Skocz do zawartości

Wydarzenie: Nagrody roku 2018 HiFi Philosophy


Dzingi

Rekomendowane odpowiedzi

Pod poniższym adresem pojawiło się dzisiaj przyznanie nagród najlepszym produktom zarówno w kategorii absolutnej jak i cena/jakość za rok 2018.

 

https://hifiphilosophy.com/wydarzenie-nagrody-roku-2018-hifi-philosophy/

 

Zapewne @audionanik się ucieszysz, że Sony MDR-Z1R zapunktowały w kategorii absolutnej :)

Również Meze Empyrean cenione przez @saudio się załapały ;)

 

Mnie osobiście dziwi co tam robi Grado na tej liście, choć z drugiej strony nieskrywaną tajemnicą jest, że Pan Ryka od dawna wysoko ceni produkty tej marki. Czy słusznie? ;)

Boli mnie troszeczkę (dosłownie ciut) brak Focal Clear na tej liście, ale znam kulisy tej decyzji. Pan Ryka woli brzmienie bardziej niezwykłe, udziwnione lub "wow" (w zależności kto ocenia, te 3 określenia wydają mi się trafne i opisują dokładnie to samo zinterpretowane w różny sposób) typu TH909 i tyle. Gusta, guściki. Swoją drogą TH909 też nie dostały nagrody, a w swojej szufladce robią kapitalną robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, choć są dwie szkoły (d)oceniania produktów. Jedna tak jak napisałeś to "to jest moim zdaniem dobre, a to drugie nie jest w moim typie, więc nie będę tego rekomendował", a druga to "ten produkt jest znakomity w tym w czym się specjalizuje, ale mi ta szkoła nie odpowiada – mimo to rekomendacja się należy". Dla jasności, moja uwaga dot. Clear była luźną obserwacją i tak naprawdę nic mnie nie boli, nie potrzebuję potwierdzenia swoich decyzji zakupowych u innych ;) Moje uszy wybrały Focal Clear zamiast Ether Flow i zrobiły to w pełni świadomie :D

 

Zapomniałem jeszcze wspomnieć o HD660S, moim zdaniem to jakiś zły żart, że się na tej liście znalazły. Coś co daje tak małe korzyści względem HD600/HD650, a kosztuje 2 razy tyle. Ehh, szkoda strzępić…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Dzingi said:

Zapomniałem jeszcze wspomnieć o HD660S, moim zdaniem to jakiś zły żart, że się na tej liście znalazły. Coś co daje tak małe korzyści względem HD600/HD650, a kosztuje 2 razy tyle. Ehh, szkoda strzępić…

@Dzingi, troszkę przesadzasz :D. HD600/650 to koszt +- 1200zł, HD660s 1650zł, a więc 400zł więcej to niewiele w porównaniu do zmiany, którą oferuje nowy model. Czy małe korzyści, to kwestia dyskusyjna, bo dźwięk poszedł w inną stronę, techniczną, czyli tą teoretycznie lepszą. ;) Co nie zmienia faktu, że nawet za te 1650zł są bardzo dobre, a idealne być nie mogą, bo nie są flagowcami i rzecz oczywista, idealnych słuchawek nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, neonlight napisał:

@Dzingi, troszkę przesadzasz :D. HD600/650 to koszt +- 1200zł, HD660s 1650zł, a więc 400zł więcej to niewiele w porównaniu do zmiany, którą oferuje nowy model. Czy małe korzyści, to kwestia dyskusyjna, bo dźwięk poszedł w inną stronę, techniczną, czyli tą teoretycznie lepszą. ;) Co nie zmienia faktu, że nawet za te 1650zł są bardzo dobre, a idealne być nie mogą, bo nie są flagowcami i rzecz oczywista, idealnych słuchawek nie ma.

Sorry, nie doprecyzowałem. Moim zdaniem to nie ma sensu ekonomicznie ze względu na istnienie massdropowych modeli HD58X i HD6XX. No i jeżeli zerkamy jeszcze do oferty innych producentów, to HE400i/HE4XX. Może w przyszłości HD660S będą kosztowały tyle ile teraz HD600/650, wtedy będzie to na pewno ciekawsza oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dzingi napisał:

Pod poniższym adresem pojawiło się dzisiaj przyznanie nagród najlepszym produktom zarówno w kategorii absolutnej jak i cena/jakość za rok 2018.

 

https://hifiphilosophy.com/wydarzenie-nagrody-roku-2018-hifi-philosophy/

 

Zapewne @audionanik się ucieszysz, że Sony MDR-Z1R zapunktowały w kategorii absolutnej :)

Również Meze Empyrean cenione przez @saudio się załapały ;)

Nie ma Beyerdynamic T90 kolejny rok z rzędu. Czy moja trauma się kiedyś skończy? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, majkel napisał:

Nie ma Beyerdynamic T90 kolejny rok z rzędu. Czy moja trauma się kiedyś skończy? :(

Nie wiem, może warto byłoby by Panu Ryce podesłać Twoje zmodowane T90, żeby się na własne uszy przekonał, jak wybitne są? ;) Ale myślę, żeś człowiek rozsądny i jakoś sobie z tym dasz radę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz przeglądnąłem jego nagrody z ostatnich lat i jest tam kilka sprzętów które też bym polecił, D8000 w tamtym roku, ICan w 2016, nawet Eleary się załapały.

 

Cytat

Zalety srebra i miedzi w jednym, czysto srebrnym, niedrogim przewodniku.

 

Cytat

Cena: 2990 za 1,0 m

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Dzingi napisał:

Nie wiem, może warto byłoby by Panu Ryce podesłać Twoje zmodowane T90, żeby się na własne uszy przekonał, jak wybitne są? ;) Ale myślę, żeś człowiek rozsądny i jakoś sobie z tym dasz radę :D

Pracuję nad tym. Poza tym to sobie jaja robiłem. Żeby zrozumieć w pełni przydział nagród, trzeba by poznać faktury za poszczególne recenzje.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, majkel napisał:

Pracuję nad tym. Poza tym to sobie jaja robiłem. Żeby zrozumieć w pełni przydział nagród, trzeba by poznać faktury za poszczególne recenzje.

Ależ doskonale wiedziałem, że robiłeś sobie jaja, dlatego ani na chwilę nie miałem wątpliwości, że poradzisz sobie z tym ciężkim brzemieniem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dzingi napisał:

Sorry, nie doprecyzowałem. Moim zdaniem to nie ma sensu ekonomicznie ze względu na istnienie massdropowych modeli HD58X i HD6XX. No i jeżeli zerkamy jeszcze do oferty innych producentów, to HE400i/HE4XX. Może w przyszłości HD660S będą kosztowały tyle ile teraz HD600/650, wtedy będzie to na pewno ciekawsza oferta.

Massdropowe wypusty nie są ofertą Sennheisera w pełnym tego słowa znaczeniu. To jest sprzęt dla geekow, ze specyficzna dystrybucja i gwarancja realizowana przez massdrop, nie spotkasz ich w markecie, płacisz za coś co otrzymasz czasem za kilka miesiecy. Spytaj się przeciętnego konsumenta co to massdrop, obojętnie czy u nas czy w US, większość ludzi, którzy nie śledzą tematu audio nie ma o MD pojęcia. Myślę że Sennheiser (i inni producenci) nie wliczają takich 58x do swojej oferty oficjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Dzingi napisał:

Mnie osobiście dziwi co tam robi Grado na tej liście, choć z drugiej strony nieskrywaną tajemnicą jest, że Pan Ryka od dawna wysoko ceni produkty tej marki. Czy słusznie? ;)

 

Zapewne słusznie, skoro akurat słuchawki tej firmy najbardziej mu odpowiadają.

Tego typu zestawienia to zawsze odzwierciedlenie gustu samego autora - to samo tyczy się np. TOP 10 najlepszych płyt 2018 roku.

Osobiście jakbym robił podobne zestawienie, to w kategorii słuchawek wygrałyby jakieś AKG (ilekroć porównuję słuchawki różnych firm w jakimś salonie czy markecie, to zawsze najbardziej odpowiadają mi wszelakie modele AKG) - ale się na to nie porywam, bo jestem za mało osłuchany sprzętowo - kłania się przedstawiciel frakcji bardziej melomańskiej, niż audiofilskiej - od 10 lat te same słuchawki, od 7 lat to samo żródło, od 20 lat te same głośniki - tylko wzmacniacz słuchawkowy nowy :)

PS. Osobiście nigdy w życiu nie kupiłbym interkonektu (czy innego kabla) nawet za ponad 200 zł, nie mówiąc o tych za kilka tysięcy. Obecnie mam całkowicie polski produkt, z polskiej miedzi Melodika Purple Rain, obecna cena to ok 60-70 zł za wersję 0.5 metra. "Gra" ładnie, wyraźny postęp w porównaniu z tanim, ale solidnym Prolink Exclusive.

Edytowane przez Bednaar
Post scriptum o kabelkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Bednaar napisał:

Obecnie mam całkowicie polski produkt, z polskiej miedzi Melodika Purple Rain, obecna cena to ok 60-70 zł za wersję 0.5 metra.

Też mam te kable i jestem bardzo zadowolony, dobre wykonanie, trwałe, co do dźwięku, ja tam chyba kabli nie słyszę :) ale ja stary już jestem i może słuch słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Bednaar napisał:

 

Zapewne słusznie, skoro akurat słuchawki tej firmy najbardziej mu odpowiadają.

Tego typu zestawienia to zawsze odzwierciedlenie gustu samego autora - to samo tyczy się np. TOP 10 najlepszych płyt 2018 roku.

Osobiście jakbym robił podobne zestawienie, to w kategorii słuchawek wygrałyby jakieś AKG (ilekroć porównuję słuchawki różnych firm w jakimś salonie czy markecie, to zawsze najbardziej odpowiadają mi wszelakie modele AKG) - ale się na to nie porywam, bo jestem za mało osłuchany sprzętowo - kłania się przedstawiciel frakcji bardziej melomańskiej, niż audiofilskiej - od 10 lat te same słuchawki, od 7 lat to samo żródło, od 20 lat te same głośniki - tylko wzmacniacz słuchawkowy nowy :)

PS. Osobiście nigdy w życiu nie kupiłbym interkonektu (czy innego kabla) nawet za ponad 200 zł, nie mówiąc o tych za kilka tysięcy. Obecnie mam całkowicie polski produkt, z polskiej miedzi Melodika Purple Rain, obecna cena to ok 60-70 zł za wersję 0.5 metra. "Gra" ładnie, wyraźny postęp w porównaniu z tanim, ale solidnym Prolink Exclusive.

 

Akurat Purple Rain jest dość 'średni' i interkonekt z choćby Profigolda wypada słyszalnie lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ponadprzeciętne właściwości soniczne purple raina, niewiele słychać na nich. Co do kabli z ranku to się nie wypowiem, bo słyszę kable tylko tak do 600-700 zł max, powyżej już nie słyszę :P, bo nie kupuję.

Dość specyficzny rank, trochę nie rozumiem go - nie ma kategorii, ani miejsc, wywnioskowałem też, że nagrody są za sprzęt recenzowany w 2018, a nie pochodzący z tego roku (> Am I right?). Też dość specyficzne wybory, Vali od Kennertona, Sonjacze MDR Z1R - ciężko znaleźć nawet mieszaną recenzje, nie mówiąc o pozytywnej. Audio to jednak relatywna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, prolim napisał:

Dość specyficzny rank, trochę nie rozumiem go - nie ma kategorii, ani miejsc, wywnioskowałem też, że nagrody są za sprzęt recenzowany w 2018, a nie pochodzący z tego roku (> Am I right?).

Odpowiedziedź na Twoje pytania: są kategorie (absolutna i cena/jakość), nie ma miejsc, sprzęt tylko i wyłącznie zrecenzowany w 2018 (co nie oznacza że musiał mieć premierę tego samego roku, po prostu w tym roku został zrecenzowany). I jeszcze jedna uwaga, która mi się wydaje zupełnie oczywista, ale czytając komentarze, widzę że innym najwyraźniej nie. Wyróźnienie mogą dostać tylko i wyłącznie sprzęty które zostały faktycznie zrecenzowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności