Skocz do zawartości

Audeze lcd 2 vs lcd 3


blackromek

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Ja bym więcej nie szukał,jak bardzo liczy się dla Ciebie niski zakres to żadne nie dadzą tego co potrafią LCD3.

Jak lubisz mocne ,dociążone granie, nasycone i ciepłe to będą jak ulał.

Gdy bardziej preferujesz przestrzenniejsze granie to trzeba szukać czegoś innego...

Ja zaproponuję coś, co ma rzeczywiście najlepszy bas słuchawkowy i być może dałoby się kupić używkę w sensownych pieniądzach - Ultrasone Edition 9. W kwestii basu i nie tylko, LCD-3 mogą je cmoknąć, IMHO.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Adamesq napisał:

Z tym, że Ethery są sporo droższe od LCD-2 więc naturalnie wymaga się od nich trochę 'więcęj'

No nie uważał Kolega:

4 godziny temu, audionanik napisał:

Jeśli chodzi o lcd2,3,x,xc(te ostatnie stanowią odejście od stylu grania audeze), to pomijając preferencje ethery są po prostu lepsze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adamesq napisał:

Jedynie 3 nawiązują tu walkę ceną.

No i właśnie o nie przecież pyta założyciel tematu: "Audeze lcd 2 vs lcd 3", a ja odpowiadam, że w cenie lcd3 można lepi - o co kaman?

 

Godzinę temu, Soundman1200 napisał:

Preferencji nie można pominąć akurat ,bo to najważniejsza sprawa dla każdego słuchawkomaniaka...he,he.

Jesteś żywym dowodem na to jak preferencje potrafią dryfować wraz ze słuchawkowym doświadczeniem, humorem, repertuarem, okresem w życiu itd.

Nie są więc czymś najważniejszym, czymś do czego można się odwołać; słuch adaptuje się szybko do balansu tonalnego, sygnatury itd.; wyżej stawiam ogólnie pojętą wysoką jakość i naturalność dźwięku, bo to jest stabilna baza, do której zawsze się wraca z bananem na gębie.

Gdybym ja był teraz na kupnie planarów w okolicy 5k, to bez wahania łyknąłbym hexy...albo spiął pośladki i poszedł do wujka Comptona:D.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, jak ktoś preferuje jasny przekaz i wyrazisty to LCD2/3  wywali szybkim ruchem do śmietnika....he,he.

Ja akurat jestem podróżnikiem,który dryfował na fali swojego szaleństwa audiofilskiej pasji...

Normalny człowiek co ma swoje preferencje dźwiękowe od razu powie czy mu się coś podoba czy nie...

Tak mi się wydaje przynajmniej,ale to prawda z wiekiem preferencje potrafią się zmieniać, dochodzi też pogorszenie słuchu po 30/40.....:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Soundman1200 napisał:

Bez przesady, jak ktoś preferuje jasny przekaz i wyrazisty to LCD2/3  wywali szybkim ruchem do śmietnika....he,he.

 

Bo ich sq nie powala na deski;), choć brzmią naturalnie mają niedostatki w rozdzielczości.

 

4 minuty temu, Soundman1200 napisał:

Normalny człowiek co ma swoje preferencje dźwiękowe od razu powie czy mu się coś podoba czy nie...

 

W takim razie nie jestem normalny, bo też se dryfowałem tu i tam ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audionanik napisał:

Bo ich sq nie powala na deski;), choć brzmią naturalnie mają niedostatki w rozdzielczości.

 

W takim razie nie jestem normalny, bo też se dryfowałem tu i tam ;).

Chodzi nie tylko o sq bo z Audeze to tak jak by wsadzić głowę między ........

Taaa ta normalność przereklamowana jest:P

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie ,i teraz już nie zasnę...he,he...

25 minut temu, saudio napisał:

Chodzi nie tylko o sq bo z Audeze to tak jak by wsadzić głowę między ........

Taaa ta normalność przereklamowana jest:P

A że 99,99% mężczyzn marzy by wsadzić tam głowę...to chyba już wszystko jasne,...:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, majkel napisał:

Ja zaproponuję coś, co ma rzeczywiście najlepszy bas słuchawkowy i być może dałoby się kupić używkę w sensownych pieniądzach - Ultrasone Edition 9. W kwestii basu i nie tylko, LCD-3 mogą je cmoknąć, IMHO.

Prawda to jest. Tributy/Ed9 mają absolutnie najlepszy bas w słuchawkach jaki kiedykolwiek miał miejsce. LCD mogą im skrobać błoto z buciorów. 
Imo najwybitniejsza V'ka w historii sprzętu audio w ogóle. 
No tylko ta cena... (ale robią LCD jak chcą). 
Ale to są jedne z niewielu słuchawek o których jak pomyślę to mam ciarki. Wyjątkowe i niesamowite.... Wybitne po prostu. 
Niesamowita sprężystość, rozdzielczość, plastyka... wszystko. Góra jest referencyjna, lepszej nie dostaniesz. Środka może brakować, ale za to jest on bardzo prawdziwy i realistyczny, trochę stonowany. Dół... ojejjejejOJOJOJ cudo. Schodzi do samego piekła i Szatanowi wali lowkicka z przykucu prosto w gradło. Trudno go opisać, bo nie mam nawet porównania. Jedyny w swoim rodzaju. Referencja znowu, ale to referencja absolutna. Żadna kolumna z jaką miałem do czynienia tak cudownego basu nie zapodała.
Jakby były za 8k to imo najlepsze słuchawki cena/jakość na rynku i kompletnie bezkonkurencyjne.  

Edytowane przez Szakovsky
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blackromek napisał:

Jest tylko jedna kwestia cz ether flow lub he-1000 zagrają metal czyli dużo złych produkcji

Jak do metalu to warto pomyśleć o TH900, basowo rozwalą LCD3 potęgą mocy...

Świetne są do takiej muzyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się metalu bardzo przyjemnie słuchało na Etherach, może CIUT za wolne ale to typowe dla planarów. Może i się powtarzam ale niski wokal to absolutny referent. Niesamowicie realistyczny. Wydawało by się, że lepszy niż w rzeczywistości bo nie można tak pięknie śpiewać. Imo bardzo dobre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności