Skocz do zawartości

Fanklub pchełek


Play

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.07.2023 o 09:08, HappyBlack napisał(a):

Długo nie trzeba było czekać - segment pchełek DIY zaczął wspinać się na coraz to wyższe szczyty cenowe. I to w niesamowicie krótkim czasie.

 

Najpierw były Sunnivy za $299, a teraz: nowa propozycja od TGXear - Desolation Sound.

Póki co, tylko pre-ordery za $599. Dostawa we wrześniu 2023 r.

https://www.tgxear.com/store/products/desolation-sound

 

No nic, czekam aż więcej zawodników ChiFi zainteresuje się tą niszą i w przyszłości przyjdzie nam cieszyć się z podobnego brzmienia w nieco lepszym wykonaniu i w nieco przystępniejszej cenie. Pod względem ergonomii modele od Fiio i Dunu zostawiają modelarzy DIY daleko w tyle.

Rozumiem, że zrobienie porządnej obudowy np. ze stopu jakichś metali nie jest łatwe ani tanie, ale wkładanie wszystkiego w MX500 to przesada, a do tego brak wymiennego przewodu. Mnie też pod względem ergonomii o wiele lepiej pasują konstrukcje wspomnianego FiiO lub modele OTE od Smabat.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Birken napisał(a):

Już takie Jcally EP01 to spory postęp ergonomiczny. Mam pchełki philipsa za 20 zł kupione jakoś 6 lat temu i to też jest nieporównanie wygodniejsze. To takie trudne dać obudowę niesymetryczną?

Obudowy typu MX500 są najpopularniejsze trochę przypadkiem historycznie, a trochę tym faktem, że prawdopodobnie statystycznie pasują w miarę ok wiekszosci osób.. Dodatkowo są na tyle poznane i powszechne, że wiadomo jak stroić przetworniki w nich stosowane (i większość materiałów syrojacych są pod nie). Na deser mają stosunkowo duże możliwości strojenia przez dużą komorę akustyczna.

 

Osobiście nie mogę ich zdzierżyć (tak jak większości innych szalonych od FiiO, NiceHCK, TRN), ale zrobiłem swoją własną asymetryczna która mi pasuje jak IEM (tak że mogę w nich skakać i nie drgną), ale wsrod znajomych opinie na temat dopasowania są różne (od dobrych, do przeciętnych). Także ile uszu tyle przypadków anatomicznych :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



........ale zrobiłem swoją własną asymetryczna która mi pasuje jak IEM (tak że mogę w nich skakać i nie drgną), ale wsrod znajomych opinie na temat dopasowania są różne (od dobrych, do przeciętnych). Także ile uszu tyle przypadków anatomicznych


Jest zaje-fajna. Bajka...(ta obudowa).



Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pylaczynski napisał(a):

Obudowy typu MX500 są najpopularniejsze trochę przypadkiem historycznie

zwyczajnie są najtańsze i najłatwiejsze w kupnie.

11 minut temu, pylaczynski napisał(a):

są na tyle poznane i powszechne, że wiadomo jak stroić przetworniki w nich stosowane (i większość materiałów syrojacych są pod nie).

w większości to się tam nikt nie bawi :P

11 minut temu, pylaczynski napisał(a):

Także ile uszu tyle przypadków anatomicznych :)

Nie muszą mieć od razu agresywnego profilowania wystarczy niesymetrycznie puszczony kabel (EP01) lub lekkie profilowanie samej kopułki. Rożnimy się ale nie tak byśmy uszy mieli mieć odwrotnie. 

 

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Birken napisał(a):

zwyczajnie są najtańsze i najłatwiejsze w kupnie.

w większości to się tam nikt nie bawi :P

Nie muszą mieć od razu agresywnego profilowania wystarczy niesymetrycznie puszczony kabel (EP01) lub lekkie profilowanie samej kopułki. Rożnimy się ale nie tak byśmy uszy mieli mieć odwrotnie. 

 

Oczywiście, że MX500 są najtańsze  - jak myślisz dlaczego? Ponieważ są dla nich dostępne formy wtryskowe i ktoś w Shenhzen robi je w opór. Ale jesli myślisz, że ktoś w Sennheiser zainwestował dziesiątki tysięcy dolarów w design a później w formę do produkcji masowej tak sobie o + dziesiątki innych OEMow później ten design skopiowało bezmyślnie to masz mała wiarę w ludzi.

 

Druga kwestia - jeżeli natrafiles na DIYerow, którzy Ci wrzucili stockowy surowy driver w obudowę i przylutowali kabelki to współczuję. Gwarantuje, że żaden szanujący się DIYer jak Jim czy Riku tak nie robi i trochę czasu się bawią w wystrojenie konkretnego modelu.

 

Tak samo jak w kwestii anatomii. Trochę w temacie siedzę i tak jak wspominałem u mnie ze względu na bardzo szczątkowy przeciwskrawek obudowa typu mx500 nie na sensu. Natomiast znam (patrzylem, pytałem w środowisku pchelkowcow) dziesiątki ludzi u których proporcje wielkości skrawka do przeciwskrawka są bliskie 1:1 i u nich obudowy symetryczne są jak najbardziej wskazane. Stąd (i również z faktu że można mieć jeden typ obudowy na lewą i prawą stronę) większość pchelek jest symetryczna 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pylaczynski napisał(a):

Dodatkowo są na tyle poznane i powszechne, że wiadomo jak stroić przetworniki w nich stosowane (i większość materiałów syrojacych są pod nie). Na deser mają stosunkowo duże możliwości strojenia przez dużą komorę akustyczna.

No z tym się nie zgodzę, a to z powodu "siateczki" z przodu, która ma mało dziurek i przez to mocno dampinguje przetwornik i ogranicza wysokie tony - przy modach jakie robię na pchełkach, żeby miały więcej basu (skierowanie dźwięku do kanału słuchowego trochę jak w pchełkach Apple) to się nie sprawdza.

Do tej pory przerobiłem: Jcally EP01, Kbear Knight, FENGRU D08, a dziś odgrzebałem jeszcze Sony Ericssony HPM64 i Meizu PT850.

Po modzie najsłabiej pod względem basu wypadły D08, ale i tak mają go więcej niż większość pchełek.

Najlepsze bez modu całościowo moim zdaniem Meizu, a pod względem ilości basu Sony Ericsson, bo tam już fabrycznie sporo z tego zrobili, co ja robię modując.

images?q=tbn:ANd9GcQKsOesHfvWY-PSk4V0wyW

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Perul napisał(a):

No z tym się nie zgodzę, a to z powodu "siateczki" z przodu, która ma mało dziurek i przez to mocno dampinguje przetwornik i ogranicza wysokie tony - przy modach jakie robię na pchełkach, żeby miały więcej basu (skierowanie dźwięku do kanału słuchowego trochę jak w pchełkach Apple) to się nie sprawdza.

Do tej pory przerobiłem: Jcally EP01, Kbear Knight, FENGRU D08, a dziś odgrzebałem jeszcze Sony Ericssony HPM64 i Meizu PT850.

Po modzie najsłabiej pod względem basu wypadły D08, ale i tak mają go więcej niż większość pchełek.

Najlepsze bez modu całościowo moim zdaniem Meizu, a pod względem ilości basu Sony Ericsson, bo tam już fabrycznie sporo z tego zrobili, co ja robię modując.

images?q=tbn:ANd9GcQKsOesHfvWY-PSk4V0wyW

 

Hmm, to kwestia pokrywy czołowej przyklejonej do przetwornika 15.4mm, a nie samej obudowy MX500 (te przetworniki są używane razem z rzędem innych obudów). Te czarne plastikowe - najpopularniejsze - faktycznie mają stosunkowo mało małych wylotów, ale są też metalowe siatki np tu (swoją drogą bardzo dobry driver za te pieniądze):


https://a.aliexpress.com/_mrgMWXs

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, pylaczynski napisał(a):

......swoją drogą bardzo dobry driver za te pieniądze:


https://a.aliexpress.com/_mrgMWXs

 

 

A może gdzieś poczytałeś jaki jest driver w tych Yuyin Y100 ??? Wg mnie z niechińskiego wymiaru pojmowania pchełek...🤠🤠🤠

 

Ja tu kupiłem: https://tiny.pl/cr653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, janek patufka napisał(a):

 

A może gdzieś poczytałeś jaki jest driver w tych Yuyin Y100 ??? Wg mnie z niechińskiego wymiaru pojmowania pchełek...🤠🤠🤠

 

Ja tu kupiłem: https://tiny.pl/cr653

Hmm, 16mm 32ohmy PET. Nie widziałem nigdy takiego OEM drivera sprzedawanego oddzielnie, ale jeżeli słuchawki są w cenie 20zl to się nadaje na przeszczep z małym ryzykiem. Z yym, że 16mm mocno ogranicza stockowe obudowy, trzeba albo robić swoją albo używać jakichś cudów 

No albo dużo kleju, ale tego nikt nie lubi

Edytowane przez pylaczynski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, 16mm 32ohmy PET. Nie widziałem nigdy takiego OEM drivera sprzedawanego oddzielnie, ale jeżeli słuchawki są w cenie 20zl to się nadaje na przeszczep z małym ryzykiem. Z yym, że 16mm mocno ogranicza stockowe obudowy, trzeba albo robić swoją albo używać jakichś cudów 
No albo dużo kleju, ale tego nikt nie lubi
Ja bym nie czytał tego zbyt dokładnie co piszą podróbkowicze z CN. Wg mnie to zwykłe 15,4 mm. Zwykłe ale b. dobre. Na pewno krok do przodu niż Vido czy X6... Zresztą, co za różnica za niecałe 15 zeta

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Weird_O napisał(a):

nowsze pchełki je przegoniły pod względem sq?

Nie wydaje mi się, żeby "nowość" miała jakiś wielki wpływ na SQ, chyba, że chodzi o słuchawki sprzed 20 lat i więcej, to może.

Mam Sony Ericsson HPM64, prawdopodobnie z lat 2005-2010 (Sony Ericsson K750i wyszedł w 2005, a to jego "epoka"), i grają całkiem spoko, porównywalnie z dzisiejszymi "budżetowcami" (którymi same też były).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że MX500 są najtańsze  - jak myślisz dlaczego? Ponieważ są dla nich dostępne formy wtryskowe i ktoś w Shenhzen robi je w opór. Ale jesli myślisz, że ktoś w Sennheiser zainwestował dziesiątki tysięcy dolarów w design a później w formę do produkcji masowej tak sobie o + dziesiątki innych OEMow później ten design skopiowało bezmyślnie to masz mała wiarę w ludzi.
 
Druga kwestia - jeżeli natrafiles na DIYerow, którzy Ci wrzucili stockowy surowy driver w obudowę i przylutowali kabelki to współczuję. Gwarantuje, że żaden szanujący się DIYer jak Jim czy Riku tak nie robi i trochę czasu się bawią w wystrojenie konkretnego modelu.
 
Tak samo jak w kwestii anatomii. Trochę w temacie siedzę i tak jak wspominałem u mnie ze względu na bardzo szczątkowy przeciwskrawek obudowa typu mx500 nie na sensu. Natomiast znam (patrzylem, pytałem w środowisku pchelkowcow) dziesiątki ludzi u których proporcje wielkości skrawka do przeciwskrawka są bliskie 1:1 i u nich obudowy symetryczne są jak najbardziej wskazane. Stąd (i również z faktu że można mieć jeden typ obudowy na lewą i prawą stronę) większość pchelek jest symetryczna 

Możesz siebie do listy „szanujących” dopisać. A dodatkowo tych z „dobrym uchem”. Dwie wersje tuningu dźwiękowego LCP w autorskiej obudowie bardzo mi się podobały.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się na te shozy i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, przyjemne lekko ciepłe, spójne granie, fajnie rozplanowane na boki. Brakuje detali ale do niezobowiązujących wieczornych odsłuchów są jak znalazł. No i świetnie się skalują, dać im więcej mocy to się odwdzięczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dotarły wczoraj Faaeal Rosemary. W największym skrócie - dźwiękowo dość blisko senn hd-600/650 w miniaturowej formie. Obudowa mx500, ładny przewód, sporo dobrej jakości zapasowych gąbek. Może być to dobry wybór dla tych, którzy lubią fiio ff3, yincrow x6, itp. Wielbiciele analityki ich zapewne nie polubią.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.08.2023 o 19:04, Mikkelo napisał(a):

W największym skrócie - dźwiękowo dość blisko senn hd-600/650 w miniaturowej formie.

A jak z basem (ilością), jest chociaż poziom HD600?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest daleko od hd600. Chociaż, pomijając bas, jest im bliżej do 650tek. Przy okazji - dotarły do mnie słuchawki za 11 zł. Yuin y100. Zapakowałem je w podwójne gąbki, podłączyłem do ifi zen can z bast boost on i jest to absolutnie słuchalne. Zaskakuje na plus jakość drivera, jest to dźwięk klarowny, przestrzenny. Przy nagraniach z „hot mastering” potrafią zakłóć ale na szczęście takich nie słucham. Bas punktowy ale niezbyt obszerny (bez kuracji dwugąbkowej i bass eq). 20714bfa1c668aaee6b2ac68af79746c.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja se dokupiłem drugie Y100 w kolorze czerwonym.
Jak dla mnie, zupełnie inny poziom chińskiego grania pchełek...6588307b478f1ee0fc0b4655baa9898c.jpg

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mikkelo napisał(a):

Zapakowałem je w podwójne gąbki ... Bas punktowy ale niezbyt obszerny (bez kuracji dwugąbkowej i bass eq).

Wcale nie ma się co dziwić, że mało basu, skoro tymi podwójnymi gąbkami zatkałeś "basporty"

cn-11134207-7qukw-lfp1rwbkudzfee

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

A pouprawiam nekromancję tego wątku, a co.

 

W dniu 8.08.2023 o 19:04, Mikkelo napisał(a):

Do mnie dotarły wczoraj Faaeal Rosemary. W największym skrócie - dźwiękowo dość blisko senn hd-600/650 w miniaturowej formie. Obudowa mx500, ładny przewód, sporo dobrej jakości zapasowych gąbek. Może być to dobry wybór dla tych, którzy lubią fiio ff3, yincrow x6, itp. Wielbiciele analityki ich zapewne nie polubią.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Jak oceniasz kabel w Rosemary? Pytam z racji tego: https://www.amazon.com/gp/customer-reviews/RMMT7F37MMTNP/ - niby losowa opinia w sieci, ale te kable w tanich pchełkach nie wzbudzają zaufania.

 

Osobiście zamówiłem EB2S Pro, pozostaje mi czekać 3 tygodnie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, unic0rn napisał(a):

Osobiście zamówiłem EB2S Pro, pozostaje mi czekać 3 tygodnie.

 

Mam bez Pro. Są świetne. Z tego co wyczytałem te Pro są trochu "cieplejsze.".. 😷

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, janek patufka napisał(a):

 

Mam bez Pro. Są świetne. Z tego co wyczytałem te Pro są trochu "cieplejsze.".. 😷

 

Nie będę mieć porównania niestety. Z wykresu porównawczego znalezionego na reddit wynika jak mówisz, że cieplejsze, ale spotkałem się też ze stwierdzeniami że jaśniejsze i z większą ilością detali. Wygląda na sensowną ewolucję non-pro.

 

Ostatni raz słuchałem płaskich pchełek mniej więcej 3 dekady temu. Niestety odbiłem się od doków po raz kolejny i tym razem ostatni. Za pierwszym razem skończyło się zamianą sony ex-85 na kpp, teraz po początkowych zachwytach nad sxfi trio kolejny raz dotarło do mnie, że moje uszy doków nie trawią. Wróciłem do haylou moripods jeśli o przenośne idzie, są airpodsowe i cholernie jasne, ale w nowym telefonie ratuje je dolby atmos + EQ - są nie do poznania.

 

Zostaje kwestia co dalej, czy doki czy pchły interesowały mnie głównie pod kątem grania i oglądania seriali na łóżku, ale przy komforcie pchełek łapię się na tym że bardziej mnie ciągnie do słuchania muzyki w trakcie pracy na moripodsach niż na focal listen wireless, które po prostu czuć na głowie i ma się je ochotę zdjąć jak tylko nastanie cisza. Coraz bardziej irytuje mnie odczuwalne podniesienie ciśnienia przy zamkniętych. Jak tak dalej pójdzie, to albo zamienię focale na dt880 (już się przymierzałem do dt770, ale przystopowałem), albo pójdę w same pchełki i oleję kompletnie nauszniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności