Skocz do zawartości

Test DAPów w Magazynie Audio-Video


Rekomendowane odpowiedzi

Ak120 II -very good high-end player with wide functionality. All that justifies the price.
Ak240 II - this model has been admitted as the best sounding player ! When it comes out , its already became a legend.

Cowon P1 -very good universal device in all aspects
FiiO X1 - the best in such price range
FiIo X3 - offers good quality and functionality for the price

 

SKMBT_C25215072918521.pdf

 

Panowie tylko abyśmy się zrozumieli pdf tu dodany ma was zobligować aby pójść do kiosku i kupić gazetę!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy wydawca czasopisma zrozumie, a także wyrazi(ł) zgodę na kopiowanie i udostępnianie zdjęć i treści czasopisma.

 

To zakończ przeglądanie pdfa na okładce i idź do kiosku. Jeśli zarząd forum uważa, że to łamanie prawa - proszę usunąć załącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie czy wydawca czasopisma zrozumie, a także wyrazi(ł) zgodę na kopiowanie i udostępnianie zdjęć i treści czasopisma.

 

To zakończ przeglądanie pdfa na okładce i idź do kiosku. Jeśli zarząd forum uważa, że to łamanie prawa - proszę usunąć załącznik.

 

 

 

Pozwól proszę, że sam będę decydował o tym gdzie oraz po co mam iść. Moim zdaniem nie jest istotne co sobie zarząd forum uważa, tylko jak wygląda fakt publicznego rozpowszechniania skanów czasopisma w Internecie w świetle przepisów polskiego prawa, a na co starałem się bez podtekstów zwrócić grzecznie uwagę wyżej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś cię ugryzło od rana? Radzę powstać od biurka zrobić kilka przysiadów, skłonów plus kilka kółek w okół biurka albo zjeść kawałek czekolady, a świat będzie potem bardziej kolorowy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udostępnienie ma charakter poglądowy, a sam autor zachęca do kupna, co w świetle prawa jest analogiczną sytuacją do oglądania magazynu w kiosku.
Swoją drogą fajnie, że zebrali razem te najpopularniejsze grajki w jednym zestawieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że WojtekC zrozumiał i dlatego tak zareagował. Czasem trudno się przyznać do błędu, szczególnie jak się jest guru

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić taniej pdfa AV nie wychodząc z domu. Coś koło 8 zł wychodzi. Jak ktoś bardzo to przeżywa. Thanx WojtekC !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udostępnienie ma charakter poglądowy, a sam autor zachęca do kupna, co w świetle prawa jest analogiczną sytuacją do oglądania magazynu w kiosku.

Swoją drogą fajnie, że zebrali razem te najpopularniejsze grajki w jednym zestawieniu

 

Nie ma czegoś takiego jak charakter poglądowy z tego co mi wiadomo. Równie dobrze można udostępnić utwór z jakiegoś albumu do ściągnięcia z dopiskiem: jak Wam się podoba to kupcie płytę autora. Fakt faktem jest to nadal nielegalne rozpowszechnianie utworu w całości lub fragmencie bez wiedzy lub zgody autora/wydawcy. Jeśli taka zgoda została wydana - nie ma sprawy, jeśli nie - można było się moim zdaniem obyć doskonale bez skanowania innego czasopisma, by zachęcić do zapoznania się z testem.

 

Myślę, że WojtekC zrozumiał i dlatego tak zareagował. Czasem trudno się przyznać do błędu, szczególnie jak się jest guru

 

To by faktycznie tłumaczyło powód otrzymywania opryskliwych odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladałem ten test i wychodzi z niego że w kategorii cena/jakość fiio x3 to prawdziwy killer natomiast nie do końca rozumiem punktacje. Czy player dostaje 7,5 za brzmienie to jest w kategorii bezwględnej czy w odniesieniu do ceny? Bo Praktycznie tą samą ocene dostał x3 zo ak jr za dźwięk tyle że jeden kosztuje 900zł a drugi 2300 - one grają tak samo jakościowo?

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evil mi to wisi :) co myślisz - obudziłem sie z uśmiechem na gębie i tak spędzę cały dzień - tak sobie postanowiłem. :) Jak łamie prawo zgłoś to gdzie trzeba - możesz do redakcji magazynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. są lepsze od naszych?

 

 

Evil mi to wisi :) co myślisz - obudziłem sie z uśmiechem na gębie i tak spędzę cały dzień - tak sobie postanowiłem. :) Jak łamie prawo zgłoś to gdzie trzeba - możesz do redakcji magazynu.

 

Dziękuję, bardzo miło się poczułem. Ale takie wypowiedzi na całe szczęście nie świadczą o mnie, tylko o ich nadawcy. Nie jestem donosicielem, ale jeśli tak bardzo nalegasz, służę uprzejmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak to możliwe, że w urządzeniu o wadze dwóch małych tabliczek czekolady mieszczą się komponenty klasy high-end, żywotna bateria, dobry ekran , karty sieciowe i inne peryferia?

 

Śmieszy mnie to zdanie. Żywotną baterie to miały stare ipody i soniacze wiele lat temu. Teraz poza Sonym to jest łagodnie mówiąc - cieńko.

 

A peryferia to myślałem, że to części, elementy zewnętrzne, więc nie wiem jak się mogą mieścić w środku. :)

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Evill. Wasze (Nasze) teksty i recki sa jak z Rebelii ;) a ich..no cóź, czasem takie..imperialne. Wiesz, szturmowcy najlepsi, im drożej tym lepiej, pełen zachwyt. U nas , trzymamy się mocno sterów X-Wingów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak to możliwe, że w urządzeniu o wadze dwóch małych tabliczek czekolady mieszczą się komponenty klasy high-end, żywotna bateria, dobry ekran , karty sieciowe i inne peryferia?

 

Śmieszy mnie to zdanie. Żywotną baterie to miały stare ipody i soniacze wiele lat temu. Teraz poza Sonym to jest łagodnie mówiąc - cieńko.

 

 

No dla mnie to też jakaś masakra. Tak samo jak czytam że umilą nam czas w podróży.... Jak w podróży moze mi umilić urządzenie które nie wytrzyma 10 godzin? Lot do azji czy usa tyle trwa i przesypiam takie podróże ze słuchawkami uszach. Mnie samemu zdarzały się podróże które trwały ponad 24h (z przesiadkami) i mając 10 godzin muzyki to nieco lipa. Jak używałem Cowona s9 to przy tygodniowych wyjazdach nawet kabla do ładowania nie brałem bo wiedziałem że wytrzyma (50-55godzin ciągłego odtwarzania)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie czytałem całości. Jak znajdę chwilę. Jedynie podsumowanie w ramkach :) Na poziom testów nie poradzę. Testy dużych sprzętów maja ok, widać że to ich pasja. Małe niestety delikatnie mówiąc nie do końca są rzetelne, takie trochę oderwane od rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy to komercyjne testy z tzw. "recenzentami", którzy o temacie mają prawie zerowe pojęcie, bo przyszli z innych czasopism miały jakąś wartość?

Tak samo jest z recenzjami czegokolwiek w branży, że ten co w tym siedzi mocno komercyjnie prawdy Ci nie powie, a jak powie to przez pomyłkę, jak już mu mózg przestanie przetwarzać odpowiednio impulsy.

 

Tak jest z grami, filmami, muzyką czymkolwiek.

Dlatego ja wolę przeczytać reckę Evila niż się katować i zgorszyć takim branżowym pdf-em.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem do czynienia z kilkoma egzemplarzami czasopism o audio. Ostatecznie wyszło na to, że czego bym nie kupił to jest super. Każdy klocek, każdy soundbar czy kolumna są ok. Najlepsze są w ogóle testy sprzętów jednego rodzaju, ale z różnych półek cenowych. Ostatni, najdroższy jest super, a te tańsze też są super, ale w swojej cenie. W każdym razie chciałem tylko powiedzieć, że od bardzo dawna nie czytałem krytycznej recenzji sprzętu w prasie drukowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jakby się takie pojawiły to musieliby zwinąć interes bo szybko ktoś by się upomniał ;)

Na blogach czy forach też zaczyna to odciskać coraz mocniejsze piętno.

 

Nie ma się co czarować, ale ludzie w gazetach są bardzo niekompetentni oraz najnormalniej w świecie mają problemy z ego.

Nie powinien się nikt dziwić, że gość z takiej audio-video gazetki pracował kiedyś jako recenzent gier komputerowych, czy inny redaktor Pani Domu/Bravo albo niedoszły pisarz.

W tych branżach jest kilku wydawców makulatury i wszyscy się znają stąd się migruje.

Branża audio-video (sprzętowa) jak i "uduchowiona" czyli pod postacią muzyki, filmu (w dużym uproszczeniu) jest bardzo elastyczna i subiektywna, można sobie pisać wszelakie bzdury na temat brzmienia sprzętu czy odczuć po seansie z daną płytą/filmem i nikt nie będzie w stanie tego w 100% obalić.

 

Weźmy np: recenzję z takiego audio.com.pl z których człowiek nic się nie dowie bo są tak zdawkowo pisanie, że spokojnie można całą umieścić na opakowaniu od słuchawek albo ulotce/w instrukcji.

Przypuszczam, że taka większa recenzja od Evila mogłaby zawierać więcej liter/wyrazów niż wszystkie ichnie recenzje ze wszystkich lat jakie się tam znajdują (piszę tutaj konkretnie o dziale słuchawki).

 

Bzdury wypisuje się także w tych poważnych pismach/stronach uchodzących za opiniotwórcze, więc jak człowiek ma mieć zaufanie do tego?

 

Weźmy na ten przykład czasopisma komputerowe (niekoniecznie o grach), jak PC Format, Enter itp.

Większość powie, że to internet je wygryzł i popchał na margines egzystencji, a ja napiszę, że to nie prawda.

A dlaczego? Problem jest taki, że internet sprawił, że wielu "recenzentów" czy "redaktorów" poszło na łatwiznę i zaczęło pisać ******ły albo kopiować niesprawdzone informacje bez żadnego pojęcia co to faktycznie jest.

 

Bo prawda jest taka, że dla specjalistycznego (w sumie to jest specjalistyczna branża) zawsze znajdzie się miejsce, szczególnie jak są w nim profesjonalne i dobrze napisane porady/wskazówki, które w sieci ciężko znaleźć albo poruszane są istotne tematy czy obalanie mitomanii, której jest pełno na każdym kroku, to takie pismo się utrzyma.

 

To, że takie twory piszące bzdury się utrzymują na powierzchni sugeruje trzy rzeczy :

- albo im płacą firmy za te bzdury bo mają w tym interes (najbardziej prawdopodobne),

- ludzie są ciemni i łykają jak pelikany (też prawdopodobne),

- jest faktyczne zainteresowanie na tego typu śmietnik.

 

Tak kompletnie z boku.

Dziwię się, że sam mp3store nie ogarnie kilku racjonalnych i przyzwoitych osób z tego forum (które coś sobą reprezentują) i nie zrobi takiego testu kompleksowego (dotyczącego czegokolwiek, niech będzie przegląd IEM-ów), na pewno byłby bardziej rzetelny i wartościowy, a dodatkowo byłaby promocja samego sklepu, który się dupą nie wypina :)

Szczególnie, że widać w pewnych miejscach na forum dość specyficzny marketing kilku konkretnych firm.

Edytowane przez mikolaj612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne. Chcesz wiedzieć jak jest czytaj, ale weryfikuj na forach lub osobiście. Dla mnie takie testy mają taki plus - dają mi pojęcie co jest na rynku i jakie ma teoretyczne możliwości, ale to ja dalej decyduję co zrobię z tą wiedzą. Sprawdzam jak mnie coś interesuje i wyrabiam swoje zdanie. O wielu sprzętach nawet bym nie wiedział, że są gdyby nie prasa komercyjna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem do czynienia z kilkoma egzemplarzami czasopism o audio. Ostatecznie wyszło na to, że czego bym nie kupił to jest super. Każdy klocek, każdy soundbar czy kolumna są ok. Najlepsze są w ogóle testy sprzętów jednego rodzaju, ale z różnych półek cenowych. Ostatni, najdroższy jest super, a te tańsze też są super, ale w swojej cenie. W każdym razie chciałem tylko powiedzieć, że od bardzo dawna nie czytałem krytycznej recenzji sprzętu w prasie drukowanej.

 

Bo słowo klucz to właśnie "świetny sprzęt w swojej cenie" lub też "najlepszy w swojej cenie" aczkolwiek nigdy nie widziałem określenia najgorszy w swojej cenie więc to chyba jakieś mityczne klocki muszą byc ;) Czytając każdy numer można by nawet odnieść wrażenie że każde kolejne urządzenie podnosi coraz bardziej poprzeczke ale jednak jak weźmiemy słuchawki które były świetne 10 lat temu i więcej to nadal są świetne dziś :)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności