Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
To Onkyo a800? One maja chyba 32 omy, daja rade z OTLem?

Teoretycznie nie powinny. To samo jest z moimi Audioquest Nighthawk. Impedancja 25 Ohm, a grają z OTLem od Feliks Audio kapitalnie. Biorąc pod uwagę numerki, to nie powinno zagrać, ale jednak trzeba próbować i testować, bo realia mogą nas zaskoczyć
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 20.09.2023 o 14:54, marek_m napisał(a):

DROP + XDUOO TA-84 OTL TUBE AMP/DAC

 

xd.jpg

 

300 USD w pre-orderze :)

 

Opinie ?

Fajny, minimalistyczny design.

 

W dniu 4.11.2023 o 22:39, GaryP napisał(a):

Jest synergia, to najważniejsze.

hv-1 a800.jpeg

Jak grają te Onkyo? Intrygują mnie od lat, ale ciężko jest kupić i z reguły cena do niskich nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie, przed wymianą padów były zbyt basowe ale teraz już nic nie trzeba poprawiać.

Technicznie nie są wybitne, poziom HD600 powiedziałbym. Udało mi się zdobyć do nich krótszy kabel modularny i często na nich słucham. Faktycznie ciężko je dorwać, szybko znikają. Udany produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To chyba dobre miejsce do zapytania :)

przymierzam się do zakupu lampowego wzmacniacza słuchawkowego ( na razie LCD2c ale w planie są jakieś dynamiki ). Wstępnie wybrałem Eufonikę na lampach 6SN7 i 6N13S. Podobno gra dobrze, nie brumi, na zagranicznych forach jest uznanym OTLem w rozsądnych pieniądzach. Wygląda natomiast dziwnie... 

przeczytałem sporą część tego ciekawego tematu i natknąłem się m.in. na  mbaudio model virtus 1 na lampach KT88/KT120/KT150 oraz  6922.

wygląd Virtusa dużo bardziej mi odpowiada. 

Ale... pomińmy aspekty wizualne. Czy mieliście możliwość porownania brzmienia obu wzmaków?

Przy którym z nich łatwiej będzie modyfikować brzmienie tj łatwiej znaleźć ciekawe  lampy ?

szukam odskoczni od tranzystora. Chciałbym uzyskać brzmienie o dużej przestrzeni, dobrej lokalizacji źródeł, trochę dodatkowych harmonicznych na średnicy, bez nadmiernej utraty jakości pozostałych rejestrów. 

której wzmacniacz polecilibyście z wyżej wymienionych, ewentualnie jakiś inny w podobnej cenie ( chyba, że zdecydowanie warto dopłacić do znacznie lepszego).

Szukając lampowcow, i nie tylko, mam wrażenie, że uczciwie wycenione są polskie manufaktury,.które chętnie wesprę.

Pomożecie :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Fortepianissimo napisał(a):

To chyba dobre miejsce do zapytania :)

przymierzam się do zakupu lampowego wzmacniacza słuchawkowego ( na razie LCD2c ale w planie są jakieś dynamiki ). Wstępnie wybrałem Eufonikę na lampach 6SN7 i 6N13S. Podobno gra dobrze, nie brumi, na zagranicznych forach jest uznanym OTLem w rozsądnych pieniądzach. Wygląda natomiast dziwnie... 

przeczytałem sporą część tego ciekawego tematu i natknąłem się m.in. na  mbaudio model virtus 1 na lampach KT88/KT120/KT150 oraz  6922.

wygląd Virtusa dużo bardziej mi odpowiada. 

Ale... pomińmy aspekty wizualne. Czy mieliście możliwość porownania brzmienia obu wzmaków?

Przy którym z nich łatwiej będzie modyfikować brzmienie tj łatwiej znaleźć ciekawe  lampy ?

szukam odskoczni od tranzystora. Chciałbym uzyskać brzmienie o dużej przestrzeni, dobrej lokalizacji źródeł, trochę dodatkowych harmonicznych na średnicy, bez nadmiernej utraty jakości pozostałych rejestrów. 

której wzmacniacz polecilibyście z wyżej wymienionych, ewentualnie jakiś inny w podobnej cenie ( chyba, że zdecydowanie warto dopłacić do znacznie lepszego).

Szukając lampowcow, i nie tylko, mam wrażenie, że uczciwie wycenione są polskie manufaktury,.które chętnie wesprę.

Pomożecie :) ?

Wiadomo jak to z OTL najbardziej pasują do nich słuchawki wysokoomowe, chociaż różnie z tym bywa, np. Grado świetnie zgrywają się z lampą. W przypadku Eufoniki i Virtusa oba to OTL, ale różne szkoły grania. Eufonika to wypadkowa brzmienia lamp 6as7 i 6sn7, czyli można to brzmienie modyfikować na dziesiątki sposobów. Lampa 6as7 to także WE 421A, 5998, 7236, 6080, 6n13p, czy taka ciekawostka GEC A2293 (CV4079) tutaj dwie lampy zamiast jednej 6as7, a każda z nich gra inaczej. Dodatkowo 421, 5998 i 7236 mają takie parametry, że bardzo dobrze wpracują ze słuchawkami o niskiej impedancji. Z planarami zagra średnio, brakuje prądu. W dynamikach o niskiej impedancji jak np. Fostexy bas sią za bardzo wzbudza i gubi. Za to np. Beyery, Senki zagrają wybornie. Eufonika gra melodyjnie, przestrzennie, zwiewnie, zależnie od lampy z twardszym lub miękkim i ciepłym basem. Góra aksamitna, słodka średnica. A to tylko połowa zabawy, jest jeszcze lampa sterująca :) Generalnie Eufonika to dobrze wykonany wzmacniacz, ma dobre zasilanie, zabezpieczenia, jest wykonany na indywidualne zamówienie, można go dostosować pod klienta. Najlepiej gra z lampami NOS... a to kosztuje. 

Virtusa słuchałem wieki temu, ale z tego co pamiętam, to było inne granie. Bardziej energetyczne, mniej "lampowego czaru". Na pewno ma więcej mocy i jest bardziej uniwersalny jeżeli chodzi o słuchawki. Ma bardzo ciekawe lampy sterujące e88cc, z którymi może być dużo zabawy :) 

Ten model Eufoniki to mój pomysł. Pierwszy wzmacniacz powstał na moje zamówienie jako prezent dla syna, natomiast pierwszy lampowy wzmacniacz słuchawkowy mojego syna to HPA Master White Bird Amplification, który Pan Piotr zmodyfikował na moją prośbę :) Czyli do obu manufaktur mam sentyment i oba polecam ;) A tak na serio Pan Wiesław i Pan Piotr wypożyczają wzmacniacze do odsłuchu, z jednym i drugim jest dobry kontakt i udzielają wyczerpujących informacji. Najlepiej napisać do nich, przedstawić oczekiwania i posłuchać. To są wzmacniacze, które trudno odsprzedać, to może być związek na lata, jak nie trafisz, to nie ma zmiłuj... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Wiadomo jak to z OTL najbardziej pasują do nich słuchawki wysokoomowe, chociaż różnie z tym bywa, np. Grado świetnie zgrywają się z lampą. W przypadku Eufoniki i Virtusa oba to OTL, ale różne szkoły grania. Eufonika to wypadkowa brzmienia lamp 6as7 i 6sn7, czyli można to brzmienie modyfikować na dziesiątki sposobów. Lampa 6as7 to także WE 421A, 5998, 7236, 6080, 6n13p, czy taka ciekawostka GEC A2293 (CV4079) tutaj dwie lampy zamiast jednej 6as7, a każda z nich gra inaczej. Dodatkowo 421, 5998 i 7236 mają takie parametry, że bardzo dobrze wpracują ze słuchawkami o niskiej impedancji. Z planarami zagra średnio, brakuje prądu. W dynamikach o niskiej impedancji jak np. Fostexy bas sią za bardzo wzbudza i gubi. Za to np. Beyery, Senki zagrają wybornie. Eufonika gra melodyjnie, przestrzennie, zwiewnie, zależnie od lampy z twardszym lub miękkim i ciepłym basem. Góra aksamitna, słodka średnica. A to tylko połowa zabawy, jest jeszcze lampa sterująca :) Generalnie Eufonika to dobrze wykonany wzmacniacz, ma dobre zasilanie, zabezpieczenia, jest wykonany na indywidualne zamówienie, można go dostosować pod klienta. Najlepiej gra z lampami NOS... a to kosztuje. 

Najlepiej napisać do nich, przedstawić oczekiwania i posłuchać. To są wzmacniacze, które trudno odsprzedać, to może być związek na lata, jak nie trafisz, to nie ma zmiłuj... 

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :)

czyli Eufonika, teraz tylko czy wersja 1 sterujaca+1mocy czy  2+2 ...

Z Panem Wiesławem już korespondowałem i sporo wiem, doradził, co będzie najlepsze pod srednioomowce.

wiem, że OTL do moich LCD tak nie bardzo ( będę grał na tranzystorze), ale chcę kupić dynamiki pod tego OTLa, np Senki 6/8xx , Beyerdynamici a może jakiś ZMF - trzeba posłuchać.  Przekopałem fora i jednogłośnie ( co nieczęste) wszyscy piszą,  że to znakomite połączenie. A słuchawki mnie wciągnęły, może dlatego, że rodzina krzyczy jak uruchamiam stereo... I po co było latami klecić system 🤔

Jeszcze raz dziękuję  za pomoc. 

 

BTW Fajny wątek, sporo się można dowiedzieć.

 

A propos wyglądu Eufoniki ( niektórzy są nim zachwyceni, ja jednak nie) to jak mi odbije, to obudowę można zmienić 😃

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę wam się podoba lampa do takich zamulaczy jak LCD2?

Pan o ile nie jest na początku zdania lub nie jest np. imieniem piszemy małą literą. Śmiesznie wygląda to Panowanie.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Pan o ile nie jest na początku zdania lub nie jest np. imieniem piszemy małą literą. Śmiesznie wygląda to Panowanie.

Śmieszne jest jedynie to, że dorosła osoba nie zna podstaw kultury osobistej i zwraca się publicznie do drugiej osoby z małej litery, co jest jednoznaczne z brakiem szacunku do tej osoby.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neonlight napisał(a):

Śmieszne jest jedynie to, że dorosła osoba nie zna podstaw kultury osobistej i zwraca się publicznie do drugiej osoby z małej litery, co jest jednoznaczne z brakiem szacunku do tej osoby.

A to nie tak, że z wielkiej litery "panujemy" przy bezpośrednim zwrocie?

"Proszę Pana", ale "rozmawiałem z panem Piotrem". Poprawcie mnie, jeżeli się mylę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, kubachim napisał(a):

A to nie tak, że z wielkiej litery "panujemy" przy bezpośrednim zwrocie?

"Proszę Pana", ale "rozmawiałem z panem Piotrem". Poprawcie mnie, jeżeli się mylę.

Oczywiście, że tak. Mój post odnosił się do naszego kolegi forumowego, któremu brak kultury, ponieważ zawsze zwraca się bezpośrednio do każdego z małej litery, ale sam nie widzi w tym problemu, zaś wytykanie błędów innym przychodzi mu z wyjątkową łatwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak. Mój post odnosił się do naszego kolegi forumowego, któremu brak kultury, ponieważ zawsze zwraca się bezpośrednio do każdego z małej litery, ale sam nie widzi w tym problemu, zaś wytykanie błędów innym przychodzi mu z wyjątkową łatwością.
Mam wrażenie że kogoś poniosło.
Rafacio ma przynajmniej częściowo rację. Pisząc o kimś ale nie do kogoś nie używamy wielkiej litery. Owszem, używamy jej jeśli zwracamy się bezpośrednio do kogoś. Czyli "czy mógł by Pan to dla mnie zrobić", ale "rozmawiałem z panem Wacławem".

http://pwsz.chelm.pl/poradnia_jezykowa/index_2.php?id_k=2&id_p=152

No chyba że mam już początki otępienia, albo standardy się ostatnio zmieniły, co możliwe, bo coraz częściej widzę przymiotnik "polski" pisany wielką literą. Takie czasy widać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, hammerh34d napisał(a):

Mam wrażenie że kogoś poniosło.
Rafacio ma przynajmniej częściowo rację. Pisząc o kimś ale nie do kogoś nie używamy wielkiej litery. Owszem, używamy jej jeśli zwracamy się bezpośrednio do kogoś. Czyli "czy mógł by Pan to dla mnie zrobić", ale "rozmawiałem z panem Wacławem".

http://pwsz.chelm.pl/poradnia_jezykowa/index_2.php?id_k=2&id_p=152

No chyba że mam już początki otępienia, albo standardy się ostatnio zmieniły, co możliwe, bo coraz częściej widzę przymiotnik "polski" pisany wielką literą. Takie czasy widać.
 

Bądź uprzejmy przeczytać moje posty ponownie, nie pochopnie i wszystko będzie się zgadzać. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Bądź uprzejmy przeczytać moje posty ponownie, nie pochopnie i wszystko będzie się zgadzać.


Ja sam bywam cięty na różnych ludzi, ale raczej staram się odnosić do konkretnych rzeczy. To, że ktoś nie sprząta po swoim psie nie oznacza że nie powinien się wypowiadać na psie tematy.

Pis i low default_wink.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej powiedzcie czy wersja 2 lampy sterujące + 2 mocy będą miały przewagę  w brzmieniu nad wersja 1+1 :)

wersja 2+2 jest bogatsza w kondensatory, co ma podobno poprawiać detaliczność.

Podobne pytanie zadał ktoś w tym wątku jakieś  2 lata temu ale nie doczekał się odpowiedzi 😶

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detaliczność jest nagrana lub nie. Sprzęt elektroniczny odtwarza to co ma podane. To zwykły sygnał elektryczny w którym nie podziału na instrumenty, nie ma miejsca różnicowanie dźwięków na te mniej i na te bardziej wyeksponowane. Oczywiście można korektorem itp. pewne częstotliwości uwypuklić dając złudzenie większej detaliczności, ale tylko w ten sposób. Tylko jeśli w nagraniu ta częstotliwość będzie podbita to takie podwójne podbicie może już być nieznośne.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2024 o 05:03, Rafacio napisał(a):

Detaliczność jest nagrana lub nie. Sprzęt elektroniczny odtwarza to co ma podane. To zwykły sygnał elektryczny w którym nie podziału na instrumenty, nie ma miejsca różnicowanie dźwięków na te mniej i na te bardziej wyeksponowane. 

Czyli każdy sprzęt gra tak samo ? 😱

Nagranie to jedno, a jego odtworzenie w torze audio, to drugie. O ile różnic między przyzwoitymi kablami nie słyszę,  o tyle miedzy wzmacniaczami, odtwarzaczami, DACami  już tak. Liczba i wielkość kondensatorów oraz ich rodzaj i umiejscowienie ma wpływ  na dźwięk.  

Szukam odpowiedzi nt. wpływu układu lamp: 2+2 czy 1+1 na jakość uzyskanego dźwięku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności