Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie wspomniane Tung Sole z USA doszły w niecałe trzy tygodnie, więc nie jest źle ;) Wbrew temu, co można przypuszczać, przesyłki docierają (przynajmniej do mnie) praktycznie tak samo szybko, jak wcześniej :)

Do mnie wspomniane Tung Sole z USA doszły w niecałe trzy tygodnie, więc nie jest źle ;) Wbrew temu, co można przypuszczać, przesyłki docierają (przynajmniej do mnie) praktycznie tak samo szybko, jak wcześniej :)

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj miałem ecc83 jj i na szczęście nie muszę ich używać. Ich dźwięk w porównaniu z Siemensami, które je zastąpiły był ocieplony, przybrudzony, z gorszą dynamiką, rozdzielczością, precyzją w lokowaniu źródeł, a także pozbawiony głębi (odbierałem go po prostu jako płaski w porównaniu do Siemensów). Podobno są tacy, u których dobrze się sprawują, ale u mnie się nie sprawdziły. 

 

Dawne NOSy sprawdzą się na pewno lepiej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2020 o 13:59, Tytus1988 napisał:

Do mnie wspomniane Tung Sole z USA doszły w niecałe trzy tygodnie, więc nie jest źle

A do mnie Tung Sole z USA szły z miesiąc, przez Australię i inne rejony.. 

Też kupuję na ebay, niby można patrzeć na opinie o sprzedającym, ale to zawsze ruletka. Ja nie jestem w stanie zweryfikować pomiarów lamp. Niedawno kupiłem NOSy dobraną parę z super parametrami i u mnie na wzmacniaczu buczą, nie bardzo głośno, ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bpiotrow13 Masz liste napięciową z filtrami przeciwzakłóceniowymi? Może pomóc, ja mam najtańszą możliwą raczej: BRENNENSTUHL ;) Jak nie pomoże, odeślesz do sklepu i tyle.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bpiotrow13 trochę ryzykowne jest, ale po sprawdzeniu mam kilku zaufanych. Z buczeniem miałem do czynienia tylko wtedy, gdy lampa mocy nie była do końca dobrze ustawiona w gnieździe. Wystarczyło docisnąć jest dobrze. Jeśli takie coś nie pomaga, niektórzy potrząsają lampami i ponownie podpinają, a także stosują dampery: https://www.audiostereo.pl/topic/114254-jak-działają-dampery-na-lampach/

 

Objawy zużytej lampy przeważnie poznać po getterze, który zanika, czernieje i zaczyna stawać się połyskliwy. Poza tym grają ciszej, piszczą, szeleszczą i mogą też podobno buczeć.

 

W tym wypadku, jeśli poprzednio nie pojawiały sie takie buczenia na innych lampach (jak pojawiały się, polecam posłuchać rady @pabloj), obstawiałbym problem z pinami, które mogły zacząć korodować i należałoby je przetrzeć izopropanolem lub użyć płynu specjalistycznego, np. Kontakt S. Mam nadzieję, że któraś z porad okaże się pomocna i wspomniany symptom nie jest objawem końca ich żywota.

 

Pozdrawiam!

 

 

Edytowane przez Tytus1988
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, z jedną lampą mam tak, że musze bardzo dokładnie docisnąć ją do podstawki bo inaczej słysze delikatne piszczenie. Tylko nie ruszać i nie trząchać lamp gdy wzmak jest włączony! :D

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, pabloj napisał:

Tylko nie ruszać i nie trząchać lamp gdy wzmak jest włączony! :D

 

To prawda, tylko wyjęte, bo inaczej...

 

 

giphy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pabloj napisał:

@bpiotrow13 Masz liste napięciową z filtrami przeciwzakłóceniowymi? Może pomóc, ja mam najtańszą możliwą raczej: BRENNENSTUHL ;) Jak nie pomoże, odeślesz do sklepu i tyle.

Dzieki, ja mam tez budzetowa taga harmony, inne lampy mi nie bucza, wiec to pewnie nie listwa. Lamp raczej juz nie odesle, mam je jakis czas. Mam plan podeslac je do kogos, zeby je pomierzyl.

Godzinę temu, Tytus1988 napisał:

buczeniem miałem do czynienia tylko wtedy, gdy lampa mocy nie była do końca dobrze ustawiona w gnieździe.

Zamierzam sie za to zabrac wlasnie, z NOSami niestety troche ruletka jest i to mi przeszkadza. Ale oczywiscie dzwiek lamp nie da sie niczym zastapic, wiec gra warta swieczki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bpiotrow13 mam nadzieję, że wszystko się uda. Z NOSami jest trochę loteria, ale według mnie warto podjąć ryzyko. Z własnej strony mogę powiedzieć, że nawet lekko szumiące wybrałbym ponad te z nowej produkcji, bo potrafią stworzyć bardziej przekonujący, trójwymiarowy przekaz z lepszym wypełnieniem, zróżnicowaniem barw oraz faktur. Szczególnie dotyczy to małych triod, bo lampy mocy, np. Emission Labs prezentują wysoką klasę, choć swoje kosztują.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni zwykła lampa sterująca od tzw triody małej mocy? Tym, że lepiej zachowuje charakter wzmacniacza przy małych głośnościach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tytus1988 napisał:

NOSami jest trochę loteria, ale według mnie warto podjąć ryzyko. Z własnej strony mogę powiedzieć, że nawet lekko szumiące wybrałbym ponad te z nowej produkcji, bo potrafią stworzyć bardziej przekonujący, trójwymiarowy przekaz z lepszym wypełnieniem, zróżnicowaniem barw oraz faktur. 

Pełna zgoda, trochę buczą, ale brzmią dużo lepiej niż nowa produkcja. Dlatego całkowicie z nich nie zrezygnowałem. Btw a podesłałbyś namiary na dobrych sprzedawców lamp (jeśli możesz się podzielić wiedzą oczywiście)?

 

Emission labs robi niestety mało pasujących mi lamp, chyba że nie umiem dobrać.

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bpiotrow13 jak najbardziej mogę podać sprzedawców: https://ebay.pl/usr/libertyale 

https://ebay.pl/usr/musculitohifi 

https://ebay.pl/usr/mercedesman6572

 

Polecam też wątek o lampach 6080 i ich zamiennikach Kolegi fallowa na sąsiednim forum, który ma bardzo duże doświadczenie w tym temacie: http://audiohobby.pl/index.php?topic=5882.0

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj polecam sklep z Niemiec i lampy NOS RCA 6AS7G https://www.tubeampdoctor.com/6as7g-rca-nos/made-in-usa

Taniej niż na ebayu, do tego bardzo dobra obsługa.

Przyszła mi ostatnio jedna wadliwa i bez problemu zaproponowali dosłanie nowej i utylizację starej.

A lampy RCA w tej serii mocy, to bardzo muzykalne granie z bardzo dobrą głębią sceny, z resztą były polecane wcześniej przez @The Grand Wazoo i na pewno warto.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, dj1978 said:

@pabloj polecam sklep z Niemiec i lampy NOS RCA 6AS7G https://www.tubeampdoctor.com/6as7g-rca-nos/made-in-usa

Taniej niż na ebayu, do tego bardzo dobra obsługa.

Przyszła mi ostatnio jedna wadliwa i bez problemu zaproponowali dosłanie nowej i utylizację starej.

 

Zamówiłem z ciekawości te lampy. Będę raportował ;)

Te domyślne rosyjskie od Sinusa to faktycznie potrafią aż do przesady się rozbasowić, jakby ktoś umieścił dodatkowy subwoofer na wielkiej hali :D

Scena aż za duża sie robi.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pabloj napisał:

 

Zamówiłem z ciekawości te lampy. Będę raportował ;)

Te domyślne rosyjskie od Sinusa to faktycznie potrafią aż do przesady się rozbasowić, jakby ktoś umieścił dodatkowy subwoofer na wielkiej hali :D

Scena aż za duża sie robi.

Daj znać. Sam się nad nimi zastanawiam.

polecam też NOS RCA 6080 - bardzo fajne zabiorę je ze sobą na meet we Wrocławiu

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Corvin74 Mam jedne RCA 6080, z napisem BWB 848. Nawet ciekawe są, na pewno mocno inne od tych rosyjskich 6n13s, delikatniejsze w basie, ale subbas nadal jest. Powiedziałbym, że b as jest w nich równiejszy, i całe pasmo generalnie równiejsze, holograficznie wyraźniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności