Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FLC Technology FLC8 i FLC8S - 36 brzmień w jednym


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest z komfortem użytkowania i aplikacji czy łatwo załapują seala? Czy trzeba je jakoś odpowiednio układać w uchu?

Czy słuchawki przy dłuższym noszeniu nie sprawiają dyskomfortu?


Jakie wady/”niedoskonałości” waszym zdaniem mają te słuchawki (zarówno dźwiękowe jak i użytkowe)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO jedne z najwygodniejszych doków. Można w nich spać z powodzeniem, czego na przykład z IT03 się nie da ;D Seal ja łapałem idealny na stockowych białych tipsach, a czasem mam problem z niektórymi słuchawkami, bo mkój prawy kanał jest "lewy". I można z nich korzystać dobrych kilka godzin bez problemu.

 

Poczytaj opinie w tym temacie. To są jedne z tych słuchawek, których zakup po prostu nie może być złym wyborem.

 

 

EDYTA. Jak ktoś uważa, że plotę bzdury, to zapraszam do dyskusji :D Chętnie obalę :P

Edytowane przez Vaiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwiękowych nie wyłapałem, ale może to jeszcze efekt miesiąca miodowego. No, może talerze na tipsach od KC06A brzmiały trochę "sucho", ale to wrażenie zniknęło po powrocie do gumek z zestawu. Natomiast co do użytkowych, to ciągle szukam właściwych tipsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwiękowych nie wyłapałem, ale może to jeszcze efekt miesiąca miodowego. No, może talerze na tipsach od KC06A brzmiały trochę "sucho", ale to wrażenie zniknęło po powrocie do gumek z zestawu. Natomiast co do użytkowych, to ciągle szukam właściwych tipsów.

Wybredny jakiś jesteś. IMO te od Ostry są świetne, ale białe z zestawu też dobrze leżą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeszcze mam pytanie czy nie zepsuje mi się Pionek lub coś się stanie po jakimś czasie jak je podłączę, ponieważ producent pisze, że:


Headphone jack

3-conductor, ø3.5 mm, impedance: 16 to

300 Ω*

* Do not connect headphones that have an

impedance outside the rated range as this

may result in damage.


Natomiast słuchawki są 11 Ohm.


??


:P

Edytowane przez Crystal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się obawiasz o słuchawki, to słuchaj na wyłączonym variable line-out albo na V-LO, ale normal gain. Pionek ma akurat niewielką moc na wyjściu, także spokojnie, ryzyka żadnego nie ma. Musiałbyś je podłączyć bezpośrednio pod coś, co podaje naprawdę duży prąd i na dużej głośności, żeby zaszło ryzyko ich uszkodzenia. Ja używam iBasso IT03, które mają 8 Ohm, słucham na Variable Line-Out na normal albo high gain i nic im dotąd się nie stało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vaiet


Jak masz ustawionego Pionka pod FLC8S?


Za co odpowiedzialne są ustawienia o których piszesz tzn. variable line-out (u mnie to się chyba nazywa „ Line out mode” z menu wysuwanego od góry czy tak? Pisze po angielsku, że to chyba ustawia głośność na maksa…) oraz Gain (nie mogę znaleźć tej opcji mam tylko w ustawieniach „Gain setting” i mogę ustawić 0 dB lub -3 dB.)


W menu wysuwającym się z prawego boku mam:


DSP function

Lock Range Adjust (Wide lub Normal lub Narrow)

Digital filter (Sharp lub Slow lub Short)

Upsampling mode (on lub off)

Upsampling upper limit…

Club Sound Boost (Eco Mode – OFF lub Boost 1, 2 lub 3)


w Settings jest jeszcze:


Crossfade

Sync Now


Co zmieniają wszystkie powyższe ustawienia i co w nich zmienić pod FLC8S…?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic. W ustawieniach odtwarzacza nie zmieniasz nic. Wchodzisz w opcje systemowe (Ustawienia) a tam masz ustawienia dźwięku i jedną z opcji jest variable line out. Więcej mocy na wyjściu, chociaż nadal Pionek nie jest jakimś mocarnym sprzętem. Ja u siebie mam wyłączone DSP, Lock Range na Normal, Digital filter sharp, upsampling off, sound boost off, crossfade off.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można zastanawiać się nad zakupem tych słuchawek? Nawet jeśli trzeba przejść na suchy chleb i wodę przez pół roku :P. @Vaiet dobrze prawi, słuchać go. I brać FLC8 bez marudzenia!

 

Można się zastanawiać. My nie musi, bo je mamy, a jak Kolega nie słuchał to jak ma się nie zastanawiać ??? ;)

Ogólnie rzecz biorąc to są takie doki, że jak ktoś się ich pozbywa to pewnie mu ergonomią i sealem nie pasują, bo dźwiękowo to można z nimi zostać do końca życia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy różnica w basie po zmianie filtrów basowych z medium (grey) na most (red i black) jest duża?


Wczoraj do mnie dotarły. Słuchałem ich kilka godzin, następnie zmieniłem filtry basowe na czerwone i czarne, ale różnicy w basie nie słyszę raczej żadnej… hmm, nie słychać aby go przybyło ani żeby się wzmocnił.

Edytowane przez Crystal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj im pograć co najmniej 50h.Ja pamiętam, że pierwsze 50-70h to była tragedia, ale przetwornik się ułożył i było zdecydowanie lepiej. Wygrzewanie dobrze im robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie na czerwonym i czarnym brakuje Ci basu? :woot: One na tej konfiguracji filtrów potrafią nieźle łupnąć kiedy trzeba i schodzą naprawdę nisko. Jestem mega zdziwiony taką sytuacją. U mnie od samego początku grały rewelacyjnie i basu im na pewno nie brakowało.

 

Słuchasz ich na Pionku? Jeśli tak to na jakich ustawieniach? Próbowałeś podłączać do czegoś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na HTC 10 w konfiguracji złoty-czarny-czerwony przysadka drży w siodle tureckim podczas słuchania Beneath the Remains Sepultury - a to nie jest przecież jakiś zbasowany album. Grindy brzmią pięknie na tych iemach. Aż boję się włączyć Suffocation.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najlepszy sposób na wygrzanie tych słuchawek i Pionka? Czy wystarczy jak pograją po 5-7 godzin dziennie?


@LuQi


Jak już pisałem u mnie po przejściu z filtrów basowych medium na basowe most żadnej różnicy nie ma - bas jest taki sam jak na medium.

Tak, słucham ich na Pionku. Jakie ustawienia mam Ci podać? Variable line-out mode mam wyłączony, Gain mam na Normal (tak jak doradzał Vaiet) coś jeszcze?


Macie ten tryb Variable line-out włączony przy tych słuchawkach?


Chciałem je podłączyć do DragonFly Red ale się waham… bo chyba ten DAC ma więcej mocy niż Pionek. Waszym zdaniem mogę bezpiecznie podłączyć je do niego?


Przy jakiej głośności słuchacie na Pionku?

Edytowane przez Crystal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wystarczy, że będziesz słuchał muzyki i dasz im trochę czasu. Można się czasem zdziwić, jakie są różnice przy przetworniku dynamicznym, ba, nawet przy armaturze, po 100-150h grania.

2. Zmiana tipsów. Nie ma seal'a, nie ma basu. Spróbuj większych, mniejszych albo od innych słuchawek. IMO stockowe białe lepsze od tych ciemnych.

3. Ja miałem variable line out włączony, gain wysoki i nic się z nimi przez prawie 2 tygodnie testów nie stało. Ba, nawet podłączenie pod wzmaka iBasso PB3 po balansie (a tam już dużo mocy) nie zrobiło im krzywdy.

4. Chyba na pewno ma dużo więcej mocy od Pionka.

5. Przy komfortowym, zależnym od warunków i słuchawek. Czasem 70, czasem 110.

6. Miałbym obawy gdybyś chciał je podłączać pod wzmak stacjonarny o dużej mocy po balansie. Wtedy pewnie wystrzeliłoby je w kosmos. A tak... ryzyka osobiście nie widzę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vaiet praktycznie wyczerpał temat i podał dobre wskazówki. Spróbuj jeszcze z tym dopasowaniem tipsów. Jeśli po ich dopasowaniu nadal nie będzie odpowiedniego basu przy zastosowanej przez Ciebie kombinacji filtrów to albo te FLC są zepsute (czego bym nie obstawiał) albo jesteś jakimś wyjątkowym basheadem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vaiet -ale jednak nie były dla Ciebie bo sprzedałeś.. Nie sprawdzały się w Twoje muzie ? Paratykus uważa je za "Koniec drogi". Dawno temu miałem je od All999 ale wtedy mi nie podeszły. Owszem ostrzę zęby na RHA CL750 ale może kiedyś bym ponownie sprawdził... Czy dobrze grają na piankach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vaiet -ale jednak nie były dla Ciebie bo sprzedałeś.. Nie sprawdzały się w Twoje muzie ? Paratykus uważa je za "Koniec drogi". Dawno temu miałem je od All999 ale wtedy mi nie podeszły. Owszem ostrzę zęby na RHA CL750 ale może kiedyś bym ponownie sprawdził... Czy dobrze grają na piankach ?

Lordzie, sprzedałem je z jednego prostego powodu. Postawiłem sobie za cel honoru uzbieranie kasy na samochód dla żony i tylko dlatego puściłem je dalej, bo w tamtym momencie i obecnie też by tak było (gdyby nie IT03) mój całkowity dokowy end-game. Miałem je kilka dni i uwierz, pozbywałem się ich z ciężkim sercem, ale powtarzałem sobie, że warto, bo cel miałem szczytny i go dopiąłem. I nie żałuję, bo Suzuki Liana 1.6 w automacie z napędem 4x4 to cholernie fajny samochód xD

 

Anyway, dla mnie najlepiej sprawdzały się z tipsami a'la Brainwavz/Ostry/Mee. Czyli silikon wysokiej gęstości z grubym, dosyć sztywnym ale elastycznym trzpieniem i średniej szerokości otworem wylotowym. Ewentualnie takie tipsy, jak gdzieś tu wrzucałem na forum, które można na Aliexpress dostać za niecałego dolara.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności