Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern A&ultima SP1000


Rekomendowane odpowiedzi

Ja prędzej odróżnię słuchawki od DAC. 

Z integr - Aune X1s z synergicznymi FAD 6 i.... LCD-2 Rosewood nie wykazywał moim uszom braków. Z R70x podobał mi się równie bardzo, a nawet bardziej od LCD-3 z Deckarda.

Ze słuchawkami było ciężko, ale na źródłach i kablach podchodziłem do ślepych testów i wcale takie jednoznaczne wyniki nie były.

Na sobie (podkreślam: SOBIE) przekonałem się, że cena gra, kiedy ją znam. I jest to faktor cholernie trudny dla mnie do przeskoczenia, bo wewnątrz cały czas czai się chochlik, który mówi: musisz mieć droższe. Miałem/mam ten fart, że dane mi było trochę fajnych zestawów posłuchać i, może nie na setki tysięcy złotych, ale na ..dziesiąt tysięcy mnie stać (po awanturze z żoną) - tyle że prawie zawsze kończy się tak samo: odsłuch->zachwyt -> konfrontacja z tańszym->zdziwienie. A co do DAPów - Colorfly C4 pozjadał absolutnie wszystko co słyszałem w DAP i lwią część stacjonarek.

A Colorfly C4 z klonem wykonanym przez Mikołaja: do ideału brakowało mi tylko wyglądu i funkcji DAC (jakby to brzmienie C4 plus klon Mikołaja upchnąć w takie rozwiązanie, to byłby ideał): fiio-k5-docking-headphone-amplifier-for-

Edytowane przez ZenekHajzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, grubbby napisał:

No chyba że uważasz że jako DAC taki Ak380 czy ultima gra na poziomie AK500N?

 

Nie słyszałem AK500N.

 

Natomiast przez pewien czas wywaliłem wszystkie DACi i używałem AK380SS przez podstawkę jako główne moje źródło, będąc z tej odmiany bardzo zadowolonym. W odstawkę wówczas poszedł nawet Mytek 192, którego bardzo sobie cenię. 

 

Kontynuując wątek DACów trzeba powiedzieć, że te moje Shure KSE1500 z Ultimy to jest end game. Totalnie transparentne, przezroczyste, muzykalne, nic nie można temu dźwiękowi zarzucić. 

 

Oczywiście, Staxy 009 z Myteka na balansie XLR do 007t grają jeszcze lepiej; dając 9tkom balans, pojawia się niezbędna moc. Ale co my tu porównujemy. To świadczy o jakości DACa w Ultimie. 

 

Podsumowując. Nie sądziłem, że moje spostrzeżenia będą osamotnione. Ale dziękuję za polecenie...

 

3 minuty temu, grubbby napisał:

SMSL sd650 nie mówiąc o zestawach opartych na Sonic Pearl czy nawet kombo AGD NFB28

 

...zapoznam się z tymi sprzętami, nie znam ich, przyznaję się. 

 

4 minuty temu, ZenekHajzer napisał:

odsłuch->zachwyt -> konfrontacja z tańszym->zdziwienie

 

Osobiście zdecydowanie tego nie przerabiam, wręcz przeciwnie. Przynajmniej w tych firmach i sprzętach, które poznaję. A nie da się poznać wszystkiego, więc może to dlatego... Jednak trochę rzeczy mimo wszystko słyszałem. 

 

Z takich niespodzianek potwierdzających Twoją tezę był ostatnio odsłuch Orfeuszy w Audiomagicu. I te wg mnie grały lepiej ze wzmacniacza vintage Sony wartego parę tysięcy, niż z hi-endu za 50 tys. Podłączone te wzmaki były do LST. 

 

6 minut temu, ZenekHajzer napisał:

A co do DAPów - Colorfly C4 pozjadał absolutnie wszystko co słyszałem w DAP i lwią część stacjonarek.

 

Colorfly C4 nie słyszałem. Podobno trudny w użytkowaniu? 

 

Słyszałem C10; zdaje się jest słabszy; barwa i brzmienie bardzo przyjemne, ale wynika to z podbicia, jeśli dobrze pamiętam, dolnej średnicy. Przyjemna koloryzacja, jednak po całości był deklasowany przez 380 nawet bez SS pod względem choćby ilości przekazywanych informacji i bogactwa treści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ententa - dlatego C4 nie mam. Fatalne użytkowanie, kaprysy co do plików. Ale brzmienie organiczne i pełne. Wydawało mi się o wiele bogatsze od innych, do momentu ślepych testów. No ciężko było :)

Modyfikowany D03 Taishan z alternatywnym zasilaniem i klon Mikołaja to już jest takie brzmienie, że zbierałbyś szczękę z podłogi wiedząc ile to kosztuje. 

AK380 plus AK AMP i Focal Utopia mniej mi się podobały od Pono z Etymotic ER4S. 

A co do vintage: Yamaha NS1000 z (bodajże) Pioneer SX 1080 lub Marantzem (bodaj 3300) - ja pierdziu, ja pierdziu i jeszcze raz ja pierdziu! A wszystko "trochę" taniej od nowych zestawów, jak choćby ich następcy w postaci NS5000. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ZenekHajzer napisał:

@ententa - dlatego C4 nie mam. Fatalne użytkowanie, kaprysy co do plików. Ale brzmienie organiczne i pełne. Wydawało mi się o wiele bogatsze od innych, do momentu ślepych testów. No ciężko było :)

Modyfikowany D03 Taishan z alternatywnym zasilaniem i klon Mikołaja to już jest takie brzmienie, że zbierałbyś szczękę z podłogi wiedząc ile to kosztuje. 

AK380 plus AK AMP i Focal Utopia mniej mi się podobały od Pono z Etymotic ER4S. 

A co do vintage: Yamaha NS1000 z (bodajże) Pioneer SX 1080 lub Marantzem (bodaj 3300) - ja pierdziu, ja pierdziu i jeszcze raz ja pierdziu! A wszystko "trochę" taniej od nowych zestawów, jak choćby ich następcy w postaci NS5000. 

 

Dzięki. Będziemy szukali i słuchali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MP3store napisał:

Myśle ze trzeba tutaj traktować DAPa głównie jako źródło Dzwieku. Wiadomo ze wzmacniacze stacjonarne maja więcej mocy. 

 

Ale podłącz takie AK380 jako źródło do dobrego wzmacniacza i zapomnisz o CD. 

 

Nie wspominając co się dzieje w przypadku Ultimy. 

Ultimy nie znam, ak300 również, ale ak380 mniej mi się podobał z dedykowanym wzmacniaczem od zestawów w cenie samego ak380. HD800 podane z Pono bądź C4 za pośrednictwem klona Lehmana wywarły na mnie większe wrażenie niż Utopie grające z kanapki A&K. Może to kwestia synergii. Ale połączenie Focali z kanapką Astella należy do chwalonych. 

Chciałbym ak380 posľuchać przez jakiś wzmacniacz stacjonarny - jest u Was w Warszawie taka możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MP3store napisał:

Ale podłącz takie AK380 jako źródło do dobrego wzmacniacza i zapomnisz o CD.  

 

Jakoś tak dapy i daci, gdzie transportem są pliki jakoś tak nie są lepsze o CD, brakuje w nich dynamiki, rozdzielczości, szczegółowości, holografii, nie mówiąć już o to że brył instrumentów i ich masa prawie nie istnieją z plików.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MP3store napisał:

Myśle ze trzeba tutaj traktować DAPa głównie jako źródło Dzwieku. Wiadomo ze wzmacniacze stacjonarne maja więcej mocy. 

 

Ale podłącz takie AK380 jako źródło do dobrego wzmacniacza i zapomnisz o CD. 

 

Nie wspominając co się dzieje w przypadku Ultimy. 

 

Dobry odtwarzacz CD, niestety droższy od Ultimy, rozkłada na łopatki pod każdym względem każdego DAP-a. Również high endowe odtwarzacze plików w cenie do 40 tys.graja gorzej niż dobre CD do 20tys.

23 minuty temu, misiekkb napisał:

 

Jakoś tak dapy i daci, gdzie transportem są pliki jakoś tak nie są lepsze o CD, brakuje w nich dynamiki, rozdzielczości, szczegółowości, holografii, nie mówiąć już o to że brył instrumentów i ich masa prawie nie istnieją z plików.

 

Dokładnie tak. Takie twierdzenia, że DAP gra lepiej, głoszą osoby, które nie miały styczności z dobrymi odtwarzaczami CD sądząc, że pewnie wszystkie grają tak samo i ograniczając odsłuchy z CD do marketowych playerów DVD. Wystarczy posłuchać Lectora albo MBL 1531A i żaden DAP nie podskoczy. 

Edytowane przez Sly30
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Kolego wszystko sie sprowadza do  przetworników z jakich się korzysta. 

CD byl zrobiony na potrzeby masowe rozprowadzania muzyki.  Oczywiście możesz kopic sobie zawsze lepszy/droższy CD , tak samo jak DAC aby mieć lepszą jakość.

 

Ale stwierdzenie, że CD jest lepsze od pliku  przeczy naturze. Kto byl pierwszy jajko czy kura.

 

Jesli słuchasz ****ianych MP3-jek to pewnie CD jest dla Ciebie lepsze.  Poza tym nawet ****iana MP3-jka zabrzmi dobrze jeśli nagranie jest znakomite. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, szczygiel napisał:

Kolego wszystko sie sprowadza do  przetworników z jakich się korzysta. 

CD byl zrobiony na potrzeby masowe rozprowadzania muzyki.  Oczywiście możesz kopic sobie zawsze lepszy/droższy CD , tak samo jak DAC aby mieć lepszą jakość.

 

Ale stwierdzenie, że CD jest lepsze od pliku  przeczy naturze. Kto byl pierwszy jajko czy kura.

 

Jesli słuchasz ****ianych MP3-jek to pewnie CD jest dla Ciebie lepsze.  Poza tym nawet ****iana MP3-jka zabrzmi dobrze jeśli nagranie jest znakomite. 

 

 

No właśnie nie potrafię sobie wyobrazić czym miałby się różnić plik zgrany z CD EACem bez kompresji. A jeśli jeszcze do komputera podepniemy DAC taki jak siedzi w napędzie CD - można postawić znak równości wtedy (przy odpowiednio zbliżonej aplikacji oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, szczygiel napisał:

Ale stwierdzenie, że CD jest lepsze od pliku  przeczy naturze. Kto byl pierwszy jajko czy kura.

Jest np. taki BLADELIUS EMBLA (34.900 zł; lubię tę firmę i stąd akurat taki przykład). Świetne źródło dźwięku. Można na nim słuchać płyt CD lub rippować muzykę i słuchać rippów (bo ma wbudowaną pamięć Flash), ale rippy z niego brzmią gorzej, niż odtwarzacza na nim płyta CD, z której te rippy pochodzą.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wulkan napisał:

Jest np. taki BLADELIUS EMBLA (34.900 zł; lubię tę firmę i stąd akurat taki przykład). Świetne źródło dźwięku. Można na nim słuchać płyt CD lub rippować muzykę i słuchać rippów (bo ma wbudowany dysk), ale rippy z niego brzmią gorzej, niż odtwarzacza na nim płyta CD, z której te rippy pochodzą.

A na czym polegała różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ZenekHajzer napisał:

A na czym polegała różnica?

Dźwięk jest bardziej "zamknięty w sobie" z plików (w sensie mniej rozbudowany przestrzennie), mniej przejrzysty, dźwięki z plików są bardziej zawoalowane, gorzej wykończone (na basie i na górze).

Oczywiście nie są to jakieś przepastne różnice, ale są i nie podlegają dyskusji.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to może będzie trochę marketingowy bełkot, ale coś mnie natchnęło, żeby napisać poniższe słowa.

Cieszę się każdym dniem, spędzonym z SP1000 Copper, i, im więcej słucham albumów, tym coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu o słuszności decyzji o sprzedaży AK380/AMP380, który brzmi w stosunku do SP1000 Copper w sposób zawoalowany, niedokładny, o słabej kontroli nad dźwiękami, ich przeciętnym wykończeniem, różnicowaniem. Naprawdę super jest ten copper! Polecam odsłuch.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Wulkan sprzedałes komus swoje byle ak380 z ampem by teraz  napisać ze jednak 380 to przeciętnak? 

Na miejscu nabywcy  bym się wq....ł :) a na Twoim  nic bym nie pisał :)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tawek33 napisał:

To co Wulkan sprzedałes komus swoje byle ak380 z ampem by teraz  napisać ze jednak 380 to przeciętnak? 

Na miejscu nabywcy  bym się wq....ł :) a na Twoim  nic bym nie pisał :)

Nie, cały czas uważam, że AK380/AMP380 to świetny sprzęt, ale SP1000 Copper jest jednak IMO o klasę wyżej.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniajmy kolegi tak złośliwie. Każdy kiedyś sprzedaje swój sprzęt i kupuje inny. Nie ma w tym nic złego. Nowy wtedy podoba się bardziej i dlatego też doszło do wymiany. Ale to nie znaczy, że poprzedni sprzęt był czy jest nadal zły.

Edytowane przez Sly30
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sly30 napisał:

Nie oceniajmy kolegi tak złośliwie. Każdy kiedyś sprzedaje swój sprzęt i kupuje inny. Nie ma w tym nic złego. Nowy wtedy podoba się bardziej i dlatego też doszło do wymiany. Ale to nie znaczy, że poprzedni sprzęt był czy jest nadal zły.

 

Tym bardziej, że ten nowy za chwilę stanie się taki sam jak ten stary. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie akurat większe wrażenie zrobił z moimi Fostexami TH900  AK380 z Ampem.

Słuchałem przed nim Ultimy Copper, lecz nie do końca odpowiadało mi jego brzmienie. Przede wszystkim miałem ciągłe wrażenie że Ultima nie wykorzystuje ich potencjału możliwe że była to kwestia wzmacniacza, bo podobną sytuację miałem z QP2R niby grał technicznie dużo lepiej od Kanna ale brakowało mi tej dynamiki i muzykalność.

Natomiast gdy po raz pierwszy odsluchalem AK380 z Ampem już po przesłuchaniu kilku piosenek wiedziałem, że jest to moje brzmienie przede wszystkim genialna średnica, bas ze świetna kontrola i wybrzmiewaniem, wokale dużo bardziej wyraźne no i przede wszystkimim na AK380 słyszę tyle szczegółów w nagraniach , których nie było wcześniej w Kannie ;) nie było też żadnego problemu z napędzeniem Fostexów. AK380 z Ampem dostarczył mi to czego brakowało mi w Kannie nie wiem na jak długo zagości u mnie, bo już po głowie chodzi mi AK380 SS i Hugo 2, ale póki co jest to dla mnie najlepiej brzmiący dap, który do tej pory przetestowalem ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po show :) i tak nie zamienił był wm1z na ultimę testowalem 1z z nowymi final audio d8000 i nie mogę przestać o d8000 myśleć zmiotly mnie szczękę zbierałem i nie tylko ja Ci od Finala tez :)  t, doskonale .Były też  final audio fiba-SS z nowym srebrnym kabelkiem  piekielnie szybkie i rozdzielcze miodzio no i sp1000cu  miażdżdza z shure kse1500 ( perekcja ) Wulkan kupuj kse chłopie żadne słuchawki douszne im nie podskakują 

Edytowane przez tawek33
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności