Skocz do zawartości

Audeze lcd 2 vs lcd 3


blackromek

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, majkel napisał:

Tyll to nie hejter, to lover HD800. Po ich premierze napisał coś w stylu, że miał być następca HE90 i w sumie się udało. Ja go lubię za to, że robi pomiary i publikuje.

Od kiedy skonfrontowałem pomiary staxów z ich odsłuchem, wolę jego hawajskie koszule i szczery/baty uśmiech.

7 minut temu, blackromek napisał:

Teraz chyba wiem o czym pisze majkel ale ja naprawdę nie słuchałem wiele słuchawek właściwie tylko hd 650 he 500 momentum lcd 3 mi siedzą ale nie jako jedyna para moich słuchawek

Gadalimy Ci. Te brązowe pady (na zdjęciu z drugiej strony wątku) nie znalazły się tu przypadkiem, to kwintesencja brzmienia lcd3.

Bas ma nadwagę i nie nadąża trochę za lżejszymi nutami, ale jest fpyte, mimo że to nie planarna referencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Ultrasone.
10 i tributy to fenomenalne słuchawki, ale trzeba dobrze im dobrać tor. 
Bas w 10 jest taki pluszowy, cieplutki w przekazie. Największa dziwność w nich jak dla mnie to scena, umiejscowienie instrumentów kompletnie z du...żego niewiadome czego. 
Bardzo fajnie zagrały na AVS'ie, to był chyba jeden z niewielu dobrze dobranych tor'ów na całej imprezie. To chyba był jakiś Arcam za tysiaka, psie pieniądze jak na tor a zagrało rewelacyjnie. 
Osobiście LCD'eków nie polecam, w szczególności jako main'owe słuchawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soundman1200 Imo Superluxy grają tylko trochę gorzej od U5 xD 
10 jakby kosztowały 5-6k to bardzo fajna propozycja. Tylko kabel to porażka. Brak odczepianego kabla w 2017 jednak jest dla mnie niewybaczalne. Powinni wypuścić jakieś Ed10 remastered xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dyszek lepiej kupić dwunastki. Nie są tak upierdliwe brzmieniowo jak Edition 10, a konstrukcyjnie praktycznie to samo, tylko przetwornik pokryty złotem zamiast tytanem oraz welurowe pady. Przez to, jaką opinię mają E10, E12 przeszły przez rynek niezauważone, lub wręcz ominięte. Inna sprawa, że Ultrasone lubi sobie strzelać w stopę, a to polityką cenową, a to dziwnym zestrojeniem słuchawek przy jednoczesnym przekonywaniu klienteli, że taki dźwięk jest najlepszy i najzdrowszy. Przykładowo - wydawało mi się, że jak wypuszczają Tribute, to takie słuchawki jako nawiązanie do niegdysiejszego produktu, powinny być tańsze od oryginału, a tymczasem nie - za klona, któremu krucze barwy zastąpiono pawimi, trzeba zapłacić 2x tyle. Niech się cmokną tam, gdzie mistrz jogi daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, blackromek napisał:

Teraz chyba wiem o czym pisze majkel ale ja naprawdę nie słuchałem wiele słuchawek właściwie tylko hd 650 he 500 momentum lcd 3 mi siedzą ale nie jako jedyna para moich słuchawek

To masz już te LCD3 ,czym je napędzasz?

Bo jednak te topowce rozwijają skrzydła z równie topowym sprzętem towarzyszącym.

Inaczej lepiej zostać ze średniakami i je pomodować, w miarę dobry tor a zadowolenie może być większe nawet.

 

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Soundman1200 napisał:

Bo jednak te topowce rozwijają skrzydła z równie topowym sprzętem towarzyszącym.

Inaczej lepiej zostać ze średniakami i je pomodować, w miarę dobry tor j zadowolenie może być większe nawet.

U mnie LCD-3 lepiej się zgrywały ze wzmacniaczem, który uważam za gorszy. Co więcej - wymiana kabla z firmowej tasiemki na taki, który dawał progres w LCD-2 - u LCD-3 zjadł magię ich średnicy.

Co do drugiego zdania, to zgadzam się w 100%. Kupiłem T90 ponad trzy lata temu za niecałe 1500zł z przesyłką i od razu miałem na celu grzebanie w nich, bo to mały stres zepsuć słuchawki za taką kwotę. Tymczasem one, cholery, nie dają się zarżnąć ani prądem ani przedmiotowym traktowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mnie jednak w LCD3 dobrze zrobiła wymiana na lepszy kabelek Jimmiego 8 żyłowy miedziany...sporo rozjaśnił się przekaz, zbalansowany oczywiście.

Ciekawe jakby Majkel odebrał Amirony, to takie T90 w których to co wymagało modowania, już mamy na starcie poprawione plus niżej schodzący bas, bliższą średnicę, cieplejszą, scenę szerszą na boki...warto posłuchać...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ich S-Logic to lipa śmiechu warta i dorobiony pokrętny marketing. Ether Flow bez marketingowego bełkotu robią to duże lepiej, a Ultrasone może sobie o tym tylko pomarzyć. I do tego polityka cenowa Ultrasone to już kpina, jak za brzmienie jakie oferują. Jak dla mnie, to lepiej grają słuchawki z przedziału do 1000zł, czyli 10-15x tańsze.

Edytowane przez Sly30
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ich S-Logic to lipa śmiechu warta i dorobiony pokrętny marketing. Ether Flow bez marketingowego bełkotu robią to duże lepiej, a Ultrasone może sobie o tym tylko pomarzyć. I do tego polityka cenowa Ultrasone to już kpina, jak za brzmienie jakie oferują. Jak dla mnie, to lepiej grają słuchawki z przedziału do 1000zł, czyli 10-15x tańsze.

Akurat Pan głośniczek marketingowy bełkot też opanował;)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest zasadnicza różnica. Jedne i drugie są podbudowane marketingiem, bo takie mamy czasy. Ale jedne grają wybitnie, a drugie nędznie. To właśnie jest ta różnica, która dyskwalifikuje Ultrasone i ich marketingowy bełkot czynią nieakceptowalnym.

Edytowane przez Sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności