Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

@audionanik Pukanie to tam mi nie przeszkadza, byle nie piszczała. Kupiłem pierścienie gumowe na lampy, ale gdzies polozylem koperte z nimi i nie moge teraz znalezc ;D

Natomiast martwi mnie ta czarna plama na górze tej lampy co piszczy.

 

Szkoda mi tych lamp bo są na prawde bardzo po mojemu brzmiące.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj Sinus robi bardzo porządne wzmaki, ostatnie co bym podejrzewał, to winę wzmacniacza. Niestety z NOSami to trochę loteria, lampy swoje odleżały i mogą trafiać się felerne sztuki. Te RCA 6AS7G są rewelacyjne, warto może zapolować na ebay na jakąś sprawdzoną parę z drugiej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak będzie trzeba bo z tymi piskiem nie wytrzymuje po prostu i szybko zmieniam na 6n13s. Które tez fajnie graja z obecnymi sterującymi 5814A Black Plate USA NOS. Ale te 6as7g są po prostu lepsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2020 o 14:56, pabloj napisał:

Jak na lampie jest takie coś to używać czy do wymiany?
image.png

 

Odesłałem lampy do tubeampdoctor.com bo jedna mi piszczała to mi wysłali nową niby sparowaną pare i kurrrrr.....a znowu jedna piszczy i jeszcze ma takie coś na górze....

Wyczyść wszystkie piny w lampie drobnym czyścikiem do miedzi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z moim lamp mocy 6C4C uaktywniła ukryty portal do czwartego wymiary muzyki, charakteryzuje się niebieską poświatą generowaną przez lampę😉

No jeszcze czegoś takiego wcześniej nie doświadczyłem🙂

 

 

IMG-20200718-2029475.jpg

 

imageproxy.php?img=&key=169e261f1fe70cc8

 

Edytowane przez dj1978
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dj1978 napisał:

Jedna z moim lamp mocy 6C4C uaktywniła ukryty portal do czwartego wymiary muzyki, charakteryzuje się niebieską poświatą generowaną przez lampę😉

No jeszcze czegoś takiego wcześniej nie doświadczyłem🙂

 

6s4s tak mają. To elektrony tak dokazują w niedoskonałej próżni. Efekt jest zmienny w czasie i przypomina trochę mieniącą się zorzę polarną. Lubiłem się na nie gapić w nocy.

Edytowane przez audionanik
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem czy to jest miejsce na to pytanie ale spróbuję. Mam nowego Little Bear'a B4X i po wstępnych testach z IFI iDSD BL na jednym końcu i z Fostexami T60RP na kablu od Jimiego/Sennkami HD800 z balansem w miedzi wychodzi, że wzmacniacz kompletnie masakruje basy. Powyżej pewnej głośności nie dostają "kopa" (tzw. "dupnięcie") ale wchodzą w bardzo dziwne wibrato (jakby włożyć membranę do wody). Na gołym DACu żadne ze słuchawek tak nie robią. 

 

Ktoś ma misia i potwierdzi zjawisko? Ten typ tak ma po prostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@argian Najwidoczniej wzmacniacz zbyt mocno zmienia wpływ na sygnature zależnie od wzmocnienia.

Jeszcze w iFi wyłącz xBass i sprawdź czy masz włączony czysty tryb DAC, a jeśli ten tryb nadal ma regulacje napięcia wyjściowego to ustaw gałe na max. A głośnością steruj Bearem.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, pabloj napisał:

@argian Najwidoczniej wzmacniacz zbyt mocno zmienia wpływ na sygnature zależnie od wzmocnienia.

Jeszcze w iFi wyłącz xBass i sprawdź czy masz włączony czysty tryb DAC, a jeśli ten tryb nadal ma regulacje napięcia wyjściowego to ustaw gałe na max. A głośnością steruj Bearem.

 

Tak mam - przestawione na "Direct" więc wystarczy włączyć potencometrem do "pstryku" i potem już nie reguluje głośności. Następnie wyjście RCA na jack 3.5 do miśkowego inputu. I niestety przy tej samej głośności co z gołego IFI basy są nieakceptowalne całkowicie. 

 

Teraz jeszcze eksperymentalnie zrobiłem odwrotnie IFI w trybie preamp z vol na max., spięcie z miśkiem po jacku i vol tamże nisko - efekt ten sam. Basy okropne. 

Ciekawi mnie na teraz czy to jest egzemplarz czy ten model tak ma. Bo jak to drugie to masakra, że ktoś w ogóle na tym słucha. 

 

Edytowane przez argian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pabloj napisał:

@argian Spróbuj z innymi słuchawkami czy taki sam efekt.

 

No więc tak:

- Sennheiser HD800 - efekt wystepuje (wibrato bas)

- Fostex T60RP - efekt występuje

- Samsung Level Up - efekt nie występuje

- Custom Art Ei.3 - efekt nie występuje

 

Nie wiem co o tym myśleć?

Impendancja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś ostatnio (w ciągu roku powiedzmy) Bottlehead Crack u nich w sklepie? Nie ma na stronie żadnego info o kosztach przesyłki. Zastanawiam się poważnie nad ampem słuchawkowym ale jak będzie tak jak w Schiitcie (350$ amp + 130$ ship) to trochę średnio. Napisałem do nich ale na razie cisza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, argian napisał:

Kupował ktoś ostatnio (w ciągu roku powiedzmy) Bottlehead Crack u nich w sklepie? Nie ma na stronie żadnego info o kosztach przesyłki. Zastanawiam się poważnie nad ampem słuchawkowym ale jak będzie tak jak w Schiitcie (350$ amp + 130$ ship) to trochę średnio. Napisałem do nich ale na razie cisza. 

Na ebay mają właśnie 130$ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Na ebay mają właśnie 130$ 

 

No to kiła. Trochę szkoda dokładać 30% ceny (tak, wiem że wysyłka lamp jest ciężka...). Zastanowię się . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, argian napisał:

 

No to kiła. Trochę szkoda dokładać 30% ceny (tak, wiem że wysyłka lamp jest ciężka...). Zastanowię się . 

No to pomyśl o tym wzmacniaczu: https://soundperfectionreviews.com/review-eufonika-h5-headphone-amplifier/ 

Raz, że polski, dwa że tani, trzy dobry... Pomijam fakt, że robiony na moje zamówienie i wg mojego pomysłu :) 

https://www.ebay.pl/itm/Eufonika-model-H5-tube-headphone-amplifier-6N8S-6N13S-TUBE-ROLLING/193480002215?hash=item2d0c4e8aa7:g:QlEAAOSw2bRdn1Rl 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności