Skocz do zawartości

Takstar HF 580B / HI 3050


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, bob2000 napisał:

Mnie grają tak samo ze wszystkiego. Zmiany są takie same jak i w przypadku innych słuchawek, gdy podepnę je pod coś innego.

Dodam też, że do dziś dnia, puszczając głośniej w nich muzę, nie uświadczyłem lepszości ich grania względem cichego. Jest po prostu głośniej. A, że bas nieco mocniej trzęsie to normalne.

Wierzę, że w dużej części to moja psychika, a nie same słuchawki. Lecz nic nie poradzę że takie mam wrażenie, że mi ich dźwięk fluktuuje. 

 

Z głośnością to też zależy od nagrania. To jest subiektywne, więc każdy może mieć inaczej. Dla to taki efekt skali prezentacji, że w tych słuchawkach to robi większą różnicę niż w innych jest ona bardziej odczuwalna, choć pewnie w innych też podobnego zjawiska można się doszukać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2022 o 08:48, pmk napisał:

czy te takstary warto wymienić na sundary?

Moim zdaniem nie warto, ale ja podchodzę do słuchawek pod kątem - co można z nich wyciągnąć modami.

W przypadku Sundar już niewiele, trochę zmienić charakterystykę, czy inne zmiany wynikające ze zmiany padów, a Takstary dają dużo większe pole do popisu i dzięki dwustronny magnesom mają lepszą makrodynamikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2022 o 08:48, pmk napisał:

Pytaniej z innej beczki czy te takstary warto wymienić na sundary?

To zależy co chcesz osiągnąć. Takstary są bardzo ciekawe brzmieniowo. Ja im wymieniłem pady i bawię się brzmieniowo EQ bo są szalenie podatne na takie sprawy jakby lampy zmieniał we wzmacniaczu. ;) I ogólnie grają dobrze i przyjemnie, bardzo muzycznie. Sundara wyraźnie wyższy kaliber, ale grają bardziej eterycznie i poprawnie (co dla niektórych oznacza nudno). Będzie lepsza szczegółowość i rozdzielczość, więcej powietrza, ale to już inna prezentacja. Nie można zatem dać jednoznacznej odpowiedzi tak bądź nie. Dla mnie Sundara to end-game. Jakbym ich nie miał to może zamiast nich sięgnąłbym po edition xs, ale nie czuje potrzeby przesiadki i dużo się raczej nie zyskuje. 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, pmk napisał:

może pobawię się w mody, podobno to coś daje

sporo dają :) zwłaszcza "full open"

IMG_20211207_104910.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 8.02.2022 o 17:51, Perul napisał(a):
W dniu 7.02.2022 o 22:30, pmk napisał(a):

może pobawię się w mody, podobno to coś daje

sporo dają :) zwłaszcza "full open"

czesc,

 

Widzę, że temat trochę umarł. Ja właśnie kupiłem te słuchawki i w związku z tym mam pytanie do Perula: co to za mod full open i co dokładnie zmienia? Kolejne pytanie, co to za pady hybrydowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lausiv napisał(a):

co to za mod full open

Masz na fotce wyżej - dodanie dystansów pod pady, dzięki czemu jest "przedmuch"

11 minut temu, lausiv napisał(a):

i co dokładnie zmienia?

zmienia sposób prezentacji, na jeszcze bardziej otwarty i napowietrzony, rośnie scena. Brzmieniowo wyrównuje się pasmo, zwłaszcza średnie tony są pełniejsze i bardziej swobodne. Lepsza jest też "szybkość" słuchawek.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Perul napisał(a):

Masz na fotce wyżej - dodanie dystansów pod pady, dzięki czemu jest "przedmuch"

a masz może jakieś szczegóły co do tych dystansów - ewentualnie gdzie można o tym poczytać i/lub zakupić

2 minuty temu, Perul napisał(a):

zmienia sposób prezentacji, na jeszcze bardziej otwarty i napowietrzony, rośnie scena. Brzmieniowo wyrównuje się pasmo, zwłaszcza średnie tony są pełniejsze i bardziej swobodne. Lepsza jest też "szybkość" słuchawek.

a czy coś w kwestii tej "studni" lub wokali się zmienia po tym modzie?

 

Możesz jeszcze podpowiedzieć co to za pady i czy też coś zmieniają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, lausiv napisał(a):

czy coś w kwestii tej "studni" lub wokali się zmienia po tym modzie?

Oczywiście, to właśnie te pełniejsze średnie tony i swoboda.

 

59 minut temu, lausiv napisał(a):

co to za pady i czy też coś zmieniają?

Akurat w tym egzemplarzu są pady od Sivga P2, ale w swoich mam takie pady https://pl.aliexpress.com/item/1005004061615375.html i też są dobre.

Wpływ padów na dźwięk, przy full open modzie jest znacznie mniejszy niż bez tego modu.

 

Godzinę temu, lausiv napisał(a):

masz może jakieś szczegóły co do tych dystansów

Ja je projektowałem i potem dałem do wydruku, ale prawdopodobnie można temat ogarnąć bardziej budżetowo, dystansami, tak jak zrobiłem to w HiFimanach HE500 https://forum.mp3store.pl/topic/219021-mod-hifiman-he500/

 

PS. Tak jak napisałem w powyższym poradniku, odciągnij trochę słuchawki od głowy, zwłaszcza za uszami, i posłuchaj jaki efekt uzyskasz - bardzo podobny jest po full open modzie. Jakby wyszły zbyt basowe, to akurat można ograniczyć dodając damping np cienką (2mm) gąbkę przed (lub za) przetwornik, albo jakiś inny "przewiewny" materiał.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Perul napisał(a):

Oczywiście, to właśnie te pełniejsze średnie tony i swoboda.

 

Akurat w tym egzemplarzu są pady od Sivga P2, ale w swoich mam takie pady https://pl.aliexpress.com/item/1005004061615375.html i też są dobre.

Wpływ padów na dźwięk, przy full open modzie jest znacznie mniejszy niż bez tego modu.

 

Ja je projektowałem i potem dałem do wydruku, ale prawdopodobnie można temat ogarnąć bardziej budżetowo, dystansami, tak jak zrobiłem to w HiFimanach HE500 https://forum.mp3store.pl/topic/219021-mod-hifiman-he500/

 

PS. Tak jak napisałem w powyższym poradniku, odciągnij trochę słuchawki od głowy, zwłaszcza za uszami, i posłuchaj jaki efekt uzyskasz - bardzo podobny jest po full open modzie. Jakby wyszły zbyt basowe, to akurat można ograniczyć dodając damping np cienką (2mm) gąbkę przed (lub za) przetwornik, albo jakiś inny "przewiewny" materiał.

 

Super - dzięki za obszerną odpowiedź i sugestie

 

Edit: Macie może jakieś sprawdzone/sensowne jakościowo gniazda 3.5mm do montażu w słuchawkach - zamiast przewodu stałego? Może ktoś coś polecić?

Edytowane przez lausiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lausiv napisał(a):

Macie może jakieś sprawdzone/sensowne jakościowo gniazda 3.5mm do montażu w słuchawkach

Takie mam wstawione pasują "od strzała"

https://allegro.pl/oferta/gniazdo-minijack-3-5mm-3pin-pj-392-1szt-12674917417

 

Ale często wstawiam też takie, one mocniej trzymają wtyczkę

https://allegro.pl/oferta/gniazdo-stereo-jack-3-5-mm-przykrecane-do-obudowy-13390060828

tylko, że pod takie gniazdko trzeba będzie trochę rozwiercić otwór, którym wchodzi kabel. Ewentualnie można spróbować "odchudzić" gniazdko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Perul napisał(a):

Takie mam wstawione pasują "od strzała"

https://allegro.pl/oferta/gniazdo-minijack-3-5mm-3pin-pj-392-1szt-12674917417

 

Ale często wstawiam też takie, one mocniej trzymają wtyczkę

https://allegro.pl/oferta/gniazdo-stereo-jack-3-5-mm-przykrecane-do-obudowy-13390060828

tylko, że pod takie gniazdko trzeba będzie trochę rozwiercić otwór, którym wchodzi kabel. Ewentualnie można spróbować "odchudzić" gniazdko.

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze komuś się przyda moje spostrzeżenie.

 

Ewidentnie jest różnica w egzemplarzach HF580. Kilka dni temu słuchałem ich porównując z Senkami HD600 i ewidentnie pierwsze co mi się, rzuciło w uszy to dzwinie brzmiące wokale - brzmiały jakby momentami dookoła wokalisty było coś a'la szklana studnia (ja to określiłem jako szkliste echo/pogłos). Natomiast w kupionym i odsłuchiwanym od paru dni egzemplarzu, tego nie ma (a w sumie nastawiłem się na redukcję tego efektu, po obejrzeniu kilku tutoriali jak sobie z tym radzić). Także albo poprawili to w fabryce albo mają różne wersje lub co bardziej prawdopodobne słabą kontrolę jakości. Generalnie w tej cenie brzmią już stockowo bardzo przyjemnie - a mam kilka innych par słuchawek do porównania, natomiast jako punkt odniesienia u mnie robią Senki HD600 ale też były porównywane do Sundar i CAL! zarówno w oryginale (tutaj aby sie upewnieć, czy nie ma tej studni, która w CAL!ach była minimalna i nieco inna, bo nie taka szklana, ale była w oryginale) i do CAL! mocno modyfikowanych. Porównania robione zarówno z dziurki w CD, jak i laptopów, mobilnego Creative SXFI Amp, daca VMV d1se (bezpośrednio z wyjscia liniowego - ma regulowane) oraz xduoo mt602. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2023 o 18:24, Perul napisał(a):

Takie mam wstawione pasują "od strzała"

https://allegro.pl/oferta/gniazdo-minijack-3-5mm-3pin-pj-392-1szt-12674917417

 

Ale często wstawiam też takie, one mocniej trzymają wtyczkę

https://allegro.pl/oferta/gniazdo-stereo-jack-3-5-mm-przykrecane-do-obudowy-13390060828

tylko, że pod takie gniazdko trzeba będzie trochę rozwiercić otwór, którym wchodzi kabel. Ewentualnie można spróbować "odchudzić" gniazdko.

Takie głupie pytanie- czy tam nie powinny być gniazda mono zamiast stereo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lausiv napisał(a):

czy tam nie powinny być gniazda mono zamiast stereo?

łączy się ze sobą piny i już jest "mono" :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kurczak tak czytam o nich i czytam... Dobrze idą z mocniejszego DAPa (900 mW) czy to raczej słuchawki typowo pod dużego wzmaka? Potrafią zejść w subbas i zawibrować? Lubię X2HR do elektroniki, ciekaw jestem jak się mają te Takstary do nich. A może ktoś by się chciał wymienić na tydzień? Mogę zaoferować np. X2HR, Nighthawk, Raptgo Hook X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Najner napisał(a):

Dobrze idą z mocniejszego DAPa (900 mW)

Swego czasu słuchałem ich na donglu iBasso DC-01, zdaje się koło 200mW miał. Może nie było tak dobrze jak ze wzmaka, ale dało się słuchać. Przy 900 mW powinno być dużo bliżej wzmaka niż iBasso.

 

2 godziny temu, Najner napisał(a):

Potrafią zejść w subbas i zawibrować?

Nie pamiętam stockowych, ale modowane miały bardzo konkretny bas i to w każdym aspekcie :) 

 

 

2 godziny temu, Najner napisał(a):

A może ktoś by się chciał wymienić na tydzień?

Teraz mam urwanie głowy, ale w przyszłym tygodniu powinno być luźniej, napisz wtedy PM-kę

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Najner napisał(a):

Lubię X2HR do elektroniki, ciekaw jestem jak się mają te Takstary do nich

Ostatnio kupiłem sobie w ciemno HF 580, po kupionych również w ciemno znakomitych, rewelacyjnych ML 750 :) (nie mam pojęcia, czemu one nie zrobiły tutaj furory, bo to (w uproszczeniu) takie turbo CAL, bez ich wad)
No i dzisiaj porównywałem HD580 do X2HR i X3. W moim odczuciu 580 to wyższa półka, więcej detali, bas całkiem konkretny, ogólnie grają raczej rozrywkowo, ale tam scena robi największą robotę z sygnaturą - jest po prostu przeogromna. Imo ciężko założyć X2HR po HF580 - brakuje dosłownie wszystkiego.
Z DX120 od Ciebie grają znakomicie. Natomiast na stacjonarnym EQ czyni z nimi cuda, mam już chyba z 10 presetów do różnej muzyki (głównie słucham ciężkiej elektroniki i jazzu).

Mam już zamówione z Ali te dystansowe pady, zobaczymy jak zagrają....

 

Edytowane przez domzz
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, domzz napisał(a):

Mam już zamówione z Ali te dystansowe pady

Możesz linka dać, bo nie bardzo wiem jakie pady masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, domzz napisał(a):

Ostatnio kupiłem sobie w ciemno HF 580 nie mam pojęcia, czemu one nie zrobiły tutaj furory,


Kiedyś barierą pewnie była też cena bo w Polsce potrafiły kosztować 1500zł. Potem staniały do 1000zł, a w promocjach można było je kupić za 700zł. Ja swoje kupiłem w chinach za 600zł i choć mam za dużo par słuchawek to nie mogę sobie uzasadnić rozstania z nimi zbyt duży współczynnik VFM. 
 

10 godzin temu, domzz napisał(a):

bo to (w uproszczeniu) takie turbo CAL, bez ich wad) 

 

 

10 godzin temu, domzz napisał(a):

Natomiast na stacjonarnym EQ czyni z nimi cuda, mam już chyba z 10 presetów do różnej muzyki (głównie słucham ciężkiej elektroniki i jazzu).


Z tymi rzeczami się zgadzam i mam podobne odczucia. 

 

10 godzin temu, domzz napisał(a):

No i dzisiaj porównywałem HF580 do X2HR i X3. W moim odczuciu HF580 to wyższa półka, więcej detali, bas całkiem konkretny, ogólnie grają raczej rozrywkowo, ale tam scena robi największą robotę z sygnaturą - jest po prostu przeogromna. Imo ciężko założyć X2HR po HF580 - brakuje dosłownie wszystkiego.


Tutaj mam inne odczucia. Ogólnie według mnie kwestia subiektywna i relatywna. W każdym razie prezentują trochę inny sposób grania. Co pozwala trzymać je w jednej kolekcji z czystym sumieniem. :)

 

10 godzin temu, domzz napisał(a):

Mam już zamówione z Ali te dystansowe pady, zobaczymy jak zagrają....

Ja używam padów Sendy takich jak tu: 
Review: Sendy Audio Aiva – The Mystery of the Controversial Headphones ...

 

Tutaj jest fajny opis (wraz z modyfikacjami)
Recenzja: Takstar HF 580 

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash nawiązanie do CAL i braku hype na forum było odnośnie  Takstarów ML 750, które powinny znaleźć się IMO  w  kolekcji każdego miłośnika słuchawek, polecam absolutnie, nawet na stockowym kablu ;)
Dzięki za tip z padami, btw mnie od razu bardziej podeszły te materiałowe ze stockowych, te skóropodobne jakby powiększają "efekt puszki", za to są przyjemniejsze dla uszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, domzz napisał(a):

@MrBrainwash nawiązanie do CAL i braku hype na forum było odnośnie  Takstarów ML 750, które powinny znaleźć się IMO  w  kolekcji każdego miłośnika słuchawek, polecam absolutnie, nawet na stockowym kablu ;)
Dzięki za tip z padami, btw mnie od razu bardziej podeszły te materiałowe ze stockowych, te skóropodobne jakby powiększają "efekt puszki", za to są przyjemniejsze dla uszu.

 

Aha, no ok. :) Mi grają jak Creative Aurvana SE tylko ciekawiej i z lepszą przestrzenią. I to komplement dla nich bo Creativy grają już wyśmienicie. Tych drugich Takstarów nie słuchałem.

 

No i na forum furory HF580 też nie zrobiły  a w chińskiej cenie to bardzo przyzwoite słuchawki, przy których można łatwo urozmaicić sobie odsłuch za pomocą EQ. 

 

Ja ich słuchałem nawet z ES100 z satysfakcją i ciężko mi powiedzieć co na wzmaku się poprawia jeśli się poprawia. Może lepsza kontrola basu. Z tym, że o ile dobrze pamiętam to modyfikacje Perula zmiejszały ich skuteczność i zwiększały wymagania, więc on ze swoim egzemplarzam potrzebował trochę więcej mocy. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności