Skocz do zawartości

iBasso DX200


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Skanowanie jest ok, nie jest wolne, superszybkie też nie. Gorzej, że czasem jak bateria padnie to... musiałem wszystko znowu zeskanować.

 

UI jeszcze do dopracowania, choć najnowsze czyta wszystko, to nadal brakuje wielu okładek, mało info dostępnego od razu o utworach, suwak głośności poza Mango został jak z telefonu... mały i nieprecyzyjny.

 

Wykonanie DXa jest bardzo dobre, wtyki siedzą pewnie, przyciski świetnie zabudowane, dobry ekran, dobrze spasowane elementy, choć nie jest to szczyt finezji i techniki. Na przykład śrubki... jedyne powinny być do dokręcania modułów wzmaka, a tu są inne a jeszcze inne i fajniejsze trzymają resztę konstrukcji. A&K a nawet X7 są lepiej dopracowane. Ale QP1R to... nie ta liga, bo ze swoim kółeczkiem i brakiem streamu... resztą nie nadrabia.

 

Moc DXa - jest potężna, zwłaszcza po balansie. Przesłuchałem sporo słuchawek i to słychać. Gra z dużym zapasem, co pozwala mu nieźle szanować dynamiką, bo słuchasz, jest moc, boom bach, aż tu nagle wchodzi kolejny dźwięk i jeszcze mocniej i bardziej się popisuje. Nie zdziwię się, jak pojawi się moduł wzmaka z dużo mniejszą mocą grający ładne kilka godzin dłużej.

Moc słychać też, gdy DX robi za transport - daje bardzo mocny sygnał.

 

 

Rozdzielił bym SQ od sygnatury. Bo to pierwsze można próbować ocenić obiektywnie, a drugie to już kwestia preferencji.

SQ jest super, czysto, czarne tło, każde pasmo brzmi popisowo, bas schodzi nisko, łapie piękne faktury, jest moc i szybkość; średnie czarują realizmem, nie słodzą, góra idzie równo do nieba, nic nie jest schowane. Rewelacyjna dynamika, świetna rozdzielczość, rewelacyjna separacja, świetna przestrzeń, głębia. Można słuchać jak jakiegoś teatru dźwięku, bez problemu wyłapując poszczególne instrumenty, albo bawić się całością...

 

Nie każdemu musi się spodobać takie granie, bo nie jest nastawione na relaks, a bardziej na żywioł. Ale to od doboru słuchawek zależy jaki efekt finalnie uzyskamy. Możemy sobie dodać muzykalności i relaksu, albo odwrotnie - jeszcze podbić dynamikę i wyostrzyć przekaz w stronę analizy. Pod tym względem DX to DAP referencyjny, znakomita podstawa do takich zabaw ze słuchawkami.

 

Faktycznie ma się też wrażenie, że choć jest głębia i przestrzeń to często dźwięki wręcz atakują, grają blisko, to duża dynamika potęguje takie wrażenie. Jak się dorzuci świetną separację, obfitą dawkę wysokich i niskich to człowiek dostaje nieźle po głowie. Dla jednych czad dla drugich... za duża dawka emocji. :)

 

To nie jest tani DAP... ale naprawdę nie musi się niczym wstydzić przed tymi najdroższymi.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prawie oficjalnych info wiem, że iBasso chce podnieść ceny. Wiedzą, że zrobili killera i chyba "za dobrze" go wycenili. Także pogratulować zkupu po cenie z pre-orderu. Zazdrość mnie zżera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zaglądnąłem na stronę Mp3store i moduły będą. Czyli ekosystem jest. A tu jeden taki DX_Man ;) czepiał się,że tylko AK ekosystem tworzy. Każdy chce przywiązać klienta.

Oby AMP stokowy w DX200 wystarczył. Zresztą jak widać z tekstu mykupyku, chyba wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale QP1R to... nie ta liga, bo ze swoim kółeczkiem i brakiem streamu... resztą nie nadrabia.

 

Rozdzielił bym SQ od sygnatury. Bo to pierwsze można próbować ocenić obiektywnie, a drugie to już kwestia preferencji.

 

Też żem napisał, że DX200 to referencyjny DAP. Pozostaje kwestia tonalności.

 

Kółko z naklejką działało już bardzo dobrze - bez było bezużyteczne. Ale SQ jak dla mnie QP1R to najwyższy poziom i na równi z DX200 - choć zupełnie inne szkoły grania. No i poza kółkiem, jeszcze 1 rzeczą QP1R zgrzeszył - szumem na wyjściu, który jest niewybaczalny. DX200 na szczęście bez szumów. Nie rozumiem, jak ktoś może kupić DAPa za ponad 3 klocki i akceptować, że szumi na wyjściu z czułymi słuchawkami?? To wydaje się, bardziej niż rdzenne, podstawowe wymaganie od DAPa - zero szumów, zero zniekształceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prawie oficjalnych info wiem, że iBasso chce podnieść ceny. Wiedzą, że zrobili killera i chyba "za dobrze" go wycenili. Także pogratulować zkupu po cenie z pre-orderu. Zazdrość mnie zżera :D

Są po 950 $ to sobie kup

Edycja

949$ przesyłka za free, w mp3store musisz za nią zapłacić

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby zmieniali cenę, pytanie tylko czy nadążą z produkcją.

Jeżeli chodzi o moduły to zaczęli od mocnego uderzenia, teraz

pewnie tylko odejmowanie, jakiś słabszy wzmak dla dłuższej pracy na baterii.

AMP1 jest spoko daje radę dużym nausznikom.

 

W sklepie iBasso dalej cena 9869$ ;)

 

Jeszcze drobna uwaga z całym szacunkiem do AK300, to nie ta liga :P

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby zmieniali cenę, pytanie tylko czy nadążą z produkcją.

Jeżeli chodzi o moduły to zaczęli od mocnego uderzenia, teraz

pewnie tylko odejmowanie, jakiś słabszy wzmak dla dłuższej pracy na baterii.

AMP1 jest spoko daje radę dużym nausznikom.

 

Mogą zrobić wzmak długogrający tylko pod czułe IEMy, mogą walnąć jakiś cukierkowo grający ocieplony... zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wątpię aby zmieniali cenę, pytanie tylko czy nadążą z produkcją.

Jeżeli chodzi o moduły to zaczęli od mocnego uderzenia, teraz

pewnie tylko odejmowanie, jakiś słabszy wzmak dla dłuższej pracy na baterii.

AMP1 jest spoko daje radę dużym nausznikom.

 

Mogą zrobić wzmak długogrający tylko pod czułe IEMy, mogą walnąć jakiś cukierkowo grający ocieplony... zobaczymy :)

 

Mam nadzieję że czymś zaskoczą, IEMy nie dla mnie, ale może jakiś ciekawy z bardziej dopasowaną sceną

dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mykupyku, a jak Ci się widzi synergia DX200 z Sonorous IV?

pędzi mi te wokółuszne IEMy... mało oczu nie wywali

 

bardzo fajne granie, mocne, angażujące, trochę techniczne, ale z basem całkiem rozrywkowym, sporo góry, ale można też słuchać bardzo cicho relaksujące kawałki

 

Sonorusy ze swoimi 8 omami są stworzone dla takich DAPów - jest super dynamika, szybkość, nie ma co szukać im jakiegoś dużego klocka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze drobna uwaga z całym szacunkiem do AK300, to nie ta liga :P

 

Czy to ta liga odpowiem kiedy go posłucham... Strasznie łatwo wynosi się tu na piedestał i jeszcze łatwiej z niego zrzuca.

 

A co do "ligi" - w pewnym sensie można i tak powiedzieć. AK300 to przecież według Astella model wręcz budżetowy (obok AK70). A DX200 to "flagowiec" iBasso (w Astellu takim jest AK380 póki co). Na razie fenomenem AK300 jest fakt,że będąc tańszym (a wiadomo w AK cena - dla Astella - ma znaczenie) gra równie dobrze jak wyżsi koledzy. Z dodatkiem AMPa tworzy naprawdę fajną "ciężką" artylerię. Taką jak lubię.

DX200 - już po parametrach mozna powiedzieć ,że to flagowiec. natywny odczyt tak modnego dziś DSD (AK300 konwertuje do PCM, dopiero 380 czyta je natywnie), dual DAC Sabre (dual DAC był w AK120 - Wolfson, w AK300 mamy pojedyńczy DAC). No i procek, pamięć itp. Ten nieszczęsny Tidal (AK300 nie zapisuje na dysku offline kawałków z Tidala i jest taką apką na doczepke bo nie jest to full Android - ale chyba DX200 też nie do końca a szkoda).

Natomiast co do grania to już każdy będzie mówił subiektywnie, bo "jeszcze się taki nie narodził coby każdemu dogodził". Posłuchamy, zobaczymy.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać moim zdaniem ;)

Nie piszę z pamięci, do tego oceniam DXa po tygodniu wygrzewania i słuchania

a nie 15min w sklepie, obu stawiam podobne warunki (te same słuchawki).

Sporo pewnie zależy od wzmaka w DAPie taki QP1R nadrabiał właśnie wzmakiem.

Tu jednak swoboda grania i dynamika jest zupełnie inna. Sygnaturka to co innego

i to akurat AK300 bardziej mi pasuje, ale cała reszta ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać moim zdaniem ;)

Nie piszę z pamięci, do tego oceniam DXa po tygodniu wygrzewania i słuchania

a nie 15min w sklepie, obu stawiam podobne warunki (te same słuchawki).

Sporo pewnie zależy od wzmaka w DAPie taki QP1R nadrabiał właśnie wzmakiem.

Tu jednak swoboda grania i dynamika jest zupełnie inna. Sygnaturka to co innego

i to akurat AK300 bardziej mi pasuje, ale cała reszta ......

No, fakt, że nie mam czasu na tygodniowe odsłuchy. Ale przez 45 minut da się znaleźć różnice między odtwarzaczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wątpię aby zmieniali cenę, pytanie tylko czy nadążą z produkcją.

Jeżeli chodzi o moduły to zaczęli od mocnego uderzenia, teraz

pewnie tylko odejmowanie, jakiś słabszy wzmak dla dłuższej pracy na baterii.

AMP1 jest spoko daje radę dużym nausznikom.

 

Mogą zrobić wzmak długogrający tylko pod czułe IEMy, mogą walnąć jakiś cukierkowo grający ocieplony... zobaczymy :)

 

 

Nie mogą :) jak wsadzisz dwie stacjonarne kości Sabre do DAPa to już nic długo grającego z tego nie będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wątpię aby zmieniali cenę, pytanie tylko czy nadążą z produkcją.

Jeżeli chodzi o moduły to zaczęli od mocnego uderzenia, teraz

pewnie tylko odejmowanie, jakiś słabszy wzmak dla dłuższej pracy na baterii.

AMP1 jest spoko daje radę dużym nausznikom.

 

Mogą zrobić wzmak długogrający tylko pod czułe IEMy, mogą walnąć jakiś cukierkowo grający ocieplony... zobaczymy :)

Nie mogą :) jak wsadzisz dwie stacjonarne kości Sabre do DAPa to już nic długo grającego z tego nie będzie ;)

e tam, dzisiejsza norma długogrająca to 10 - 12h :)

 

Soniacze i Plenue D to wyjątki, potwierdzające regułę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mogą :) jak wsadzisz dwie stacjonarne kości Sabre do DAPa to już nic długo grającego z tego nie będzie ;)

 

widocznie jest i do urządzeń mobilnych - to już nie te czasy

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy iBASSO DX 200 odbiera pliki MQA ? Czy Ja mogę zakupić sobie sprzęt audio Hi-Fi na raty w sklepie muzycznym MP3 STORE ? Pozdrawiam serdecznie wszystkich na forum . Cześć .

Na stronie sklepu masz wszelkie dane - zadzwoń do którejś z placówek np. do Łodzi (WojtekC) i tam Ci odpowiedzą w kwestii rat.

Zresztą na stronie mp3store mamy : https://www.platformaratalna.pl/kalkulator/1748

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dla posiadaczy DX-ów czy ustawienie gain i poziom głośności mają znaczenie przy wygrzewaniu przez ten kabelek?

Używaj po prostu, ja jeszcze nie spotkałem się ze zjawiskiem wygrzewania w żadnym DACu/DAPie xD

Słuchawki co innego, bo zdarzały się ewidentnie wygrzewające się oraz trochę wygrzewające się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności