Skocz do zawartości

Wydarzenie: Nagrody roku 2018 HiFi Philosophy


Dzingi

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że sposób formułowania ranku, jakimi walorami się kierowano, oraz pula sprzętu z którego wybierano powinny być jednak jawne i podane na początku. Bo tak to wygląda na zasadzie: niech pomyślę, o, to mi się podobało i tamto, a to było w tym roku czy tamtym? Chyba tym, no to też mi się podobało. Ale pewnie powinienem przeczytać 10 stronicową reckę każdej sztuni z ranku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ranking jak ranking, jest dobry bo wzmaga dyskusję, jakoś tak rok temu nagrodzone D8000 nie wzbudzały zachwytów, a chyba po roku się podobają.... i nie tylko mi😛

Wiadomo że jest subiektywny bo to jego uszy i ... (zachowajmy to dla siebie;))

A co do jawności widać co było recenzowane, a co do sposobu oceny hmmmmmm zostawmy to jak jest ... (zachowajmy to dla siebie;))tak jest bardziej tajemniczo.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, prolim napisał:

Dość specyficzny rank

Ale to nie jest żaden ranking tylko kilka wyróżnień/nagród bez ustalonej kolejności/wysokości miejsc.

 

Godzinę temu, prolim napisał:

Sonjacze MDR Z1R - ciężko znaleźć nawet mieszaną recenzje, nie mówiąc o pozytywnej.

Jakoś mnie to nie dziwi ani martwi.

Większość recenzentów audio, to są tacy samozwańczy eksperci od dźwięku, znawcy (od znania się z dystrybutorem) sprzętu audio; na żywo z reguły nie odróżniają fagotu od klarnetu basowego, skrzypiec od altówki, a nawet (byłem świadkiem) saksofonu sopranowego od trąbki z tłumikiem; brzmienie fortepianu znają głównie z klocków za pierdylion złotych a kontakt z rzeczywistością mają znikomy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nikogo nie krytykuję za preferencje, tylko stwierdzam duży rozstrzał co do oceny poszczególnych produktów i to mnie zaciekawiło :P. Pamiętam, że Tyller z innerfidelity i currawong zjechali Sony, a raczej ufam im, chociażby przez to, że sporo sprzętu przerobili :P. Chociaż z drugiej strony też zrobili hype elearom... A teraz na rynku wtórnym nadzwyczaj sporo ich jest. Ale też zgadzam się, że wielu recenzentów nie do końca reprezentuje odpowiedni poziom doświadczenia w tych fachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyll to przesympatyczny facet, który uwielbia(ł) słuchawki i tylle.

 

22 minuty temu, prolim napisał:

też zrobili hype elearom.

He he...już sobie obiecałem ze dam im spokój, więc milczę.

 

A co do soniaczy, to dziwiły mnie tylko słabe opinie innych zwykłych zjadaczy dźwięku, ale ostatnio dotarły do mnie tez pozytywne.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, saudio napisał:

Cóż ranking jak ranking, jest dobry bo wzmaga dyskusję, jakoś tak rok temu nagrodzone D8000 nie wzbudzały zachwytów, a chyba po roku się podobają.... i nie tylko mi😛

 

no bo ostatnio zaczęli rozdawać je za "pół darmo", więc rzucili się ludziska, stąd też mamy więcej adoratorów😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, saudio napisał:

No no 10k to pół darmo:ph34r:

one po prostu trzymają cenę😛

Taka z mojej strony ironia z osobistą łezką🙂 Ostatnie promo z mp3store to i tak solidne trzebienie portfela.

Poza tym dytrybutor wypowiadał się, że japońce chcę się pozycjonować z Finalami jako produktem niezbyt dostępnym cenowo i promo mp3store to taki trochę wypadek przy pracy. Czas pokaże jak długo będą zdolni tak fikać😉

Edytowane przez dj1978
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, saudio napisał:

Cóż ranking jak ranking, jest dobry bo wzmaga dyskusję

Otóż to, dlatego się z Wami podzieliłem tym linkiem, żeby zachęcić strony do dyskusji, na zasadzie "Nie no, z tymi Grado to on jednak przesadzil. Co one tam w ogóle robią". Niestety dyskusja już na samym początku zboczyła na inne tory, tj. drogie kable :v

 

51 minut temu, audionanik napisał:

Jakoś mnie to nie dziwi ani martwi.

Większość recenzentów audio, to są tacy samozwańczy eksperci od dźwięku, znawcy (od znania się z dystrybutorem) sprzętu audio; na żywo z reguły nie odróżniają fagotu od klarnetu basowego, skrzypiec od altówki, a nawet (byłem świadkiem) saksofonu sopranowego od trąbki z tłumikiem; brzmienie fortepianu znają głównie z klocków za pierdylion złotych a kontakt z rzeczywistością mają znikomy.

Tak a propos uzupełniając Twoją myśl o moją, to dlaczego wielu ekspertów uznaje, że jest jeden jedyny słuszny i właściwy styl jakim słuchawki z segmentu high-end powinny grać. Pod tym względem, szanuję wszystkie osoby które zdają sobie sprawę z tego, że róźni ludzie szukają tak naprawdę różnych rzeczy. Jedni rozrywki, drudzy relaksu, inni jak najwierniejszej reprodukcji rzeczywistości itd. A tymczasem widzę wśród recenzentów silny bias względem słuchawek grających w stylu HD800 i Focal Utopia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż D8000 cenowo nie przebiły Sonorusów.

Zobaczymy co pokażą na razie tylko D6000 ale to raczej nauszne chyba są.

A kabelki, to kabelki, to tak jak ze stołem i nożyczkami, choć bywają i tacy którym to sieciówki przestrzeni dodają.

Godzinę temu, audionanik napisał:

Jakoś mnie to nie dziwi ani martwi.

Większość recenzentów audio, to są tacy samozwańczy eksperci od dźwięku, znawcy (od znania się z dystrybutorem) sprzętu audio; na żywo z reguły nie odróżniają fagotu od klarnetu basowego, skrzypiec od altówki, a nawet (byłem świadkiem) saksofonu sopranowego od trąbki z tłumikiem; brzmienie fortepianu znają głównie z klocków za pierdylion złotych a kontakt z rzeczywistością mają znikomy.

Chyba Cię czytają;)

https://soundrebels.com/straszny-dwor/

Edytowane przez saudio
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dzingi napisał:

A tymczasem widzę wśród recenzentów silny bias względem słuchawek grających w stylu HD800 i Focal Utopia.

Recenzenci zawodowi;) (ale nie tylko), to mają akurat silny bias żeby się utrzymać na powierzchni i nie wyjść na dyletantów, więc muszą śledzić trendy i nie wychylać się zanadto ze szczerymi  opiniami lub takimi zbyt odbiegającymi od utartych.

Piotr Ryka potrafi przynajmniej wypiąć się czasem na „środowisko” i olać to „co ludziska powiedzą”. Ja akurat tak naprawdę go lubię, co oczywiście nie przeszkadza mi w obrzucaniu jego wynurzeń zgniłymi jajami - po prostu recenzentowi trzeba oddać co recenzenckie:D.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, audionanik napisał:

Recenzenci zawodowi;) (ale nie tylko), to mają akurat silny bias żeby się utrzymać na powierzchni i nie wyjść na dyletantów, więc muszą śledzić trendy i nie wychylać się zanadto ze szczerymi  opiniami lub takimi zbyt odbiegającymi od utartych.

 

"Najlepsi recenzenci nie śledzą trendów, oni je wyznaczają."

 

Spawn - audionervosa.pl

 

 

 

:D:D:D

Edytowane przez Spawn
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Corvin74 napisał:

Też mam te kable i jestem bardzo zadowolony, dobre wykonanie, trwałe, co do dźwięku, ja tam chyba kabli nie słyszę :) ale ja stary już jestem i może słuch słaby.

 

13 godzin temu, Bednaar napisał:

@Corvin74 - sądząc po Twoim nicku jestem od Ciebie rok starszy - więc prawdopodobnie mam ten sam syndrom ;)

ja jestem od was o wiele młodszy i kabelków też nie słyszę. Mają być trwałe i tyle ;) .Za to strojenie kolumny o 5hz niżej słyszę ;) . 

 

 

Poza tym tak na marginesie. Zaciekawiłem się firmą avatar audio. Która jest tam chwalona...bardzo. I powiedzmy że kolumny tej firmy są dosyć...słabe raczej. Miałem wszystkie głośniki na których są ich kolumny i to nic specjalnego. Jakby ktoś nie wiedział co tam siedzi to już piszę. W numerze 4 siedzi isophon p203 i wysokotonowiec który można spotkać w wielu kolumnach z lat 60 i wczesnych 70'tych z RFN (nawiasem pisząc wole średnio-wysokotonowe rft od tych zastosowanych w avatar audio). Komplet głośników to jakieś 150-200zł. Ciekawi mnie też jakość średnicy z głośnika 25cm z ciężką membraną (chociaż z drugiej strony to pytanie retoryczne raczej ;) ) (numer 3)). 

 

Jeśli kogoś interesuje:                                                                                                       

isophon p203 (2).txt    isophon p170 (1).txt  . P203 4ohmowy z magnesem ferrytowym. P170 8ohmowy z magnesem alnico. Oba z zawieszeniem na gumie.

 

Doczytalem teraz ze b-r jest strojony tak nisko w nich ze prawie nie ma znaczenia...dzwnie ale ok...wyjasnialo by to czemu moze byc taki maly. Tak czy inaczej reszte podtrzymuje ;) .

Edytowane przez Oskar2905
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, prolim napisał:

Potwierdzam ponadprzeciętne właściwości soniczne purple raina, niewiele słychać na nich.

 

A to ciekawe spostrzeżenie, musiałeś zrobić jakieś kuku swojej Melodice ;) - u mnie działa i nie ma żadnego wstydu przy droższych kablach (miałem do czynienia kiedyś z IC firmy Atlas - cena ok. 800 zł za półmetrowy interkonekt 2 x RCA - tylko testowałem, w życiu bym nie kupił).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bednaar napisał:

 

A to ciekawe spostrzeżenie, musiałeś zrobić jakieś kuku swojej Melodice ;) - u mnie działa i nie ma żadnego wstydu przy droższych kablach (miałem do czynienia kiedyś z IC firmy Atlas - cena ok. 800 zł za półmetrowy interkonekt 2 x RCA - tylko testowałem, w życiu bym nie kupił).

A gniazdo Ci nie odpadło, albo co gorsza nie dostało jakiegoś syfu, choroby czy co, a fe IC za 800 wpinać;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bednaar napisał:

 

A to ciekawe spostrzeżenie, musiałeś zrobić jakieś kuku swojej Melodice ;) - u mnie działa i nie ma żadnego wstydu przy droższych kablach (miałem do czynienia kiedyś z IC firmy Atlas - cena ok. 800 zł za półmetrowy interkonekt 2 x RCA - tylko testowałem, w życiu bym nie kupił).

Nie no działała, ale nie wytrzymała porównania z DIY van den hul d102 mk III, który był ciupkę droższy (czy aby na pewno? pewien nie jestem). Ten drugi z kolei poległ z cardasem microlinkiem, a ten przegrał zdecydowanie z jakimś kablem z austriackiej manufaktury, ale trzeba oddać, że jest zrobiony z 3 przewodów RCA i mi chord qutesta ściąga z biurka. Ja słyszę kable po prostu :P, nic nie poradzę. Leki nie pomagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio Wpinać można, ale szkoda mi aż takich pieniędzy wydawać na kabel - wolę sobie za tę kwotę płyt nakupować.

@prolim W jakimś stopniu tez słyszę, np. dziś jeszcze raz porównałem sobie Melodikę z Prolinkiem i wyraźnie zauważyłem, że Prolink ma lekko przytłumioną górę, za to bas i średnica praktycznie nie do odróżnienia. Melodika też trochę lepiej oddaje przestrzeń, ale z drugiej strony sam już nie wiem, czy to nie efekt placebo. Generalnie nie przywiązuję do tego aż takiej wagi, ma działac i nie psuć dźwięku :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2019 o 21:36, audionanik napisał:

@saudio fajnie że ekipa z Soundrebels odwiedziła operę. Pobieżnie przejrzałem i nawet doszukałem się zachwytu nad emisją głosu. No to jak trafią kiedyś na występ artystów z Rosji to mogą doznać szoku.

Jesteśmy już w takim wieku, że szok mógłby okazać się dla nas zabójczy, więc prewencyjnie - okresowo staramy się na niego szczepić, pojawiając się to tu, to tam wystawiając zmysły na dźwięk w wersji live 😉 

A w temacie - nijakich nagród i wyróżnień nie przyznajemy, żeby nie ułatwiać życia konsumentom. Jeśli ktoś jest danym urządzeniem zainteresowany to chciał, nie chciał i tak nawet pobieżnie z daną recenzją będzie musiał się zapoznać, bo nawet końcowej tabelki z % / gwiazdkami nie było, nie ma i nie będzie. 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bez względu na to, czy celem recenzji jest zwykłe promowanie danego urządzenia, czy pełne udokumentowanie tego jak gra i dlaczego, tabele końcowe i nawet orientacyjne oceny przyznane produktom to mimo wszystko cenne informacje. Już na pierwszy rzut oka można na ich podstawie ocenić, czy dany produkt w ogóle zasługuje na jakąkolwiek uwagę i czy w ogóle jest sens poświęcać na lekturę recenzji czas. Utwierdzają też w przekonaniu, że przekaz recenzji (pozytywny/negatywny) został odebrany prawidłowo i ma swoje pokrycie w ocenach. Często nie wynika to bezpośrednio z treści recenzji, a konsument nie ma najczęściej rozeznania w temacie audio na tyle, aby móc oddzielić sprzęt godny zainteresowania od tego mniej ciekawego. Niemniej każdy ma swoją perspektywę i podchodzi do tematu jak uważa najlepiej. AF przykładowo nie rozdaje nagród, bo ciekawego sprzętu jest naprawdę sporo, a co głowa to inne preferencje i tym samym ocena tego, co jest "naj". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SoundRebels napisał:

szok mógłby okazać się dla nas zabójczy, więc prewencyjnie - okresowo staramy się na niego szczepić, pojawiając się to tu, to tam wystawiając zmysły na dźwięk w wersji live 😉 

To jeszcze bardziej fajnie. Zazdraszczam, bo ja od kilku lat szczepię się z rzadka, wręcz sporadycznie. Wcześniej robiłem to regularnie, nawet codziennie. 

A gwiazdki i procenty są akurat spoko - nieobeznani, potencjalni klienci mają prosty przekaz i drogowskaz, a starzy, pozbawieni złudzeń, sfrustrowani audiofile-znafcy powód do wymądrzania i krytyki.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego typu zestawień, to doprowadziły mnie do audiolenistwa:  nagrodę EISA za rok 1998/99 w kategorii głośników przyznano modelowi Tannoy M1, ten fakt wraz z przystępną ceną skłonił mnie do ich kupna (odsłuch był w salonie Best Audio w Łodzi, ale bez porównania z niczym innym), w efekcie wciąż grają u mnie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności