Skocz do zawartości

sennheiser orpheus- Pierwsze wrażenia -


szakuviron

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w kwadrans rozpoznać dźwięk za 20k? Dla mnie słuchawki za niespełna 2k potrafią czasem zagrać "jak za milion dolarów". ;)

 

HE1 są strasznie nudne, ale do spokojnej muzyki klasycznej nie znajdą konkurencji. Za 20k by były opcją, ale 250 tyś to jest ostra przesada i czysta nie opłacalność.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie słuchawki jako sztuka dla sztuki to okej, ale jako produkt konsumencki są dla mnie niepojętym fenomenem ;).

Przez nudne masz na myśli, że mało muzykalne/dynamiczne? Muzycy grali bez werwy i za śmieszne pieniądze - tego typu nudne? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z ostrzejszą muzyką, jak Metal,Rock...daje radę Orfeusz?

Jak z basem, potrafi rozruszać człowieka?

 

Takie słuchawki jako sztuka dla sztuki to okej, ale jako produkt konsumencki są dla mnie niepojętym fenomenem ;).

Przez nudne masz na myśli, że mało muzykalne/dynamiczne? Muzycy grali bez werwy i za śmieszne pieniądze - tego typu nudne? :)

No właśnie problem jest z bassem,słuchawki są mega jasne i ultra naturalne. W tym są perfekcyjne ale bass bardziej mi sie podobał nawet w HD800S. Bassu jest strasznie mało i jest bardzo łagodny, do LCD się nie umywają w kwestii niskich częstotliwości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Ha ,czyli dla mnie już by była lipa....

Ale jaja, słuchawki za 250tys nie mają satysfakcjonującego basu....to jakieś żarty czy też poziom Ultra audiofilski, nie dla zwykłego Kowalskiego?!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ,czyli dla mnie już by była lipa....

Ale jaja, słuchawki za 250tys nie mają satysfakcjonującego basu....to jakieś żarty czy też poziom Ultra audiofilski, nie dla zwykłego Kowalskiego?!

 

Gdybym był delfinem to było by lepiej. Możliwe że to wina płyty którą słuchałem, może master był upośledzony i dostawał padaczki od bassów i nie dodawał go do płyt, nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny target. Słuchawki za 250 koła niejako determinują grupę odbiorców i rzutują na gatunki muzyczne na nich słuchane :)

Trudno mi podejrzewać fana dubstepu o taki wydatek na słuchafony

Na subwoofer, może i tak, ale nie słuchawki.

Fajnie by było posłuchac ty sennków mnie - fanowi etymotic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny target. Słuchawki za 250 koła niejako determinują grupę odbiorców i rzutują na gatunki muzyczne na nich słuchane :)

Trudno mi podejrzewać fana dubstepu o taki wydatek na słuchafony

Na subwoofer, może i tak, ale nie słuchawki.

Fajnie by było posłuchac ty sennków mnie - fanowi etymotic :(

Dużo osób w sektorze hifi słucha techno lub jego rozgałęzień gdzie HE1 powinien leżeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że słuchamy tylko jazzu i klasycznej :)

To dorobiłeś się zestawu kategorii Orfeusza do słuchania Lindsay Stirling? Szaaaacuuuuuun!!!!!! :)

A wracając do wątku - jest jakaś opcja dostąpić zaszytu obcowania z tym dziełem niemieckich inżynierów? Czy tylko ludzie z tajnej listy i koniec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my sie umówiliśmy i mieliśmy na 4 osoby godzinę poza kolejka ;) na pewno nie sa jasne... Jaśniejsze sa już He1000. Generalnie w skrócie- nie robią wrażeniem... Zamulone szczegóły, a tego bym sie nie spodziewał. Scena słaba... Głębia jeszcze., ale szerokość? Masakra... Za to można pochwalić bas oraz wokale.

 

fe8b884a51100e26109202b2fab8cc44.jpg038beb4910b6c1772d47563becebf371.jpg

 

Tapnięte z Batmobilu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś zobaczył cała prezentacje jaki to Sennheiser jest the best, tez byś brał z przymrużeniem oka wszystko... Teraz niestety jest tak ze mamy sprzęt za krocie a nie jest ah i oh. Jeszcze co mnie zniesmaczyło- to ze słuchawki grzały, ale nie tak normalnie- wręcz jakby były małe grzejniki w środku. Promieniowały cieplem

 

Ale żeś fotki pierdachnął!!

Śliczniusie!

Śliczne bedą jak wywołałam z analoga ;)

 

 

Tapnięte z Batmobilu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie wypowiedział się tylko dwie osoby, to wiesz nie za bardzo żeby już wyrobić im opinie. @down chyba też mówił że zawita na odsłuch może coś klepnie od siebie.

Z resztą po co mi to wszystko wiedzieć, po co się w ogóle udzielam? :huh: nawet nie wiem po co to czytam i tak ich nigdy nie kupie :)

Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności