Skocz do zawartości

FLC Technology FLC8 i FLC8S - 36 brzmień w jednym


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Ciemne gumki jednak lepiej mi pasują.

 

Wiem że pewnie było ale jakimi filtrami mam lekko przytępić górę. Nadal jadę na takiej kombinacji jaką dostałem z fabryki - boję się wymieniać :D

Chyba się wysilę i spróbuję tych Crystal Tips które niby pasują ale już na IE80 ledwie je dałem radę założyć.

 

Ile za te cuda w polskiej dystrybucji?

 

 

Jednak nie było tak żle jak mi się wydawało i weszły tipsy całkiem elegancko i dobrze się trzymają.

 

 

 

I jest trochę cieplejsze brzmienie bo o ile bas był dobrej jakości to góra jednak go przysłaniała. Dla wielu pewnie będzie dźwięk zmulony ale mi odpowiada i jest niby jak w senkach ale z lepszą górą.

Ooo... scena się wcale nie popsuła :) Jest lekko misiowato i ciepło z fajnym basem ale nie aż tak źle wcale.

W IE80 używam tych pianek już jakiś tydzień i jest też dobrze tylko trzeba bas porty skręcić jeszcze na minimum bo na standardowych miałem na połowę.

Fajne te tipsy i chyba lepsze obecnie jak Comply które się popsuły jakościowo już jakiś czas temu. Jedne nawet mam gdzieś nieużywane, bo jak je zobaczyłem to dałem sobie spokój z nimi - to nie jest na pewno to samo co kilka lat temu.

 

A teraz herezja pewnie dla wielu...

IE80 i tak mają lepszej jakości bas (pomijając ilość - przyjmijmy że na najniższym ustawieniu). W FLC szybciej się kończy jakoś i krztusi nawet w tym porównaniu.

Chyba że to kwestia wygrzania bo moje FLC pograły jednak zdecydowanie krócej jak senki.

8S są za to ogólnie lepsze co dziwnym nie jest z wiadomych względów.

Edytowane przez ARoiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od kiedy w sprzedaży? Wszyscy czekają na oficjalną cenę w dystrybucji PL :) Będą dostępne na Allegro?

 

Podobno już wiszą ;)

Dla forumowiczów poważnie zainteresowanych proszę o maila.

Grubo :)

szacun

Kuszą

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprzedam nerkę...?

 

Swoją? :]

 

Nie mam tyle skill'a, żeby wyciąć cudzą :P A tak poważnie, to ból i zgrzytanie zębów, bo chcieć a nie móc... ;<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sprzedam nerkę...?

 

Swoją? :]

 

Nie mam tyle skill'a, żeby wyciąć cudzą :P A tak poważnie, to ból i zgrzytanie zębów, bo chcieć a nie móc... ;<

 

Zależy co jest ci bardziej potrzebne do życia....

 

Dwie nerki czy kilka par słuchawek ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od kiedy w sprzedaży? Wszyscy czekają na oficjalną cenę w dystrybucji PL :) Będą dostępne na Allegro?

 

Podobno już wiszą ;)

Dla forumowiczów poważnie zainteresowanych proszę o maila.

1399 na allegro od bigmarasa, cena niezła, bo w Azji 350$

 

http://allegro.pl/flctechnology-flc8s-gunmetal-jack-3-5mm-dystr-pl-i6643081502.html

 

 

oczywiście mykupykusuperdeals pozostaje bezkonkurencyjne...

Edytowane przez mykupyku
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mykupykusuperdeals 23-s.gif

 

Z tą nazwą wróżę Ci karierę na aliexpress.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak one wypadają totalnie i jakościowo (wiem, można konfigurować) przy Piotrkowych customach np. ei3 lub pro330v2?

Jak rozmawiałem z Piotrkiem ostatnio, to mówił mi, jak grają Ei.3 i wybił mi je z głowy. One są strojone pod elektronikę, ma być tłusto i z przytupem, więc mają jakby uciętą górę, za to masywny bas. Dlatego nie sprawdzą się w mocnym łojeniu, czy tam, gdzie ogólnie występują instrumenty naturalne. Pod tym względem FLC8S dadzą sobie radę dużo lepiej.

 

Z tego jak zapamiętałem ich granie, to bas ma przyjemne zejście, ale ilościowo nie jest go dużo. Ot, dla mnie w sam raz, choć zdecydowanie zyskują po wygrzaniu. Średnica była przyjemna, a góra bardzo fajna i nie kłująca. Scena też robi wrażenie. Ogólnie grają dosyć wyważenie jak dla mnie, muzykalnie i rzekłbym, że uniwersalnie. To jest sprawdzą się w każdym niemal gatunku nie wywołując zgrzytania zębami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ei.3 miałem przez tydzień - zrobiłem sobie upgrade z M2 (chciałem troszeczkę więcej basu) i po tygodniu wróciły do ponownego przerobienia na M2. Dokładnie z nimi tak, jak napisał @Vaiet - bardzo ciemne, mało szczegółowe i basu sporo więcej, ale kompletnie przymulony. Zupełnie nie moja liga. Z rozkoszą wróciłem do M2 (bas sobie lekko podkręcam na korektorze i jest OK). M2 w porównaniu do FLC8 - bardzo podobna sygnatura na średnicy i góra dość podobna (filtry w FLC8 - czerwony, szary, szary), za to bas lepszy, niżej schodzi i jest go trochę więcej, ale kompletnie nie traci na precyzji. Dla mnie sygnatura FLC8 jest wręcz idealna. I faktycznie FLC8 zagrają chyba nawet na ziemniaku :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Im więcej czytam o nich, tym więcej myślę o flc. Mikołaju...

Już o tym wspominałem ale patrząc na twoją sygnaturkę przypomnę tylko, że FLC lubią się z S7 a mało co mi się zgrywało z tym telefonem. Tak więc wiesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Im więcej czytam o nich, tym więcej myślę o flc. Mikołaju...

Już o tym wspominałem ale patrząc na twoją sygnaturkę przypomnę tylko, że FLC lubią się z S7 a mało co mi się zgrywało z tym telefonem. Tak więc wiesz ;)
Kurka, tylko skąd teraz wziąć prawie półtora kafla...

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Zastanawiam się nad zakupem FLC8S do Pioneer XPD-100R.

Jak grają z tym odtwarzaczem? Łapią synergię? Nie grają nudno? Czy wysokie tony kłują lub syczą a bas jest suchy, nie dociążony?


Ktoś mógłby je porównać do IE800, AKT8iE lub AKG N40?


Polecali byście jakieś inne słuchawki do tego odtwarzacza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawiam się nad zakupem FLC8S do Pioneer XPD-100R.
Jak grają z tym odtwarzaczem? Łapią synergię? Nie grają nudno? Czy wysokie tony kłują lub syczą a bas jest suchy, nie dociążony?
Ktoś mógłby je porównać do IE800, AKT8iE lub AKG N40?
Polecali byście jakieś inne słuchawki do tego odtwarzacza?

 

Odpowiadając krótko - bierz i nie marudź. Na czerwony-czarny-złoty sub-bas grzmoci jak szalony. Nic mnie tam nie kłuło w uszy, a suchość to ostatnie, co bym mógł pomyśleć na temat przekazu FLC8S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności