Skocz do zawartości

Takstar HF 580B / HI 3050


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Blisko i obszernie. Może i być.

6 minut temu, neonlight napisał:

Taksy imo grają obszernie, ścianą dźwięku, brakowało mi w nich dystansu, głębi, podobnie w SHP9500, tak je przynajmniej zapamiętałem. ;)

 

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, manuelvetro napisał:

Scenolubem nie jestem, to i nie narzekam. Chyba, że scena naprawdę mała, to mi przeszkadza, ale przeciętna, jak w dt1990pro np. jest już fpyte. Taksy mają przeciętną?

A hifimany odczuwalnie sporo lżejsze.

Może ja karkiem jestem ;) ? 108 kg :D 

Mnie się kiedyś wydawało, że Taksy grały dosyć ciasno. Szybko jednak doszedłem do wniosku, że to tylko takie wrażenie i grają całkiem szeroko jak na mój gust. I też nie jestem scenolubem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na ptakach nie znam,  ale to wygląda jak mój sparrow. Bardzo dobry zawodnik.

Taksy chyba grają... specyficznie. Ta scena jest inna. Może i klub ;) I połączenie basu ciemnego z resztą pasma o odmiennej tonalności... można się chyba w tej grze zakochać, można jej i nie lubić.

Ale ten poziom wykonania, to jest miód w malinach, niespotykana rzecz tych pieniądzach, takie małe dzieło sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, neonlight napisał:

Taksy imo grają obszernie, ścianą dźwięku, brakowało mi w nich dystansu, głębi, podobnie w SHP9500, tak je przynajmniej zapamiętałem.

To dziwnie je odebrałeś :P Ja tam słyszę całkiem sporą głębię i to jedna z dwóch rzeczy, które od razu rzuciły mi się w uszy przy pierwszym założeniu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAją klimacik i technika jest na poziomie i jest też... inaczej

W metalu grają mi gorzej niż inne gatunki, jest szybkość, technika, bas wyrabia, ale, coś jest... wąsko? Blisko? Cal?

Trzeba będzie brać he400se i taksy.

Tylko skąd brać piniendze? :D 

 

....

 

Łod żony :D

Roland nie strzelaj ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, neonlight napisał:

 jakbym siedział na małej scenie 

Dokładnie, scena jest mała, kameralna, klub jazzowy. Dlatego jest dziwnie/inaczej w niektórych gatunkach. Koncert metalowy na małej scenie w kameralnym klubie jazzowym? :D 

Bierzcie pod uwagę, wczoraj byłem na drugiej dawce Astry, mogę mieć jeszcze mgłę mózgową :D

Wczoraj miałem, bez jaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak się mają takstary planary do szkoły sennheisera w jej przedstawicielu klasycznym i wciąż żywym i pożądanym przez masy czyli hd650? @MrBrainwashrzecz zbadał ze scjentystyczną precyzją i takoż opisał: bardzo ciekawy audioesej

https://muzostajnia.wordpress.com/2021/05/06/hd650-1-sze-wrazenia-po-latach-rozlaki/

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
15 minut temu, Akustik napisał:

Orientujecie się czy w HF580 można bez problemów przylutować wtyk zbalansowany? Oryginalny wtyk jest zalany jakimś tworzywem, więc nie da się zobaczyć ile żył ma kabel.

Dobre pytanie! Jak znam życie, Mistrz @Perul будет знать ответ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się czy w HF580 można bez problemów przylutować wtyk zbalansowany? Oryginalny wtyk jest zalany jakimś tworzywem, więc nie da się zobaczyć ile żył ma kabel.
A jeszcze lepiej zrobić zwykłe gniazda, wtedy sobie podpinasz co chcesz:


Kolega@Perul zapewne pomoże w tej sprawie

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Akustik napisał:

Orientujecie się czy w HF580 można bez problemów przylutować wtyk zbalansowany?

Co prawda nie odcinałem, ale na 99% się da, patrząc po tym jak to wygląda po drugiej stronie.

W swoich HF580 dorobiłem gniazdka, a kabel przerobiłem na "wtyczkowy", a ostatnio to nawet "full open driver" zrobiłem

IMG_20210510_123006_1920x1080.jpg

 

Najgorsze w tych przeróbkach jest to, że to jak grają sporo zależy do czego się je podepnie, jak dostroję na Pionku, to ze wzmaka jest za ostro, a z dongla za chudo i ciężko złapać strojenie, które jest uniwersalne.

A teraz jak pracuję jeszcze nad efektem 3D, to już w ogóle ciężko, bo przez dodatkowy przetwornik się dość jasne/ostre zrobiły i na niczym nie mogę wystroić tak jakbym chciał :( .

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Długo czekały, żeby wyjąć je z pudełka… remont nie pozwolił wcześniej…

Zmodowane przez @Perula , pady, headband, elementy z drukarki 3D, gniazda… zestaw kabelków…

Cud, miód i orzeszki…

Pierwsze wrażenia? Grubo, bo lepiej mi zagrały od strzału, niż he400se z perulowym kablem solid core + litz. Przypomnę, że z tym kablem he400se grały mi na poziomie Sundar na sztoku. Także, grubo, podwójnie, bo kiedy pojedynkowalem w Muzo hf580 z he400se obie sklepowe, to remis był. Teraz, kiedy kable mam do he400se dobrane, perulowe, także spodziewałem się remisu, a tu zdaje się, hf580 górą. Stawiam orzeszki do ziemniaków, że perulowe zmiodzione taksy zbiją także pigwy. Przestrzeni im Mistrz Perul dołożył, nie wiem, czy nie mają więcej niż he400se. Na razie pierwsze wrażenia. Sundar w Muzo nie dałem rady opisać, z powodu remontu, może hf580 zmiodzione vs sztokowe ojca vs he400se z kablem Perul balans się jednak uda…

EF424AE3-6E5E-4C3A-A0ED-131AAC056FE3.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manuelvetro posłuchaj ich też z DC-01, bo to pod niego były strojone. 

Aczkolwiek nie wykluczam, że z Pionkiem czy M6 może być lepiej, niestety nie posiadam takowych, więc sprawdzić nie mogłem.

 

26 minut temu, manuelvetro napisał:

Zmodowane przez @Perula , pady, headband, elementy z drukarki 3D, gniazda… zestaw kabelków…

Nie napisałeś o efekcie 3D ;). Jak posłuchasz na kablu, który  go "nie włącza", to na pewno usłyszysz różnicę - z 3D scena jest trochę z przodu, jak w kolumnach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2021 o 20:45, Perul napisał:

Nie napisałeś o efekcie 3D ;). Jak posłuchasz na kablu, który  go "nie włącza", to na pewno usłyszysz różnicę - z 3D scena jest trochę z przodu, jak w kolumnach.

Napisz coś więcej o tym efekcie 3D, bo brzmi intrygująco. Ewentualnie niech kolega @manuelvetro opisze swoje doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hustler napisał:

Napisz coś więcej o tym efekcie 3D, bo brzmi intrygująco.

Po prostu w każdej muszli prócz przetwornika grającego sygnał zasadniczy, jest też drugi przetwornik odtwarzający sygnał z kanału przeciwnego, tylko ciszej i niepełne pasmo - dokładnie tak jak w Crosszone CZ-1. 

Dlatego do kompletu dołączyłem też kabelek, który ten efekt wyłącza (ewentualnie podłączony odwrotnie uruchamia tylko efekt, bez zasadniczego sygnału).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Hustler napisał:

Można jakoś odsłuchać ten Twój wynalazek?

Można, ale za jakiś czas (pewnie ze 2 tygodnie), bo już jest kolejny "odsłuchiwacz" dogadany i dopiero po nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niedawno, po wielu miesiącach używania szmacianych nausznic, wróciłem do skórzanych. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że bardziej mnie bawią. Są bardziej emocjonalne w przekazie. Może to sprawka słuchania ostatnio na dt150 :D ...chociaż na szmatach ciągle miałem z tyłu głowy, że trochę miałkie się zrobiły w porównaniu do skór. Może to prawda, a może taka pora roku, się okaże za pół roku :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności