Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

@pabloj No takie mam właśnie wrażenie porównując RCA 6080 do 6N13S, w tej chwili bardziej odpowiada mi dźwięk na 6080, ale to się zmienia w czasie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Corvin74 Być może sam wzmacniacz Sinus też musi się wygrzać po złożeniu, co spowoduje jakieś zmiany, że zaczniesz inaczej postrzegać lampy które masz/mamy.
Ciekawe jest, że nawet sam DAC SMSL M400 zależnie czy go podłącze na orginalnym kablu USB czy na Wireworld Ultraviolet, gra inaczej! I to wyraźnie inaczej. Na orginalnym jest mniejsza scena troche i ciemniej, więcej dołu. Mniej detalicznie.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, pabloj napisał:

Zamówiłem z ciekawości te lampy. Będę raportował ;)

Te domyślne rosyjskie od Sinusa to faktycznie potrafią aż do przesady się rozbasowić, jakby ktoś umieścił dodatkowy subwoofer na wielkiej hali :D

Scena aż za duża sie robi.

Te rosyjskie to.mistrzostwo swiata jakosc/cena:) a te RCA zamowiles dobrana pare? Zaznaczales jakas opcje dobrania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich takich jak ja, czyli początkujących miłośników pełnych lampowców. Niedociśnięcie odpowiednio lampy mocy do podstawki może skutkować znacznym pogorszeniem/osłabieniem dźwięku. Tak zauważyłem  jest u mnie, szczególnie gdy jedna z lamp bardzo delikatnie piszczała w słuchawce. Wyłączyłem, odczekałem, poruszałem, docisnąłem, niby nic głębiej nie weszło, ale podziałało. Nie piszczy i dźwięk mocarniejszy, pełniejszy. Już tak kilka razy miałem ale nie byłem do końca pewien efektu bo żonglowałem troche lampami. Teraz się upewniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2020 o 17:59, bpiotrow13 napisał:

Tung sole 6as7g, lampy mocy.

Tej lampy nie słyszałem, ale mam Tung Sol 5998 a to ta sama rodzina i jest jedną z moich ulubionych. W sumie rzadka ta Twoja lampa, można wiedzieć, gdzie ją dostałeś? 

@pabloj w Sinusie masz ten problem z tymi podstawkami? Coś jest nie tak, to albo uszkodzone lub wadliwe gniazdo, albo coś się rozlutowało na stykach. Lampy mają tak długie piny, że to co piszesz nie powinno być problemem. Mam jedną lampę, która ma krzywą bańkę i jak mnie to estetycznie wk*** to ją prostuję i z jednej strony piny wychodzą z podstawki dobry milimetr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mi się mój Sinus wygrzał, albo mózg oswoił się z jego sygnaturą, bo wszystkiego od dwóch dni o wiele lepiej mi się słucha niż wcześniej. Już nie żongluje lampkami jak głupi, tylko  90% czasu zostaje przy tym samym zestawieniu. Szczególnie Blues i Jazz brzmią niesamowicie kojąco:

 

image.png

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bpiotrow13 Do mnie właśnie dziś dojechały  i grają chyba równo. Sprawdzałem generatorem tonów online. Oba kanały.

W dobieraniu chyba chodzi o stan zużycia lampy, żeby był podobny.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bpiotrow13 napisał:

Zamówiłem te rca 6as7g z linka powyżej, ale odpisali mi, że nie dobierają w pary, bo tylko kilka zostało. Myślicie, że takie przypadkowe lampy będą dobrze grały i warto ryzykować? Ja nawet nie do końca wiem co to jest dobieranie w pary i czy to ma takie znaczenie.

Głównie sprawdza się jaką mają emisję, czyli upraszczając jak bardzo są zużyte. Jak masz np. 2 lampy w stopniu wyjściowym, jedna wzmacnia jeden kanał np. prawy, to druga lewy. Jak lampy mają spory rozrzut parametrów, to kanały będą grały nierówno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bpiotrow13 Bas nie jest tak rozlazły i wszechobecny jak na tych rosyjskich 6n13h, przez co scena zdaje się być mniejsza, ale też właśnie zaczynam odczuwać, że nie do końca, bo jednak niektóre dźwięki słysze z konkretnej dali. Narazie jeszcze troche za wcześnie na dogłębniejszą ocene :D W każdym razie, jest ciekawie i tak jakby spokojniejsza wersja tych domyślnych lamp z lepszą kontrolą pasma.

 

A generator tonów to ten np: https://www.szynalski.com/tone-generator/

Możesz ustawić prawy lewy kanał lub oba i dowolną częstotliwość dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bpiotrow13 Ja je połączyłem ze sterującymi Sylvaniami 6189 i tworzą fajny duet, sporo detali slychac, to takie powiedziałbym uniwersalne granie z nutką wszystkiego co dobre po trochu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto co się dzieje jak lampowy żółtodziób, per ja, kupi sobie wzmacniacz.

image.png

 

Trzeba bardziej ostrożnie wsuwać te lampy, a często nie chcą wejść bez lekkiego ruszania je na boki...

Edytowane przez pabloj
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej potrzeby i według mnie lepiej zostawić, jak jest. Może się jeszcze kolejny raz ułamać. Jest to tylko mankament wizualny, którego nie widać po włożeniu lampy:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności