Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, bpiotrow13 napisał(a):

To sa galki caklowicie mechaniczne. Jak sie slabo wklikuje moze malo jest uzywana. A jak trze troche jak metal o metal to jest za maly dystans. Moze ktos wcisnal/uderzyl. Trzeba wziac klucz impusowy i lekko odsunac galke. W moim wa3 tak mialem. Prawidlowo ustawione powinny chodzic gladko. 

Też tak myślałem, ale nie kombinowałem bo to nie mój. W gałce poprzecznie umieszczony jest „robaczek”, który trzeba poluzować i odciągnąć deczko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

Też tak myślałem, ale nie kombinowałem bo to nie mój. W gałce poprzecznie umieszczony jest „robaczek”, który trzeba poluzować i odciągnąć deczko.

Tak dokladnie jest. Mnie takie szuranie galki strasznie draznilo. Szczegolnie, ze same galki bardzo ladne i az milo sie je trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bpiotrow13 napisał(a):

Tak dokladnie jest. Mnie takie szuranie galki strasznie draznilo. Szczegolnie, ze same galki bardzo ladne i az milo sie je trzyma.

Mogli dać trochę więcej luzu żeby nie było na styk. Niższą gałkę.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

Mogli dać trochę więcej luzu żeby nie było na styk. Niższą gałkę.

Ona raczej szoruje z tylu, chyba ze ktos skrzywil bolec, na ktorym jest. Ale nie widzialem oczywiscie tego egzemplarza. Tak, czy inaczej mnie by draznilo. W moim wa3 tak bylo jak wspomnialem i wystarczylo lekko ja odsunac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bpiotrow13 napisał(a):

Ona raczej szoruje z tylu, chyba ze ktos skrzywil bolec, na ktorym jest. Ale nie widzialem oczywiscie tego egzemplarza. Tak, czy inaczej mnie by draznilo. W moim wa3 tak bylo jak wspomnialem i wystarczylo lekko ja odsunac.

Ja widzę problem następująco- gałka trze o panel i aby go rozwiązać konstrukcyjnie potrzebny jest minimalnie większy luz miedzy gałką a panelem przednim. 
Można to zrobić projektując płytszy kanał na trzpień w gałce (1) lub zdejmując trochę materiału z gałki aby była niższa (2). Wtedy można włożyć gałkę do końca bez obawy, że będzie coś tarło. Problem tarcia może być spowodowany rozbieżnościami w spasowaniu elementów- trzpień być może nie jest umiejscowiony idealnie prostopadle do przedniego panelu a mały luz powoduje tarcie.

 

Sprzęt był ostatnio w Stanach w serwisie i być może wystarczy dokręcić mocniej przedni panel- te 4 śruby (3).

 

 

IMG_1510.jpeg

 

IMG_1512.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, vonBaron napisał(a):

Wróciłem do Niimbusa i mam mętlik w głowie, w ogóle nie gra gorzej, może ma trochę mniejszą scenę (ale za to nie jest lepsza wgłąb) i bas nie kopie tak mocno (ale za to ma wspaniałą kontrolę) a cała reszta jest przynajmniej tak dobra jak w WA22.

No właśnie. Oceniaj z chłodną głową. Te testy audio to mogą być jak zauroczenie nowo poznaną dziewczyną i szybki seks w toalecie na imprezie a póżniej przychodzi otrzeźwienie jak się ockniesz. 😅

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, vonBaron napisał(a):

Wróciłem do Niimbusa i mam mętlik w głowie, w ogóle nie gra gorzej, może ma trochę mniejszą scenę (ale za to nie jest lepsza wgłąb) i bas nie kopie tak mocno (ale za to ma wspaniałą kontrolę) a cała reszta jest przynajmniej tak dobra jak w WA22.

Dlatego tak ciężko mi jest wystawić Niimbusa na sprzedaż i cały czas się biję z myślami czy nie wziąć jeszcze jednego daczka i zostawić sobie trzy wzmaki. W Niimbusie podoba mi się jego neutralne, lekkie, ale i zarazem twarde, niczym nie podparwione, przewiewne, przejrzyste, transparentne, liniowe, czyste i detaliczne granie :) Wiem, że można lepiej, ale Niimbus ma w sobie coś takiego, że zawsze jest mi przyjemnie się na niego przełączyć. Przede wszystkim pokazuje słuchawki takimi jakimi naprawdę są i do tego ma nieziemsko czarne tło, ktorego nie ma ani WA33 ani Bliss KTE.

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Dlatego tak ciężko mi jest wystawić Niimbusa na sprzedaż i cały czas się biję z myślami czy nie wziąć jeszcze jednego daczka i zostawić sobie trzy wzmaki. W Niimbusie podoba mi się jego neutralne, lekkie, ale i zarazem twarde, niczym nie podparwione, przewiewne, przejrzyste, transparentne, liniowe, czyste i detaliczne granie :) Wiem, że można lepiej, ale Niimbus ma w sobie coś takiego, że zawsze jest mi przyjemnie się na niego przełączyć. Przede wszystkim pokazuje słuchawki takimi jakimi naprawdę są i do tego ma nieziemsko czarne tło, ktorego nie ma ani WA33 ani Bliss KTE.

Dobrze kombinujesz z tym drugim daczkiem. 😀 Podepnij tego Niimbusa jako pre pod WA33. Może to dać dobry efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

Dobrze kombinujesz z tym drugim daczkiem. 😀 Podepnij tego Niimbusa jako pre pod WA33. Może to dać dobry efekt.

Czy dobrze kombinuje, to nie do końca jestem przekonany, ale nie spieszy mi się z podejmowaniem takiej decyzji. To trzeba na spokojnie, bo mam jeszcze inny wariant w głowie ;) Bardzo jestem ciekaw czy i na ile lepiej gra WA33 wersja Elite. Tylko bujać się teraz ze sprzedażą wszystkich wzmaków, raczej średnio mi się chce. Na dzień dzisiejszy jednego mogę być pewien, że napewno zostane z jakimś Woo, bo jest to sygnatura dzwieku, która odpowiada mi w 100%.

 

Boję się Adam łączyć to ze sobą poprzez pre. Nie mam wiedzy na tyle, żeby być pewien, że nic nie popale 😅

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym bezpośrednio porównać WA33 z WA33 Elite, co jest niestety raczej niemożliwe. Jeżeli różnica byłaby znacząca, a nie marginalna, to mialbym motywację do sprzedaży moich wzmaków i kupna Elite. Pisałem też juz z paroma ludźmi, którzy porównywali ze sobą te wzmacniacze (nie bezposrednio) i dla nich różnica nie była duża, wręcz pomijalna, mając na uwadze fakt ile trzeba dopłacić do Elite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć ma też lepsze kondensatory, totalnie ciche. W każdym razie jesli chodzi o dzwięk słyszałem opinie, że WA33 z dobrymi lampami jak najbardziej dorównuje WA33 Elite na stockach. Pytanie co by się stało jakbym włożył moje lampy do Elite 🤔 Jak mi sie znudzą moje wzmaki i będę miał chwile słabości, to może zrobię podmiankę. Zobaczymy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, saudio napisał(a):

Inne trafa na wyjściu i kondensatory, moim zdaniem to robi największą różnicę, nie bajery typu kabelki czy gniazda, czy nawet potek.

Z kondensatorami to może być fakt że wpłynie to na dźwięk, ciągle mam lekki niesmak że w US5 zmienili "po cichu" kondy na inny model (według mnie na gorszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym się pobawić w zmianę lamp w moim Xduoo. Macie jakieś rekomendacje, co do sklepów/sprzedawców, żeby się nie nadziać na minę? Na Ebayu spory wybór, ale nie chciałbym umoczyć. Polecicie jakiegoś sprzedawcę, lub ewentualnie na co mam zwracać uwagę przy wyborze/zakupie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A u mnie taka czarno biala sytuacja:) okazyjnie sie bialy sinus trafil na lampach 6b4g, co go kiedys @dj1978 testowal, no i sie skusilem.

 

20230829_220134.jpg

 

Pasuje do mojego czarnego:) Brzmienie jak na bialego przystalo bardziej przejrzyste i dynamiczniejsze. Nigdy nie slyszalem, zeby hd650 tak brzmialy. Mam maly problem techniczny z napieciem i za wczesnie na szczegolowe wrazenia, ale pierwsze bardzo pozytywne.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności