Skocz do zawartości

DAC 500-1000 zł


Damix

Rekomendowane odpowiedzi

Crysis do 1000 zł nie znajdziesz dobrego DACa, szkoda czasu i pieniędzy.

rDac jest fajny, stockowy w bezpośrednim porównaniu z Bifrostem też przegrał.

Wierzę Bartkowi, że rDac potrafi zagrać lepiej po modach i na lepszym zasilaniu, ale to już też wyjdzie cena jak za Bifrosta.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A: Panie, doradź mi Pand dobrego DACa za 500 ... max 1000zł.

B: Panie, bier Pan tego za 2kzł."

 

Ja bez problemu zmieściłem się w 1kzł i nie uważam swojego za zły DAC, oczywiście, że można lepiej, ale ZAWSZE można lepiej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Miałem MyDACa, jakoś mi z pamięci nie utknął. Brałem go kiedyś do Janusza na mały test i lepszy był Bifrost."

Mimo wszystko według kolegi gra jak autor opisał?

Jak gra w zamierzonym przez autora charakterze, mieści się w budżecie i jak na $-$ gra dobrze to nie widzę przeciwwskazań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam łączyć 7xx z ciepłym źródłem, naprawdę, vide:

 

http://forum.mp3store.pl/topic/98589-fanklub-akg/page-74#entry1257264

 

Wiem, o gustach się nie dyskutuje, każdy z nas ma inny, ale IMHO ciepłą podstawą po prostu zabija się charakter tych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można ale DAC DIY z xlr na 1000 zł się pewnie nie zamknie, bo monitory audio wolą zbalansowany tor jeśli dobrze pamiętam.

Na allegro znalazłem jeszcze takie cuda http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5671341406

 

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5676317935

 

Czyli najlepiej uciec w pro audio? Tam nie ma czegoś takiego jak słaba jakość dźwięku, jest studyjna :-D...

Scarlett 2i4 lub 6i6 i do tego się podepnie wzmacniacz słuchawkowy w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś z DIY? Tam można chyba sobie wrzucać jakie się chce gniazda :P

 

chyba nie chodzi o same gniazda, a zbalansowany tor wyjściowy ?

 

Miałem w domu PS Audio NuWave Dac, Audio GD jakiś za ok.2tys. zł, Asusa Xonara po modach, M2tech Young, kombo M2tech Hiface Evo + Dac Evo połączone po I2S, niektóre grały wyczynowo w pewnych aspektach, ale żaden nie był tak muzykalny, naturalny, nie miał takich wokali jak MyDac. Oczywiście tanie urządzenie jak MyDac posiada ograniczenia, ale osiągnięto bardzo przyzwoity kompromis bez męczarni dla słuchu. Nie jest to dac dla bassolubów, mógłby być dynamiczniejszy, szybszy, mieć trochę większy wolumen dźwięku. Ale w zamian dostajemy dźwięk gładki, napowietrzony, bez cienia natarczywości i granulacji na górze. To przyzwoity dac za 1500zł, a za 800zł to jest killer. Mamy tu świetnie zaimplementowane USB - oszczędzamy na konwerterze, zasilacz wewnętrzny, tu oszczędzamy na Tomankach etc. Od pewnego czasu nie kupuję nowych urządzeń bez odsłuchu w swoim systemie i autorowi wątku pozwolę sobie doradzic skorzystanie z tego rozwiązania. Nie słuchaj opinii "zagra" czy nie "zagra" z K701, sprawdź sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jutro będę miał jeszcze raz na odsłuch ath-r70x i wtedy będę już wiedział dokładniej w którą stronę iść. Może po prostu k702 to nie są słuchawki dla mnie.

Jeśli zostane przy k702 to pewnie zamówię polecanego przez ciebie micromega mydac.

Ewentualnie myślę jeszcze o SMSL M8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się brzmieniowo scarlett podobała. Taka...surowa. Niekoniecznie pod akg. K551 grały szczegółowo, ale nie do końca dociążone. K70x jej raczej nie polubią.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na testach dac Yulong DA8, obiektywnie lepszy od Micromegi, wypasiony, choć mnie akurat te gadżety niepotrzebne.

Micromega naprawdę nie ma czego się wstydzić, w muzyce akustycznej nawet bywa górą. Różnica w jakości dźwięku tych urządzeń zupełnie nie idzie w parze z różnicą w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys kiedyś miał okazję - gorąco polecam.

 

Warto jeszcze: Behringer SRC 2496 i nie ważne, że to klocek studyjny. Jest świetny.

Za to nie warto tego małogo Aune z buforem lampowym na wyjściu (i takim śmiesznym pokrętłem na górnym panelu).

 

PS: Jeśli tylko możesz sobie pozwolić, bierz:

http://allegro.pl/przetwornik-lampowy-nos-dac-ad1865-diy-hi-end-i5692753179.html

To jest zupełnie inna liga od sprzętów w tym temacie omawianych. Podziękujesz później ;)

Edytowane przez mojo_aka_jojo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolejnego nawróconego, który (słusznie z resztą) zauważa, że sprzęt studyjne bardzo często oferuje o wiele lepszą relację cena/jakość od konsumenckich klocków ;)

Jako wielki miłośnik studyjnych sprzętów ja też czekam na info odnośnie tego Behringera! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Behringer to całkiem niezły sprzęt o dużych możliwościach. Jednak dopiero po modach gra tak jak powinien. Świetna baza do przeprowadzania wszelakich modyfikacji - sporo miejsca w środku, dobry chip DAC. Seryjnie średni. Jak ogólnie jestem raczej przeciwny co do modyfikowania firmowych sprzętów to SRC2496 się należy :P Z minusów jeszcze brak USB i dla niektórych obudowa rackowa może być dość problematyczna do ustawienia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Behringer: świetne, zwiewne granie (trochę inaczej niż Autor sobie życzył). Do tego genialny upsampler. W zakresie sceny dzieje się magia. Miałem z mocną lampą na wzmocnieniu i Beh pomógł mi rozjaśnić przekaz. Jestem zafascynowany upsamplingiem w tym urządzeniu. Po jego załaczeniu jest niesamowicie holograficzny. Niesamowicie!

Miałem też na testach wersję rozprutą i zlampizowaną. To już brzmienie kompletne i absolutna ekstraliga.

 

Aune T1: płakać mi się chce na wspomienienie tego, co z tego klocka usłyszałem. Nie są to łzy szczęścia.

 

Xindak DAC-5 i wyższe: po prostu DAC zrobiiony jak trzeba. Ma też hardwareowy upsampler. Wyjścia: solid state, bufor lampowy. Gra pięknym, dociążonym dźwiękiem. Brzmienie kompletne i za w miarę normalne pieniądze.

 

Zlampizowany wynalazek podlinkowany z Allegro: to jest kopia Audio Note DAC 2.1. Będzie jak Citrone, tylko brzmienie bardziej dociążone. Trochę tu teoretyzuję, ale słucahłem ze dwie konstrukcje DYI po lampizacji, oparte o ten sam przetwornik i grało to po prostu świetnie! Konstrukcja z Allegro wygląda na fachową robotę no i cena zachęca. Jednakowoż - tej konkretnej nie słuchałem.

 

 

 

Memento mori: mnie ciągnie do lamp, szczególnie w kwestii DAC. Takie konstrukcje graja mi najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Behringer: świetne, zwiewne granie (trochę inaczej niż Autor sobie życzył). Do tego genialny upsampler. W zakresie sceny dzieje się magia. Miałem z mocną lampą na wzmocnieniu i Beh pomógł mi rozjaśnić przekaz. Jestem zafascynowany upsamplingiem w tym urządzeniu. Po jego załaczeniu jest niesamowicie holograficzny. Niesamowicie!

Miałem też na testach wersję rozprutą i zlampizowaną. To już brzmienie kompletne i absolutna ekstraliga.

 

Aune T1: płakać mi się chce na wspomienienie tego, co z tego klocka usłyszałem. Nie są to łzy szczęścia.

 

Xindak DAC-5 i wyższe: po prostu DAC zrobiiony jak trzeba. Ma też hardwareowy upsampler. Wyjścia: solid state, bufor lampowy. Gra pięknym, dociążonym dźwiękiem. Brzmienie kompletne i za w miarę normalne pieniądze.

 

Zlampizowany wynalazek podlinkowany z Allegro: to jest kopia Audio Note DAC 2.1. Będzie jak Citrone, tylko brzmienie bardziej dociążone. Trochę tu teoretyzuję, ale słucahłem ze dwie konstrukcje DYI po lampizacji, oparte o ten sam przetwornik i grało to po prostu świetnie! Konstrukcja z Allegro wygląda na fachową robotę no i cena zachęca. Jednakowoż - tej konkretnej nie słuchałem.

 

 

 

Memento mori: mnie ciągnie do lamp, szczególnie w kwestii DAC. Takie konstrukcje graja mi najlepiej.

 

Jaka wersja T1 i jaka lampa? Mowa o samym DACu? T1 MK2 gra dobrze jako combo, bo amp uzupełnia się z przetwornikiem (pcm1793 tam siedzi, jako dac to szału nie zrobi). Do tego Jan Sylvania 6922 i kilka niedociągnięć powodowanych przez stockowego EH6922 udaje się poprawić. Głównie głębia sceny i skraje pasm. Z EH6922 T1 robi robotę, gdy trzeba średnicy szukać w słuchawkach, stąd też parowanie najczęściej z DT990.

 

Szukając samego DACa już lepiej X1s, choć tutaj też mamy do czynienia z combem i o ile nie podpinamy do tego słuchawek, a ma to być czysty DAC, to znajdzie się kilka innych opcji. Z drugiej strony czyste DACi, sensownie grające w tym przedziale go akurat ciężki temat jak się okazuje.

 

A jak już dochodzimy do kwoty 2.5 tys., to tutaj (przed podwyżką cen) DAC-80 od Nuforce był niedościgniony w moim (i wszystkich znajomych mających z nim styczność). Niestety używki nikt przy zdrowych zmysłach nie puści za ułamek ceny jak tego Xindaka chociażby. Niestety, dystrybutor się zmienił i cena na 3.5 poszła :huh:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności