
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Luqart napisał(a):

Nie ma. To zewnętrzny software. Płatny, ale grosze i warto zapłacić.

https://www.bluetoothgoodies.com/a2dp/

Ten soft zawiera wsparcie dla LDAC, APTX-HD, AAC, APTX.

W przyszłości może L2HC i resztę APTXów jeżeli dogada się z licencją.

Dzięki, czytałem o tym, ale Alzheimer działa 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jaro54 napisał(a):

Dzięki, czytałem o tym, ale Alzheimer działa 😅

AAC w pececie (Windows 11 ma natywne wsparcie) czy Iphone jest wystarczające. 

Na androidzie nie jest, bo https://www.soundguys.com/the-ultimate-guide-to-bluetooth-headphones-aac-20296/

W skrócie: smartfony androidowe mają oszczędzanie energii które mocno wpływa na kodek AAC, który opiera się na dekodowaniu w locie (w przeciwieństwie do całej reszty. Dlatego 250 kbps AAC jest porównywalne z dużo wyższym bitrate w innych kodekach). Pecety i iphone'y tego nie mają oszczędzania energii na dekodowaniu w locie. Dlatego AAC na PC i wszystkim od Apple jest dobrej jakości.

 

 

Edytowane przez Luqart
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca, bo na headfi również się skarżą na ten sam problem. ANC W Momentum 4 jest bardzo dobrej jakości, ale czasem jakby nie działało. Przepuszcza dźwięki jakby się włączał tryb transparentny.
Na headfi to mają z wszystkim problem. Większość usterk co tam ludzie opisują w swoim egzemplarzu nie zauważyłem. Anc nie jest najlepsze, ale jakość dźwięku to rekompensuje. Do tego są bardzo wygodne gdzie takie 350BT to dramat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcinGD napisał(a):

Na headfi to mają z wszystkim problem. Większość usterk co tam ludzie opisują w swoim egzemplarzu nie zauważyłem.

Jakby to informatyk powiedział "90% problemów ze sprzętem, zlokalizowane jest pomiędzy krzesłem a monitorem" ;) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarcinGD napisał(a):
W dniu 28.09.2023 o 15:54, Luqart napisał(a):
No nie do końca, bo na headfi również się skarżą na ten sam problem. ANC W Momentum 4 jest bardzo dobrej jakości, ale czasem jakby nie działało. Przepuszcza dźwięki jakby się włączał tryb transparentny.

Na headfi to mają z wszystkim problem. Większość usterk co tam ludzie opisują w swoim egzemplarzu nie zauważyłem. Anc nie jest najlepsze, ale jakość dźwięku to rekompensuje. Do tego są bardzo wygodne gdzie takie 350BT to dramat.

To prawda. Uważam Momentum 4 za najlepsze wirelessy które da sie kupić z ANC na rynku do 2k. ANC nie jest złe dopóki działa. Czasem (jak ruszam głową) ANC przechodzi w tryb transparentności, że słychać głos ludzki przez mikrofony. Mój egzemplarz tak ma. Na head-fi jest jakiś typek związany z sennheiser i sam mówił, że są świadomi problemu i pracują nad nim cały czas, więc to nie taki wydumany problem.

 

Z tych których sie nie da kupić to Momentum 3 to perełki które pewnie teraz będą zyskiwać na wartości.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności