Skocz do zawartości

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na szybko, bo amp grał jakieś 2h i juz chyba niewiele się zmieni ,aczkolwiek nigdy nie wiadomo co audiovoodoo dopowie. 😁 Zmiany są jak najbardziej na plus.Już kolega wcześniej je opisał wyżej, to nie będę się powtarzał. Solidny upgrade SQ wzgledem S16. Nawet takie niewymagające Finale Sonorus 6 dostały energetycznego kopa w wielu aspektach, zwłaszcza tych sceniczno-przestrzennych. 

 

Jedynie co mnie delikatnie irytuje ,to nieduży przeskok z głośności od 52 do 55. 56 jest juz bardziej odczuwalnie jak te 3 razem wzięte. Trochę brakuje możliwości regulacji jasności wyświetlacza? W każdym bądź razie warto się nim zainteresować, bo to naprawdę bardzo fajny sprzęt. Aune wie co robi i juz od wielu lat nie zawodzą. 

Edytowane przez adivxv
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, adivxv napisał(a):

Jedynie co mnie delikatnie irytuje ,to nieduży przeskok z głośności od 52 do 55. 56 jest juz bardziej odczuwalnie jak te 3 razem wzięte. Trochę brakuje możliwości regulacji jasności wyświetlacza? W każdym bądź razie warto się nim zainteresować, bo to naprawdę bardzo fajny sprzęt. Aune wie co robi i juz od wielu lat nie zawodzą. 

Na hedfaju w temacie Aune S17 Pro piszą coś o przeprogramowaniu wzmacniacza w serwisach dystrybutorów. Mój egzemplarz pochodzi z któregoś tam kolejnego rzutu i chyba ma już tą "poprawkę". 

 

U mnie finalnie tak to wygląda

AuneS17Pro5.jpg

Edytowane przez x86
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, adivxv napisał(a):

Nawet takie niewymagające Finale Sonorus 6 dostały energetycznego kopa w wielu aspektach, zwłaszcza tych sceniczno-przestrzennych.

 

Twoje to akurat Pandory, nie Sonorousy.

Jak byś określił ogółem charakter grania tego Aune? Zauważyłeś jakieś podbicia, szczególnie na przełomie średnicy i góry? Jakie są Twoje wrażenia odnośnie górnego pasma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra jest bardzo rozdzielcza,detaliczna. Wydaje się trochę jaśniejsze brzmienie względem S16. To sporo dynamiczny wzmacniacz ale też nie nazwałbym tego w żadnym wypadku suchotnikiem, bezdusznie wiejącym chłodem rodem z Syberii .Brzmienie jest zarazem organiczne i muzykalne.Naprawdę ciekawe zestroili tego ampa.  

Edytowane przez adivxv
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite połączenie. 

Już dawno mnie tak nic nie "ruszyło". 

Nowa 17-stka naprawdę czaruje, plastyczność, holografia, nasycenie, przyjemność z muzyki pierwsza klasa. 

Wartość jakościowa pod tym względem powyżej swojej ceny. 

 

 

 

 

IMG_20231223_222315.thumb.jpg.1e0293a9e38528aa5017905b7c2adeb1.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jacmiszcz92 napisał(a):

Ciekawe jak to gra w porównaniu do S6 i Burka Conductora 3XP

 

@Tecnoselfrx Jak wypada synergia z HE1000? S6 ma więcej basu od ww. burka

Póki co s17 jest ze mną dopiero kilka dni. 

Burka C3XP mam jeszcze chwilowo u siebie, zamiar jest taki że aune zostanie ze mną jako tańsza alternatywa. Tak na szybko pomimo ogólnego pokrewieństwa dźwięku, aune co ciekawe zachowuje większą neutralność. Chodzi mi o to że bardzo łatwo wpłynąć na jego tonalność źródłem. Mam na stanie kilka zupełnie różnych dac-ów i z każdym tak naprawdę brzmienie ma zupełnie inny szlif. Momentalnie zmienia w pewnym stopniu "tonalnosc" przyjmując charakter źródła. Zachowuje przy tym pewną gladkosci i swój ogólny charakter, barwę. Z ciekawych połączeń fiio k9pro ess jako dac, dodaje przejrzystość, szybkości ale z zachowaniem muzykalności dzięki aune. W drugą stronę pegasus(musician audio r2r) dał jeszcze więcej lepkości, barwy, ciepła. Wydaje mi się że burson reaguje na źródło w odrobinę mniejszym stopniu, narzucając swój charakter. C3xp raczej ocenił bym troszkę lepiej ale nie na tyle ile sugeruje cena, jeśli chodzi o Heksy jeszcze bardziej rozciąga im scenę i "daje więcej detalu" . 

Synergia z hifiman bardzo fajna bo otrzymują to co im potrzeba, ładny, pełny, dobrze kontrolowany dół, przyjemna barwa średnicy z odrobiną ciepła i detaliczna ale złagodzona góra. 

Nie ogranicza przy tym i daje rozwinąć skrzydla scenie, holografii. Jest w tym ten "magiczny pierwiastek". Chcę się słuchać muzyki bez wchodzenia w szczegóły, detale itd.. 

Jakbym tak sięgnął pamięcią do dźwięku s6, szedł on raczej w stronę bardziej techniczną, neutralną, twardą... S17pro jest bardziej organiczny, plastyczny. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2023 o 17:24, adivxv napisał(a):

Naprawdę ciekawe zestroili tego ampa.

Wydaje mi się że najlepiej brzmi jak złapie tepereture około 60 stopni ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dłuższe odsłuchy planuje jutro ,także sam z ciekawości zwrócę uwagę na to czy się tak dzieje.

W dniu 22.12.2023 o 11:06, timecage napisał(a):

Twoje to akurat Pandory, nie Sonorousy.

Miałem wcześniej odpisać ale z tego co wiem to są te same słuchawki tylko producent zmienił idiotyczną nazwę. Chyba, że jest coś czego nie wiem....

Edytowane przez adivxv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Aune porównuje do Euforii i są tak blisko. W dodatku euforia na lampach 5998 i linlai które kosztują prawie tyle co s17... Euforia jest (gładsza,naturalniejsza) i ma lepszą scena na głębokość ,S17 na szerokość. Ale to są tak małe różnice...

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu zostawił S16 i dokupił S17pro. Powinieneś "chyba" trochę więcej zyskać, aniżeli sam przeskok na nową integrę. Stałem przed takim samym wyborem jak Ty,doszedłem do wniosku, że więcej się poprawi po zmianie wzmacniacza, aczkolwiek nie słuchałem 9C ,więc to tylko takie moje przypuszczenia.

Edytowane przez adivxv
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S17pro względem S16 wydaje się bardziej wyraziście brzmiącym urządzeniem. Pewnie przez większą porcję mikro detali i dynamiki.  Dla mnie ten zakup to strzał w 10,tak jak prawie 9 lat temu S16(ale ten czas leci😶). Sporo się poprawiło na Sonorusach 6. Bardziej rozbudowane pozycjonowanie dźwięku po bokach. Przestrzeń wydaje się zdecydowanie mniej ograniczona, swobodniejsza. No i sam bas nabrał nieco większego,lepszego wykopu, a to nie wszystko.

Edytowane przez adivxv
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z tego, co pamiętam miałem przez pewien czas nowszą wersję - ostatnią kompatybilną z WIndows 7 (5.*), ale po pewnym czasie zaczęły pojawiać się "przerwy" w dźwięku. Bez względu na źródło - foobar, spotify, youtube.

Dlatego wróciłem do starszej wersji - 4.67.0, z którą nie ma problemu.

 

Jeśli masz Windows 11 (zapewne też 10), to na stronie aune dostępna jest wersja 5.50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jestem od wczoraj posiadaczem S17 Pro, mój pierwszy produkt Aune, ale jestem pod takim wrażeniem jak to gra w połączeniu z R2R EF400, że dołączam do fanklubu. Przewija mi się (zbyt) wiele sprzętu, ale dawno nie byłem tak urzeczony. To jak na nim furczą i grzmią Edition XS i inne słuchawki to poezja. 

 

A oto przykład jak nie robić stacka z Aune S17 Pro, chyba, że planujemy włożyć tosty pomiędzy :)

20240222_165816.thumb.jpg.7a9d56b2b7926afc8e713b6a1da3b120.jpg

 

Swój egzemplarz podniosłem, a pod spód dałem wentylator USB z pilotem na kablu, którego włączam co parę godzin, by utrzymywać temperaturę między 50-60C. Oczywiście zdjąłem EF400. 

 

Czy słuchawki też mają tak dobre? :) 

Edytowane przez Silu00
  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pod wzmacniacz jako, że nie mam audiofilskich, antywibracyjnych podkładek ze względu na właściwości kwantowe zmieniającą jakość dźwięku używam 3 nakrętek.Tak aby poprawić cyrkulacje od spodu gdzie się najbardziej nagrzewa. Temperatura max 61 stopni przy 100mA ale szczerze powiedziawszy przy tych słuchawkach nie słyszę za bardzo różnicy, więc słucham na 50mA w temp 51 stopni.

 

 

Edytowane przez adivxv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności