Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern A&ultima SP1000


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 2.05.2018 o 22:47, tawek33 napisał:

 

Skoro nie ma możliwości powrotu do poprzedniego firmware to jest to czyste ryzyko na jakiekolwiek  zmiany -szkoda 

Coraz rzadziej tutaj zaglądam i widzę, że słusznie  - zacytowałeś we środę mojego posta sprzed pół roku i widzę, że znowu jakiś pajac odreagowuje, że go baba nie słucha modząc na potęgę.

To już nawet zabawne nie jest. Może teraz będzie akcja "sprzątanie postów z 2011" ? Ogarnijcie się, bo to jest żałosne z tym poziomem ingerencji.
Także @tawek33 nie odniosę się do Twojej wypowiedzi, bo nie mam pojęcia co cytowałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenek twój post jest widoczny nikt go nie ukrył, widocznie po aktualizacji forum cytaty nie działają poprawnie jaka i wiele innych rzecz. Odnośnik w cytacie przekierowuje tutaj :

 

 

 

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Spawn napisał:

 

Czemu? Przecież Wulkan ma najwyższy model. 

 

Obstawiam że norma zastąpi mniej więcej ak70II, a futura ak300/ak320.

 

Dostałem słuszne ostrzeżenie od Admina, że trolluję Wulkana, więc się nie wypowiadam. Wulkan - bez urazy, za to sympatią. :)

 

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Jestem nowy na forum, czesto tu bywał nie bede, gdyz pisanie przychodzi mi z trudem ;)

Zgadzam sie z Wulkanem co do  degradacji dzwieku w Ultimie Cooper  po zainstalowaniu softu 1.08. 

Jeszcze trudno mo w to uwoierzyc. Czuje sie oszukany i okradziony; I powiem wiecej , nie zamerzam tego zostawic bez znalezienia rozwiazania. 

Ultima zatraciła wiekszosc, jesli nie wszystkie atuty powodujace jej klase i wyjatkowosc. Scena dzwiekowa uległa zmniejszeniu, blask góry zaniknął całkowicie, 1000 straciła tez lekkosc i przejrzystosc. Dla mnie brzmi teraz o dwie klasy nizej .  Jesli producent nie udostepni mi mozliwosci powrotu do poprzednich wersji oprogramowania, pójde do sadu.

O co tu chodzi? O postarzanie produktu niczym Apple? Mówienie klintom ze zmiana oprogramowania nie wpływa na jakosc i sygnature dzwieku? 

Jestem wiecej niz pewny, ze na swiatowych forach lada moment rozpocznie sie dyskusja na ten temat, Mam nadzieje ze tez z moim udziałem

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarty, żartami ale zmiany dźwiękowe przy updejtach softu to naprawdę słaba opcja. Nie mówie tutaj nawet o astellu ale przecież to samo było lub pewnie nadal jest w playerach Ibasso gdzie każdy soft zmieniał dźwięk, raz lepiej raz gorzej. Pół biedy jak da się cofnąć firmware choć to nadal nie jest optymalna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Spawn napisał:

Żarty, żartami ale zmiany dźwiękowe przy updejtach softu to naprawdę słaba opcja. Nie mówie tutaj nawet o astellu ale przecież to samo było lub pewnie nadal jest w playerach Ibasso gdzie każdy soft zmieniał dźwięk, raz lepiej raz gorzej. Pół biedy jak da się cofnąć firmware choć to nadal nie jest optymalna opcja.

 

To prawda, chociaż w przypadku iBasso była to fajna zabawa, bo dochodziły jeszcze wersje niekanoniczne Lurkera, więc można było sobie żonglować dowolnie w zależności od preferencji. Zazwyczaj każdy soft Lurkera był lepszy od firmowego, więc summa summarum zmiany raczej szły w dobrym kierunku. Tylko, że na iBasso wydałem dziesięć razy mniej ile chcą za tego Astella, to mogłem mieć zabawę, zamiast zgagi. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, userfrom napisał:

Astell wypuszcza nową linię produktów, w tym zapewne nowego flagshipa, który powinien zagrać lepiej niż ultima. Pogorszenie jakości starszego produktu, żeby sprzedać w to miejsce nowy jest jakąś metodą biznesową. Ciekawe jak się zachowają dotychczasowi użytkownicy ultimy.

 

Ultima zostaje flagowcem i to dość wyraźnie.

 

Norma 699$

Futura 1699$

Ultima 3499$

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, userfrom napisał:

Astell wypuszcza nową linię produktów, w tym zapewne nowego flagshipa, który powinien zagrać lepiej niż ultima. Pogorszenie jakości starszego produktu, żeby sprzedać w to miejsce nowy jest jakąś metodą biznesową. Ciekawe jak się zachowają dotychczasowi użytkownicy ultimy.

dubel

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, userfrom napisał:

Astell wypuszcza nową linię produktów, w tym zapewne nowego flagshipa, który powinien zagrać lepiej niż ultima. Pogorszenie jakości starszego produktu, żeby sprzedać w to miejsce nowy jest jakąś metodą biznesową. Ciekawe jak się zachowają dotychczasowi użytkownicy ultimy.

 

Ultima zostaje flagowcem i to dość wyraźnie.

 

Norma 699$

Futura 1699$

Ultima 3499$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, userfrom napisał:

Astell wypuszcza nową linię produktów, w tym zapewne nowego flagshipa, który powinien zagrać lepiej niż ultima. Pogorszenie jakości starszego produktu, żeby sprzedać w to miejsce nowy jest jakąś metodą biznesową. Ciekawe jak się zachowają dotychczasowi użytkownicy ultimy.

 

 

Zachowają się zgodnie ze swoją naturą posiadaczy flagowych Astelli, a więc sprzedadzą starego i kupią nowego, albo kupią nowego bez sprzedaży starego. 

 

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Seler666 napisał:

O matko i córko, aż tak? Z Ultimy Sansę Clip zrobili? Może to kwestia synergii?

Pojawiaja sie pierwsze wpisy  na Head-Fi  co do wplywu nowego oprogramowania Ultimy na jakosc dzwieku :

https://www.head-fi.org/threads/new-tol-a-k-dap-the-ak-ultima-sp1000.850061/page-221

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blade42 napisał:

Pojawiaja sie pierwsze wpisy  na Head-Fi  co do wplywu nowego oprogramowania Ultimy na jakosc dzwieku :

https://www.head-fi.org/threads/new-tol-a-k-dap-the-ak-ultima-sp1000.850061/page-221

Doskonale pamiętam, jak wybrałem się w około 4. godzinną podróż PKS-em (i w drogę powrotną tego samego dnia). Wówczas miałem SP1000 Copper z oprogramowaniem w wersji 1.07. Gdybym tylko miał możliwość, słuchałbym dalej (aż bateria mi się skończy). W przypadku wersji oprogramowania 1.08 nie mam już niestety tej przyjemności.

I, żeby nie było, słucham SP1000 Copper codziennie (lub co drugi dzień), więc doskonale pamiętam, jak brzmiał mój egzemplarz SP1000 Copper w wersji 1.07, jak i obecny - w wersji 1.08. Moje ewentualne zmęczenie i jakiekolwiek sugestie należy odrzucić. Pisałem bowiem o słabszej, moim zdaniem, wersji 1.07 w stosunku do 1.08 w momencie, gdy na head-fi pisano, że jest odwrotnie. A teraz niewykluczone, że ludzie będą się przekonywali, że jednak jest tak, jak ja piszę.

Podobnie, jak SP1000 SS (brzmieniowo) stawiano na początku wyżej, niż SP1000 Copper, a potem przyszło opamiętanie...

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany dzwieku po zmianie oprogromowania ( ja przeskoczyłem z wersji1.06 na 1.08) nie sa na granicy percepcji, one fundamentalnie zmieniaja sygnature dzwiekową Ultimy, bynajmniej w wersji cooper. Nie uwazam by było to przyczyna braku synergii w zestawie. Mnie zweziło i spłyciło scene, wokale rzuciło na twarz, ale to nad czym najbardziej bolej to ucieło całkowicie góre, zresztą przez ten zabieg straciła doswietlenie i szcególowosc. Nie wierze ludziom ktorzy nie usłysza róznicy, nie ma takiej mozliwosci.

Bede pisał do Korei o polubowne  załatwienie sprawy tj jestem gotow wysłac im playera celem przywrócenia poprzedniej wersji softu, jesli nie tak jak pisałem, pójde do sądu. O przebiegu sprawy bede informował 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Blade42 napisał:

Zmiany dzwieku po zmianie oprogromowania ( ja przeskoczyłem z wersji1.06 na 1.08) nie sa na granicy percepcji, one fundamentalnie zmieniaja sygnature dzwiekową Ultimy, bynajmniej w wersji cooper. Nie uwazam by było to przyczyna braku synergii w zestawie. Mnie zweziło i spłyciło scene, wokale rzuciło na twarz, ale to nad czym najbardziej bolej to ucieło całkowicie góre, zresztą przez ten zabieg straciła doswietlenie i szcególowosc. Nie wierze ludziom ktorzy nie usłysza róznicy, nie ma takiej mozliwosci.

Bede pisał do Korei o polubowne  załatwienie sprawy tj jestem gotow wysłac im playera celem przywrócenia poprzedniej wersji softu, jesli nie tak jak pisałem, pójde do sądu. O przebiegu sprawy bede informował 

Tak się zastanawiam, czy piszesz poważnie, czy dla jaj. Wydaje mi się, że to drugie.

A ja na poważnie teraz. Soft w wersji 1.06 (brzmieniowo) był słabszy zarówno od 1.08, jak i 1.07.

Niewykluczone, że wielu użytkownikom soft 1.08 (brzmieniowo) spodoba się nawet bardziej, niż 1.07, bo 1.08 jest (brzmieniowo) równiejszy, ale niestety wszystko odbyło się kosztem radości z odsłuchu (muzykalności softu w wersji 1.07).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności