Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern A&ultima SP1000


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, bachankas napisał:

Kiedyś dawno grubby przetestował zwykłe CeDeki i rippera. Wszędzie się sumy kontrolne zgadzały poza AK Ripperem - więc plik wyjściowy jest w jakiś sposób inny.

 

Aha.

 

Zapewne dodane są jakieś sumy audiofilskie, które zaburzają sumy kontrolne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, saudio napisał:

A po co ?

A po co ?

Zyskasz rozdzielczość i "podzielenie".

Onedaj user o ksywie Zyzio (m.in. z forum "Hi-Fi i Muzyki"), który na początku lał i wyśmiewał się ze wszystkich tego rodzaju akcesoriów (oraz z kabli), opisywał swoje wrażenia nt. tego akcesorium (chyba na forum Audiostereo.pl). Sprawdziłem i ja, bo okazyjnie trafił mi się zakup używanej sztuki i muszę stwierdzić, że słuchanie bez tego to już nie to samo. Podobnie nie wyobrażam sobie mojego sprzętu bez np. cegieł Shakti, czy myszy Entreqa.

18 godzin temu, szczygiel napisał:

 


Ja się pozbyłem płyt pół roku temu wiec nie potrzebuje ale podejrzewam ze dla dobrych klientów MP3store jest w stanie zrobić wiele ?
W sumie trochę żałuje bo może kiedyś płyty przydałyby mi się do zsamplowania jakiś starych rzeczy. Ale było minęło.

CD-Ripper na pewno fajna rzecz nawet jako czytnik do kompa. Ten nowy model ma mega design jak dla mnie.
Jeśli ktoś chce rippowac płyty to akurat może wydać się dziwne ale to najlepsze rozwiązanie na rynku i najtańsze.

Rzecz niesłychana jak na Astella emoji854.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Płyt CD nigdy się nie pozbędę. Wielcy audiofilscy mędrcy tego świata przepowiadali kres odtwarzaczy CD, a ja tam wiedziałem swoje i nie rzucałem się na oślep na odtwarzacze plików, tylko przyglądałem się temu całemu "zamieszaniu".

Odtwarzacze plików są moim zdaniem fajne w formie przenośnej (DAP-y). Natomiast domowemu (stacjonarnemu) sprzętowi, zostawmy otwarzacze CD, gramofony i magnetofony szpulowe.

Edytowane przez wulkan
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, saudio napisał:

Tylko ja nie potrzebuję więcej rozdzielczości i w planowanym CD nie ma trafa, tzn. jest ale bardzo małe bo ma zasilacz impulsowy.

Odpowiem następująco: człowiek myśli sobie najczęściej tak, że nie potrzebuje czegoś i nie wierzy, że można coś udoskonalić małym nakładem finansowym, dopóty, dopóki sam na własne uszy nie usłyszy, co można osiągnąć np. właśnie takim krążkiem, jak Finite Elemente Resonator (on różnie działa na urządzenia i np. w przypadku Twojego urządzenia poprawie może ulec gładkość i plastyka). A jeśli chodzi o wybór miejsca posadowienia tego na urządzeniu, to trzeba już dobrać eksperymentalnie (na słuch). Może to być w lewym lub w prawym górnym narożniku odtwarzacza CD. Może być nad transformatorem (akurat u mnie ten wariant brzmieniowo sprawdza się najlepiej), ale może też być nad sekcją przetwornika.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, wulkan napisał:

Odpowiem następująco: człowiek myśli sobie najczęściej tak, że nie potrzebuje czegoś i nie wierzy, że można coś udoskonalić małym nakładem finansowym, dopóty, dopóki sam na własne uszy nie usłyszy, co można osiągnąć np. właśnie takim krążkiem, jak Finite Elemente Resonator (on różnie działa na urządzenia i np. w przypadku Twojego urządzenia poprawie może ulec gładkość i plastyka). A jeśli chodzi o wybór miejsca posadowienia tego na urządzeniu, to trzeba już dobrać eksperymentalnie (na słuch). Może to być w lewym lub w prawym górnym narożniku odtwarzacza CD. Może być nad transformatorem (akurat u mnie ten wariant brzmieniowo sprawdza się najlepiej), ale może też być nad sekcją przetwornika.

Tylko widzisz problem w tym że ja nie słyszę różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, hibi napisał:

to co słyszysz może być nie prawdą także temu nie wierz

poszukaj poczytaj

Kilka razy robiłem eksperyment (dla siebie), że zdejmowałem to i ustawiałem ponownie. Zawsze słyszałem różnicę. Dwóch moich znajomych, którym to prezentowałem, a którzy są bardzo sceptycznie nastawieni do tego rodzaju spraw, również potwierdziło, że słychać różnice. Jeden sprecyzował wszystkie aspekty zmian tak, jak ja (a celowo przed eksperymentem, nie mówiłem mu, co dana rzecz zmienia). Drugi znajomy stwierdził, że nie potrafi w słowa ująć, co się zmieniło, ale, że z tym jest lepiej, niż bez tego.

27 minut temu, saudio napisał:

Tylko widzisz problem w tym że ja nie słyszę różnicy.

Nie załamuj mnie...

Czy nie słyszysz też różnic np. pomiędzy SP1000 SS, a SP1000 Copper?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie załamuj mnie...
Czy nie słyszysz też różnic np. pomiędzy SP1000 SS, a SP1000 Copper?
Ty słyszysz różnice jak widzisz te magiczne różdżki i krążki.
Oni też widzą różnice jaki szybki i ekran super...


Mechanizmy te same...
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest problem slyszalnosci roznicy chetnie podejme sie uslyszenia

- czy jest

- czy nie ma roznicy

Niech ktos "bogaty" podesle co trzeba i daje slowo ze napisze jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, bachankas napisał:

@wulkan a może masz po prostu sprzęt z lipnie zmontowaną obudową i coś klekocze? Zamiast tego ustrojstwa postaw kubek w tym miejscu, na słuch nalej odpowiednią ilość wody.

Zacznę sprzedawać audiofilskie kubki na kawę.

Na o wiele droższym odtwarzaczu CD, niż mój, zbudowanym jak czołg, również wypróbowałem i też słychać było różnicę. Tyle, że tam było to najlepiej odczuwalne nad wspomnianą przeze mnie sekcją przetwornika, bo nad zasilaczem Finite Elemente Resonator spowodował, że siadła dynamika.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wulkan napisał:

Na o wiele droższym odtwarzaczu CD, niż mój, zbudowanym jak czołg, również wypróbowałem i też słychać było różnicę. Tyle, że tam było to najlepiej odczuwalne nad wspomnianą przeze mnie sekcją przetwornika.

Bazując na tym, co piszesz, tylko udowadniasz, że widocznie nie zbudowane jak czołg :)
Trochę mi fizyka krzaczy przy takich produktach, ale jak słyszysz i jesteś zadowolony, to jakie mam prawo Ci odbierać satysfakcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2018 o 13:49, wulkan napisał:

Szczygiel-> OK, ale... po co kupować SS, skoro można od razu kupić Coppera?

Nawet Waldek "Pegaz" Nowak "wybrał" Coppera i nie bał się o tym otwarcie napisać: http://www.infoaudio.pl/test/1382,astell-kern-a-ultima-sp1000

 

Z ciekawości zajrzałem na ten Blog. Bardzo atrakcyjny graficznie. Natomiast omówienia sprzętu raczej takie bardziej ogólne , choć z konkretnymi sprzętami. Takie bardziej jak dyskusja na forum niż test. Ale zdjęcia ładne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2018 o 09:57, Lord Rayden napisał:

Z ciekawości zajrzałem na ten Blog. Bardzo atrakcyjny graficznie. Natomiast omówienia sprzętu raczej takie bardziej ogólne , choć z konkretnymi sprzętami. Takie bardziej jak dyskusja na forum niż test. Ale zdjęcia ładne.

Dla mnie omówienia sprzętów są OK. Zwróć uwagę, Lordzie, że ideą recenzji urządzeń powinna być wstępna selekcja urządzeń pod kątem porządanych przez czytelnika cech, a nie elaboraty na pracę magisterską. Przynajmniej ja tak pojmuję ideę recenzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżam wątek, bo właśnie na forum head-fi wyczytałem, że dokanałówki TIA Fourte lepiej zgrywają się z SP1000 Copper, niż Layle II.

Wobec tego powstaje (moje) pytanie: kiedy do dystrybucji MP3store wejdą słuchawki firmy 64 Audio?

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MP3store napisał:

Wulkan,  Akurat odzywasz się w bardzo dobrym momencie.

64audio będziemy mieli w dystrybucji.

Jest złożone pierwsze zamówienie i czekamy w tej chwili na produkcje.

Jeszcze chwilkę trzeba będzie poczekać, ale wkrótce będzie można posłuchać i kupić.,

 

Ale będzie też możliwość zamówienia customów ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli custom to  polecam se5ult to legenda wśród customów nieprzerwanie od wielu lat nr 1 w "światowym " rankingu nawet 14 przetwornikowe Zeusy polegly:) oczywiście liczą się preferencje lecz warto poczytać 

Jak dla mnie tia fourte są brzydkie i nie sądzę by lepiej grały niż np oBravo eamt 2c lub 1c nawet rozmawiałem z gosiem który posiadał tie i po tygodniu ja sprzedał bo nie miała startu do jego oBravo  eamt 1c  :) to tylko armatura jakich wiele  nic nadzwyczajnego serio :)

Edytowane przez tawek33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tawek33 napisał:

Jeśli custom to  polecam se5ult to legenda wśród customów nieprzerwanie od wielu lat nr 1 w "światowym " rankingu nawet 14 przetwornikowe Zeusy polegly:) oczywiście liczą się preferencje lecz warto poczytać 

Jak dla mnie tia fourte są brzydkie i nie sądzę by lepiej grały niż np oBravo eamt 2c lub 1c nawet rozmawiałem z gosiem który posiadał tie i po tygodniu ja sprzedał bo nie miała startu do jego oBravo  eamt 1c  :) to tylko armatura jakich wiele  nic nadzwyczajnego serio :)

Mnie wystarczy opinia gościa z head-fi, który ma identyczny player (SP1000 Copper) i preferencje brzmieniowe, jak ja i który niedawno zamienił Layle II właśnie na TIA Fourte.

Customy mnie nie interesują. KSE 1500 to również nie dla mnie.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności