Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, audionanik napisał:

O to to to; a i lampa z kluczem stabilniej w gniazdku się umości.

no wiadomo, jest dziurka to nie może być taka pusta...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe z tym pęknieciem, u mnie wchodzi lekko... jutro dojdą do mnie te polecone przez Was RCA 6as7g, nie mogę się doczekać:)

 

Wczoraj zamieniłem ecc82 Electo Harmonix na Psvane i troche mnie zaskoczyły, bo Psvane wydaly mi sie krzykliwe nagle. Nawet mój tranzystor brzmiał duużo płynniej i łagodniej. Dzisiaj zmienię na Sylvanie, bo je w końcu znalałem... Chciałbym spróbować Mullardów, ale ceny odstraszają..

 

 

EDIT: No i słucham lcd 3 na sinusie zestawienia lampy mocy 6n13s z ecc82 Sylvania. Jest świetnie. Dzwięk ładnie wypełniony, ale bez "bułowatości". Piękny głęboki bas, dość dobrze kontrolowany. Wysokie tony swobodne, ale nie kłujące. Jeszcze chyba jest porencjał, żeby to przyciemnić dla większego klimatu. Jutro podłącze RCA 6as7g jak przyjdą, może być bardziej kolorowo, ale boję się o bas. Sprawdzałem dzisiaj ceny Mullardów ecc82....

 

BTW mój Sinus to oczywiście OTL, w sieci pełno jest ostrzeżeń, żeby nie podłączać pod OTLa planarów. Ale moje lcd 3 brzmią świetnie. O co tutaj chodzi? Wiele doświadczonych osób nie widzi w tym połączeniu problemów.

Edytowane przez bpiotrow13
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2020 o 20:07, bpiotrow13 napisał:

BTW mój Sinus to oczywiście OTL, w sieci pełno jest ostrzeżeń, żeby nie podłączać pod OTLa planarów. Ale moje lcd 3 brzmią świetnie. O co tutaj chodzi? Wiele doświadczonych osób nie widzi w tym połączeniu problemów.

Na OTL-u masz wyjście bezpośrednio z lampy, bez transformatorów dopasowujących, a lamy mają wysoką lub bardzo wysoką impedancję wyjściową. Dlatego może być problem z dopasowaniem słuchawek o niskiej impedancji, może brakować kontroli na basie. U mnie Fostex TH900 na OTL nie grały, Denon D7000 graj pięknie, obie mają 25 ohm. Nie ma reguły. Aeony też grały nieźle a mają 13 ohm. Ale wiadomo najlepiej grają Beyery T1, bo OTL to ich królestwo :) 

Pan Bocianek z WBA miał nawet w ofercie OTL-a dedykowanego do słuchawek orto, zresztą o takiej właśnie nazwie Virtus ORT na lampach tzw. diabełkach :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo dzięki. Czyli oznacza to, że czy dynamiki, czy planary to wszystko jedno dla OTL, jeśli dobrze Cie zrozumiałem. Liczy się ile słuchawki mają omów. Lcd 3 mają 110, to raczej mało nie jest, bardziej średnio, czyli technicznie ok. Nie wiem skąd ten pogląd, że jak planary to nie OTL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plenary zazwyczaj mają niską impendencję (50ohm albo mniej) i są prądożerne, a ogólnie wzmacniacze OTL to nie są wydajne urządzenia przy niskich impendacjach w porównaniu do tranzystorów. Co do dynamików to znowu one mogą reagować na wysoką impendację często spotykaną w OTLach na wyjściu słuchawkowym zmieniając zupełnie swoje pasmo przenoszenia (najczęściej bas się nadmuc**je jak balonik). OTL ogólnie najlepiej sprawdzają się ze słuchawkami wysokoohmowymi (300-600ohm), a z innymi to może być różnie, zależy jaki to otl i jakie słuchawki.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

Na OTL-u masz wyjście bezpośrednio z lampy, bez transformatorów dopasowujących

Nie bezpośrednio - składową zmienną słuchawki w tym przypadku odbierają przez kondensatory, a nie trafa i tyle.

 

1 godzinę temu, bpiotrow13 napisał:

Nie wiem skąd ten pogląd, że jak planary to nie OTL.

Z praktyki.

Niemniej są tacy co lubią takie kulawe granie - widzą w nim magię.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Spawn napisał:

OTL ogólnie najlepiej sprawdzają się ze słuchawkami wysokoohmowymi (300-600ohm), a z innymi to może być różnie, zależy jaki to otl i jakie słuchawki.

 

Lcd 3 mają 110 omów, czyli nie mało i nie dużo. Z moim Sinusem grają świetnie. Czyli pasują:)

 

4 godziny temu, audionanik napisał:

Niemniej są tacy co lubią takie kulawe granie - widzą w nim magię

 

Czemu kulawe? U mnie w takim zestawieniu niczego nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo lampowca od SinusAudio. Na początku moich rozmów z panem Mariuszem, przedstawiałem sytuacje, że mam różne słuchawki i chciałbym móc do niego podłączyć i dość czułe niskoomowe, i bardziej prądożerne. Zaproponował środkowy ze swoich wzmacniaczy i zapewniał, że wszystko będzie ok. Więc wypożyczyłem na testy no i tak już teraz stałem się posiadaczem swojego egzemplarza.

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie. @pabloj no to sinus mnie na każdym kroku zaskakuje:) jak pisałem powyżej zmieniam trochę lampy i eksperymentuję. RCA przyjdą w poniedziałek niestety.

 

BTW w tym poleconym sklepie jest też dostępny Telefunken ecc82 smooth plate. Ktoś wie, jak to brzmi? Trochę kosztuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bpiotrow13 Sinus jest bardzo fajny, a lampami można ogromnie mocno wpłynąć na ostateczną prezentacje. Mocniej niż sie spodziewałem.

Niedługo wreszcie po chyba 3 miesiącach oczekiwania mp3store mnie powiadomiło, że moje Aeony 2 C (zamknięte) dojeżdzają. One mają 13 ohm to będę mógł raportować jak współpracują z tym lampowcem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pabloj napisał:

@bpiotrow13 Sinus jest bardzo fajny, a lampami można ogromnie mocno wpłynąć na ostateczną prezentacje. Mocniej niż sie spodziewałem.

Niedługo wreszcie po chyba 3 miesiącach oczekiwania mp3store mnie powiadomiło, że moje Aeony 2 C (zamknięte) dojeżdzają. One mają 13 ohm to będę mógł raportować jak współpracują z tym lampowcem :)

 

Ja od dawna uważam, że wzmacniacz lampowy gra tak dobrze jak dobre lampy się mu zaaplikuje. Tutaj nie ma górnych sufitów i mezaliansów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bpiotrow13 Te RCA 6as7g najlepiej mi współgrają z Sylvaniami 6189 i 5814A Black Plate USA NOS (dostępne na lampyelektronowe.pl). Z tymi drugimi to jest pocisk mocy i sprężystości dźwięków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj a to są zamienniki ecc82? Ja mam już wzmacniacz tranzystorowy bursona cv2 i tutaj mam precyzję i sprężystość. W lampie szukam klimatu, wypełnienia dżwięku, tłustej barwy i głębi, choć bez zamulenia. W założeniu to ma być taki właśnie alternatywny tor.

 

Btw, ja nawet nie wiem jakie mam Sylvanie;) kupiłem w sklepie co innego i w ostatniej chwili zmieniłem na inne lampy. Z napisu to chyba Sylvania:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bpiotrow13 Tak pasują. Sylvanie z zielonym napisem :D Tyle moge podpowiedzieć. Jest wypełnienie właśnie tłuste i barwa i głębia. Przynajmniej ja tak to odbieram, bo tego Bursona nie miałem nigdy, "tylko" Soloista pożyczonego.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2020 o 16:29, pabloj napisał:

Oto co się dzieje jak lampowy żółtodziób, per ja, kupi sobie wzmacniacz.

image.png

 

Trzeba bardziej ostrożnie wsuwać te lampy, a często nie chcą wejść bez lekkiego ruszania je na boki...

Ja prawie spaliłem wzmacniacz lampowy więc jesteśmy w tym samym klubie.

IMG_20200619_145343.jpg

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bpiotrow13 To polecam węglowo-złocony interkonekt (Signature One) od Audiofanatyka jeszcze. Świetnie wyciąga ze średnicy to co w niej najlepsze :)

Można by rzec, że to kabel z lampowym sznytem :D

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pabloj napisał:

@bpiotrow13 Tak pasują. Sylvanie z zielonym napisem :D Tyle moge podpowiedzieć. Jest wypełnienie właśnie tłuste i barwa i głębia. Przynajmniej ja tak to odbieram, bo tego Bursona nie miałem nigdy, "tylko" Soloista pożyczonego.

Sylvana to czytałem że dobre lampki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marco-polo Też tak słyszałem i potwierdzam, te 6189 są wręcz 'eteryczne' jeśli wiesz o mi chodzi :D

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pabloj napisał:

@marco-polo Też tak słyszałem i potwierdzam, te 6189 są wręcz 'eteryczne' jeśli wiesz o mi chodzi :D

https://audiofool.reviews/tube-rolling-the-xduoo-ta-01b-ta-10-and-ta-20-12au7-amps/ tutaj jest ta lampka na zdjęciu na dole. :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj to już z innego forum wiem:) ja przyjąłem filozofię technicznych interkonektorów, żeby mieć jak najneutralniej i sterować we wszystkim lampami. Z interkonektorów mam Qeda Signature na razie. Ale może faktycznie wadto zmienić na ten co mówisz, myślałem też o Cardas Parsec, w kontekście kabla z DACa (bursona) do Sinusa i w kontekście coaxiala ze odtwarzacza sieciowego (Node 2i) do bursona cv2.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności