Skocz do zawartości

FLC Technology FLC8 i FLC8S - 36 brzmień w jednym


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Skończcie z tym endgejmem - miałem, fajne były (i są), nawet bardzo, ale żeby tak cały czas mieć TE SAME doki? Ciekawość każe iść dalej, niekoniecznie w kierunku postępu, po prostu gdzie indziej...

Zgadza się. Można mieć jeden punkt centralny, czyli tę parę do której zawsze chce się wracać (Jak dla mnie FLC8S i IT03) i całą resztę świata, który stanowi odskocznię. Jak żona i kochanki ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym miałem pisać, o stałości w uczuciach, albo o skakaniu z kwiatka na kwiatek, ale mnie uprzedziliście ;)

To w sumie kwestia charakteru.

Tak więc każdemu według potrzeb i to co lubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vaiet

Słucham od początku na stockowych największych białych i wiem, że musi być seal.


Czy włączenie Variable line out i Gain high Twoim zdaniem zmienia dźwięk na lepsze tzn. czy wyłapałeś jakieś różnice?


@LuQi

Być może jestem bassheadem :P


Do gustu przypadł mi bas T8iE ale tylko na początku bo po jakimś czasie osłabł. Sądziłem, że FLC8S zagrają przynajmniej takim właśnie basem jak T8iE... ;)

Edytowane przez Crystal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seal to bezdyskusyjnie podstawa. U mnie docelowo podpasowały białe triflange. Super seal, niewiele gorszy od customów. A co do basu, to jak ktoś się spodziewa, że filtry zamienią pięknie grające słuchawki w tysiąc watowy subwoofer, to faktycznie może się zawieść. Filtry dają znaczącą, ale w pewien sposób subtelną różnicę, co z resztą jest ich zaletą. Filtry lekko, acz wyraźnie podstrajają słuchawki w danym kierunku, a nie kompletnie zmieniają ich charakter.

U mnie z kolei z jednych zrobiłem prezent synowi (jest nimi zachwycony do dzisiaj - u niego np. podpasowały pianki (fakt, że ma ucho po operacji) ) i za chwilę zakupiłem drugie. Mają dożywocie, niezależnie od innych :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zmieniłem tipsy na największe od Pistonów 3 i jestem mile zaskoczony, basik stał się mocniejszy... Co więcej nie muszę teraz słuchawek układać jakoś w uchu dla dobrego seala tylko wkładam dociskam i za każdym razem jest dobry seal bez kombinowania. :D

Edytowane przez Crystal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wiesz co? Tak ludzi nabierać? :P Myślałem, że ściągnąłeś wcześniej z zagramanicy pierwszy egzemplarz, bo z tego co wiem, już w sierpniu były egzemplarze testowe na targach. Tym bardziej się zdziwiłem, bo nie znalazłem ani jednej oferty w necie :D Ha, ale dałem się zrobić xDDDD Niemniej z tego co pamiętam, cena ma być zaporowa i chyba taniej będzie wyrwać Harmony 8.2, niż Celeste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kojarzę takich kwot, raczej coś w okolicach 800$. Może coś przespałem.

 

Nieoficjalnie Forrest twierdził, że FLC8S były źle wycenione (za tanie) i przez to nie zostały odpowiednio docenione przez audiofilów. To wszystko spekulacje, mój strzał to 800-1000$.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś gra kasa, a nie sprzęt, to trudno. Z debila Einsteina nie zrobisz :] Ja uważam, że FLC8S są świetnie wycenione, cenę w Polsce mamy naprawdę kozacką i gdyby nie to, że IMO FLC8S na ustawieniach czerwony-czarny-złoty grają na baaaardzo podobnym poziomie co IT03 (lub IT03 na poziomie FLC8S), to sam bym się na nie szarpnął. Mam jednak iBasso i tyle w temacie :D

 

Niemniej mam cichą nadzieję, że Celeste będą wycenione rozsądnie, bo są zwyczajnie piękne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel wygląda fajnie :)

 

Nie wiem jak Wy, ale ja nie kupię słuchawek specjalnie przeszacowanych w górę, żeby "azjatyccy audiofile" je kupowali.

 

To są jakieś jaja -

 

nowe Dita - bardzo ładnie wyglądają - cena 2000$

http://www.ditaaudio.com/index.php/products/dream.html

 

nowe Hifimany - co za brzydactwo i badziew, wyglądają na 35$ - cena 2000$

RE2000.jpg

 

itd....

 

Rynek coraz bardziej się psuje.

 

FLC8 były bardzo dobrze- uczciwie wycenione, świetnie grały i bogaty zestaw. Ale jak ludzie chcą płacić więcej, to jaki firma ma wybór?

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kogoś stać na takie wydatki to z głodu nie umrze.

 

Podejrzewam, że z ceną zejdzie o parę stówek, ale dla jego biznesu to dobra decyzja. Teraz tylko rozesłać do odpowiednich osób na testy, reklamę zrobić i biznes się kręci. Widzę teraz trend, gdzie dużo firm przyjmuje podobną taktykę skupiając się na rynku azjatyckim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności