Skocz do zawartości

Audio Technica ATH-M70X i ATH-R70X


Damix

Rekomendowane odpowiedzi

O kurde. Ale ze mnie ******ła. Ponad tydzień hype kręcę, a wątek przegapiłem :)

Podpisuję się pod większością opisów, poza tymi dotyczącymi góry. Dla mnie jest ona troszkę skręcona, ale cholernie detaliczna. Gdyby jej nie przygasili, r70x mogłyby z hitu przeistoczyć się w piszczałki nie do zniesienia.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt dokładnie to sformułowałem. Miałem na myśli, że HD580 wypadły zdecydowanie gorzej od konkurencji.

Czy r70x maja jakieś minusy? Nie obraziłbym na nieco głębsze i większe pady. Cena też jest wyraźnie wyższa niż K702, Beyerdynamic DT990 itp. No ale nie ma co się czepiać i tak taniej niż za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt dokładnie to sformułowałem. Miałem na myśli, że HD580 wypadły zdecydowanie gorzej od konkurencji.

Czy r70x maja jakieś minusy? Nie obraziłbym na nieco głębsze i większe pady. Cena też jest wyraźnie wyższa niż K702, Beyerdynamic DT990 itp. No ale nie ma co się czepiać i tak taniej niż za granicą.

 

Jeśli wolno - na moje uszy mają. Pełno błędów dot. konstrukcji i ergonomii (brak regulacji w jednej z osi, oznaczenia kabli, polaryzacji, wyraźny grip padami, co przy wrażliwych skroniach daje się we znaki po kilku h). Tonalnie zaś o ile na początku zrobiły na mnie dobre wrażenie, to jednak później doszły do mnie np. zbyt rozmyte krawędzie dźwięków w średnicy, czy też potrójny dołek w sopranie i sekcji harmonicznych. To dlatego góra wydaje się ciemna + detaliczna jednocześnie, a wiele zależy od utworu i tego gdzie alokuje swoją energię.

 

R70x są mniej niestabilne sopranowo niż np. W1000X i czuć, że otwartość im służy, ale nie jest to półka K702 czy DT990 Edition IMO. Nawet M220 to pokazują, bo dystans ogólnej jakości między R70x a M220 jest mniejszy niż między Edition a M220. W zakresie równości pasma w poszczególnych sekcjach tonalnych zarówno M220 jaki DT990 Edition są moim zdaniem solidniejsze. I choć generalnie R70X uważam za dobre słuchawki jako takie, to jednak przez tą ich typową dla ATH niekonsekwencję oraz niestabilność w sopranie nadal jeszcze decydowałbym się na coś innego w tym budżecie.

 

Przepraszam, jeśli komuś zepsułem hype, ale tak je odbieram. Źródła: SC808, X1S, S16 oraz na surowo z DAC-80.

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam od razu zepsułem :)

Ja mierzę jakość słuchawek emocjami, a te mam nad wyraz silne w przypadku tego modelu. Może właśnie przez te fałdki mają swój urok?

Dt990 zwłaszcza z aune t1 zrobiły na mnie wrażenie. Dt880 z d03 plus klon Mikolaja -lepiej niż dobrze. Ale żadna z tych par nie usprawiedliwiła we mnie zakupu tych słuchawek (nazwijmy to za małym zyskiem emocjonalnym w stosunku do K551).

Na chwilę obecną mam na liście (i w posiadaniu zarazem, na szczęście) 3 modele za którymi tęsknię po rozłące dłuższej niż kilka dni (kolejność nie przypadkowa, od największej tęsknoty do najmniejszej):

R70X, K551, SL HD668B.

Ja beyery odbieram jako takich bardzo poprawnych giermków, którzy oddają rycerzom(flagowcom) co rycerskie :) może i giermek jest w wielu aspektach lepszy od swego pana, ale nie śmie tego powoedzieć.

ATH na tym polu to taki typowy, zadziorny łobuz, który ma swój urok i wiele dam na turnieju chusteczkę rzuci rycerzom, a temu łobuzowi ukradkiem bieliznę

Także z mojej strony hajpu ciąg dalszy, a za opinię dziękuję, bo łyżka dziegciu w beczce miodu tylko urozmaica doznania :)

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

BTW: Evil - czy Ty kiedykolwiek śpisz? Wiem, że "zło nie śpi", ale w Twoim przypadku to tylko w nazwie :) (żeby posta edytować o 2 rano w poniedziałek)

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie dziwię się, że Evilowi nie podeszły, skoro to zwolennik AKG o czym sam wspomina :) R70x wygrywają u mnie z HD600, a zakładając po nich DT770 słyszę początkowo świst i gwizd, co mija po czasie :P Do DT990 Edition to nawet nie porównuje, bo dla mnie 990-ki to jakiś klops, który miał mnie porwać, a odrzucił w kilka minut. Ciągle gusta jednak walczą o swoje :P

 

Niebawem powinno udać mi się porównać K702 z R70x, więc wyklaruję to sobie sam.

 

Możesz wyjaśnić o jaką niestabilność w sopranach chodzi?

 

Tutaj macie artykuł z wykresem ATH-R70x oraz M70x. Dla mnie wszystko się zgadza. Język hebrajski :)

http://www.hometheater.co.il/article06541.html

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to cudo kupować, jak ALTON sprzedawał szkoda, żem się spóźnił dość znacznie :P


W październiku przyda mi się przenośne źródło, bo będę nieco częściej poza domem, a myślałem właśnie o X1S. No nic, poczekamy zobaczymy.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to cudo kupować, jak ALTON sprzedawał szkoda, żem się spóźnił dość znacznie :P

W październiku przyda mi się przenośne źródło, bo będę nieco częściej poza domem, a myślałem właśnie o X1S. No nic, poczekamy zobaczymy.

X1S to :

  • wymiary: 145 x 45 x 171 mm
  • waga netto: ok. 2 kg

Przenośny jak kałach pięcsetka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak dorobić kabel - stokowego psuł nie będę, a przyznam, że tym patentem z jackami do muszli mnie wkurzyli. Da radę na normalnych wtyczkach to zrobić, nie psując muszli? Tak żeby kompatybilne było nadal ze stokowym kablem, który jest po prostu za długi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam od razu zepsułem :)

Ja mierzę jakość słuchawek emocjami, a te mam nad wyraz silne w przypadku tego modelu. Może właśnie przez te fałdki mają swój urok?

Dt990 zwłaszcza z aune t1 zrobiły na mnie wrażenie. Dt880 z d03 plus klon Mikolaja -lepiej niż dobrze. Ale żadna z tych par nie usprawiedliwiła we mnie zakupu tych słuchawek (nazwijmy to za małym zyskiem emocjonalnym w stosunku do K551).

Na chwilę obecną mam na liście (i w posiadaniu zarazem, na szczęście) 3 modele za którymi tęsknię po rozłące dłuższej niż kilka dni (kolejność nie przypadkowa, od największej tęsknoty do najmniejszej):

R70X, K551, SL HD668B.

Ja beyery odbieram jako takich bardzo poprawnych giermków, którzy oddają rycerzom(flagowcom) co rycerskie :) może i giermek jest w wielu aspektach lepszy od swego pana, ale nie śmie tego powoedzieć.

ATH na tym polu to taki typowy, zadziorny łobuz, który ma swój urok i wiele dam na turnieju chusteczkę rzuci rycerzom, a temu łobuzowi ukradkiem bieliznę

Także z mojej strony hajpu ciąg dalszy, a za opinię dziękuję, bo łyżka dziegciu w beczce miodu tylko urozmaica doznania :)

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

BTW: Evil - czy Ty kiedykolwiek śpisz? Wiem, że "zło nie śpi", ale w Twoim przypadku to tylko w nazwie :) (żeby posta edytować o 2 rano w poniedziałek)

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

Czy śpię - staram się, ale często zdarzają mi się w weekend drzemki za dnia.
Z R70x rozłąka będzie krótka, dziś będę je pakował i odsyłał. Na pewno są to bardzo interesujące słuchawki i można się w nich zakochać, ale gdyby zachować równiejszą górę (nie jaśniejszą), to moim zdaniem byłoby fantastycznie. U mnie mają powiedzmy za całokształt circa 7,5/10, a więc wysoko przy cenie 1000 zł z groszem.

 

 

Wcale nie dziwię się, że Evilowi nie podeszły, skoro to zwolennik AKG o czym sam wspomina :) R70x wygrywają u mnie z HD600, a zakładając po nich DT770 słyszę początkowo świst i gwizd, co mija po czasie :P Do DT990 Edition to nawet nie porównuje, bo dla mnie 990-ki to jakiś klops, który miał mnie porwać, a odrzucił w kilka minut. Ciągle gusta jednak walczą o swoje :P

 

Niebawem powinno udać mi się porównać K702 z R70x, więc wyklaruję to sobie sam.

 

Możesz wyjaśnić o jaką niestabilność w sopranach chodzi?

 

Tutaj macie artykuł z wykresem ATH-R70x oraz M70x. Dla mnie wszystko się zgadza. Język hebrajski :)

http://www.hometheater.co.il/article06541.html

 

Tak samo jak zwolennik STAXa, Audeze itd., czy też HD800 w elektronice, także gust nie ma tu nic do rzeczy :). Chodzi o kwestie czysto techniczne. Z ATH najbardziej podobały mi się A2000X i do tej pory naprawdę nie znam szybszych słuchawek zamkniętych z driverem dynamicznym. Są szybsze nawet niż SR-507. Słuchawki nie muszą grać ciemno lub "jak AKG", abym mógł wypowiadać się o nich w superlatywach.

 

Z DT990 sam również nie zostałem porwany i słuchawki mnie trochę odtrąciły, ale pracując nad ich akustyką nabrałem do nich szacunku. Z wielu względów.

 

Niestabilność sopranu wyjaśniłem już w swoim poście wyżej - pofałdowanie przebiegu FR i kwestie relacji do alokowania energii pod kątem utworu. Dokładniejsze wyjaśnienia będą w recenzji wraz ze wskazówkami gdzie owe rejony się znajdują. K702 również mają swoje bolączki, jak wybicia w 2-4 i 6-8 kHz, które to są dla wielu osób czasami nieprzyjemne i wymagające tuningu czy to materiałem akustycznym, czy też torem. Sam również zaliczam się do takich osób, dlatego ostatecznie zostałem się bez Q701 (posiadałem je prawie rok).

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może właśnie przez to na razie żadne AKG na dłużej u mnie nie wylądowały, bo mnie kwestie czysto techniczne nie specjalnie interesują. Wystarczy, żeby słuchawki dobrze zagrały i mi się ich dźwięk podobał. Takich szukam i na razie trafiłem na R70x, jeśli właśnie przez niedociągnięcia grają tak, jak mam okazję słyszeć to cieszę się, że wyszło tak, a nie inaczej :)

 

Czy dadzą radę z K702? Tego się powinienem dowiedzieć niebawem, a w moim porównaniu będę starał się być obiektywny, bo zwyczajnie wybiorą te słuchawki, które dla mnie lepiej zagrają i dadzą większą przyjemność.

 

Bas + detaliczność brzmienia w neutralnym wydaniu R70x po prostu się u mnie sprawdza, co do AD2000X bardzo chciałbym ich posłuchać, ale cenowo to sporo przekraczają moją granicę 1000zł :)


Co do słuchawek to jestem raczej bezwzględny, bo jeśli mi nie zagrają, albo jakiś negatywny aspekt da o sobie znać to ich zwyczajnie nie trzymam, nie staram się ich zrozumieć, a przynajmniej szkoda mi na to czasu. Czy to dobre podejście, czy też nie ciężko powiedzieć, ale tak to u mnie wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG to zawsze była szkoła zorientowana na studyjność, przez ten fakt sprawdzają się u mnie po prostu lepiej i wierniej pełnią rolę punktu odniesienia. Idealne jednak nie są nie będą - takich słuchawek niestety nie ma :).

 

K702 Będą na swój sposób przeciwieństwem R70X. Tyle że do neutralności prędzej K702 niż R70X. Te drugie definitywnie nie są neutralne. Polecałbym tu K240 Monitor lub najlepiej K240 DF, jako słuchawki bardzo bliskie neutralności, jeśli tylko będą napędzone potężnym prądem.

 

A2000X lubią się z ciemnymi torami - mocno szlifują górą, ale w zamian naprawdę scena i responsywność są mistrzowskie, przebijają nawet chwalone przez niektórych forumowiczów LCD-XC, przynajmniej na moje uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evilu ciężko mi dywagować o AD2000X, ale sądząc po tym wykresie, to one raczej są stonowane na górze w porównaniu do K702

 

http://www.innerfidelity.com/images/AudioTechnicaATHAD2000X.pdf

http://www.innerfidelity.com/images/AKGK702.pdf

 

 

Ale ja mówię o A2000X, nie AD2000X :). Poza tym jest takie powiedzenie: "listen first, measure later".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie "liśnie" wcześniej to czasem taki "meżer" się przydaje :)

 

Choinka, na tych oznaczeniach ATH zamkniętych i otwartych kolejny raz się łapię :P Już pisałem kilkukrotnie do ludzi z pytaniem o AD900X, kiedy to mieli A900X :)

 

Co by nie mówić, to i tak według mnie przeskok cenowy z AD900X do modeli wyższych jest dla mnie zbyt znaczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie s16 i x1s też nie spodobały się w połączeniu z R70x.

 

A tak swoją drogą to nie widzę powodu dla którego teraz tutaj się tak przekomarzacie. Każdy ma inny gust, jednemu będzie się podobała fotomodelka, a drugiemu dziewczyna ze wsi z sianem we włosach(nie mylić ze słomom w butach etc.). Tak jak jeden woli mercedesa, drugi BMW. A trzeci kupi fiata bo potrzebuje tylko dojechać do pracy :P

 

Proszę o zaprzestanie sporu i zmienienie tonu, tak aby wszystkim żyło się lepiej i czytało przyjemniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pytanie dobre, z tym że ja jestem mocno średnio słaby w opisywaniu swoich doznań estetyczno-muzycznych.

 

Słuchałem R70x z iBasso DX90, tam usłyszałem precyzję z ładną prezentacją dźwięków w "przestrzeni" i naprawdę jak na moje gusta sporą ilością szczegółów. Z wspomnianymi DAC/AMPami po prostu nie było to już to samo. Dźwięk się trochę tak jakby trochę zlał i wyrównał. Tragedii nie było(było poprawnie), ale już mi brakowało tego czym te słuchawki na początku mnie zachwyciły. W opisaniu konkretniejszym przeszkadzać będzie mi też fakt że wczoraj razem z tymi słuchawkami na mojej głowie wylądowało kilkadziesiąt innych.

 

 

 

mnie s16 i x1s też nie spodobały się w połączeniu z R70x.

 

Nie mamy bloga, kto by się z naszym zdaniem liczył ;)

 

To że ty nie masz nie znaczy że ja nie mam xD

Ale z audio to ja bardzo początkujący jestem i ciężko jest mi poprawnie przekazać moje spostrzeżenia na temat dźwięku. Więc wolę pisać że coś mi się podobało lub nie, zamiast opisywać dokładnie czego mi brakło i nie chcący wprowadzić kogoś w błąd :)

 

P.S. Co do badań słuchu moje są z przed tygodnia, i wydaje mi się że słuch mam jeszcze dobry bo ciężko by było go popsuć tak szybko xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności