Skocz do zawartości

Aktywne Monitory Studyjne - TEMAT OGÓLNY


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie szybkie pytanie!

Tania karta/interface do podłączenia monitorów i żeby miała wejście spdif pod xboxa. Jest cos takiego?

Dla randomowego słuchacza, dzwięk mało istotny ;p

 

Był umc22, ale trzeba wejścia spdif..

Edytowane przez minczin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja miałem na testach masę modeli, ale póki co zostałem przy komplecie 2.1: Fostex PM0.5n + PM0.5n Sub MK II.

Obecnie noszę się z ich upgradem i mam rozterkę: Fostex PM841 lub Focal Alpha 65. Obu modeli słuchałem, oba polecam i oba lubię za coś innego ;)

 

Jedno jest pewne: do konsumenckich zestawów już na bank nie wrócę (nawet do słuchania muzyki czy grania na konsoli/kompie). Sprzęt pro-audio to jednak dużo lepszy stosunek cena/jakość oraz większa elastyczność brzmieniowa (monitory znoszą EQ bezproblemowo). :)

Szczególnie focale ( 80 ). Wszystko tam zagra, może nie tak ładnie, ale prawdziwie.

 

 

Wysłane z mojego One przy użyciu Tapatalka

Panowie szybkie pytanie!

Tania karta/interface do podłączenia monitorów i żeby miała wejście spdif pod xboxa. Jest cos takiego?

Dla randomowego słuchacza, dzwięk mało istotny ;p

 

Był umc22, ale trzeba wejścia spdif..

Kupiona już?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, jaki interfejs polecilibyście do monitorów tannoy reveal 502, lub coś innego niż interfejs ? Zależy mi na jak najlepszej barwie dźwięku.

 

Pytanie z innej beczki, czy ja potrzebuję interfejs audio jeżeli mam komputer stacjonarny ? Można zamiast interfejsu kupić kartę dźwiękową ? Co polecacie, jakie rozwiązanie ??

Edytowane przez licha89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slavo1 Integra na pewno nie ma pre-ampa. Przy podłączeniu do wyjścia liniowego/słuchawkowego regulować głośność będzie można tylko mixerem Windowsa, co przy Focalach jest bardzo problematyczne ze względu na ich duże wzmocnienie którego nie da się zmienić. Jeśli nie chcesz kupować interfejsu to lepiej zainteresuj się jakimiś innymi monitorami, które mają regulację wzmocnienia na pokrętle. Uwierz mi, namęczyłem się bardzo żeby moich dało się używać, a przy tym wydałem kupę kasy.

@licha89 Nie musi być koniecznie interfejs, może być np. AIM SC808.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slavo1 Integra na pewno nie ma pre-ampa. Przy podłączeniu do wyjścia liniowego/słuchawkowego regulować głośność będzie można tylko mixerem Windowsa, co przy Focalach jest bardzo problematyczne ze względu na ich duże wzmocnienie którego nie da się zmienić. Jeśli nie chcesz kupować interfejsu to lepiej zainteresuj się jakimiś innymi monitorami, które mają regulację wzmocnienia na pokrętle. Uwierz mi, namęczyłem się bardzo żeby moich dało się używać, a przy tym wydałem kupę kasy.

 

 

 

Nieee.... no np. Marantz PM8005 ma wyjście pre-amp. A druga sprawa - to trudno jest znaleźć monitory, które będą grały jak Alpha80 (w tej cenie oczywiście). No chyba, że coś zaproponujesz? Chętnie oblukam.

 

edit :

Jak widzę też podłączyłeś do X1S poprzez wyjście audio (jak przypuszczam) przez przejściówkę RCA-XLR (dwoma oddzielnymi kablami)?

Edytowane przez slavo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@slavo1 Integra na pewno nie ma pre-ampa. Przy podłączeniu do wyjścia liniowego/słuchawkowego regulować głośność będzie można tylko mixerem Windowsa, co przy Focalach jest bardzo problematyczne ze względu na ich duże wzmocnienie którego nie da się zmienić. Jeśli nie chcesz kupować interfejsu to lepiej zainteresuj się jakimiś innymi monitorami, które mają regulację wzmocnienia na pokrętle. Uwierz mi, namęczyłem się bardzo żeby moich dało się używać, a przy tym wydałem kupę kasy.

 

 

 

Nieee.... no np. Marantz PM8005 ma wyjście pre-amp. A druga sprawa - to trudno jest znaleźć monitory, które będą grały jak Alpha80 (w tej cenie oczywiście). No chyba, że coś zaproponujesz? Chętnie oblukam.

 

edit :

Jak widzę też podłączyłeś do X1S poprzez wyjście audio (jak przypuszczam) przez przejściówkę RCA-XLR (dwoma oddzielnymi kablami)?

 

Ale my mówimy o zintegrowanej karcie dźwiękowej, a ty o wzmacniaczach :D Już się pogubiłem odpisując kilku osobom na raz. A moje podłączenie do X1s jest trochę skomplikowane, ale niezbalansowane, czyli przez RCA. Nie ma sensu łączyć zbalansowanego z niezbalansowanym (RCA z XLR) skoro w Focalach masz oba wejścia. Poza tym nawet nie wiem czy są takie kable, bo RCA to mono, a XLR jest stereo.

 

No właśnie nie wiem co wybrać może lepszym rozwiązaniem będzie interfejs ? Tylko jaki ? I jakie podłączenie moich monitorów będzie najbardziej efektywne ? Symetryczne czy nie symetryczne ??

Zaletą interfejsów jest sygnał zbalansowany (albo symetryczny jak niektórzy mówią). Ma on na celu wyeliminowanie zakłóceń przedostających się do kabli. Tylko, że jeśli kable nie są jakieś bardzo długie (powiedzmy powyżej 2m) ani nie masz wielu źródeł mocnych zakłóceń w pokoju, to nie ma sensu przejmować się tym czy połączenie jest zbalansowane czy nie. AIM to bardzo dobra karta, podobno na poziomie interfejsów Focusrite'a więc wybór należy do ciebie czy wolisz zewnętrzną czy wbudowaną.

Edytowane przez Lirick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie sprawdzałem wszystkich, ale wszelkie znaki na niebie i ziemi (czyli recenzje i opinie użytkowników) wskazują na to, że z interfejsów dostępnych dla zwykłych śmiertelników najlepsze są te od Focusrite. Dla ciebie najtańszy byłby Scarlett 2i2. Tylko weź pod uwagę, że wszystkie interfejsy budżetowe mają nędzną jakość dźwięku z wyjścia słuchawkowego i taki AIM pod tym względem zje je wszystkie na śniadanie. Nie wiem jak ważny dla ciebie jest odsłuch słuchawkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w niższych cenach masz interfejsy od Presonus, Steinberg, Behringer, które też powinny się sprawdzić. Poszczególne modele u danego producenta różnią się ilością wejść/wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@slavo1 Integra na pewno nie ma pre-ampa. Przy podłączeniu do wyjścia liniowego/słuchawkowego regulować głośność będzie można tylko mixerem Windowsa, co przy Focalach jest bardzo problematyczne ze względu na ich duże wzmocnienie którego nie da się zmienić. Jeśli nie chcesz kupować interfejsu to lepiej zainteresuj się jakimiś innymi monitorami, które mają regulację wzmocnienia na pokrętle. Uwierz mi, namęczyłem się bardzo żeby moich dało się używać, a przy tym wydałem kupę kasy.

 

 

 

Nieee.... no np. Marantz PM8005 ma wyjście pre-amp. A druga sprawa - to trudno jest znaleźć monitory, które będą grały jak Alpha80 (w tej cenie oczywiście). No chyba, że coś zaproponujesz? Chętnie oblukam.

 

edit :

Jak widzę też podłączyłeś do X1S poprzez wyjście audio (jak przypuszczam) przez przejściówkę RCA-XLR (dwoma oddzielnymi kablami)?

 

Ale my mówimy o zintegrowanej karcie dźwiękowej, a ty o wzmacniaczach :D Już się pogubiłem odpisując kilku osobom na raz. A moje podłączenie do X1s jest trochę skomplikowane, ale niezbalansowane, czyli przez RCA. Nie ma sensu łączyć zbalansowanego z niezbalansowanym (RCA z XLR) skoro w Focalach masz oba wejścia. Poza tym nawet nie wiem czy są takie kable, bo RCA to mono, a XLR jest stereo

 

 

No tak- ja piszę o wzmacniaczach konsumenckich. Więc podbijam pytania.

 

BTW - są kable rca-XLR a nawet proste przejściówki.O ile widzę w Alpha80 mamy dwa wejścia : XLRx1 i Jack(?)x1. Więc wielkiego wyboru tu nie ma z podlączaniem. Ja bym to podłączył w ten sposób, że z wyjścia preamp wzmacniacza (zintegrowanego, konsumenckiego :) ) wyszedłbym RCA (jeden do lewego - "biały" i jeden do prawego -"czerwony") i potem przejściówką do Alpha80. Poprawnie?

Edytowane przez slavo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przeskok dźwiękowy znacznie zauważalny na tych tańszych interfejsach ? Ciekawy mnie jeszcze jedno czy będzie duża różnica dźwięku między nawet tym tańszym interfejsem o których wyżej przez a tym xenexem ?

Dla jednego będzie duży, dla drugiego nie, ale myślę że tego Xenyxa spokojnie przebiją, a zwłaszcza te interfejsy od Steinberga i Presonusa.

 

 

 

 

@slavo1 Integra na pewno nie ma pre-ampa. Przy podłączeniu do wyjścia liniowego/słuchawkowego regulować głośność będzie można tylko mixerem Windowsa, co przy Focalach jest bardzo problematyczne ze względu na ich duże wzmocnienie którego nie da się zmienić. Jeśli nie chcesz kupować interfejsu to lepiej zainteresuj się jakimiś innymi monitorami, które mają regulację wzmocnienia na pokrętle. Uwierz mi, namęczyłem się bardzo żeby moich dało się używać, a przy tym wydałem kupę kasy.

 

 

 

Nieee.... no np. Marantz PM8005 ma wyjście pre-amp. A druga sprawa - to trudno jest znaleźć monitory, które będą grały jak Alpha80 (w tej cenie oczywiście). No chyba, że coś zaproponujesz? Chętnie oblukam.

 

edit :

Jak widzę też podłączyłeś do X1S poprzez wyjście audio (jak przypuszczam) przez przejściówkę RCA-XLR (dwoma oddzielnymi kablami)?

 

Ale my mówimy o zintegrowanej karcie dźwiękowej, a ty o wzmacniaczach :D Już się pogubiłem odpisując kilku osobom na raz. A moje podłączenie do X1s jest trochę skomplikowane, ale niezbalansowane, czyli przez RCA. Nie ma sensu łączyć zbalansowanego z niezbalansowanym (RCA z XLR) skoro w Focalach masz oba wejścia. Poza tym nawet nie wiem czy są takie kable, bo RCA to mono, a XLR jest stereo

 

 

No tak- ja piszę o wzmacniaczach konsumenckich. Więc podbijam pytania.

 

BTW - są kable rca-XLR a nawet proste przejściówki.O ile widzę w Alpha80 mamy dwa wejścia : XLRx1 i Jack(?)x1. Więc wielkiego wyboru tu nie ma z podlączaniem. Ja bym to podłączył w ten sposób, że z wyjścia preamp wzmacniacza (zintegrowanego, konsumenckiego :) ) wyszedłbym RCA (jeden do lewego - "biały" i jeden do prawego -"czerwony") i potem przejściówką do Alpha80. Poprawnie?

 

To trochę źle patrzysz, bo Alphy mają wejście XLR i RCA, więc żadnych przejściówek nie potrzeba.

alpha-80.jpg

Edytowane przez Lirick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, ile są obecnie warte Fostexy PM0.4n? W dobrym stanie. Jestem zainteresowany kupnem i nie wiem ile oferować :P

500? Strzelam biorąc pod uwagę to ile kosztowały nowe (200$). Z resztą za tyle poszły ostatnio w komisie (a przynajmniej za tyle były wystawione). Myślę, że mógłbyś targować do okolic 400.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx. a duża jest różnica między 0.4n, a 0.5n? nie skupiając się na samych centymetrach w membranie :) bo np. przy erisach 5 i 4.5 jest podobno znaczna (na niekorzyść 4.5) jeżeli chodzi o całokształt grania (nie tylko samo zejście)

Edytowane przez gregdezet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem bo nie słuchałem, ale na logikę różnica powinna być niewielka i wynikać tylko z ich wielkości. W przypadku Erisów jest inaczej, bo to 2 różne konstrukcje - E5 to pojedyncze aktywne monitory, a E4.5 to pół-aktywny zestaw stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie czy może być różna długość kabli do podłączenia monitorów z interfejsem? Chodzi mi o 1m i 150cm ?

No niby może, ale mi by to jakoś nie dawało spokoju. Ale ja już taki dziwny jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności