Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern A&ultima SP1000


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szybkie pytanie; Chcę sprawić sobie SP1000 SS + słuchawki AK T5p 2 gen. Czy ten zestaw, bez wzmacniacza (odpowiednio) zagra? Czy jakość dźwięku z podpiętym SP1000 AMP będzie lepsza/gorsza/ bez zmian z tymi, konkretnymi słuchawkami?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

A jeszcze można w ogóle kupić SP1000?

Co do pytania to.sluchalem ten zestaw u znajomego. Akurat nie na tych słuchawkach. Ale praktycznie na każdych słuchawkach jest mega poprawa. Osobiście słuchałem na Focal Clear, Fostex Th900mk2, MRSpeakers Ether Flow, AK T5p gen1, Audeze Lcd3 , Ultrasone Edition 7. Poprawa jest również na dokach.

Ogólnie porównywaliśmy z SP2000. Ciekawiej brzmiał SP1000 z ampem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szczygiel napisał:

A jeszcze można w ogóle kupić SP1000?

Oczywiście że można kupić SP1000 i do tego cały czas dostaje nowe wersje firmware. Wczoraj zaktualizowałem swój  do wersji 1.20

W historii mojego mam tak: 1.01, 1.03, 1.04, 1.05, 1.06, 1.07, 1.08, 1.10, 1.11, 1.13, 1.15, 1.16, 1.17, 1.19,  i ostatnie z wczoraj 1.20.

Trochę już tego było, a z dwa razy zdarzyły jak ja to nazywam poprawki aktualizacji bo po niektórych dźwięk był tak spieprzony, że nie dało się tego słuchać i po takiej aktualizacji zaraz po trzech dniach była kolejna aktualizacja po której dźwięk diametralnie się poprawiał.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Zdecydowanie warto jeśli są środki. Dźwięk jest dużo szlachetniejszy, wyważony. Jednym słowem spory progres względem wersji bez ampa. Mocowo rowniez wyraźnie lepiej.
Jednym słowem wg. mnie warto dokupić.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
2 godziny temu, wulkan napisał:

Marec2-> Czemu nie dokupiłeś modułu AMP Copper, skoro masz SP2000 Copper?

Pytam, bo pamiętam, że Ententa, jak przez pewien czas nie miał AMP380-a SS do swojego AK380 SS i miał wówczas wypożyczony standardowy moduł AMP380, stwierdził, że to nie gra prawidłowo.

 

Kolega post wyżej nad Twoim postem wyraźnie pisze, że nie mógł dostać miedzianego. 

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wulkan napisał:

Marec2-> Czemu nie dokupiłeś modułu AMP Copper, skoro masz SP2000 Copper?

Kurcze.... no to oczywiste że mając SP1000 miedziaka, chciałem AMPa też miedziaka ale Kurop mi napisał że na sklepie został jeszcze tylko stainless steel a coppery im się już skończyły i dowiedział się że nowej dostawy nie będzie. Po zastanowieniu zdecydowałem kupić to co zostało😂.

Nie mam przekonania że AMPy wnoszą jakieś różnice między sobą w dźwięku a jeśli nawet to ja tego chyba raczej nie byłbym w stanie usłyszeć. W AMPie jest taka mała nakładka z tego metalu że.......... ja wiem??? Co innego SP1000, sporo metalu szlachetnego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marec2 napisał:

Kurcze.... no to oczywiste że mając SP1000 miedziaka, chciałem AMPa też miedziaka ale Kurop mi napisał że na sklepie został jeszcze tylko stainless steel a coppery im się już skończyły i dowiedział się że nowej dostawy nie będzie. Po zastanowieniu zdecydowałem kupić to co zostało😂.

Nie mam przekonania że AMPy wnoszą jakieś różnice między sobą w dźwięku a jeśli nawet to ja tego chyba raczej nie byłbym w stanie usłyszeć. W AMPie jest taka mała nakładka z tego metalu że.......... ja wiem??? Co innego SP1000, sporo metalu szlachetnego.

Ja to wszystko rozumiem. Napisałem Ci tylko to, czym kiedyś podzielił się ze mną mailowo Ententa, będąc użytkownikiem AK380SS/AMP380SS (i chwilowo "zwykłego" AMP380 do AK380SS).

Edytowane przez wulkan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wulkan zastanawiałeś dlaczego ludzie nie kupują firmowych kombinacji odtwarzacza i słuchawek które według Ciebie miały niby gwarantować synergię i tutaj masz wyjaśnienie skoro sam twórca słuchawek pokazuje dość agresywne ustawienia equalizera podbijając bas (tak wiem że 5 razy mówił że to niby nie jest dużo ale podbij sobie bas o 5db i sam zobacz bo moim zdaniem to bardzo dużo) i usuwając sybilizację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Spawn napisał:

@wulkan zastanawiałeś dlaczego ludzie nie kupują firmowych kombinacji odtwarzacza i słuchawek które według Ciebie miały niby gwarantować synergię i tutaj masz wyjaśnienie skoro sam twórca słuchawek pokazuje dość agresywne ustawienia equalizera podbijając bas (tak wiem że 5 razy mówił że to niby nie jest dużo ale podbij sobie bas o 5db i sam zobacz bo moim zdaniem to bardzo dużo) i usuwając sybilizację. 

Odpowiem Ci tak. Z odtwarzaczem SONY NW-WM1Z basu nie trzeba w ogóle podbijać (słucham, korzystając z funkcji direct ) i można ustawić pokrętła w słuchawkach maksymalnie skręcone, czyli na "0" (godzina 7. na pokrętłach). Natomiast, faktycznie przyjemniejszy efekt (bardziej muzykalne brzmienie) uzyskuje się w momencie, gdy Layle II na pokrętłach osiągają godzinę 13-tą.

Z odtwarzaczem Astell&Kern A&ultima SP1000 Copper było podobnie. Znacznie przyjemniejszy efekt był w momencie, gdy pokrętła w słuchawkach były ustawione na godzinę 13-tą, niż w pozycji "0" czyli na godzinę 7-mą.

W przypadku obydwu DAP-ów w każdym ustawieniu na pokrętłach słuchawek, sybilizacji praktycznie nigdy nie uświadczyłem. Nawet w przypadku wyjątkowo kiepsko zrealizowanych albumów. Komplet (DAP+słuchawki) wprawdzie sugeruje, że jest coś nie tak, ale stara się tak oczyścić dźwięk, żeby wysokie tony nie przeszkadzały.

Ale... ustawienie słuchawek na godzinę 13-tą w przypadku odtwarzacza SONY zostaje przepłacone utratą przejrzystości (to jest jednak koszt, jaki trzeba ponieść w zamian za muzykalność), czego, w przypadku SP1000 Copper, nie zaobserwowałem. I z tej przyczyny, uważam, że jednak do moich słuchawek bardziej pasuje odtwarzacz SP1000 Copper, niż NW-WM1Z, czyli jednak bardziej się sprawdza połączenie firmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

SP1000 błędnie oceniłem po odsłuchu planarow. Z łatwymi IEMami i Fostex TH610 zagrał wybornie. Pełna neutralność całego dźwięku, świetna scena, brak ostrości i twardości dźwięku. Miazga! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności